Jump to content

Moto Zajednica

Trazi se saputnik!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Posto ne vozim zimi za mene je ovo vreme planiranja mogucih putovanja za naredno leto. Posto sam fan turisticko-bajkerskih putovanja najverovatnija ruta za sada je Juzna Nemacka (Bavarska), Bodensko jezero, Svarcvald a onda moguca malo Svajcarska ili malo na jug Dolomiti ili vec kako mi "dune" u vremenu odlucivanja. Dakle okvirni plan za jun ili jul ili avgusta 2012. Nema ogranicenja ni jedne vrste. Osnovna kamp oprema na motoru a onda smestaj po nahodjenju i prilici. Potrosnja novca u razumnim granicama. Nema razbacivanja dakle stednja ali ne po svaku cenu naravno. Trajanje putovanja ne ispod 10 dana a pozeljno sto duze :aha: I kako pise u naslovu teme pozeljan je saputnik ili vise njih ne menja stvar. Nemam ja problem da putujem solo ( vec prilicna solo kilometraza iza mene) ali ipak bar u paru ima svoje prednosti. U svakom slucaju putovanja ce biti bilo solo ili u drustvu. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Destinacija mi je zanimljiva i već jedno izvjesno vrijeme je "na spisku". Slični smo ti i ja, i sam sam moto-turista. Zanima me s kojom cifrom (EUR-a i kilometara) barataš, onako ugrubo? U svakom slučaju izražavam zainteresovanost i pratim temu. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:kafa: Mozda se nekima cini da je ova tema preuranjena ali ipak mislim da nije. Da bi se ostvarilo ovakvo ili slicno putovanje treba obezbediti par stvari na vreme. Prvo je novac a zatim slobodno vreme. Ako je resenje predhodna dva uslova izvesno onda se treba pozabaviti turistickim delom putovanja. :pisac: Konkretno treba izbeci situaciju da vas put (plan) nanese u neki grad ili kraj a ne znate sta treba videti. Dakle malo bolja informisanost pre puta a jos bolja na putu uz naravno skoro obavezan neki android ili tab ili lap-top, da sad ne ulazim u detalje. Sve ovo podrazumeva naravno spremnu "ljutu masinu". :vitez:

:kafa: Kada se radi o novcu moje iskustvo :popovanje: govori sledece. Za ovakvu vrstu putovanja trajanja oko 20 dana sa 4-5000km potrebno je oko 1000 evra. Dakle benzin, ishrana, smestaj. Ovaj iznos podrazumeva neku srednje skromnu varijantu po mojim merilima.

:Six: Sudeci po interesovanjima do sada imam utisak da se moze formirati izuzetna mala ekipa od 3-4 clana. Po mom misljenju a i isprobano najbolja varijanta, iz vise razloga je 4 motora. Manje, dakle 2 ili 3 motora je takodje ok ali bi vise od 4 bilo vec ...hm..ali ne i nemoguce. :):durbin:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

:kafa: Kada se radi o novcu moje iskustvo :popovanje: govori sledece. Za ovakvu vrstu putovanja trajanja oko 20 dana sa 4-5000km potrebno je oko 1000 evra. Dakle benzin, ishrana, smestaj. Ovaj iznos podrazumeva neku srednje skromnu varijantu po mojim merilima.

 

Druze, ako te za 5k kilometara i 20 dana po Evropi zakrpi 1000 eura ti si Mandrak :takoje:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

 

:kafa: Kada se radi o novcu moje iskustvo :popovanje: govori sledece. Za ovakvu vrstu putovanja trajanja oko 20 dana sa 4-5000km potrebno je oko 1000 evra. Dakle benzin, ishrana, smestaj. Ovaj iznos podrazumeva neku srednje skromnu varijantu po mojim merilima.

 

Druze, ako te za 5k kilometara i 20 dana po Evropi zakrpi 1000 eura ti si Mandrak :takoje:

 

 

Pretprosle godine 4 motora, 7000km, 27 dana put do Amsterdama na sever preko Madjarske Austrije i Nemacke.Onda na jug preko Francuske atlanskom obalom do Spanije pa ispod Pirineja do Barselone pa Azurnom obalom pa Italija preko Lago di Garda na istok do kuce = 1000 evra. Bez auto puta i bez Mandraka :moto3: Oce me sta mogu :moto3::takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nas cetvoro smo u septembru bili na turi 9 dana u alpima...Primenjivali smo jednu varijantu za koju se vise puta pokazalo da je fenomenalna-zajednicku kasu. Iz kase se placala klopa, pice, smestaj, putarine...samo je gorivo i licne poklone svako placao za sebe. Na taj nacin se i dosta ustedi pa neke stvari koje na prvi pogled deluju nemoguce u praksi su moguce.

Npr. 10E po osobi za hranu deluje malo, ali 4x10E je 40E (za 4 osobe)...za te pare se kupi gomila hrane u svakom marketu da ne moze ni da se pojede za jedan dan. Ako se uz planiranje uspe negde prenociti besplatno (couchsurfers, hospitalityclub, kampovanje na divlje) sve postaje mnogo izvodljivije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Mozda i jeste moguce, ali meni to nije poslo za rukom. Vinjete,putarine i ulaznice za razne kulturne spomenike se svuda placaju, a to sa ovim budzetom jednostavno nije moguce. Naravno da nisam ni ja za neko razbacivanje ali mi je taj budzet od 35-36e dnevno tesko zamisliv. Iskreno, mislim da je na zapadu potrebno barem 2 puta vise od ovog da biste mogli mnogo toga da obidjete i da vidite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Doktor je naveo nekoliko nacina da se manje para potrosi. :takoje: Ima ih naravno jos. Nisam ni malo slucajno rekao da je najbolja kombinacija 4 motora. Za vinjete i putarine i sl. nema utroska osim ako bas mora jer se ne vozi putevima koji se placaju. Troskovi se lako mogu povecavati bezgranicno koliko ko zeli a ja za sada prvenstveno vodim racuna da ih smanjim koliko je moguce.

A srednje skromna varijanta je kako sam i napisao po mojim merilima. Sreca da su nam kriterijumi razliciti :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Verovatno razliciti kriterijumi. Ne kazem da je nemoguce ali budzet od 15 eura dnevno za smestaj i hranu su za mene vise nego skromni. Jedna subotnja voznja po Srbiji sa recimo predjenih 400 km, dva obroka i bez smestaja kosta pedesetak eura. Mozda ja mnogo jedem al po nicku Buca verujem ni da ti nisi mnogo daleko. Da nisi planirao dijetalnu turu po Evropi?? Ako jesi eto i mene na spisku :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Na primer poneses tablu slanine od kuce. :moto3: Na primer kampujes na divljaka dve noci pa trecu nekom kampu. U principu kamp ili hostel ili hotel su potrebni zbog higijene.Kampovanje i noc na nekoj plazi jezera ili reke ili mora biva dovoljno da se zaperes :moto3: i recimo izbegnes placanje prenocista Dakle ovako. 2 dana na divljaka treca noc u kampu pa opet dva naa divljaka i eto 5 dana vec. Nema apsolutno prepreke da neko ko zeli iz grupe spava svaku noc u hotelu ili...Jedino je finansijska razlika sve veca iz dan u dan odnosno iz noci u noc. :stabre: Spavanje u satoru je meni sasvim dovoljno da se odmorim a bas i ne moram da se tusiram svaki dan. Ne bih ja da sad ubedjujem bilo koga sta je i kako moguce. :moto3: Probao i moglo je. Meni je to dovoljno. I svako jutro se budis sa spoznajom da ces i danas raditi ono sto najvise volis. :zvizduk::zdravo: Putovati bez opterecenja i ne razmisljati o destinaciji ili stati negde gde ti je lepo iz bilo kojih razloga i zadrzati se ako zelis koliko zelis. U takvim danima je moguc i post kako rece Mikulanac :lol::moto3: Klopa mi nije nesto posebno vazna ali ne gladujem naravno. Postoje konzerve, gotova jela, postiji plinski reso i supe iz kese, voce i povrce naravno. Sve to nije skupo previse. Dakle najveca usteda se ostvaruje na izbegavanju placanja smestaja i ishrane u restoranima. Motori trose benzin najmanje koliko mogu jer se postuju saobracajna ogranicenja koja su na lokalnim i magistralnim putevima vec svima poznata. Pih bre ala sam se raspricao :lol::moto3:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Na primer poneses tablu slanine od kuce. :moto3: Na primer kampujes na divljaka dve noci pa trecu nekom kampu. U principu kamp ili hostel ili hotel su potrebni zbog higijene.Kampovanje i noc na nekoj plazi jezera ili reke ili mora biva dovoljno da se zaperes :moto3: i recimo izbegnes placanje prenocista Dakle ovako. 2 dana na divljaka treca noc u kampu pa opet dva naa divljaka i eto 5 dana vec. Nema apsolutno prepreke da neko ko zeli iz grupe spava svaku noc u hotelu ili...Jedino je finansijska razlika sve veca iz dan u dan odnosno iz noci u noc. :stabre: Spavanje u satoru je meni sasvim dovoljno da se odmorim a bas i ne moram da se tusiram svaki dan. Ne bih ja da sad ubedjujem bilo koga sta je i kako moguce. :moto3: Probao i moglo je. Meni je to dovoljno. I svako jutro se budis sa spoznajom da ces i danas raditi ono sto najvise volis. :zvizduk::zdravo: Putovati bez opterecenja i ne razmisljati o destinaciji ili stati negde gde ti je lepo iz bilo kojih razloga i zadrzati se ako zelis koliko zelis. U takvim danima je moguc i post kako rece Mikulanac :lol::moto3: Klopa mi nije nesto posebno vazna ali ne gladujem naravno. Postoje konzerve, gotova jela, postiji plinski reso i supe iz kese, voce i povrce naravno. Sve to nije skupo previse. Dakle najveca usteda se ostvaruje na izbegavanju placanja smestaja i ishrane u restoranima. Motori trose benzin najmanje koliko mogu jer se postuju saobracajna ogranicenja koja su na lokalnim i magistralnim putevima vec svima poznata. Pih bre ala sam se raspricao :lol::moto3:

 

I ja ovako putujem. Ocu sto vise dana da se vozim, sa sto manje para.

Ove godine, sa 300e bio 10 dana na putovanju po Rumuniji, Bugarskoj, Grckoj(tu otislo najvise para), cela Srbija. Oko 4000km.

http://forum.bjbiker..._1#entry1125016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Čitam ovo i svaka ti čast!

 

Pa, tdm 900 na ovoj ruti u proseku troši min 9eur/100km, tj. za 4k km bar 360eur SAMO za benzin. :neznam:

 

Jedino ako si negde našao bonove za DŽ... :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Verujem sve sto Buca kaze.Da sam u mogucnosti,kao sto nisam,bilo bi mi zadovoljstvo da putujem sa tobom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mozda je tema malo otisla u off,jer ovo bas i nije ono sta je postavljac zamislio,ali u principu svidja mi se i vidim da ce biti dobra rasprava.

U stvari bi hteo da kazem nesto u vezu odabira drustva za putovanje. Meni bi bilo dosta tesko da nadjem saputnika na ovaj nacin,jer mi je nekako lakse da putujem sa nekim koga poznajem bar neko izvesno vreme. Vise puta sam video i to da ne mora da znaci da ako nekog poznajete 100 godina,da on mora da bude dobar saputnik na motoru. Moje skromno misljenje je da onaj sa kim putujete mora imati slicna razmisljanja kao vi,da ga interesuje bar pola stvari na tom putu sto interesuju vas i da ste u priblizno istoj materijalnoj situaciji. Ovo zadnje mogu posebno da naglasim,izuzev ako taj vas drugar ima brdo love,ali ne trosi na putu vise od vas. Dosta puta sam video da jedan nosi parce slanine u koferu, a drugi samo vuce u picerije i restorane da se klopa,spavanje u hotelu... I tu je po obicaju ovom prvom neprijatno,oseca se ponizeno,na kraju dolazi do izbegavanja i prekida druzenja.Zato ja uvek putujem sa ljudima koje poznajem godinama,znamo sta ko misli i ko koliko moze. Bilo je kada smo klopali "na nivou",a bilo je ikada smo jeli kiflice od kuce. I uvek nam je bilo super.

Jos nesto. Mislim da bi neke kriterijume ipak trebalo postovati. To naravno ne znaci opet da sve kosta,ali forumi zato i sluze da podelimo svoja misljenja i saznanja. Ovaj forum je prepun lepih iskustava ljudi koji su putovali sa manje ili vise para. Nadjite sebe gde vam odgovara i isplanirajte putovanja. Evo,ovde sam procitao da moze da se "istusira" sa 2l vode,da moze da se kampuje na divljaka u mnogim zemljama gde ne bi ni pomislio na to i slicno.

Buca je rekao kakvu voznju planira i koliko bi to moglo da kosta. Sigurno se nece javiti neko ko ima 200 E u dzepu,vec neko ko je priblizno sa zeljama i sa lovom. A posle ostaje da se dogovori ruta i da se dogovore pojedinosti putovanja.

Ja sam sebi dao za pravo da ja planiram rute i onda gotov plan iznosim mojim pajtasima. Onda spram love,vremena,slobodnih dana i drugih predvidjenih i ne predvidjenih okolnosti sprovodimo voznju u delo... :moto3:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ovo veoma zanimljivo zvuci, ali licnog misljenja sam da je minimum za bilo gde u evropi 1 dan = 80e, a vrlo malo opustenije 100e. Moj motor trosi prosecno 6,5l/100km x prosecno 1,4e sto izlazi oko 9e na 100 km => 4000km = 360e.

 

Oko 40e dnevno gorivo + 20e jevtinije prenociste (ja moram da se okupam posle provedenog dana na motoru a pogotovo u julu ili avgustu) + nesto da se pojede (ne mora restoran) + nesto treba popiti, uvece prosetati i videti nesto, popiti neki espresso, mozda kupiti nekakvu glupost za uspomenu.

 

Meni ovo deluje nemoguce, u svakom slucaju...Srecno 0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Potpuno se slazem sa komentarom koji je napisao stari roker. Svi ovde po nesto ucimo jedni od drugih i i te kako se prepoznaje dobra namera. :takoje: Meni licno je drago sto ova tema koju sam pokrenuo nije shvacena samo kao "mali oglas" vec kao jedna od prilika da razmenimo iskustva, pokazemo dobru volju i po malo se upoznajemo. Pokusavam da jasno napisem svoja razmisljanja i ne pada mi na pamet da pomislim da sam najpametniji. :lol:

Ah da. :stabre: Stari roker rece da putuje najcesce sa ljudima koje poznaje. Mogu samo da mu zavidim. U mom okruzenju su uglavnom ljudi koji iz raznih razloga ne mogu bas previse da voze ali ne vole motore manje od mene. Dakle i ova prica ovde je za mene jedan od nacina da objasnim svoj pogled na zivot sa ove bajkerske strane pa ako neko pomisli da bi mogao da me istrpi mozda i odvozamo po nesto zajedno :tras2::moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nazovite me raspikućom i secikesom..ali ja 10 dana da vozim motor po EU za 1000 eur..... za mene je to SF kategorija.

 

Jeste da sam formalno konformista i da izbegavam kampovanje, uvek pre izaberem krov nad glavom i konfor tuširanja i lične higijene. Ali meni prolazak kroz npr. Italiju nije to, ako ne svratim na esspreso, lazanje ili neku pastu..... ne obiđem neki centar .

 

Naravno poštujem odluke/dogovor...ako idemo alternativnim putevima, kampujemo, jedemo konzerviranu hranu...gde svi tu i mali Mujo.

 

U svakom slučaju, ideja je odlična žeim ti / vam srećan put. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja