Jump to content

Moto Zajednica

"Verovali ili ne"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Junački sam izdrž'o do bojlera, a ondak sam moro da prsnem od smeha :D :D :D :D :D :D

 

I ja brate  :D  :D   :D

 

Squirrel, dobro si se potrudio oko pisanje  :)

    Pa i meni je sada smešno kada se sve završilo i da nije ovog pisanja već bi bilo zaboravljeno.

    Barem će još  neko izvući nauk osim mene koji sam dobro naučio  lekciju  ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Naravoučenije ove nezgode može da glasi:

 

                    KUPI HONDU SIPAJ GORIVO I NE RAZMIŠLJAJ.

 

 

  Ja mislim da ni Andrić ovo ne bi lepše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Naravoučenije ove nezgode može da glasi:

 

                    KUPI HONDU SIPAJ GORIVO I NE RAZMIŠLJAJ.

 

 

  Ja mislim da ni Andrić ovo ne bi lepše.

e svaka ti dala,ako si mu rekao ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Eh... Honda je to... Nisu samo Dex i Rade Squirrel imali pehove, cini mi se da je celo putovanje bilo i vise nego praceno problemcicima, manjim ili vecim... Evo sacu da opisem neke od mojih i Neshinih pehova usput.

 

Krenuli NeshaXX i ja lepo u Sredu, oko 15h iz Beograda. Asfalt suv i nema kise JOS UVEK :) Negde na prilasku naplatnoj rampi na Bubanj potoku onda posle S krivine pred samu rampu, Nesha bio uspred mene i lagano smo vozili, kad odjednom Neshin levi retrovizor, sto bi MishaZXR rekao, vozacki :), samo otpade sa nosaca i ostade da visi na kablovima od migavca :) Dakle, neverovatno... Mi stali, gledamo sa nevericom u retrovizor.. Izgleda da je zavareni deo nosaca tog retrovizora popustio i odbio poslusnost. Nista, skinuli smo pazljivo retrovizor sa kablova i nastavili dalje, sta cemo.

 

Posle nekih par kilometara krece kisica da rominja... Stanemo mi na Eco pumpu (bivsi Mag), obucemo kisna odela i nastavimo dalje. Na svu srecu, kise nije bilo maltene uopste, sve do ulaska u Makedoniju kada pocinje pljusak. Naravno, tada se desava sledeci peh - Neshin motor pocinje da se zanosi jer se desilo sta? Probusila se zadnja guma... Sta cemo, nastavljamo dalje lagano ka hotelu Vuk i uz malo srece nalecemo na nekog decka na skuteru koji zna gde je Vuk i odvodi nas tamo.

 

Tako se zavrsava Sreda. Sledecih 2 dana smo bili troublefree :)

 

Subota - budimo se i krecemo lagano iz kampa na Ohridskom jezeru... Posle razgledanja Ohrida sa Zokijem (na forumu  Makedonac) i njegovom suprugom, krecemo ka konacnoj destinaciji Skoplju. Posle nekih 100 km lagane voznje u koloni, desava se Dexterovo padanje... Odatle lagano nastavljamo dalje prema Debru, gde smo potrazili majstora koji bi mogao da zavari aluminijumsku papucicu za menjanje brzina posto se to odlomilo. Tad se desava sledeci shok.

 

Palim vtr-a i vidim provejava beli dim neki iza mene.. Ja pomislio da je neko zapalio nesto pored puta i okrenem se da vidim sta je to. Kad, to iz mojih auspuha izlazi dim... Pa zaaasto? :) Nikad nije trosio ni gram ulja, nikad nije ni stucnuo, sve je bilo ok. Odmah ugasim motor da proverim ulje. Naravno, sve je sa uljem u redu, ima ga na maximumu i lepe boje je (braonkasto providno), sto bi i trebalo da bude tako jer je ulje promenjeno vece pred polazak u Makedoniju... Nista, upalim motor i nastavljamo dalje... Nikakvih promena u radu motora nije bilo i dim je prestao.

 

Posle par km srecemo Neshu i Nevera, koji su bili ispred nas.. Posle par minuta pauze, opet palim vtr-a i opet krece beli dim, kao vodena para, da izlazi... Gledamo Nesha, Dex, Never i ja u auspuhe i komentarisemo kako sam verovatno fasovao negde neki los benzin i da su se mozda dizne zaprljale i da posto motor ok radi i ulje ok izgleda, odlucujemo da nastavimo lagano dalje ka Skoplju...

 

Do Skoplja smo svracali na klopu u Tetovo (uh kad se setim sira u sopskoj salati... lele) i vtr se sve vreme dobro ponasao. Dobro je radio, lepo primao gas, ali kad god bih usporio, recimo u gradu beli dim bi poceo da se pojavljuje. Kad bih malo ubrzao, posle par minuta dima vise ne bi bilo. Sve vreme sam pratio temperaturu i bilo je u granicama normale (76-82). Sve dok nismo stigli u Skoplje... Tu je temperatura otisla na 110 stepeni i bilo je tad vec jasno da je voda nekako pronasla put do izduva...

 

Elem, epilog price je da se analizom utvrdilo da je na prednjoj glavi puko zid glave pored sedista ventila i kanala za vodu. Jbg, Honda je to :) Doduse, presao je 50k kilometara uz relativno visoku prosecnu brzinu :D Ali, kako god, ovo nije normalan kvar na VTR-u i najverovatnije je uzrokovan zamorom materijala ili nekim mozda defektom u strukturi materijala jer se meni motor nije pregrejao nijednom, niti je ostajao bez vode i slicno... Sta je tu je.

 

Masina je mehanicka stvar koja se kvari i popravlja zamenom delova. Imam VFR-a tako da nisam bez 'tockova', a i zima ce uskoro. Taman ce biti dovoljno vremena da VeTaR zagrmi na prolece jos jace :)

 

Uprkos svim pehovima, reli kroz Makedoniju je ostao u najboljem secanju i vrlo verovatno da cu i sledece godine doci ponovo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Uff njeSra! Bez obzira shto "Honda je to.. :) "  takve stvari se ipak deshavaju. Nadam se da cesh to brzo srediti jer znam koliko ti VTR znachi..

 

Pozdrav i Squirelu(saosecao sam i sa njegovim problemima) i nadam se da cemo zajedno sledece godime u MK.

Da i mene Dex primi u bajkere! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sta je ovo hondocasnici,otpadaku delovi,pucaju glave hmmm...

Dex izgleda da samo ti nisi imao problem sa motorom,jos si pokusavao usput da ga unistis  ;D

 

A ne ne, on nije imao problem sa motorom, ali ga je napravio :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Masina je mehanicka stvar koja se kvari i popravlja zamenom delova. Imam VFR-a tako da nisam bez 'tockova', a i zima ce uskoro. Taman ce biti dovoljno vremena da VeTaR zagrmi na prolece jos jace

Tako je brate samo pzitivno razmišljanje drago mi je da si rešio zagonetku "belog dima" pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

Sta je ovo hondocasnici,otpadaku delovi,pucaju glave hmmm...

Dex izgleda da samo ti nisi imao problem sa motorom,jos si pokusavao usput da ga unistis  ;D

NEPODSMEVAJ SE BOLJE POGLEDAJ U KILOMETRAZU SVOG MOTORA  ! JES DA JE PRAVLJEN ZA AMERICKO TRZISTE AL KAWA JE TO NIKAD NEZNAS KAD CE STA DA OPALI !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Sta je ovo hondocasnici,otpadaku delovi,pucaju glave hmmm...

Dex izgleda da samo ti nisi imao problem sa motorom,jos si pokusavao usput da ga unistis  ;D

 

A ne ne, on nije imao problem sa motorom, ali ga je napravio :)

 

Ma salim se naravno,ali sve ce se srediti.Uzasno los je osecaj verujem kada covek vidi beli dim iza sebe,pa cak i da motoru nije nista.Mozda ti je to pokvailo kompletan ugodjaj relija kroz Makedoniju,ali sr*nja se desavaju jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

Sta je ovo hondocasnici,otpadaku delovi,pucaju glave hmmm...

Dex izgleda da samo ti nisi imao problem sa motorom,jos si pokusavao usput da ga unistis  ;D

 

A ne ne, on nije imao problem sa motorom, ali ga je napravio :)

 

Ma salim se naravno,ali sve ce se srediti.Uzasno los je osecaj verujem kada covek vidi beli dim iza sebe,pa cak i da motoru nije nista.Mozda ti je to pokvailo kompletan ugodjaj relija kroz Makedoniju,ali sr*nja se desavaju jbg.

ma nista  nije moglo pokvariti gostoprimstvo, kisa, voznja sa motorom u kombiju ama bas nista !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Sta je ovo hondocasnici,otpadaku delovi,pucaju glave hmmm...

Dex izgleda da samo ti nisi imao problem sa motorom,jos si pokusavao usput da ga unistis  ;D

NEPODSMEVAJ SE BOLJE POGLEDAJ U KILOMETRAZU SVOG MOTORA  ! JES DA JE PRAVLJEN ZA AMERICKO TRZISTE AL KAWA JE TO NIKAD NEZNAS KAD CE STA DA OPALI !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja