Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400
2 hours ago, Betta said:

Naravno da možeš da staviš led, samo ne znam koje idu, da li su H4 ili H7 ? Prilikom montaže može se desiti da nećeš moći da vratiš gumu ako je ima, a obavezno uzmi da budu kvalitetne i sa aktivnim hladjenjem, pod kvalitetnim mislim da imaju neki kršten čip tipa Samsung, a da boja svetla bude što približnija dnevnoj, hladna ti ide u plavo, a topla ka žuzom.

Nisam znao za to, mislio sam da samo kupim sijalicu, rasklopim plastike toliko da mogu da doprem do zadnje strane fara, zamenim sijalice i sklopim. Ovo za boje znam, hladna vuče na plavo, topla na žuto , sredina je bela... ali kakav sad čip? I hlađenje? Nisam znao za to... Hvala na savetu, da znam na šta da obratim pažnju pri kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty Yp400-2007 | Dl 1000 V strom 2004
Pre 4 sati, D1m13je je napisao:

 

Razlika je u boji svetlosti. Uglavnom se stavljaju led sijalice hladno bele boje to je 6000k.

Fabricke halogene sijalice su toplo zute boje odnosno 3000k.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3502 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 41 minuta, D1m13je je napisao:

ali kakav sad čip? I hlađenje? Nisam znao za to...

Led rasvete ima razne, od najjeftinijih kineza do fensi šmensi skupocenih modela. Led sijalice imaju elektroniku koja se greje, se, pa je dobro da čip bude kvalitetan, i da imaju hlađenje. S obzirom da ih nije lako namontirati, metoda uzaludnih pokušaja nije baš neka fora. Ako se pokaže da rikošetiraju svetlost, da zaslepljuju one iz suprotnog smera, čkilje, da su nejednake boje itd. U najgorem slučaju, mogu da ti dovedu do kvara na struji\instalaciji motora.  Bolje lepo potraži nekog ko se time bavi, da ti to ljudski namontira.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Hvala na odgovoru i savetima. Izgleda da ću prepustiti nekome ko se time bavi. Ja sam zamislio da je to mnogo jednostavnija priča.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Evo da se pohvalim i ja sa prvim problemom koji mi se desio sinoć vraćao sam se sa posla i u toku vožnje osvetljenje na instrument tabli se prigušilo i kazaljke su se vratile na nulu u toku vožnje nastavio sam da vozim jer sam bio blizu kuće i što se tiče vožnje motora sve delovalo normalno osim ovoga što sam opisao da se desilo, imao sam osećaj kao da su mi se svetla malo pregušila ali nisam bio siguran da li umišljam ili je to stvarno jer postojala je jaka ulična rasveta ... jutros kada sam hteo da upalim motor nisam uspeo jer je samo verglao u prazno... Sada idem na posao i pišem ovaj tekst dok koračam lagano i  zanima me na šta mogu da se spremim kada se vratim sa posla, da li su u pitanju samo labavi i kontakti na akumulatoru ili nešto drugo? :)

Edit:

Sad sam dobio informaciju od žene da sam juče ostavio poziciju uključenu, ona mislila da joj se učinilo da je od sunca odsjaj pa mi nije rekla, ali sad kad sam joj rekao da imam problem sa motorom to mi je spomenula, e sad ako je to ispraznili akumulator kako je onda moguće da sam juče uspeo da se dovučem kući sa posla ? I jutros vergla, a ne pali? Odakle mu struja ? Ništa mi nije jasno .. 

Promenio član D1m13je
Nova informacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9247 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za početak spremi unimer i punjač neki za punjenje moto baterija (0.8-1A).

Skini bateriju, turi da se puni. Kad se napuni bakterija vrati na moped, dobro stegni kleme i probaj paljenje.

Ako upali idi na merenje punjenja, ako ne upali ..... traži razlog zašto ne da pali, kreni od varnice.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Hvala na odgovoru. Tako sam i planirao, ali me zbunilo to što motor vergla, i to lepo vergla, ne muci se nekako, a očekivao sam da neće moći da zavergla ako je ostao bez struje zbog zaboravljenih pozicija... Ništa, punjač, unimer, i ispitivanje. . Pa javljam posle posla šta sam uradio :) hvala još jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1650 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Ako 'lepo' vergla,nece biti da je akumulator. Znaci da ima snage i da se verovatno dopunio u voznji. 

Uradi kako je Dare napisao pa 'cemo' dalje :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pa da, i ja mislim :) zapravo ima jedna stvar koju nisam napisao, prekjuče mi se desilo da okrenem ključ u pozicijiu za paljenje i ništa, nema znakova života.. onda sam na brzinu pristupio akumulatoru, malo prodrmao žice na brzinu jer sam stvarno žurio i on upali. Ja reko okej kad uhvatim vremena proveriću kontakte, ako treba očistiti i stegnuti kleme, ali eto nisam ni stigao, a desilo se šta se desilo. Prvo sam bio ubeđen da je do loših kontakata, pa sam saznao da je gorela pozicija, pa sam mislio da se ispraznio, ali sada kada vergla, a ne pali, to me već zabrinjava jer da je prazan ne bi verglao, a da nema kontakt isto ne bi verglao, ovo ne miriše na dobro 😅

 

Promenio član D1m13je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Evo da javim kako je rešen motor, kleme su bile labave, zategao sam ih i sad pali normalno, merio napon za svaki slučaj i u vrednostima normale je i dok je ugašen motor, a i dok radi, znači alternator dobro puni. 

PXL_20240921_172904806.MP.jpg

PXL_20240921_172954967.MP.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Zdravo maxi skuterasi,

 

Imam problem, Majesty 400 (2008)

Kada sam je kupio pre dve godine imala je problem sa krivim prednjim diskovima, zamenio sam ih uzevsi dobre polovne i sve je bilo ok do pre par meseci kada se problem ponavlja.

Danas sam merio komparaterom ovalnos (ili kako se vec kaze) i ustanovio sam da su oba uvijena za “pola desete”.

To i uslovljava da se oseca na kocenju.

 

Pitanje za motorase majestika ili druge iz kategorije 400 (burgman, silver) da li su imali takav problem.

 

Kada bi mogao i the best @Satelis da iznese svoje dugogodisnje iskustvo.. zasto se to desava, da li nesto drugo moze dovesti do krivljenja osim pregrejavanja, nekog udarca ili sta vec..

 

Ako mora novi, koji bi bili dobri osim originala, ako se jos moze naci i gde traziti..

 

Hvala unapred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9247 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Polovan disk samo ako mora.... a ne mora u danasnje vreme.

Ranije su bili skupi i ne tako lako dostupni.

Uzmi sa Alija, isto će raditi kao brendirani.

 

Disk se krivi iz tri razloga.

Prvi je usled fizičkog oštećenja. Drugi razlog je kad se forsira kočenje pa tako vreo popije vodu = nastaje deformacija usled naglog hladjenja što je baš redak slučaj da se može desiti na drumu.

Treći razlog može biti kad felna popije udarac, iskrivi se u srcu pa samim tim i disk mora talasati.

Toliko...

 

PS

Disk kad je malo kriv to se ne može osetiti na ručici tj poluzi kočnice.

Poluga kad pulsira na kočenju...tad znaj da je disk mnogo kriv.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Danas voznja ( ~250km) 

U toku voznje mi se upalio V-belt indikator !!

Kajs sam menjao pre 10k km.

Da li je zabrljavio taj neki senzor , ili se nesto desilo..

Skut se ponasao normalno sve vreme..

 

Sta ciniti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3502 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je samo podsetnik, tipa - pali se na 20.000 da bi znao da je vreme za promenu kaiša. Kada je menjan prošli put, majstor nije resetovao brojač. Dakle, nikakva uzbuna, samo izguglaj kako se resetuje.

 

U stvari, evo:

V belt light flashing
  1. Turn key on.
  2. Disconect the v belt replacement reset coupler for two to ten seconds.
  3. Then re-connect the v belt replacement reset coupler. The v belt indicator light will come on for about 1 to 2 seconds, then the light should go out.
Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Reset poslije promjene remena se nalazi kod akumulatora, ima džek koji se otpoji. Dok nađem sliku, šaljem.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Kad ste vec u kancelariji🙂

Ovaj problem sa diskovima i predlog koji je izneo @Satelis .

Da li se to zakrivljenje felne (ako je felna) moze videti na balansiranju ili nekako drugacije..!?


Da prvo pocnem sa resavanjem problema od felne..(nar ako je ona)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3502 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj objasni kako ti se manifestuje problem s kočenjem. Šta ti smeta? Kriva felna može da se oseti i u vožnji, može da zabacuje, ne samo pri kočenju.

I da, vidi se na balansiranju.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

U voznji “mislim” da nisam primetio..

Kada pritisnem kocnicu na malim brzinama oseti se kocenje kao na talase, mahove.. 

tako nekako..

cudno mi to da su oba diska za pola desete kriva(ako su oni) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3502 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Što reče Dare, ne bih rekao da tako malo zakrivljenje diskova može da se oseti. Dal da prvo zameniš kočione pločice, i kočionu tečnost, očistiš sve lepo...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja