Jump to content

Moto Zajednica

"Verovali ili ne"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

   Evo da otvorim novu temu pošto su mi se izdogađali razni maleri na putu do Makedonije i nazad

   a verujem da i među vama ima sličnih (ne) srećnika pa da se kroz pisanije oslobodimo ružnih uspomena.

                   

                                                " Reli  Makedonija ili od sumraka do svitanja"

 

  Elem Užice 05.09.07 sreda pre podne vreme oće kiša neće kiša pokušavam da završim posao ranije i završim pakovanje

stvari za put do Makedonije koji sam toliko iščekivao, nisam išao na zadnja tri skupa da bi odvoijo vreme i novac za ovo

putovanje.  Motor sam već  ranije pripremio  gume dobre lanac i  lančanici su pri kraju  ali  izdržaće,  ukupna procena

je  dobra. Prešao sam snjim 13000 bez broblema i nisam sumljao u ispravnost  tako da o njemu nisam ni razmišljao.

U 10h treba da stigne kamion na istovar, narvno kasni javlja da je tek krenuo iz Beograda, rešim da pođem kući i da

se upakujem pa ću se kasnije vratiti da pomognem, zvoni telefon i javlaju mi iz kluba da je jedan naš član imao gadan

pad i da treba  dati  krv A+  naravno moja grupa,  nerzmišljajući sedam u auto pravac bolnica. A u  bolnici: da bi dao krv

moraš  da popuniš formular sa 1001 pitanjem od pitanja šta ste jeli pre 7 dana  do toga kad ste imali zadnji analni odnos.

  Zadnji put sam davao krv pre 10 godina tako da mi je ovo bilo bljutavo smešno i posle tri pregleda i 2 sata čekanja

dođoh na red, mlado i neiskusno osoblje samo dva kreveta od 10 u upotrebi tri puta mi buši venu da bi na kraju prešao

na drugu ruku. Dečko koji je pao ima polomljenu butnu kost  bolje reći smrskanu, pri padu je udaro u odbojnik pored puta

i može se reći da je srećno prošao jer je nosijo kacigu, od motora je malo toga ostalo. Moraće da zaboravi na motor jedno

pola godine. Negde oko 14/30h krećem iz bolnice  do Kiška (klubski) pošto zajedno putujemo da utanačimo vreme.

Kod njega u firmi se začudiše kad sam pitao za njega kažu otišo je za Makedoniju  kad,  upitah?  iiihahaj  još jutros odgovoriše.

Iz firme zovu kažu kamion dodatno kasni zbog udesa u G Milanovcu. Stižem kući a moji se izbečili na mene i pitaju šta mi se

dogodilo a ono ja zaboravio da skinem one zavoje od davanja krvi smiriše se  tek kad sam ih poskido. Seo da ručam, telefon

javljaju kamion dolazi oko 19h.  Javlja se Kiško kaže nije uspeo da me dobije pa je pomislio da sam odustao, dogovaramo se

da ga pozovem kada stignem u Skoplje.  Napolju lije kiša kao iz kabla, sve sam spakovao na meni kišno odelo izlazim napolje

zvoni telefon, stigao kamion istovar u toku A onda u sekundi prestaje kiša i progreva sunce pomislih super i skinuh kišno,

nisam prešao ni kilometar a počeo je  novi pjlusak stanem na bezinsku pumpu vadi kišno, do firme ima nekih 15km dok sam

došao oni istovarili zatvorili i otišli,  a ja ostao zbog tog istovara koji su i sami mogli da odrade zaključio sam da ponekad

preterano brinem  i gubim vreme na gluposti. 19h konačno krećem put Makedonije kiša me prati sve vreme  stajem u Čačku da

natankam gorivo pre nego sam skinuo čep osetih oštar miris benzina  pogledam i vidim da slavinica na rezervoaru pušta gorivo

koje baš curi u momentu mi došlo da se vratim, sam, kiša, neispravna slavina, a i neka nerovoza mi se uvukla pod kožu ali onda

rekoh sebi da je to suviše mala prepreka da bi odustao, probam da zatvorim slavinicu opet pušta ali u položaju za rezervu

curenje prestade. Ispijam kafu i nastavljam dalje a kiša kao da je rešila da me isprati do Skoplja na autoputu stižem nekoliko

motora  nemačke registracije ali je njihov tempo bio spor pa nastavih dalje, negde iza Niša stadoh na benzinsku točenje,

kafa, inaravno kiša  kojoj kao da je neko platio da me prati sve vreme. Konačno u 24h Skoplje zovem Kiška on

reče da će poslati nekoga po mene da čekam na pumpi Luk oil što iskoristih da nešto prezalogajim. Odatle me

je taj momak odveo negde u centar gde je već uveliko  trjala bajkerska žurka u kafiću kome sam zaboravijo ime.

Prepoznah dosta ljudi iz Srbije i Republike Srpske Slovenije sviral se naša rok pop a bogami i narodna muzika

atmosfera je bila odlična raspoloženje na vrhu tako da sam imao utisak kao da smo negde u  Srbiji. Posle žurke se

uputismo do hotela Vuk gde smo i prenoćili, neznam  zbog "čega" ali ta sreda mi se otegla ko gladna godina.

         

                                                                                   Četvrtak

 

  Ustajem oko 8h da bih oprao motor podmazao lanac jer je kiša učinila da izgleda "ninašta"  onda primetim ostale

članove BJB-a Pabla Nešuxx i  Mićka, idemo na  doručak  o trošku organizatora reli počinje u 10h dan prelep motora

oko 600  nalazim se Zokijem (na BJB poznat kao Makedonac)  on mi daje akreditacije jer sam se preko njega i prijavio

za reli. Krećemo prema Dojranu  u svakom većem mestu nas dočekuju ko pokojnog Tita nekad sve s,muzikom jelom i

pićem   neverovatan doživljaj. Meni ponestaje   goriva i reših da stanem na prvu pumpu na koju naiđem. Mesto Strumica

skala   ušla duboko u rezervu stajem da natočim  gorivo  izbacujem na ler motor radi na 800 obrtaja  i taman da ugasim

kada se začu iz mašine neko klaparanje i završno "tak" posle čega se ugasijo jezivi  žmarci mi siđoše niz kičmu, srećom

nism bio sam prišli su Urke i Lala kad sam probao da ga upalim samo je se  nategnuo kaoda je negde nešto zapelo.

Dijagnoza je da je polomilo podizač lanca alnasera i podglavio pod korpu lamele drugim rečima za mene je vožnja

bila završena. Našli smo čoveka iz obezbeđenja on je pozvao kombi koi je išao poslednji u slučaju da se nešto

desi, utovarismo  motor pozdravismo se Urke i Lala odoše za ostalima. Teško je opisati osećaj svi su otišli ja sam

negde neznam gde   sa nekim ljudima koje nepoznajem čini mi se da situacija  najviše podseća  na prvi dan u

  vojsci,  da sve bude gore njima se pokvari prateći auto  izgoreo im alternator pa sada ovi sa kombijem neće da

ostave njih dok se to nepopravi kod lokalnog autoelektričara. Odma pored radnje autoelektričara je mala kafanica

u kojoj smo proveli 10h čekajući da "majstor" popravi alternator za to vreme sam dobro upoznao Dabče to jest Zlatni Dab

u prevodu (pivo zlatni hrast) i Mastiku  koja mi je baš legla  posle svih dešavanja   Mirčeta glavnog kordinatora Slobčeta

vozača kombija Redža novinara Bubija sa suprugom vozača drugog vozila. Od njih sam saznao puno o samom

reliju o ljudima i običajima a i o mestu u kome smo bili. Kažu da se u Strumici pravi najbolja Mastika i da gaje "maru" kao

mi pšenicu da je odnos muško žensko 10 prema 1 u korist  žena, e sad dali su to pričali da me oraspolože ili je stvarno tako

neznam znam samo da posle pete mastike više nisam brinuo ni za motor ni kad ću stići i kako. Epilog dobro se napismo

a i večerasmo "majstor" nije ništa uradio  a i da jeste Bubi se tolko npijo da nebi mogao da vozi, sledi dogovor

auto ostaje a svi se trpamo u kombi i nastavljamo put Dojrana.  U Dojran stižemo pred ponoć.     

                                                 

                                                                             

Prateća ekipa Relija Makedonija

IMG_0087.jpg

 

Dojran 24h  u kampu veselo čuje se muzika naravno naša dogovaramo se da sutra prvo idemo po forda (prateći auto)

pa onda da potražimo neki servis nebili ovorili kawu da vidimo kolika je šteta, posle kratkog druženja i par piva idem na

spavanje.

 

                                                                                         

                                                                                      petak

 

Ustajem oko 8h i vidim da je kamp ogroman preko stotinu kamp kućica poređanih u nekoliko redova  vreme "sumljivo"

nalazim se sa Dexterom  i Makedoncom  pijemo kafu na obali jezera,  dok čovek u vreći za spavanje  mirno spava pored

nas (eto to nisam slikao) odlazimo na  doručak.  Iz Dojrana polazimo oko10h vraćamo se za Strumicu da vidimo dali je

majstor popravio forda.  I naravno majstor nije ništa uradio nego kaže da je nabavio polovan alternator paće njega da

ugradi. Opet se pije "dabče" i mastika srećom majstor završava pre 12h te neuspevamo da se ozbiljnije iznapijamo.

Delimo se u dve ekipe i krećemo put Ohrida gde je bilo sledeće odreište relija, a tamo rekoše ima i servis za motore

Slobče vozač kombija je inače izuzetno dobro obavešten o svemu u Makedoniji inače je za vreme stare "juge" radio

na "strgo pov" zadatcima, tako da mi nije bilo nimalo dosadno snjim. Moglo bi se reći da sam tog dana bio u boljem

položaju nego ostali bajkeri  naučio sam ponešto o svakom gradu koji smo prošli a napolju je počela da pada jaka kiša.

Onda je Slobče došao na ideju da svratimo u Prilep kod neke njegove rodbine kaže on će da popravi motor ja se složih.

Kada smo stigli pred radionicu provalim da čovek nije mehaničar nego limar - farbar ali voli motore i poseduje gsxr 750

kome fale karburatori ubediše me da otvorimo mašinu. I evo šta se desilo!

IMG_0141.jpg

 

 

Kvar bi mogao ovako da se definiše  lanac koji pokreće alnaser je  istegnut do kraja onda na većim obrtajima bude

zategnut a na manjim opušten tako da zatezač dođe do kraja  puca lim koji vodi polugu zatezača poluga lomi korpu lamele

a sve se to dešava vrlo blizu radilice koju može da ošteti neki polomljeni deo ili špon ali na sreću ovde nije bila takva

situacija. Mislim da bi svako pametan vratio deklo otišao po prikolicu i stvar rešio natenane negde u servisu ali nismo

svi isti kada  smo ga već otvorili  po mom  mišljenju glupo bi bilo da ništa nepokušamo da uradimo. Dogovaramo se kako

da rešimo problem plan je sledeći pošto su svi polomljeni delovi nađeni sem limčića koji navodi polugu zatezača moramo

da skinemo karter i da ga nađemo što podrazumeva ispuštanje ulja  skidanje plastika  hladnjaka i auspuha onda sledi

navarivanje limčića teži deo je navariti korpu lamele i potisnu ploču a onda  sve to lepo upakovati nazad.

E da limar-farbar se zove Mirče inače je vema predan onome što radi ništa mu nije teško a ima i brze ruke tako da smo

za čas sve raspremili i skinuli karter u kome je bilo parče koje nedostaje. Majstor koji vari aluminjum po pričanju Mirčeta

nema određenu tarifu za uslugu nego sve zavisi od njegovog raspoloženja i procene tako da smo za njega spremili

posebnu taktiku rećićemo da je deo od kosačice a ja da ćutim i da skinem prsluk sa klubskim oznakama tako i uradismo.

Međutim ni on nije zavaljen kad je video koliko mora precizno da zavari samo nas je odmerio i dobrih sat vremena se

zajebavao sa korpom  a onda reče 600 denara iliti 10eura Mirčetu bi puno Slobče plati a ja kasnije njemu dadoh 10eur

pomislio sam samo da se uklopi dao bi i 100. Tada već počinju problemi potisna ploča ne naleže dobro na korpu moraju

da se bruse varovi dok ploča ne nalegne kako treba a kad smo izbrusili onda smo oslabili varove i opet vratili na početak

onda rešimo da izbušimo korpu zavarimo matice sa druge strane i tako pričvrstimo potisnu ploču.Tako uradismo i konačno

uklopismo a onda vrćanje svega ostalog, pa malo pogubljenih matica šajbni inače sve što upadne kod Mirčeta u kanal

može se smatrati izgubljenim pokušao je da nađe par matica ali je vadio samo neke od automobila govoreći da se ubio

tržeći ih  a eto sad kad mu netrebaju izlaze same, rekoh mu da batali potragu i da stavimo neke druge. Kada smo

zategli i poslednju plastiku pogledao sam na sat bilo je 00-30 a počeli smo u 12-30 tačno 12h rada pitao sam Mirčeta koliko

dugujem za rad a on kaže časti nešto da nije bez ništa ali da mu nađem karburator za gsxr pošto on nigde nije mogao da

ga pronađe. Uzeo je samo 20 uera a karburatori već putuju za Makedoniju Gagi iz Balosave je imao nove pa je na moju

molbu poslao poštom u Prilep. Pošto smo ostali do kasno u noć ponovo tovarimo motor u kombi i nastavljamo put za

Ohrid u koji stižemo oko 01-30h  na kapiji kampa dočekao nas je glavni kordinator Mirče zabrinut što nas nema tako dugo

posle kraćeg objašnjavanja odlazimo na spavanje u kamp kućice identične onima u Dojranu.

   IMG_0140.jpg

 

 

                     NASTAVIĆE SE.....      

                                                                           

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bas si imao maler za malerom, ali sve u svemu i nisi tako lose prosao. Zamisli da ti je pukao podizac lanca na 8000 obr, a ne na 800 ? Zamisli da u kafanici nisu imali mastiku ili cak da nije bilo kafanice pored radionice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Cekamo nastavak (Dex,to je lanac o kome smo pricali na skupu u Bjeljini..)..evo da se ne ponavljamo posto je Squi izmenio svoj post i sve objasnio..

Za sve ljude koji poseduju zzr-a 1100 i zx10 (bez r ),obratiti paznju!Lanac treba menjati cesto (na svakih 20-tak 30 hiljada),u zavisnosti od voznje.

 

Bas si imao maler za malerom, ali sve u svemu i nisi tako lose prosao. Zamisli da ti je pukao podizac lanca na 8000 obr, a ne na 800 ?

Uh,bilo bi svasta..

Squi samo nastavi...,gde je sstruja?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Cao Squriel....

Ako moze mala ispravka, onaj SLOBCE je SLAVCE,to mi drug iz detinjstva.

A onaj BUBI ti je legenda "Gold Winga" u Makedoniji,taj ti je u svoje vreme 1990-ih otisao u Nemacku,sa parama u dzep

i uzeo tad najnoviji GoldWing-1500 pa uz toga i carape,jakne,cizme,cak i dzepno ogledalce u znaku GoldWinga.

Covek je strava al mu se njegova manekanka ne penje na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Cao Squriel....

Ako moze mala ispravka, onaj SLOBCE je SLAVCE,to mi drug iz detinjstva.

A onaj BUBI ti je legenda "Gold Winga" u Makedoniji,taj ti je u svoje vreme 1990-ih otisao u Nemacku,sa parama u dzep

i uzeo tad najnoviji GoldWing-1500 pa uz toga i carape,jakne,cizme,cak i dzepno ogledalce u znaku GoldWinga.

Covek je strava al mu se njegova manekanka ne penje na motor.

Hvala za ispravku a Bubi mi je pričao o svom putu na sever sa Gold Wingom i susretu sa severnim jelenom skroz OK lik

stim što je malo nabio nerovozu oko forda dok nismo krenuli da pijemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

                                                                          Subota

 

 

Posle hladne noći osvanuo je lep sunčan dan,  vadimo kawu iz kombija i tu se rastajem od ekipe za podršku pošto

su već imali drugi motor u kvaru za utovar. Plan je da se doročkuje u kampu a onda svi zajedno idemo do glavnog

trga odakle kreće poslednja etapa. Kada sam se parkirao na glavnom trgu primetim da mi curi ulje što je značilo da

nismo dobro naneli diht masu ili nismo dotegli neko crevo sa uljnog hladnjaka, a prilikom istakanja smo ulje ispustili

u šuplju kantu kada smo primetili već je isteklo više od pola litra. Krenem po gradu da tražim ulje i sve  što sam našao

od polusintetike je bilo 15-40 za auto doduše ELF, litar dosipam i litar za usput. Kada sam ponovo stigao na trg

većina beše već otišla krenem polako za njima i neznam kako ostadoh sam na putu. Prvo sledeće naselje  neka deca

me upute na pogrešnu stranu gde lutah dobrih 20 min dok nisam naišao na policiju i okrenuo u pravom smeru prema

Mavrovu. Usput počinje da preskače prednji zupčanik pomislih da se lanac popustio pa ću ga dotegnuti na sledećem

odmorištu, međutim posle 50tak km nisam mogao da promenim brzinu ada ne preskoči niti da vozim preko 4500 obrtaja.

Kod Bigorskog manastira stižem Zokija (Makedonca) on čeka ostale sa BJB-a da ih povede u obilazak manastira insistira

da i ja svratim pristajem u nameri da ujedno dotegnem lanac i proverim ulje. Izvadim alat i kao vrh malera vidim nisam

poneo ključ za zatezanje  lanca (imbus 12) koji je inače teško pronaći kada zatreba. Pokušavam  da od ostalih u alatu

nešto iskoristim za zatezanje ali uzalud pomirim se sa činjenjcom i krenusmo dalje. Na putu do Mavrova počinje lagano

da mi proklizava zadnj točak pomislih da mi je možda ispustila zadnja guma. Pauza u Mavrovu zadnja guma nije ispustila

ali je zato ulje koje curi iz agregata dobro natopilo gumu što je bio uzrok proklizavanja. Tako sam klizajući i škljocajući

stigao do Skoplja.  Stižemo kasno uzimamo sobe u hotelu pored Vuka kratak odmor i  idemo na žurku povodom završnice

relija  u hotel Belavi. Podela zahvalnica druženje slikanje napijanje  i rastanak tojest povratak u hotel. 

   

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Jel ima jos ili je posle toga sve islo glatko?????
Ima još ponešto ceo put nazad do BG-a, tek da ne bude dosadno ;D ;D ;D... Ali kad Kawa-brat Rade-veverica završi izleganje, doćiće i drugi na red :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

                                                                               

 

                                                                                       Nedelja

 

 

Jutro vedro sunčano još jedan lep dan za vožnju ustajem ranije nebili našao ključ da zategnem lanac

pitam redom mamurne bajkere koi behu ustali ali uzalud, tada spazih ispod jedne krošnje parkiranog zelenog

kawu činimi se Z750 priđem pogledam ima iste zatezače kao ZX al čovek navlači kacigu i oće da ode pitam

ga imali imbus 12 kaže ima al mora da ide "gde da ideš pitam ga ja  200km se patim sa lancem" već sam

bio rešio da legnem demonstrativno  ispred motora kad on izvadi ključ i reče ajd požuri. Dotegnem lanac

dolijem ulje računam da će sve biti u redu voziću polako  gume su upile dosta ulja koje se prosipa  tako

nema obaranja samo ravno. Stiže i klubski (Kiško) planiramo da krenemo odmah da bi mogli opuštenije da

vozimo  ja prvi, za svaki slučaj da se nešto nedesi, ali kad sam trebao da upalim kvrc nema ništa baterija

prazna pomislih  zar je moguće da će sve da me izda odjednom prešao sam 13000 ove sezone  jedino sam

stajao da bih natočio gorivo a sada sve izdaje redom, srećom upalismo odmah na gurku ali sam već stvorio

neku nerovozu i jedva čekao da krenemo.  Iz Skoplja nas najbržim putem izvodi Sale rastajemo se

uz pozdrave i mi krećemo dalje. Granica, prolazim prvi i stajem da sačekam Kiška, on staje iza mene a

njegova supruga Vesna primećuje nešto u mojoj zadnjoj gumi, ispostavilo se da se veliki debeli holšaf zabijo

posred gume, pomislih pa šta nije prvi put i ranije mi se to dešavalo pa guma nije ispustila.  Nastavljamo

  prema Nišu stižu nas momci iz Brčkog i S.Mitrovice tu se malo izmešasmo i Kiško ode ispred mene pošto sam

vozio sporije ajde pomislih da ga ne jurim sačekaće me. Eee onda se đavo ponovo poigrao samnom, osetim

da mi lagano beži zadnji kraj a motor kao da se uvija ispod mene, setim se "gume" Kiško je na jedno 400metara

ispred mene blicam sviram ali uzalud pokušam da povećam brzimu nebili ga stigao onda tek poče da me baca

po putu umalo  nisam popio odbojnik pored  autoputa, vidim da je pametnije da stanem. Prvi koji staje je

Ivica iz Hrvatske na suzukiju i reče da njegov prijatelj inače vulkanizer Tonči ima pribor za krpljenje ali da ga

čeka na prvoj benzinskoj pumpi pošto i on ima neki problem sa motorom,  dok nas dvoica pričamo zaustavlja se

i Nešaxx  zajedno pokušavamo da zaustavimo neki kombi ili kamion ali posle pola sata činilo mi se da bi pre dobili

7 na lotou nego zaustavili nekog. Pozivam Kiška na mobilni ali se nejavlja predpostavljam da je na motoru i nečuje

Neša otkriva da je holšaf ispao iz gume što je ujedno bio razlog brzog gubitka pritiska. Dok ja i Ivica pokušavamo

da nekog zaustavimo Neša trži šaf da zatisnemo rupu na gumi. Ostali smo tu dobrih sat vremena Neša je našao

holšaf, stao je neki "divlji" automehaničar i ponudio se da skine točak i odnese na krpljenje što smo odbili. Konačno

sam dobio Kiška on je već stigao do Pojata (odvajanje za Kruševac)  reče da se zabrinuo što me nema i da ima

pribor za krpljenje i sprej. Dobrih pola sata smo čekali da se vrati pošto je morao da obiđe pun krug na auto putu

da bi došao do nas, i dok je Nešaxx vešto krpio gumu stade  auto i iz njega izađe čovek u kombinezonu AMSS

a drugi ostade u kolima kaže čuo da smo u kvaru pa došao da pomogne on je doneo kompresor a ovaj što je došao

snjim je vulkanizer. Iskoristili smo samo kompresor da netrošimo sprej što je koštalo 600 din. Guma je izgledala

dobro rekoh u sebi pomozi bože i krenusmo dalje, kada smo bili negde ispred Kragujevca na usponu lanac poče

ponovo da preskače  preko prednjeg lančanika smanjim brzinu nebili koliko toliko ublažio otpor ostali me sustižu i

blicaju pokazuju na svetlo proveravam dali sam upalio , jesam stanem da proverim a ono nestalo pozicije pozadi

i kratkog svetla napred a već je  prvi sumrak srećom  (ako je sreće uopšte i bilo)  radi dugo pustim njih daleko

ispred sebe da nesmetam kiša već uveliko pada idem za njima dok lanac krca prednji zupčanik i nerovozni vozači

iz drugog smera blicaju misleći da ih namerno zajebavam sa dugim svetlom i tako do Užica. U Užicu Kiško Tonči Ivica

i ja svratimo u jedan restoran da večeramo,  taman smo seli zvoni mi telefon, zovu od kuće pitaju što me nema

ja rekoh da smo stigli i da večeramo a oni će  meni   "oćeš da ti kažemo sad ili kad stigneš"  auuu šta mi je sve

proletelo kroz glavu, malo se pribrah pa rekoh "sada" crko bojler rekoše  "nema veze kupićemo drugi neka ste vi

živi i zdravi" odgovorih. A onda opušteno udarim po "jelenčetu" sarmicama i hladnom predjelu dok mi polako iz

ušiju nestaje zvuk kloparanja lanca i lančanika a iz glave prelepi pejzaži Makedonije.

 

Izvinjavam se ako sam otišao malo više u širinu i davio ali meni je činimise sad malo lakše, e da,  i da znam da

ću opet imati ovakve pehove opet bih otišao u Makedoniju jer je prelpa a i jludi su fantastični tako da ono što je

dobro potire sve što je bilo loše, zato Makedonijo videćeš ti mene opet ali ovaj put ću napraviti pun servis pre nego krenem.

 

IMG_0049.jpg

         

PS: Kaže mi jedan stari bajker da posle ovoga moram da osveštam motor a da ja odem kod baba Milojke da mi skine urok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Becej

Isto sam prosao na putu Becej-Nis...lanac i lancanici u haosu,drnda,skripi,udara.....a i spalo mi neko crevo pa mi iscurelo dosta ulja..i naravno imao sam samo dugo svetlo  jer je kratko otislo.. Presao sam nekih 779 km sa urnisanim lancem i lancanicima. U Nisu kada sam stajao na semaforima..ljudi su mislili da vozim FAP jer je u q.. tako sve lupalo i skripalo....  Juce sam bio u servisu da vidim stetu ...komplet lancanici i lanac je negde oko 10 000 + nove pakne,nekoliko creva...novi zadnji disk i prednji levi...i kojekakve sitnice...i da naravno ulje....

Posto sam teneru uzeo pre nekih 2 meseca...decko od kojeg sam preuzeo je rekao da je servis uradjen i da nemoram da obracam paznju na ulje u kocnicama i motoru....u NIS-u smo morali da otvorimo motor da vidim u cemu je problem...lele malo je falilo da se nisam slogirao...ulje za kocnice,motor...daleko ispod minimuma,prekidac za merenje temperature ugasen,ventilator nepali....lele

Sva sreca imao sam srece samo sa pandurima...2 puta su nas startovali...mada je meni pre jedno mesec dana istekla reg....samo su nas pustili na pricu da smo jako umorni i da nam se ide kuci. E da jos jedna stvar...kada smo krenuli u Pancevu sam skontao da mi je lanac jako zategnut,pa smo stali kod nekog majstora da ga malo olabavimo...olabavili smo ga bas dosta....stigli smo u nis i lanac je opet bio maxxx zategnut..e to me je do jaja zbunilo. E da i jos jedna stvar....ako je neko video zeku peku zgazenog na autoputu Beograd - Nis to smo bili mi...ups  :-\

 

Bez servisa na vise od 500 km neidem nigde... :-[ :-[ :-[

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Squirrel, citam ovo i sve mi lici na neko od mojih putovanja... Sve osim dela sa lancom i lancanicima - to ne koristim...

  Hvala na razumevanju a kardan je zakon  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

:D :D :D :D squi al te krenulo

Brate Deki  ne da me krenulo nego teški genocid, sada kada  sve to sagledam zaključio sam

da sam savršeno mirno odreagovao što mi nije u opisu karaktera. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Junački sam izdrž'o do bojlera, a ondak sam moro da prsnem od smeha :D :D :D :D :D :D

  Dex hvala bogu na bojleru se sve završilo motor sam  popravio tako da smo spremni za

nove avanture, očekujuem tvoj pismeni sastav o poznavanju prirode. ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Alo brate šta kažeš na preciznost dijagnosticiranja kvara samo na osnovu zvuka.

I samo nek mi neko posle kaže da ne poznajemo mehaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Alo brate šta kažeš na preciznost dijagnosticiranja kvara samo na osnovu zvuka.

I samo nek mi neko posle kaže da ne poznajemo mehaniku.

  Ko zna zna a ko nezna neka uči ili će da se muči  ;) pravi ljudi na pravom mestu pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja