Jump to content

Moto Zajednica

Trazi se saputnik!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Da prozborim koju o ishrani i spavanju u satoru u kampu ili divlje sve jedno. Iz prakse mi je poznato da se na takvim voznjama jede uglavnom dva puta dnevno sto naravno nije pravilo. Dakle dorucak negde oko 10 sati njacesce istovremeno sa nabavkom hrane (super, maxi,hiper marketi i sl) za taj dan. Opcija klope u restoranima ostaje uvek otvorena i moguca individualo ili grupno, ne menja stvar. Veoma je prakticno da neko iz grupe ima mesta na motoru za nosenje hrane za celu grupu tako sto ce neko drugi nositi nesto od njegovih stvari. Pored toga svako za ne daj Boze uvek nosi vodu, neku konzervu, cokoladu i slicno. Drugi dnevni obrok bi trebalo da bude oko 17 sati ali je veoma cest slucaj da se to obavi predvece pre ili posle postavljanja satora.

Sto se tice spavanja neophodan je solidan dvoslojni sator, vreca i podmetac. Iako se na ovakve voznje ide uglavnom leti sa vremenskim prilikama se nikad ne zna. Ostala kamp oprema je stvar zelja mogucnosti i izbora ali mozda ponajvise dogovora u okviru grupe. Pored satora veoma je vazan podmetac. Licno koristim samonaduvavajuci podmetac od 5cm debljine ( sa svojih 110kg) i veoma sam zadovoljan kako udobnoscu tako i termickom izolacijom. Jedna osrednja vreca ce zadovoljiti potrebe. Za ispod satora najbolje se pokazala PVC cirada 2mx3m i mislim da je veoma vazan deo opreme za kampovanje na ovaj nacin (cesto sklapanje i rasklapanje satora na razlicitim terenima). PVC folija (1x1m) kao podmetac za hranu umesto stola jer je taj "sto" cesto na travi ili kamenu a moze se lako oprati i osusiti.

Nesto sam sigurno propustio ali okvirno to bi bilo to....za sada :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pratim pripreme i sakupljam "iskustva". Planiram ove godine bar jedno putovanje od 6-7.000 km (sa suvozačicom). Mislim da ću prvo da krenem na istok (Rusija, ... ). A pošto sam takođe novčano "tanak" moram da planiram putovanje slično kao i Buca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:lol: :lol: :lol: Nisam zaboravio lekove o kojima pisu "Dane Deda" i "mile fazer". Naravno da se lekovi moraju poneti a Boga mi i flasica rakije. Lekovi za ne daj Boze a rakijica za daj Boze. :lol: Treba poneti osnovne lekove od prilike znamo koje. Ako sad pocnem da nabrajam nesto cu sigurno zaboraviti ali i ako se i desi da nesto bas treba predvidjena voznja je uglavnom kroz naseljene krajeve pa se lako resava. Sto se ovog "kaladonta" iz flasice tice ne moze se poneti previse ali nije lose ni probati usputne specijalitete te vrste. Naravno zna se kada i u kojim kolicinama. Svakako je i kafa neophodne bar meni. Obozavam espreso u kafeima ili vec...ali nosim i nesto ovih 2 u 1 ili 3 u 1 iz prakticnih razloga a kad mi se bas hoce. Desavalo mi se usred Evrope da ostanem bez kafe a ta varijanta x u 1 izgleda se prodaje samo kod nas. Da ne zaboravim da pomenem supe iz kesice koje su takodje veoma zgodne za nosenje, dobre i bas cesto dobro dosle. Da ne preteram jer se vecina takvih potrebstina moze svuda kupiti veoma jeftino.

Nesto me mrzi da kuckam jos...pa za sada dosta :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650a Classic

meni se bogami ova ideja dopada:) ozbiljno cu razmisliti da napravim neku finansisku konstrukciju za ovakvo putovanje.bez cimanja i smaranja da li je neki luksuz ispunjen:)

mnogo smo se razmazili:) malo ljudi ima spremnih na ovakvu akciju:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Vreme prolazi, evo kraja januara. Konacno sam prihvatio pocetnu varijantu. Dakle preko Bavarske na Svarcvald a onda preko Svajcarske ili oko nje na jug na Dolomite. Jos uvek je moguca i obrnuta varijanta prvo Dolomiti pa na sever Svarcvald i Bavarska. To je osnov rute i moze se korigovati i menjati po zelji i dogovoru.

Vreme pocetka putovanja predvidjam oko 10 juna. Ako budem vozio solo onda ce najverovatnije to biti tako a ako bude jos neko zainteresovan ja se lako mogu prilagoditi sve do polovine septembra-stvar dogovora.

Sto se moje pripreme tice, pored pripreme jos nekih sitnica, sve se svodi na kacenje kofera i satora na motor. Nadam se da ce tako i ostati. Ako jos neko bude zainteresovan za ovakvo putovanje trebalo bi da kontaktiramo kada to bude moguce radi dogovora oko zajednickih detalja. Dakle PP ovde na forumu ili moj mail mmisa_99@yahoo.com

Vec sam prilicno stvari oko ovakvog putovanja rekao ali :moto3: :moto3: bice men jos :lol::moto3::lol:

Evo jednog zanimljivog linka za pomoc u pripremi za ovakvo putovanje http://micapeak.com/checklists/bj.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

pozdrav drugari :zdravo: ,vidim da se vodi diskusija oko potrosnje i nacinja putovanja :neznam: imam jednu anegdotu da vam ispricam u vezi toga.prosle godine sam bio na moto susretu u sapcu,sredio se obukao,sva moguca oprema poneta.u kampu pored mene sedi matorac i gleda me kako se parkiram,skidam,presvlacim i ne moze da veruje :lud: .pridje on meni i pita jel mi ispravan motor :zbunjen: ja mu kazem jeste,on odgovori oces se ti vozati ili slikati sa njim :staa2: .covek je dosao iz pule a od opreme ima patike,jaknu i kacigu,jos mu je sediste pocepano pa je prebacio neku kozu preko nje. :care: kako bi rekli stariji motorasi"sedi i vozi" :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

pozdrav drugari :zdravo: ,vidim da se vodi diskusija oko potrosnje i nacinja putovanja :neznam: imam jednu anegdotu da vam ispricam u vezi toga.prosle godine sam bio na moto susretu u sapcu,sredio se obukao,sva moguca oprema poneta.u kampu pored mene sedi matorac i gleda me kako se parkiram,skidam,presvlacim i ne moze da veruje :lud: .pridje on meni i pita jel mi ispravan motor :zbunjen: ja mu kazem jeste,on odgovori oces se ti vozati ili slikati sa njim :staa2: .covek je dosao iz pule a od opreme ima patike,jaknu i kacigu,jos mu je sediste pocepano pa je prebacio neku kozu preko nje. :care: kako bi rekli stariji motorasi"sedi i vozi" :takoje:

Sve je kako kaze taj kolega iz Pule. Da ,naravno. Moze se samo u patikama,jakni i sa kacigom na glavi proputovati pola Evrope,uz pun novcanik,naravno. I sve je to ok,dok ne dodje do prvog "ali",na 200,300,500,1000 km od kuce...A onda pocinje rock n' roll...

Eto na primer,pocne kisa. A ti nemas kosnjak. Ili pukne sajla. Ili se dogodi bilo kakvo srnje na putu,a ti 500 kilometara od kuce. Mozda 50 km od bilo kakve kuce... a nikog nema da stane... trba ti kljuc 10-nema. Treba ti nova sajla gasa-nema. Treba ti bilo sta o cemu pricamo ovde,a ti nemas... Razumes o cemu pricam. ja se uvek zezam,kao,ja nosim alat zbog drugih,kao meni ne treba za BMW-a.Par kljuceva,srafciger,sijalice... Ali kad sam video sta Dane nosi sa sobom :care::care: Evo za sledecu sezonu je spreman komplet sajli,jos alata,opreme... "Ko nosi-ne prosi!"

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

pozdrav drugari :zdravo: ,vidim da se vodi diskusija oko potrosnje i nacinja putovanja :neznam: imam jednu anegdotu da vam ispricam u vezi toga.prosle godine sam bio na moto susretu u sapcu,sredio se obukao,sva moguca oprema poneta.u kampu pored mene sedi matorac i gleda me kako se parkiram,skidam,presvlacim i ne moze da veruje :lud: .pridje on meni i pita jel mi ispravan motor :zbunjen: ja mu kazem jeste,on odgovori oces se ti vozati ili slikati sa njim :staa2: .covek je dosao iz pule a od opreme ima patike,jaknu i kacigu,jos mu je sediste pocepano pa je prebacio neku kozu preko nje. :care: kako bi rekli stariji motorasi"sedi i vozi" :takoje:

 

Matorac kako "cula" rece ubedjen sam nije od opreme imao samo patike i...Siguran sam da je imao dovoljno alata i znanja da resi eventualni problem na motoru. Iskustvo je mocna stvar :lol: :lol: :lol::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Auuu..! Nisam bas pokazao neku zavidnu inteligenciju ovako nasedajuci na off sopstvene teme. :lol::nanana::lol:

Nego, par reci o motoru na takvom putovanju. U principu ako je motor odrzavan kako treba a i inace je u solidnom stanju nikakve posebne pripreme nisu potrebne. Dakle redovan servis (ulje, filter, eventualno neka podesavanja..) Mozda se pojavi potreba za promenom ulja u toku puta, zavisi od kilometraze. Licno to resavam promenom ulja bez promene filtera. Na taj nacin se omogucuje pouzdan rad masine minimalno 10000km.

Sto se tice alata i delova sve je individualno. Naravno nosim alat i delove sa kojima mogu i znam da nesto uradim. Kad govorim o ovome imam na umu da je putovanje zamisljeno uglavnom po naseljenim predelima pa se covek moze lakse snaci.

Citavim putem se s obzirom na ogranicenja a i svrhu i smisao samog putovanja vozi bez vecih naprezanja masine tako da bi u principu trebalo da bude bez problema te vrste. :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pozdrav drugari :zdravo: ,vidim da se vodi diskusija oko potrosnje i nacinja putovanja :neznam: imam jednu anegdotu da vam ispricam u vezi toga.prosle godine sam bio na moto susretu u sapcu,sredio se obukao,sva moguca oprema poneta.u kampu pored mene sedi matorac i gleda me kako se parkiram,skidam,presvlacim i ne moze da veruje :lud: .pridje on meni i pita jel mi ispravan motor :zbunjen: ja mu kazem jeste,on odgovori oces se ti vozati ili slikati sa njim :staa2: .covek je dosao iz pule a od opreme ima patike,jaknu i kacigu,jos mu je sediste pocepano pa je prebacio neku kozu preko nje. :care: kako bi rekli stariji motorasi"sedi i vozi" :takoje:

 

Matorac kako "cula" rece ubedjen sam nije od opreme imao samo patike i...Siguran sam da je imao dovoljno alata i znanja da resi eventualni problem na motoru. Iskustvo je mocna stvar :lol: :lol: :lol::moto3:

to sam bio ja sa prvim od tri fazera.

post-9020-0-15163800-1327952557_thumb.jpg

kufer koji se vidi, lova i dokumenti i pravac Crno more - Varna. umjesto šatora PVC folija od tri, cetri metra kvadratna i to je sve od kamp opreme. kupanje po potocima i rjekama, sušenje na suncu, fiziološke potrebe po beziskim pumpama a kave su mi uglavnom bile placene po svim gradovima i gradicima. tako i danas. od alata samo tvornicki pripadajuci pribor za motor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Eh sta bih ja sve imao da kazem povodom ovih zadnjih komentara, ali se stidim valda sto sam jos mlad.:zdravo:

Pa rekao sam ja... :care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Posto ne vozim zimi za mene je ovo vreme planiranja mogucih putovanja za naredno leto. /cut

 

 

Bas ti zavidim, gledam postove po forumu, planirana putovanja i sanjarim...nema sanse ove godine da

finansiram ovako nesto - tek sam kupila motor, jos nije ni stigao ali se vec vozam sa vama :)

Dopao mi se thread, puno se ljudi ukljucilo,lepo je zamisljati da ucestvujem, da sam

deo svega toga, makar ovako, u masti.

Proputovala sam Evropu kao klinka,uzduz i popreko,auto stopom i apsolutno se slazem sa tobom - moguce je obici

svasta, videti mnogo toga a sa malo para.Sve to ima svoju cenu ali nekim ljudima vredi, vise pamtim kao nesto interesantno,

nesto moje,

spavanje u vreci pored puta, na plazi, u njivi, nego kada sam sa mojima bila u hotelu.

 

Jeftine hrane ima svuda,moze se poneti plasticna meda , daje energiju,supa u kesi, voce i povrce u sezoni

ne kosta mnogo.Milion i jedno jelo se da spremiti za petnaest minuta na onom malom kapmerskom gorioniku a da se

najedes lepo.

 

U vezi kupanja,smesno iskustvo - nocu sam ponekad uzimala jeftinu kartu za voz pa spavala u vagonu do jutra.

Napuni se ujutro voz,pun kupe, odem do toaleta, znate svi koliki je taj micro lavabo,

imam sundjer i u kesi cistu odecu - okupam se sa sundjerom skrozod glacve do pete, uz malo akrobatike,operem i kosu, presvucem se.Vracam se

u kupe da sednem kad tamo svi odmahuju glavo,zauzeto je mesto za neku drugu devojku:)

Znaci, sapun, sundjer i tekuca voda - svi problemi sa higijenom reseni.

 

Istorijska mesta su vredna obilsaka ali se ne placa bas sve i puno je prelepih zgrada, spomenika, poplocanih starih ulica,

prozora, drveca, detalja u nekim gradovima koji se ne reklamiraju u turistickim brosurama - dovoljno je samo prosetati.

Tja, samoj sebi zvucim smesno ali sam se oduvek oslanjala na intuiciju i srecu i nije mi zao.Glava i dusa mi je puna uspomena :)

 

Nadam se da cu makar neke od sledecih godina moci sa vama.Srecan put !

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Nemam sta da kazem. Mozda samo par reci. Hvala "cmmon" na podrsci na cini se potpunom razumevanju teme i spoznaji da nisam zastranio u svojim pogledima. :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zanimljive dovijacije, samo jedna stvar nije spomenuta: Marfi.

Treba imati neki AMS servis / osiguranje i treba imati neki backup plan (citaj lovu) za nedaj boze.

Bez toga je tek prava avantura, ali ako krene kako ne treba, moze se sakupiti dosta materijala za unuke pred spavanje.... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Ma kako si to bio ti? Rece covek matorac .

 

Uaaaaaa Mile matorac. Dobro mladji matorac.:nanana:

javljaju se potrebe za nove grupe na forumu: drug marorac, drug mlađi matorac itd. šta god da jesmo još uvjek nam nije nužan krevet ispod leđa. jel tako Dane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Zanimljive dovijacije, samo jedna stvar nije spomenuta: Marfi.

Treba imati neki AMS servis / osiguranje i treba imati neki backup plan (citaj lovu) za nedaj boze.

Bez toga je tek prava avantura, ali ako krene kako ne treba, moze se sakupiti dosta materijala za unuke pred spavanje.... :)

 

Eh, pa to se podrazumeva. Nisam nikada putovala ovako motorom pa ne znam sta sve moze da se desi i verovatno nekima sve ovo zvuci mnogo naivno,ali u drustvu, sa spiskom adresa i telefona dobrodusnih bajkera usput - valjda nista gore od toga nego kada u Grckoj cetvroroclana porodica koju si ustopirao naglo skrene na sporedni put, prebije, otme sva dokumenta,pasos licnu i novac ?

 

Mozda treba promeniti naslov u : Trazi se saputnik koji veruje u karmu :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:lol: Ko racuna na Marfija ne treba ni da pomisli da sedne na motor. Njemu lebac pada na namazanu stranu a sta mu se tek na motoru moze desiti :lol: :lol: :neznam:

Lova za ne daj Boze se naravno nosi ili preciznije ja bez nje ne idem. Stvar je u tome sto se ta lova redovno vraca neokrnjena a moze se i pozajmiti. Ako bas dodje do onog "ne daj Boze" onda je najmanje vazno cija je lova, pozajmljena ili licna.

Neko pomenu avanturu. Da zelim avanturu vozio bih na primer Anadoliju. Voznja kakvu sam ja isplanirao je pre svega voznja sa uzivanje i opustanje. Koja crna avantura na dobrim putevima bogate, civilizovane,gusto naseljene Evrope. :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zanimljive dovijacije, samo jedna stvar nije spomenuta: Marfi.

Treba imati neki AMS servis / osiguranje i treba imati neki backup plan (citaj lovu) za nedaj boze.

Bez toga je tek prava avantura, ali ako krene kako ne treba, moze se sakupiti dosta materijala za unuke pred spavanje.... :)

 

Eh, pa to se podrazumeva. Nisam nikada putovala ovako motorom pa ne znam sta sve moze da se desi i verovatno nekima sve ovo zvuci mnogo naivno,ali u drustvu, sa spiskom adresa i telefona dobrodusnih bajkera usput - valjda nista gore od toga nego kada u Grckoj cetvroroclana porodica koju si ustopirao naglo skrene na sporedni put, prebije, otme sva dokumenta,pasos licnu i novac ?

 

Mozda treba promeniti naslov u : Trazi se saputnik koji veruje u karmu :))

Sreca da ti sundjer nisu uzeli !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja