Jump to content

Moto Zajednica

Trial motor u kucnoj izradi

Recommended Posts

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Upališ motor, namestiš nekako gas kao da je ler, da ravnomerno radi, prskaš WD40 na spojeve i na flanšnu od karburatora do motora. Ako se podigne broj obrtaja, onda vuče falš vazduh. Još je bolje ako imaš onaj "Start-sprej". Ako ne, onda karburator mora da se sređuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Probao sam druze sve i svasta . Zato sam i stavio nove gumice na spojevima .

 

Ajd probacu opet to isto sutra opet ali cini mi se da je karb odsluzio svoje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ako ne pronadjes karb mogu da ti uzmem ovaj sto je na linku iz motobike-a po nizoj ceni posto kao servis imam popust ,u VP cenovniku je 36e +postarina ali mogu proveriti tacnu cenu.Sto se sauha tice moze se prepraviti na rucni tako da nece biti problema.Imam i jedan keihin cvk ali mu je polomljen siber skinut je sa yamaha scutera od 125ccm ako te interesuje napravicemo ok cenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo ovako . Danas sam probao sa drugim karburatorom i opet isto . Ali bukvalno isto . Znaci prvo nece pod sauh da upali . Kada upali drzi neke velike obrtaje posle sam spusti i na kraju se ugasi . Ajde mozda i nastelujem da se ne ugasi ali sigurno drzi jedno 10 sekundi velike obrtaje .

 

Znaci i na karburatoru koji je radio dobro na motoru opet isto .

 

Sta bi moglo da bude ?????????

 

Kontrolisao ne vuce fals vazduh . Smanjivao nivo goriva u karburatoru opet isto .

 

Jedino sto nisam radio je paljenje i uzubljivanje . Ne vidim da bi zbog ovom mogao da drzi obrtaje ako neko ne da gas ili mu dozira gorivo od negde .

 

Sta mislite ?????/ POMAGAJTE ILI CU SUTRA DA GA UPOZNAM SA SA MACOLOM OD 10 KG .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Mislim da to nema veze sa ventulima . Proverio sam i ima lepo zazor . Nisu pretegnuti .

 

A glava naravno da je ekstra . Pa zbog nje je i motor bio u kvaru . Znacio zim je upalio tako je radio . Iskreno sumnjam da moze da bude bilo sta drugo osim nekog goriva . Jer on na vazduh nece da radi . Znaci ako karburator zatvori a on opet drzi obrtaje pa ih posle spusti onda je valjda to neko gorivo u pitanju ?????

 

Malo me buni sto i na ovom drugom karburatoru isto tako radi . :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Da je slavina zapusena ne bi radio a on radi i vise nego sto treba . Probao sam i iz flase isto je .

 

Ovaj karburator nema gumu ima plovak koji se podize i spusta preko sajle .

 

Sto se tice fals vazduha nemam pojma vise kako da proverim . Proverio sam na sve meno poznate nacine i nista .

 

Taj karburator radi perfektno na kinezu od 125 . Do duse isti je identicno kao i moj karburator zato sam i uzeo da ga probam .

 

E da . Sto se tice fasl vazduha cak sam i karburator direktno na glavu motora zastafio i opet nista . Kao da preliva gorivo . Ali mislim je nivo goriva ok .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

To sam proverio . Tj. obe gumice i na glavi i na karburatoru su nove . A i deo sto je izmedju i on je relativno nov i ispravan 100 % .

 

Zato i kazem da mi je skroz nelogicno to sto se desava a sve je u redu .

 

Kazem opet . Jedino paljenje nisam dirao i neznam da li to moze da utice da tako radi . Sto se tice ostalog u to se dobro razumem a sto se tice struje sam mnogo slab . Pa sam i zato pitao sta bi moglo da bude . Meni logicno ako masina radi na vecim obrtajima da negde dobija gorivo vise nego sto treba . Ali ajde da se to desava sa mojim karburatorom pa da sumnjam u njega . Nego se desava i sa istim takvim koji radi ok . Jedno sto nisam davio coveka da stavi moj karburator na njegov motor da probam . Ali ni to mi ne vredi kada njegov isti takav kod mene radi identicno kao i ovaj moj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa kad nije na tu stranu mozda je na drugu. Jesi li provjerio kuciste filtera i sam filter, da li ima nekih rupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Da li neko zna da li moze ovako nesto da se desava ako na primer nije uzubljem notor kako treba . Mislim da se omasi za jedan zub napred ili nazad . Pitam zato sto u ovom trenutku je to 4-vrta glava na ovom motoru . Pa nesto razmisljam da slucajno se nesto ne gadja sa necim . Mozda neki reper za uzubljivanje ili slicno .

 

Ako neko zna da li bi moglo to da bude mogu da probam da pomerim za jedan zub tamo-ovamo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa kad nije na tu stranu mozda je na drugu. Jesi li provjerio kuciste filtera i sam filter, da li ima nekih rupa?

 

 

Ovaj motor moze da radi i bez filtera . A probao sam i sa filterom isto se desava . Jedino nisam za post gore koji sam napisao siguran .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo sada sam procitao nesto na netu pa cu sutra da probam . Lik je imao isto problem i bio mu je ne odgovarajuc filter za vazduh . Videcu sutra da stavim novu sundjer i lepo ga natopim uljem pa cu da proverim kako radi .

 

Javljam rezultate .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

. Meni logicno ako masina radi na vecim obrtajima da negde dobija gorivo vise nego sto treba .

Moze da bude, a ne mora da znace :) Nisam siguran da li je tako kod 4t motora, meni je na cvaji redovno dizao obrtaje kad se zapusi dizna za gorivo, pa dobija siromasnu smesu.

 

A obavezno probaj sa regularno nauljenim filterom za vazduh, mene je filter za vazduh zezao samo tako na XL-u, dok ga nisam nauljio kako treba, motor je stucao i gasio se. Dosta i filter za vazduh utise na smesu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne znam kakav je karb kod tebe znam da ovi CVK kao sto ja imam nece da rade:

- ako im ne odgovara protocnost filtera

- ako im ne odgovara zapremina kucista filtera

- ako usisna guma nema odgovarajuci oblik

- ako ima i najsitniju rupu u svemu prethodno navedenom itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo ljudi ja da se javim posle danasnje majstorije .

Naime onog dela sto stoji izmedju karburatora i stubline izgubio sam nedelju dana . Zamislite fabricki je bio kriv kod dela gde se kaci karburator . Vec sam bio probao da stavim karb direktno ali se isto desavalo . Zbog cega? Pa zbog jebanog dela koji je iskrivio i kuciste karburatora . Posle mnogo muke uspeo sam da stavim jednu podlosku koja se lepo prilagodjava i stavio direktno karbirator . Kad ono medjutim motor kao sat radi . Ali morao sam dosta da ga stelujem . E sad zasto onaj od drugog motora nije hteo da radi . Evo zasto . Nisam hteo coveku da diram smesu a i bio mu je ostecen jedan deo dihtunga koji je stajao zalepljen na karburator kojeg nisam hteo da diram .

 

Eto to je za sada nadam se reseno .

 

Hvala svima na pomoci koji su hteli da pomognu .

 

A sada IDEMO DALJE >. Proradio mi net pa mogu i slike da kacim :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Zaboravio sam da pitam . Da nema mozda neko onu diznu odozdo sto se steluje ler gas ( neki to nazivaju i smesom ) . Ona sto je na vrhu ostra kao igla . Nemam nigde neku sliku da okacim da vidite na sta mislim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Evo ljudi ja da se javim posle danasnje majstorije .

Naime onog dela sto stoji izmedju karburatora i stubline izgubio sam nedelju dana . Zamislite fabricki je bio kriv kod dela gde se kaci karburator . Vec sam bio probao da stavim karb direktno ali se isto desavalo . Zbog cega? Pa zbog jebanog dela koji je iskrivio i kuciste karburatora . Posle mnogo muke uspeo sam da stavim jednu podlosku koja se lepo prilagodjava i stavio direktno karbirator . Kad ono medjutim motor kao sat radi . Ali morao sam dosta da ga stelujem . E sad zasto onaj od drugog motora nije hteo da radi . Evo zasto . Nisam hteo coveku da diram smesu a i bio mu je ostecen jedan deo dihtunga koji je stajao zalepljen na karburator kojeg nisam hteo da diram .

 

Eto to je za sada nadam se reseno .

 

Hvala svima na pomoci koji su hteli da pomognu .

 

A sada IDEMO DALJE >. Proradio mi net pa mogu i slike da kacim :jee:

Kad budes postavljao slike, islikaj malo agragat!!! Za svoje godine agragat je lijep, cak mislim da se slican takav,mozda i isti ubacuje u neki od kineza ili je to prica prodavaca da imaju Honda agregate. Sto se tice rama i on nije da je staromodan, lijepo bi na njega lega rezervar i ostali detalji od nekog CR-a, a pogotov neke USD viljuske .... pratim temu :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa ovako stoje stvari . Sto se tice motora polako odustajem od secenja i ostalog . Iskreno jos uvek testiram agregat da vidim da li je moja carolija uspela . E da sto se tice kineza jete . Slican je agregat i da ti kazem veoma je kvalitetan . Rasturao sam jednog od 125 posle predjenih jedno 10 000 km i to sve na offroad-u i da ti kazem ekstra je . Lageri na bregastoj koji se lako menjaju . Na radilici i sve je ekstra reseno . Ja trazim agregat od 250 kineski koji stoji uspravno . E kada to resim onda sledi secenje i ostalo . Ipak mislim da ci mozda nekada da kupim trial motor jer ovaj mi je zao da ga toliko upropascavam jer je za offroad ekstra .

 

Znaci ostaje pitanje samo vremena kada cu da ugrabim malo vremena da pocnem da ga secem i ostalo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja