Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga AGV K3

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Od skoro sam vlasnik gore pomenute kacige. Samo jednom (zbog loseg vremena) sam imao priliku da je nosim i za sada sam zadovoljan. Zeleo bih da cujem utiske i komentare onih koji su je imali ili nisu a znaju nesto vise o njoj.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Kaciga je super.Imam je već dve godine.Nedavno sam promenio vizir.Zastupnik za AGV je firma Mass i u N.Sadu nisu imali ali u BG-u jesu.Naručio mail-om i stigao mi sutradan.Jedino cena 5000.....za vizir mnogo.Ali morao sam ga promeniti jer mi kaciga pala na beton(tj pala na otvoren vizir i prilično se izgrebao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav bajkeri :D Kako ne bih otvarao novu temu, odlučio sam da ovu osvežim...Veoma sam se zainteresovao za ovu kacigu,

 

http://www.e-mass.rs...2gip6rosl5srr3o

 

Pa sam hteo da vas pitam, šta vi mislite o toj kacigi, i uopšte o marki AGV, čitao sam neke komenatre na forumu, ali su od pre 4-5 godina, pa se nadam da su se sada utisci promenuli na bolje :D Meni se kaciga naročito sviđa zbog crnog vizira...Hvala u napred, i voleo bih da mi predložite neku kacigu u +-rangu ove cene i gde ima da se kupi, ako mislite da ova ne valja, živim u Novom Sadu...:)

 

p.s Kaciga mi treba za 125ccm3, da ne mislite da imam neku zver od 1000, hahaha :D Šala, poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Pozdrav bajkeri :D Kako ne bih otvarao novu temu, odlučio sam da ovu osvežim...Veoma sam se zainteresovao za ovu kacigu,

 

http://www.e-mass.rs...2gip6rosl5srr3o

 

Pa sam hteo da vas pitam, šta vi mislite o toj kacigi, i uopšte o marki AGV, čitao sam neke komenatre na forumu, ali su od pre 4-5 godina, pa se nadam da su se sada utisci promenuli na bolje :D Meni se kaciga naročito sviđa zbog crnog vizira...Hvala u napred, i voleo bih da mi predložite neku kacigu u +-rangu ove cene i gde ima da se kupi, ako mislite da ova ne valja, živim u Novom Sadu...:)

 

p.s Kaciga mi treba za 125ccm3, da ne mislite da imam neku zver od 1000, hahaha :D Šala, poz :)

Samo proveri.. mislim da kaciga se dobija sa providnim vizirom.. Crni se dokupljuje..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Mnogo duva, bučna, nema D-ring, neudobna, unutrašnja postava se brzo "utaba"...............ali lep dizajn, aerodinamična..........po mom mišljenju za grad odlična, možda za neki kraći put, ali nije za neko duže putovanje................ :zdravo:

 

Ali cene novih vizira.............maksimalno su bezobrazni, pa nije top end kaciga...........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

ja sa svojom prezadvoljan ovo mi je druga po redu i opet bi je uzeo,sa prvom imao tezak udarac glavom u zid pri padu i sacuvala glavu znaci da je vrh :takoje: presao sa njom hiljade i hiljade kilometara :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Nema veze da li je 125 ili 1000 treba da ti sačuva glavu za ne daj bože. Raspitaj se za vizir obavezno, jer su uglavnom za sve kacige prilično skupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

I meni je ovo sad druga po redu K-3 i zadovoljan sam kacigom.. Odnos ulozeno i dobijeno je maximalno.. Mislim da je cena crnog vizira oko 6500-7000din..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ja zadnje 3 godine nosim agv stealth i mogu vam reci da je sranje zivo 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Za taj novac odlicna. Imao sam je sa obicnim vizirom ali cvikeri za sunce se uvlace bez problema.

Bolje kacige su ipak po 3 puta skuplje...

K3 sam (cini mi se u Markosu) platio tada 110 Eura. Imao sam posle i Shoei XR1000, mnogo skuplja, dosta bolja ali isto toliko bucna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Drugari, hvala vam puno, sutra ću ih nazvati pa ću videti da li u tu cenu ulazi i vizir ili ne ..Naravno da je bitno da čuva glavu, drago mi je što se vladacbr izjasnio povodm tog pitanja, i da mu je sačuvala glavu :) Nego htedoh još da vas zamolim, ako možete da mi kažete koju kacigu mi preporučujete u rangu ove cene (ovo važi za vas koji imate negativna iskustva sa njom) . Hvala unapred :)

 

Edit: Zvao sam ih, i da, naravno ne dobija se crni vizir, on se naknado kupuje i košta 6.800din, al bitno da su na sajtu stavili sliku sa crnim vizirom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Za taj novac odlicna. Imao sam je sa obicnim vizirom ali cvikeri za sunce se uvlace bez problema.

Bolje kacige su ipak po 3 puta skuplje...

K3 sam (cini mi se u Markosu) platio tada 110 Eura. Imao sam posle i Shoei XR1000, mnogo skuplja, dosta bolja ali isto toliko bucna.

 

Citiram coveka jer sam i ja hteo da kupim K3 jer je super cena i kupio sam na kraju Shiei XR1000 na popustu. Shoei sam platio 28.000 K3 sam imao nameru da kupim onu jubilarnu po cca 16.000. Odustao sam samo i jedino zbog kopcanja AGV nema D ring a navikao sam na njega.

 

E sad utisci sa Shoei su isti kao Spaletovi t.j. bucna je dosta, pojma nemam koliko je K3 bucna ali Shoei jeste. pozitivno je sto sam za tih 28.000 dobio pinlock pa nemoram da dokupljujem onaj usmerivac.

 

Sve u svemu i dalje mislim da sam bez razloga dao 100 Eur vise za kacigu i da mogu da vratim vreme uzeo bih K3 za te pare

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Da oživimo malo temu. Kupio sam K3 ovu novu, redizajniranu. Mogu reći da sam se prijatno iznenadio. Obzirom da imam i K1 ova K3 je prvo u veličini L, a K1 mi je XL. K3 je toliko udobna kaciga da sam se oduševio. Stoji kako treba, a nigde ne steže. Sunčane naočare su fantastične, toliko se kroz njih jasno vidi, a sunce ti ne smeta. Pinlock radi odličan posao, nema maglenja. Stavio sam komunikaciju i ne steže me u predelu ušiju.
Čini mi se da je i lakša od K1, nekako nemam osećaj težine kacige. U samoj vožnji malo je tiša od K1, lufteri na ustima mogu da se zatvore i vizir se zakači kada se spusti, nema kako kod K1 da se malo izdigne u donjem položaju kad nalegne na gumu. Takođe je i prošireno vidno polje.
Sve u svemu sam prezadovoljan. AGV je napravio odličan posao sa K3.e4705785764f220fe8ddaba656229f4d.jpg76c557e6640161fc1adafbd6c1980847.jpg6e6bf7c27d48d11755bc7bea8af4bc18.jpg6314086ec5496f1bfedab0d5ba8bcc19.jpg2807ba7d2fce31ed4dd85ce0c4f83ea4.jpg

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uzeh istu pre dve nedelje u Louisu,sve sto si napisao je tako.Kvaliteno je uradjena,stvarno je ok,svaki deo.

Jedino sto meni malo smeta(mozda je subjektivno) je kopča.Zadnjih 10 godina svaka kaciga je bila double d vezivanje,ovo sad kad zakopčam pipa mi grlo i jabučicu i imam osecaj kao da mi neko drzi noz pod grlom,probao sam da popustam i stezem i isto mi je.

Jedino kad skinem ovu gumu na reckavom inoxu malo mi je bolje.Verovatno je do mene,dok se ne naviknem,ali kaciga je stvarno ekstra.

 

20231112_195841.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam zbog tog gušenja odustao od LS2 kao brenda, ali msm i da sam na AGV isti problem primetio kad sam zadnji put probao njihov model. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Evo sad nosim kao ludak po kuci kacigu(jos grejanje radi 24 stepena) i definitivno sam otkrio sta mi smeta.

Nisam imao prilike ni da je probam na motoru,a nisam imao ni vremena da je cackam,do sad:lol3:.Nosam kao ludak vec sat vremena.

Ovo malo gumeno govance sto sam i napisao u prvom postu je problem za mene,Skinuo ga i podesio duzinu i sad je ok.Eto mozda nekom bude znacilo.

 

20231119_201407.jpg

20231119_201434.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Isto tako izgleda taj gumeni deo i ns Shoei kacigama sa tim da meni smeta kada sam bez njega, spala mi jednom ta guma i odmah sam osetio da fali, kolje me šnala bez gume, srećom nađoh je u garaži.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Pozdrav, zanima me da li je neko imao iskustva sa kupovinom vizira sa AliExpress-a za Agv K3 ovaj novi, redesign..

Na Ali-u ima dosta vizira po dosta povoljnim cenama, ali ne znam da li su isti za stariji i za noviji model?

I da li možda neko zna koja je razlika izmedju K3-SV i običnog K3 modela?

Negde sam pročitao da SV predstavlja Sun Visor, što mi nema smisla zato što ja imam običan K3 model i opet imam sunčane naočare..To me najviše zanima da znam da li mogu da poručim vizir koji je predvidjen za SV model..

Hvala unapred, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja