Jump to content

Moto Zajednica

Trazi se saputnik!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bas mi se dopada ovo sto iznosimo licne utiske i nacine putovanja.

Nisam alergican na hotele i raskos, naprotiv...ali isto tako mi prija sator i cesto bi ga radije odabrao. Izmedju varijante od npr. 5 dana u hotelu ili 10 u satoru biram 10 u satoru. Najcesce je to sticajem okolnosti kombinovano.

Poenta price je da neko ko nije u mogucnosti da putuje po sistemu 1 dan/100E u EU moze to da uradi dosta jeftinije...naravno, ako mu je stalo do putovanja. Postoje i dani kad platis na cupriji zato sto nisi na mostu, ali nisu pravilo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Interesantna diskusija.

50e-dan je sasvim dovoljno da se putuje po Evropi sa spavanjem u sator,pokrije se gorivo i hrana,kao sto je napisao Buca.Bez problema sam prespavao na parkinzima za kamione,ili pored benzinske pumpe u sator,cesto ima tuseve i sta treba za zivot na putu kako zive kamionqije,pa nije nista problem .Samo pazite da ne postavite sator blizu neke hladnjace,pali se frizider i nema spavanja,ha,ha,selio sam sator u sred noci.Za spavanje u krevet cena je od 100e-dan,tako sam ja prolazio.

Ostaje najveci problem drustvo na putovanju.Mislim da je najvaznija disciplina na putovanju,bez toga problemi se gomilaju, grupa se rasturi,pokvari se celo putovanje.

I meni je tesko da nadjem dobro drustvo za putovanje.

Buco,ostavi ljude iz okruzenja,naci ces ko ti odgovara pa bio i iz druge drzave.Ja sam ove godine putovao sa prijateljem iz Bugarske.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Neznam ovo za 1000 evra zvuci mnogo malo?Mozda je izvodljivo ali ko zna i ume.

Pa ja samo od Münchena do Sr.Mitrovice 820km bez nocenja i bez klope(klopu i pice nosim u koferu) putarina,gorivo 130-140 evra.

Po mome izvodljivo ovo sto si zamislio ako ti motor trosi ko upaljac,kupujes u marketima klopu,kupas se u jezerima,spavas u satoru i pod uslovom da nevidis nista znamenito vezano za neku regiju ili grad.Znaci samo voznja motorom i nista vise.

 

Pa iskreno da ti kazem ako bi se vozio tih 4-5000 km samo radi voznje,onda bi to uradio u Srbiji.:takoje:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Za spavanje u krevet cena je od 100e-dan,tako sam ja prolazio.

 

Ja sam u septembru smestaj placao od 23-30E/BB tj. nocenje-dorucak (Austria, Italija). Naravno nisam nocio u prvom smestaju na koji naidjem, vec kad je vec vreme za trazenje smestaja, stanem na minut da se raspitam, pa ako mi se ne svidja idem dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta
Za spavanje u krevet cena je od 100e-dan,tako sam ja prolazio.

 

Ja sam u septembru smestaj placao od 23-30E/BB tj. nocenje-dorucak (Austria, Italija). Naravno nisam nocio u prvom smestaju na koji naidjem, vec kad je vec vreme za trazenje smestaja, stanem na minut da se raspitam, pa ako mi se ne svidja idem dalje.

Nismo se razumeli, 100e na dan u proseku,tu ulazi gorivo, spavanje i hrana.Neki dan ne vozis pa pare za benzin potrosis na drugo,ali u prosek toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:moto3: Diskusija lepo tece ali evo mene opet. ;) Razbijaju me ovi drugari sa 100 evrica dnevno :lol: . Meni brate to previse a i brate plasite ljude na forumu. Jako je malo onih koji mogu da plate takvo putovanje a i oni su ljudi-bajkeri i oni bi da voze i putuju. A ja upravo tvrdim da to mogu mozda ne bas svi ali, sa malo napora i solidarnost i razumevanje saputnika, skoro svi. Nije lako zaraditi 1000 evrica i jos teze nameniti ih za takvo trosenje ali se moze skupiti i odvozati putovanje kako napisah na pocetku. Ma ne bih se ni akao sa ovom temom da mislim drugacije i da se nisam sam uverio. Drago mi je sto u diskusiji ucestvuju ljudi koji su dosta putovali a jasno im je da se ne mora trositi previse. Kada sam prvi put tako putovao imao sam neku cifru evrica i imao plan "B": Putujem u odredjenom pravcu dok ne potrosim polovinu novca. Kas stignem dotle okrenem se na putu i podjem nazad. Jednostavno ali unapred obezbedjena bezbedna granica. Plan "B" se moze aktivirati u bilo kom trenutku bez posledica izuzev skracenja putovanja. Licno mislim da bi svako od nas ucinio sve da ne skracuje zamisljeno putovanje pa onda i stednja nekako biva smislenija.

:zbunjen: Zaboravio da u predhodnom komentaru napisem nesto o mogucnosti spavanja kod nekog prijatelja, poznanika, svalerke... ;) Po sistemu 2 noci na divljaka u satoru pa jedna u nekom smestaju, dva besplatna prenocista (kod svalerke 1 i svalerke 2 :lol: ) prizvode situaciju da troskovi smestaja za 6-7 dana budu = 0 Meni licno ova stavka prilicno znaci. Da ne preteram sa stednjom :jee: :jee: ali ima toga jos :lol:

Sto se tice razgledanja spomenika i koje-kakvih kulturno obrazovnih institucija tacno je da se puno toga placa a obilazi se ono za ste se ima para. Pa u Parizu na primer za par dana moze se potrositi celo "bogatstvo" na taj nacin. Iskreno poznajem malo ljudi koji su u Parizu videli sve sto bi trebalo. Tako da to "bio si i nisi video nista" bas i nije tako.

:neznam: Opet se raspricao :lol::lol: Omatorilo se izgleda :nanana::moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa u Parizu na primer za par dana moze se potrositi celo "bogatstvo" na taj nacin. Iskreno poznajem malo ljudi koji su u Parizu videli sve sto bi trebalo. Tako da to "bio si i nisi video nista" bas i nije tako.

 

Paaaa.... razmisljam nesto... i nije svrha putovanja da obidjes sve sto se moze videti na tom putu. Treba nesto ostaviti i za drugi put kada se ukaze prilika da se prodje istom rutom.

A sto se tice para,mislim da treba imati hiljadarku u dzepu, zlu ne trebalo,a uvek moze da se potrosi manje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

...jos sam se setio jednog nacina da se ustedi lova.

-Kada planiram neko putovanje,uvek proverim da li ima neki moto skup u blizini mog prolaska. To je takodje prilika da se za 400-500 dinara (u regionu)obezbedi mesto za sator,rucak,pice,pa cak i tusiranje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pa u Parizu na primer za par dana moze se potrositi celo "bogatstvo" na taj nacin. Iskreno poznajem malo ljudi koji su u Parizu videli sve sto bi trebalo. Tako da to "bio si i nisi video nista" bas i nije tako.

 

Paaaa.... razmisljam nesto... i nije svrha putovanja da obidjes sve sto se moze videti na tom putu. Treba nesto ostaviti i za drugi put kada se ukaze prilika da se prodje istom rutom.

A sto se tice para,mislim da treba imati hiljadarku u dzepu, zlu ne trebalo,a uvek moze da se potrosi manje...

 

Odlican nacin za ustedu 0takoje.gif. Ove godine odes u Pariz i obidjes Trijumfalnu kapiju, a naredne godine skoknes do Pariza da posetis Aifelovu kulu 1neznam.gif0stabre.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Portali za Kamp placeve i Benzinske pumpe u Nemackoj na kojima obicno ima mogucnost

 

za tusiranje i WLAN pristup.

 

Mozda nekom i pomogne.

 

http://www.promobil.de/stellplatz-145.html

 

http://www.autohof.net/autohof/autohoefe_autobahn_strassen_d.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa u Parizu na primer za par dana moze se potrositi celo "bogatstvo" na taj nacin. Iskreno poznajem malo ljudi koji su u Parizu videli sve sto bi trebalo. Tako da to "bio si i nisi video nista" bas i nije tako.

 

Paaaa.... razmisljam nesto... i nije svrha putovanja da obidjes sve sto se moze videti na tom putu. Treba nesto ostaviti i za drugi put kada se ukaze prilika da se prodje istom rutom.

A sto se tice para,mislim da treba imati hiljadarku u dzepu, zlu ne trebalo,a uvek moze da se potrosi manje...

 

Odlican nacin za ustedu 0takoje.gif. Ove godine odes u Pariz i obidjes Trijumfalnu kapiju, a naredne godine skoknes do Pariza da posetis Aifelovu kulu 1neznam.gif0stabre.gif

Moras se sloziti sa mnom da je nemoguce obici sve znamenitosti jednog grada ili regije u dan ili dva koliko bi se moglo ostati na jednom mestu u toku jedne moto ture.Ovde mislim na voznje od 350-400km dnevno i boravak od par sati do jednog dana u gradu koji je cilj dnevne etape. Pogotovo ako nema ko da te povede u obilazak grada,vec kao i vecina nas ides u svojoj reziji. U pravu si za Pariz,verovatno bi svako posetio Trijunfalnu kapiju i Ajfelov toranj,ali i pored toga i dalje ostaje bukvalno na stotinu mesta koje treba posetiti u tom gradu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pa u Parizu na primer za par dana moze se potrositi celo "bogatstvo" na taj nacin. Iskreno poznajem malo ljudi koji su u Parizu videli sve sto bi trebalo. Tako da to "bio si i nisi video nista" bas i nije tako.

 

Paaaa.... razmisljam nesto... i nije svrha putovanja da obidjes sve sto se moze videti na tom putu. Treba nesto ostaviti i za drugi put kada se ukaze prilika da se prodje istom rutom.

A sto se tice para,mislim da treba imati hiljadarku u dzepu, zlu ne trebalo,a uvek moze da se potrosi manje...

 

Odlican nacin za ustedu 0takoje.gif. Ove godine odes u Pariz i obidjes Trijumfalnu kapiju, a naredne godine skoknes do Pariza da posetis Aifelovu kulu 1neznam.gif0stabre.gif

Moras se sloziti sa mnom da je nemoguce obici sve znamenitosti jednog grada ili regije u dan ili dva koliko bi se moglo ostati na jednom mestu u toku jedne moto ture.Ovde mislim na voznje od 350-400km dnevno i boravak od par sati do jednog dana u gradu koji je cilj dnevne etape. Pogotovo ako nema ko da te povede u obilazak grada,vec kao i vecina nas ides u svojoj reziji. U pravu si za Pariz,verovatno bi svako posetio Trijunfalnu kapiju i Ajfelov toranj,ali i pored toga i dalje ostaje bukvalno na stotinu mesta koje treba posetiti u tom gradu. :takoje:

Ma ok, slazem se. Postoje ljudi koji su rodjeni u Beogradu, pa nisu obisli sve znamenitosti po BGD-u zato sto ih to ne interesuje. Na primer, zivim na 15 min od Avale, a jos se nisam popeo na novi toranj, a na onom starom sam jednom bio kao dete kad me keva i cale vodili.

 

Ne off-ujem temu, samo iznosim svoje misljenje. Mislim da nije poenta samo voziti. Poenta je i nesto videti, negde sesti popiti pice, kafu, treba platiti parkiing i obezbediti motor i prtljag dok si u nekom obilasku, kupiti neku sitnicu za uspomenu, treba se okupati i odmoriti a sve to kosta, tako da se jako tesko uklapa u onaj fond o kojem smo kuckali na pocetku. Za jedan solidan krug po Srbiji sa povratkom kuci na spavanje potrebno ti je 50e, a Srbija je jos uvek jedna od najjeftinijih drzava u Evropi (zajedno sa Bosnom, Rumunijom, Bugarskom, Albanijom). Moja iskustva su takva da bez 80e dnevno ne bih ni pomisljao da krenem, a bez 100 ne bih krenuo + nesto da se nadje za ne daj Boze. Sve sto se ne potrosi, i vrati kuci...dobro je.

 

Iskreno, stavljam se u situaciju da vozim ceo dan po vrelini, znojim se, uvece smrdim k'o bizon, zav sam se zalepio u opremi sa osecajem da su mi u gacama pihtije, a jos posle da raspremam i rasklapam sator, a ujutro brze bolje pakuj, sklapaj da bi nastavio dalje, i tako svaki dan.... hm 0stabre.gif, podseti me na vojnu vezbu, mislim da je to stvarno mucenje,

 

Uostalom, ima ljudi koji i u tome uzivaju, ja im se divim, nemam nista protiv, sa nestrpljenjem iscekujem putopis 0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Evo stvari se polako konkretizuju i pocinjemo pricu o dnevnoj kilometrazi o bezbednosti motora o podizanju satora.....

Ajd malo o kilometrazi. Ima jedna ne bas lepa stvar kada se putuje na zapad. Najjednostavnije je a po meni i najbolje auto put do Slovenije ili i kroz Sloveniju zavisi od afiniteta. Sta tu ne valja? Pa taj deo puta koji uvek moram da predjem da bih tek poceo putovanje kakvo zelim. Svodi se na to da ako se i vracam tuda imam oko 1500km u odlasku i povratku. Iskreno i nije mi neko uzivanje ta relacija ali ona prosto postoji i ne moze se izbeci. Od na primer putovanja dugog 5000km, 1500km je voznja putevima bivse SFRJ kojima sam ko zna koliko puta vec prosao. Obicno se trudim a tako i planiram da taj deo puta predjem sto pre i sto brze u odlasku i u povratku. To mi istovremeno omogucava vise vremena za putovanje i zadrzavanje na putevima koji su mi nepoznati. Od planiranih 5000km pravo turisticko-bajkersko putovanje je oko 3500km. Vremenski bi to izgledalo ovako. Odlazak 1 dan i povratak jedan dan a pravo uzivanje u putovanju sve izmedju :moto3:

Moram jos jednom da kazem da mi u ovoj temi nije cilj da lazem ljude kako se moze sa relativno malo novca pristojno putovati ali isto tako ne zelim da govorim o tome koliko ja mogu da potrosim dnevno a za mene sasvim opravdano ( za tren vam objasnim kako je meni opravdano potrebno 200evra dnevno :zvizduk: ). Mnogo je vise ljudi koji mozda mogu da skupe koju kintu ali jednostavno ne znaju sta i koliko bi sa tim moglo. Mozda ce im posle ove nase price biti nesto malo jasnije. Oni koji mogu da potrose 100 evra dnevno nemaju apsolutno nikakav problem. Sa tom lovom imaju resenje za svaku situaciju bez napora i razmisljanja i mogu gde zele i koliko zele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ja ostajem pri svom! Kampujem i kada odem na pecanje, tako da mi kapovanje nije strano. Bucu znam dugo i poznajem njegov karakter kao i nacin voznje tako da, sto se nas dvojice tice, nema problema. Naravno, ne treba sad Bucu razapeti i hvatati za svaku rec. Niti mora da bude 5000km, niti mesec dana a ni samo taj okvirno dati budzet. Jeste rano da se planira put, ali bih voleo da polako usaglasimo bar na koju cemo stranu sveta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

Buco upravu si sto se tice finansija.

 

Joka i ja smo bas isli tu turu i malo dalje (do Amsta) sada vec prosle godine. ukupno 18 dana, 5k kilometara, smestaj kamp, hostel, rodbina, hotel, ulaznice za raznorazne muzeje, hrana i sve ostalo sto ide uz to ukupno 1800e, a nije se vodilo racuna da li cemo klopati u restoranu, bufetu ili na kisoku.

 

Pritom, svaku put smo morali da imamo kupatilo, znaci divlji kamp nije dolazio u obzir zbog dame.

 

mislim da sa dobrom organizacijom i evropskim racunom moz da se pristedi...koliko sam samo bajkera video po ITA i FR da stanu krpche na motor, sir i jos neke zajebancije...perorez i udri-tuci. :)

 

 

p.s. jos uvek sam ti duzan pricu iz Barse :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW R 1150 R

Ovo je i za mene vrlo interesantna tema.

Naime, takodje kao i Buca, planiram ovog leta da uradim jednu turu sa dvojicom drugara na motorima i četvrtim koji bi išao autom ili nekim kombijem. :) I kao tehniko i kao konačar a i kao backup u svakom slučaju.

Za sada priča ide ka Grčkoj sa polaskom iz Banja Luke.

 

No, ako me primate u društvo, vrlo ću rado propratiti ovu temu i eventualno Vam se priključiti na putu po severu ako se sve kockice poklope. A ako i ne bude došlo do poklapanja istih, siguran sam da ću naučiti i pokupiti dosta informacija od Vas, već iskusnih bajkera.

 

Cena Euro/dan mi je vrlo interesantna. Kako Buco reče, na ovim putovanjima ima veliki broj trasa koje prelazimo više puta pa ih jednostavno treba što pre preskočiti ili pretrčati. No, i kad idem autom porodično za Krf, Kefaloniju ili neko drugo Jonsko ostrvo, nisam imao većih troškova od 65 evra/dan (dvočlana porodica) uz full smeštaj, hranu po restoranima, (osim doručka), kafa i odmor gde god poželim itd...

 

Što se tiče pitanja da li je rano ili ne sa ovakvom pričom. Mislim da nije. Nikad nije rano za dobro i prave informacije. Treba napraviti detaljan itinerer, dogovoriti plan, disciplinu, način vožnje i mnogo toga a priči nikad kraja.

 

Važno je napraviti kilometražu, snimiti što više lepih fotografija i doneti kuči čitavu kacigu i po neki suvenir :)

 

Pratim i čekam dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW R 1150 R

Naravno Igore! ;)

Nego se odavno nismo ni čuli ni videli.

A evo sam se ponovio pre par dana i lagano "kujem planove"

Propratih malo tvoje teme o Vlašiću i drugim destinacijama.

Biće prilike nadam se da zajedno prokrstarimo nekud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Slo

Buco par dana prije olaska me kontaktiraj ako mi se sve poklopi pridružit ču se.Pratit ču ovu temu dalje pa se čujemo.Ako drugo ne sigurno ču napraviti koji kilometea po SLO sa vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Veoma me raduje sto je tema zainteresovala prilican broj ljudi. No da ja pricam malo o konkretnim stvarima. Nas drugar "savicd" me podstakao da napisem koju rec. Planiranje? Iz licnog iskustva mislim da ne treba planirati previse detaljno. Sta je lose u tome ako skrenes neplanirano stotinak ili vise kilometara na neku stranu. Uvek i svuda se moze naci nesto zanimljivo, lepo...Potrebno je samo biti opusten i svestan da ni jedan trenutak na takvom putovanju ne moze biti pogresan ni suvisan. Isto tako treba biti svestan da ma koliko zeleo i ma koliko se trudio ne mozes sve i svuda. Malo li nam se puta desilo da je neplanirano bilo najbolje. Treba se drzati kostura plana i to je dovolno. Tu naravno treba obratiti paznju da se iskoriste mogucnosti besplatnog smestaja ako ga ima sto moze zahtevati manja iskakanja iz planiranog. Treba koristiti "cuda tehnike" kao sto su lap-top, tabovi, navigacije, mogucnosti komunikacije...naravno ne preterano ali moze da pomogne u razlicitim situacijama.

 

Sad jedna malo neobicna ali po meni potrebna stvar. Grupa na putovanju ma kolika bila treba da ima nekoga ko ce biti prvi medju jednakima. Zasto? Ma koliko bili pametni, razumni, tolerantni...prosto naidje trenutak krize ili dileme ili ...i neko mora da odluci. Dakle mora postojati neko ko ce biti maksimalno tolerantan i insistirati na dogovoru sve dok ne proceni da do dogovora nece doci. Tada moze iskoristiti pravo koje je dobio od svih iz grupe da on odluci. Drugim recima "njegova je poslednja"! Iako iz iskustava znam da se dogovor skoro uvek postigne, cak postojanje ovakve varijante podstice dogovaranje.

 

De da ne pisem predugacke postove nece ih niko procitati :lol:;)

 

Za malo da zaboravim. Naravno da cu se, kad dodje vreme za ostvarenje nekog putovanja, potruditi da ova tema bude u "prvom planu"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Alo ljudi, pa nas clan OROKU :care: je otisao do Sirije, Jordana za 1500 evra, a mi nemozemo bez par hiljada evra u dzepu da okrenemo krug po evropi, mislim.... :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tako je, Rodicu!

Sviđa mi se jako Bucino razmišljanje i ako da Bog para, ja bih rado išao na jednu ovakvu "jeftinu" turu. U svakom slučaju je bolje za iste pare preći više kilometara, jesti nešto iz marketa, obići više mesta i videti više stvari (makar i onih gde se ulaz ne plaća), nego jesti po restoranima, spavati u hotelima i piti po kafanama.

Naravno, bez usputne kafe i ponekog normalnog ručka "na kašiku" se ne može, ali nije istina da mora baš svaki dan.

E sad, vezano za tuširanje... ja volim i naravno praktikujem svakodnevno kupanje. No, ko nije bio u vojsci ne zna kako izgleda kupanje jednom nedeljno. I? Pa ništa... preživeli smo :)Tako da dan ili max dva bez kupanja mogu da preživim. Ako usput naletim na neko jezero/reku/more, eto radosti :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW R 1150 R

Slazem se sa Bucom. Nisam se mozda dobro izrazio. Ne radi se o previse detaljnom itinereru ali mislio sam na mnogo detalja koje treba dogovoriti i utvrditi pre nego se krene na put. U tom smislu, price nikad dosta. Narocito, ako bude vise putnika i iz razlicitih krajeva dolaze.

Takodje, u svakoj "jedinici" moda da se zna ko je komandat. Ili kako Buce rece, prvi medju jednakima. Onaj koji ce odrzavati brzinu voznje, po malo korigovati disciplinu ako je neko narusi, a i da odluci u nekom momentu kad karte budu podeljene 50:50.

 

Pa to je valjda normalno!

 

Samo napred sa idejama i pocetnim planovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Pokusacu da u ovim postovima dotaknem sto vise aspekata planiranja i ostvarenja ovakvog putovanja. Sto se tice voznje najbolje je naravno i "najbezbolnije" drzati se saobracajnih propisa i grupe. Postoji naravno i mogucnost "kako voze domaci tako i ja". Nekome ce se uciniti presporo ali niko nikome ne moze zabraniti da vozi kako hoce. S obzirom na visine kazni verujte malo je takvih. Kao i svuda naravno bice mesta gde se mogu malo "izduvati masine".

U grupi kako je poznato svako prati motor iza sebe i ako ga duze izgubi iz vida staje. Mozda nije bas najpametnije ali se pokazalo veoma prakticno da ako neko zeli da stanu svi iz bilo kojih razloga, pretekne grupu i staje ili sugnalizira trenutno prvom u grupi da treba da stane.

Sto se tice dnevnih relacija ona se dogovara dan ranije ili ujutru pre polaska za svaki dan. Odredjuje se tacka "X" kao cilj toga dana ne zbog nekog cvrstog ostvarenja plana vec to otvara mogucnost da neko iz bilo kog razloga zeli da samostalno uradi nesto a da se posle ipak nadje sa grupom. Naravno postoje mobilni telefoni pa se sve resava.

Takodje je moguce tako dnevno planirati sta ce se obici ili videti, posetiti...Osim turistickih karata i info-turs biroa lepo se mogu koristiti GPS uredjaji sa svojim POI tackama. Treba narocito obratiti paznju da u vecim gradovima iskoristimo prednost sto smo na motorima i sto brzo, lako i bez parking problema mozemo sa kraja na kraj grada. Kada se zna gde treba ici i sta videti onda imamo mogucnosti da obidjemo prilican broj mesta u tom gradu.

 

Nastavice se.... :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja