Jump to content

Moto Zajednica

KLE -- TRANSALP -- F650gs DAKAR

Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

vidi, kle je bio i moja opcija ali uz more vaganja i premeravanja(bas da ne bih sto puta menjao motor i dogradjivao mu sve i svasta) odlucih se za afriku, moj prvi ozbiljniji motor! Iskreno plasio sam se kako cu ga uopste doterati iz bg-a al sam se prilicno dobro snasao i prvi put ga preturio tek posle mesec-dva dana :) A posle toga mi je preturanje bilo kao dobar dan :D I tek danas se prvi put povrtedio(nikad ne pokusavaj da spases motor od preturanja uvek ga pusti da padne kad krene da pada!). Tako da verujem da bi se snasao sa bilo kojim od tih motora relativno lako, ali verujem da bi ti TA najbolje legao jer sam se ja stvarno odusevio koliko se lako vozi(probao TA koji je 87 ili 88 god, a probao sam i KLE i nisam osetio takvu lagodnost na njemu).

Elem, htedoh ti reci nesto drugo, vidim ciljas na mladje motore a razmisljas o svakom dinaru koji mozes da ustedis(inaj u vidu da ti trebaju jakna i pantalone sto je oko 200e). Moj ti je savet da nadjes neki stariji model oko 1500e jer sutra kad budes hteo da ga menjas mnogo vise ces izgubiti na novijem nego na starijem modelu, a stanje masina tih motora koje gledas je jako relativno, i lako moze da se desi da je stariji model u boljem stanju nego neki noviji. KLE je tokom svih ovih godina prtrpeo jako malo estetskih promena na njemu sve ostalo je skoro nepromenjeno izmedju prve i poslednje generacije...

Jos nesto, ovo ti je moje vidjenje stvari bez nekih jakih argumenata, verovatno ima ovde neko ko se ne bi slozio sa mnom, pa vidi sta imaju i oni da kazu, razmotri i sam odluci!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

vidi, kle je bio i moja opcija ali uz more vaganja i premeravanja(bas da ne bih sto puta menjao motor i dogradjivao mu sve i svasta) odlucih se za afriku, moj prvi ozbiljniji motor! Iskreno plasio sam se kako cu ga uopste doterati iz bg-a al sam se prilicno dobro snasao i prvi put ga preturio tek posle mesec-dva dana :) A posle toga mi je preturanje bilo kao dobar dan :D I tek danas se prvi put povrtedio(nikad ne pokusavaj da spases motor od preturanja uvek ga pusti da padne kad krene da pada!). Tako da verujem da bi se snasao sa bilo kojim od tih motora relativno lako, ali verujem da bi ti TA najbolje legao jer sam se ja stvarno odusevio koliko se lako vozi(probao TA koji je 87 ili 88 god, a probao sam i KLE i nisam osetio takvu lagodnost na njemu).

Elem, htedoh ti reci nesto drugo, vidim ciljas na mladje motore a razmisljas o svakom dinaru koji mozes da ustedis(inaj u vidu da ti trebaju jakna i pantalone sto je oko 200e). Moj ti je savet da nadjes neki stariji model oko 1500e jer sutra kad budes hteo da ga menjas mnogo vise ces izgubiti na novijem nego na starijem modelu, a stanje masina tih motora koje gledas je jako relativno, i lako moze da se desi da je stariji model u boljem stanju nego neki noviji. KLE je tokom svih ovih godina prtrpeo jako malo estetskih promena na njemu sve ostalo je skoro nepromenjeno izmedju prve i poslednje generacije...

Jos nesto, ovo ti je moje vidjenje stvari bez nekih jakih argumenata, verovatno ima ovde neko ko se ne bi slozio sa mnom, pa vidi sta imaju i oni da kazu, razmotri i sam odluci!

 

Jaknu već imam i rukavice, treba mi još samo pantalone i čizme ili nešto nalik njima, a što se tiče dobiješ izgubiš od cene o tome otom potom, za sada ću ovo uzeti i trudiću se da ga ne menjam dok ne crkne, a i kad crkne ima da ga dižem iz mrtvih, jer nisam neki zavisnik od brzine i ludovanja, nikad nisam voleo zujalice, ali zato jesam offroad i znam da od kle može čudo da se napravi za offroad :)

 

Meni baš i jeste cilj da kupim lošiji motor pa da ga sredjujem i da mu se posvetim jer volim tako, volim da svemu dam svoj pečat i trudiću se da što je više moguće uradim sam i da se umastim od glave do pete pa makar i zajebo, sve dok ne naučim, koristiću ovaj forum kao instrukcije :)

 

Ovo sam našao na nekom švabskom forumu lik što je sredio svog KLE

 

IMAG0171.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Jbg brate nema se keša i za ovo ima da se krpim, ja bi najradije uzeo hondu ili bmw-a, ali tanak budžet ovo mi se najviše isplati jer i održavanje i registracija pored cene je na strani "kawe" a i prelazim sa 50 kubika na jači motor tako da meni će da bude i više nego super, verovatno ću i ovako imati trip da sam kupio formulu 1 1lol.gif

 

Iskreno, od ova tri, KLE ima najbolja ubrzanja, pogotovo stariji modeli. Voli se vrtiti i odlicno se ponasa na visim obrtajima. Transalp po mom subjektivnom osjecaju ima najpenzionerskiji agregat od ova tri. Vjerovatno posljedica odnosa tezine i snage.

 

Sto se tice sredjivanja KLE-a, sredjivanje bilo cega je skup sport i nikad ne dobijes te pare natrag, kad se odlucis da predjes na drugi motor.

 

Da malo rasclanim:

 

- progresivne opruge za prednje ogibljenje = 110 eura

- kertridz emulatori za prednje ogibljenje = 100 eura

- presvlacenje sjedista kod Bobana = 90 eura

- poviseni vizir kod Ivana = 40 eura

- zamjena zadnjeg amortizera = 400 eura

---------------------------------------

Znaci minimalno 700 eura da bi se KLE doveo u pristojno stanje :). A ako dodas jos 700 eura na cijenu KLE-a kod nas dodjes do raznih zanimljivih izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

ajd razumem za sediste i vizir kod KLE-a - ali zasto mora toliko da se ulozi u prednje opruge i zasto mora da se menja zadnji amortizer? jel to podlozno crkavanju kod KLE-a pa svi prodaju polovne koji imaju dotrajale prednje orpuge i zadnji amortizer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Naravno da ne mora druže. Tojes mora ako ideš na Dakar.

Štaviše, ne znam za slučaj da je neko ovde uradio navedene prepravke.

 

Kao što si rekao, uradiš sedište i vizir za 120 EUR ukupno i rešio si sve što može da se reši. Stil vožnje prilagodiš kočnicama i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

ajd razumem za sediste i vizir kod KLE-a - ali zasto mora toliko da se ulozi u prednje opruge i zasto mora da se menja zadnji amortizer? jel to podlozno crkavanju kod KLE-a pa svi prodaju polovne koji imaju dotrajale prednje orpuge i zadnji amortizer?

 

Vidi, ne mora se uložiti ništa, netko je ovde rekao "navika čini čuda" i to je

djelomično točno...No činjenica je da KLE ima loš ovjes, i prednji i zadnji, što

se najviše osjeti na offroadu ako kreneš malo oštrije... Prednje opruge progresivne

čine čudo, a problem zadnjeg ovjesa je što je isto vrlo traljav i nema mogućnost

podešavanja povrata, samo može španati opruge. Ako ćeš se voziti samo po cesti i

nećeš tražiti granice, ne moraš ništa dirati, no jednom kad sjedneš na neki motor

sa boljim ovjesom, vidjet ćeš koja je razlika... Sve ovisi što ti treba... Inače

je KLE zahvalan motor sa malim troškovima održavanja i registracije ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

oprostite na mom amaterizmu, ali meni nije jasna jedna stvar kod amortizera i KLE-a:

 

- da li su amortizeri previse tvrdi na KLE-u pa on "skakuce" kad se vozi offroad kamenju i slicno (a ne moze rucno da se omeksa)?

- ili su amortizeri previse mekani, pa udaraju u granicu viljuske?

 

 

generalno kod motora znam da od prednjeg amortizera dosta zavisi kocenje (govorim o asfaltu), jer treba da se sabije opruga pre naglog kocenja (da bi guma pritisnula u asfalt i imala bolji grip, a ne da je amortizer vrati unazad). kakvo je stanje kod KLE-a po ovom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Auu što je dobar ovaj Kawasaki KLR, baš je dobar, ali ovaj model od 2008 ovi stariji su ružni. Rekao bih da je ovo pravi konkurent 650gs dakaru, auu baš mi se svidja :)

 

 

 

Do skoro sam vozio super teneru koja vazi za izuzetno visok motor. Na ovaj KLR (bas ovaj sa oglasa) sam sedeo i jedva dodirujem prstima asvalt. Nisam mogao da se nacudim koliko mu je sediste visoko. Po mojoj proceni ako nemate bar 195cm onda od voznje ovog motora nema nista. E, sad mozda to moze da se spusti malo. U onakvom stanju je samo za kosarkase. Satovi su mu kao sa nekih modela od kraja osamdesetih pa mozda cak i starijih. Sem toga uzivo motor deluje bas mocno i lepo. Po meni nije ni skup posto je star samo par godina. U americi vidim da je bas popularan i posle bmw-a mislim da je najprodavaniji snduro takve koncepcije tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Naravno da ne mora druže. Tojes mora ako ideš na Dakar.

Štaviše, ne znam za slučaj da je neko ovde uradio navedene prepravke.

 

Kao što si rekao, uradiš sedište i vizir za 120 EUR ukupno i rešio si sve što može da se reši. Stil vožnje prilagodiš kočnicama i to je to.

 

oprostite na mom amaterizmu, ali meni nije jasna jedna stvar kod amortizera i KLE-a:

 

- da li su amortizeri previse tvrdi na KLE-u pa on "skakuce" kad se vozi offroad kamenju i slicno (a ne moze rucno da se omeksa)?

- ili su amortizeri previse mekani, pa udaraju u granicu viljuske?

 

 

generalno kod motora znam da od prednjeg amortizera dosta zavisi kocenje (govorim o asfaltu), jer treba da se sabije opruga pre naglog kocenja (da bi guma pritisnula u asfalt i imala bolji grip, a ne da je amortizer vrati unazad). kakvo je stanje kod KLE-a po ovom pitanju?

 

Znam par ljudi koji su uradili ove izmjene na KLE-u, jedan od njih je i nas clan Nikola_M (obratiti paznju na njegove postove u temi o KLE 500).

 

Po mom iskustvu, KLE 500 ima premekan i "neprecizan" ovjes, pa ne ulijeva povjerenje na makadamu ako vozis brzine preko 30 km/h. Prednje viljuske na KLE-u su uradjene kao kod enduro motora iz sedamdesetih godina, a u medjuvremenu je tehnologija malo napredovala. KLE-ovo prednje ogibljenje, makar iz mog iskustva, prilicno nekontrolisano i propada i vraca se, a narocito zna propasti na naglom kocenju, sto manje iskusnim vozacima moze napraviti razliku izmedju pada i odrzavanja na cesti.

 

Prednja kocnica na KLE-u nosi pridjev losa, ali nije ona toliko losa koliko je premekano prednje ogibljenje pa je i sama kocnica neefikasna.

 

Pored toga, prosjecan vlasnik KLE-a kod nas je daleko tezi od imaginarnog vozaca za koji je Kawasaki projektovao opruge u prednjim viljuskama (neki pothranjeni japanac :) ), pa je potrebno podesiti korektan preload za tezinu vozaca i motora.

 

Progresivne opruge rjesavaju jedan dio problema, kertridz emulatori drugi dio problema, ali i dalje treba podesiti odgovarajuci preload, kako bi sve to imalo smisla.

 

KLE nema mogucnost vanjskog podesavanja preloada, pa covjek moze ili da matematicki izracuna i dodje do tog podatka, pa fiksno podesi preload sa umetcima u viljuskama ili da budzi same viljuske kako bi napravio adapter za podesavanja preloada.

 

Bolja i skuplja opcija je zamijeniti kompletan prednji kraj sa nekim modernim USD viljuskama, recimo sa nekog KTM-a :).

 

E sad, kad se vec sredi prednji kraj, ne moze se ni zadnji zanemariti, jer nista dobili nismo. Zadnji amortizer je iz nekog razloga losiji i od KLR-ovog fabrickog (a KLR je jeftiniji model od KLE-a), pa sam na forumima po inostranstvu nailazio na teme u kojima su ljudi stavljali zadnju osovinu i zadnji amortizer sa KLR-a na KLE (pase zadnja osovina kompletna) kako bi popravili ponasanje zadnjeg kraja na makadamu, mada je najbolje to rijesiti nekim aftermarket rjesenjem koje je specificno pravljeno za KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Čitao sam baš ovde na onoj temi od 1000000 odgovora kako se KLE-ove kočnice i problem sa premekanim ogibljenjem može rešiti, naime treba "naduvati" pritisak prednje viljuške na 1 bar i ugraditi neke čaure u iste i kažu da je posle neuporedivo poboljšanje.

 

Što se tiče kočnica, kažu da se ugradnjom pancirnih kočionih creva kočenje dosta poboljšava, kao i sa zamenom klešta i pločica.

 

Ljudi koji su ovo opisali u temi rekoše da i nije ovo toliko veliki trošak, a i da jeste jedno po jedno radiš voziš menjaš polako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@svestenik:

 

hvala na objasnjenju detalja koji su me zanimali. sad je dosta jasnije.

 

 

---

 

igrom slucaja, danas sam probao jednog KLE-a od druga. vozio sam ga jedno 10ak km po gradu. mnogo mi se svidja sama masina i to sto je motor "elastican", u smislu da odlicno vuce i na 3000 obrtaja i na 7000. ima jako sirok "sweet spot". menjac je fenomenalan, upravljanje je lagano, motor jako lepo ulazi u nagib.

 

sve mi se svdja osim kocnica. ni prednja ni zadnja nisu dovoljno "jake", u smislu da mora bas jako da se stegne poluga prednje kocnice i da mora jako da se nagazi zadnja da bi se izvelo naglo kocenje. kao da kljesta ne pritiskaju dovoljno jako, imam takav utisak. treba uzeti u obzir da ja vozim kineza za UZASNO tvrdim kocnicama, i kad pritisnem jacinom od jedno 50grama desnu rucicu - prednja kocnica odmah "zabada u zemlju' (sto je jako lose za bilo kakav offroad), pa sam navikao na to. nema sumnje da bih se navikao i na kle-ove kocnice, ali sa druge strane razumem ljude koji ih menjaju i poboljsavaju.

 

nisam primetio nikakve lose strane amortizera, ali nisam ni vozio offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Procitao sam cijelu temu!!! Moje misljenje je, a nemora da pije vode : ako hoces motor za neki dalek put i neki makadam usput da se druzis sa endurasima onda uzmi TA, a ako hoces za po gradu manja reg. da bude,manje da trosi onda KLE mada te kawe nemogu ocima da gledam osim KLX.

BMW je nabudjeno ime, i nista vise, osim Boxera i ovih onvih 450-650-800.

 

sve u svemu, najbolje ti je neka Yamaha TT-r, ima ih u oglasima, ili XR650.........a to je u toj cijeni sto si ti predlozio.

a ako ides na manje para, da ti nebude zao kad kad ispustis,oboris, izgrebes onda idi nesto na tipa 80-tih ili 90tih

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

da dodam:

KLE kog sam probao je 92-93 godiste. trosi oko 6l.

nadam se da neke sledece generacije KLE-a nemaju problem sa kocnicama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Procitao sam cijelu temu!!! Moje misljenje je, a nemora da pije vode : ako hoces motor za neki dalek put i neki makadam usput da se druzis sa endurasima onda uzmi TA, a ako hoces za po gradu manja reg. da bude,manje da trosi onda KLE mada te kawe nemogu ocima da gledam osim KLX.

BMW je nabudjeno ime, i nista vise, osim Boxera i ovih onvih 450-650-800.

 

sve u svemu, najbolje ti je neka Yamaha TT-r, ima ih u oglasima, ili XR650.........a to je u toj cijeni sto si ti predlozio.

a ako ides na manje para, da ti nebude zao kad kad ispustis,oboris, izgrebes onda idi nesto na tipa 80-tih ili 90tih

 

:Mina:

 

Jesi li siguran da KLE manje trosi od TA?!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Procitao sam cijelu temu!!! Moje misljenje je, a nemora da pije vode : ako hoces motor za neki dalek put i neki makadam usput da se druzis sa endurasima onda uzmi TA, a ako hoces za po gradu manja reg. da bude,manje da trosi onda KLE mada te kawe nemogu ocima da gledam osim KLX.

BMW je nabudjeno ime, i nista vise, osim Boxera i ovih onvih 450-650-800.

 

sve u svemu, najbolje ti je neka Yamaha TT-r, ima ih u oglasima, ili XR650.........a to je u toj cijeni sto si ti predlozio.

a ako ides na manje para, da ti nebude zao kad kad ispustis,oboris, izgrebes onda idi nesto na tipa 80-tih ili 90tih

 

:Mina:

 

Jesi li siguran da KLE manje trosi od TA?!?!?

Ja sam to naveo, skoro da sam lupio, zaboravio sam na njegovu tezinu, cak mozda i lijenost sto povecava potrosnju. al sam naveo da Kawe NEVOLIM.

Al navodim da volim ili Maxi Tezak enduro da putuje cijeli svijet ili nesto sasvim suprotno kao TT, XR,LC4

TJ SVE ILI NISTA :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Svog XL650V, '01 godiste, na kojem sam proveo oko 45.000km se uvek rado secam. Potrosnja mi se kretala od 4 do 5.5 litara u normalnoj voznji. Na otvorenom putu do 130km/h je ok, bez preteranih vibracija, vetra i povecane potrosnje. Preko toga je mucenje, prednji kraj leluja, vidi se da motor nije konstruisan za to. Inace, odrzavanje jeftino, ima samo jednu svecicu po cilindru i lako im se pristupa. Lanac i lancanici trajuuuu... kod mene oni originalni potrajali nesto vise od 35.000km, doduse imao sam podmazivac lanca. Ja sam ga promenio jer mi je bio preslab, ali kao prvi motor definitivno zadovoljava potrebe. Prasta greske, dobro kocenje motorom, dva diska napred puno znace, pitom motor, ne otima se, lak za manevrisanje, jeftin za odrzavanje, kvalitetan i trajan, i dobar u postprodaji. Kao manu, naveo bih mu i nedostatak seste brzine. XL650V ima svoju temu u onom forumu gde su iskustva, pa se tamo malo podrobnije informisi, da se sada ne ponavljam.

 

Sa bmwom nemam nikakvih iskustava, ali sto se tice KLEa, kojeg sam probao na par stotina km, mogu ti reci samo da su ovaj model TA i KLE dva razlicita sveta. TA je za KLEa motorcina, u svakom pogledu, i to ce ti reci svako ko je vozio oba ova motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Sa bmwom nemam nikakvih iskustava, ali sto se tice KLEa, kojeg sam probao na par stotina km, mogu ti reci samo da su ovaj model TA i KLE dva razlicita sveta. TA je za KLEa motorcina, u svakom pogledu, i to ce ti reci svako ko je vozio oba ova motora.

 

 

Upravo tako,slazem se sa tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Svog XL650V, '01 godiste, na kojem sam proveo oko 45.000km se uvek rado secam. Potrosnja mi se kretala od 4 do 5.5 litara u normalnoj voznji. Na otvorenom putu do 130km/h je ok, bez preteranih vibracija, vetra i povecane potrosnje. Preko toga je mucenje, prednji kraj leluja, vidi se da motor nije konstruisan za to. Inace, odrzavanje jeftino, ima samo jednu svecicu po cilindru i lako im se pristupa. Lanac i lancanici trajuuuu... kod mene oni originalni potrajali nesto vise od 35.000km, doduse imao sam podmazivac lanca. Ja sam ga promenio jer mi je bio preslab, ali kao prvi motor definitivno zadovoljava potrebe. Prasta greske, dobro kocenje motorom, dva diska napred puno znace, pitom motor, ne otima se, lak za manevrisanje, jeftin za odrzavanje, kvalitetan i trajan, i dobar u postprodaji. Kao manu, naveo bih mu i nedostatak seste brzine. XL650V ima svoju temu u onom forumu gde su iskustva, pa se tamo malo podrobnije informisi, da se sada ne ponavljam.

 

Sa bmwom nemam nikakvih iskustava, ali sto se tice KLEa, kojeg sam probao na par stotina km, mogu ti reci samo da su ovaj model TA i KLE dva razlicita sveta. TA je za KLEa motorcina, u svakom pogledu, i to ce ti reci svako ko je vozio oba ova motora.

 

Taj tvoj bivši XL650V 2001. god. poznatiji kao TA 650 RD10, čiji sam i ja ponosni vlasnik 1oda.gif, ima DVE svećice po cilindru! Osim te dve svećice koje su vidljive gledajući sa strane motora druge dve kao da su namerno skrivene i može im se prići tek kad se skinu bočni oklopi. U svemu ostalom bi se složio sa tobom, i meni je potrošnja u navadenom intervalu, jedina prava mana je nedostatak 6. brzine što na dužim turama ume da zasmeta (a i da poveća potrošnju).

 

Sa BMW-om F650GS nemam iskustva, a i ja lično volim da motorom idem na duže ture pa smatram da jednocilindrični motor nije pravi izbor za to, pa ću se zadržati na poređenu ostala dva motora. Moj drugar ima KLE '95. god. i vozio sam ga više puta, po meni TA 650 ide bolje i mnoogooo bolje koči dok su potrošnja i cena registracije na strani KLE-a. Čini mi se i da ogibljenje na TA 650 dosta lakše podnosi dve osobe nego ono na KLE-u. O održavanju ova dva modela, kvalitetu i trajnosti ima dosta toga na ovom forumu tako da nema potreba da ja bilo šta ponavljam.

 

Moj glas (možda i subjektivno) ide za TA 650, ali šta god ti ljudi sa foruma savetovali izaberi motor po sopstvenim željama i potrebama jedino je to pravi motor za tebe!0takoje.gif Kakav god izbor da napraviš ostavi nešto novca sa strane jer pored redovnog servisa koji je poželjno obaviti posle kupovine uvek ostane neka sitnica (dotrajale gume, potrošene kočione pločice i diskovi, dotrajao lanac i lančanici, procureli semering, itd...) koju treba srediti a koja se prilikom kupovine polovnog motora slučajno ili namerno previdi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Moj TA je otisao u Knjazevac, i bio je siv, a koliko vidim na slici tvoj je crn. Tako da nisam siguran da je to moj, ali ako ti kazes neka bude :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Moj TA je otisao u Knjazevac, i bio je siv, a koliko vidim na slici tvoj je crn. Tako da nisam siguran da je to moj, ali ako ti kazes neka bude :)

 

Pogrešno si me shvatio, nije tvoj bivši motor kod mene, hteo sam samo da kažem da sam ja, trenutno, vlasnik jednog takvog TA 650 o kome se piše u ovoj temi.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Pokušaću da ti pomognem koliko mogu.

 

Vozim KLEa, 97mo. Visok sam 193, i imam blizu 90kg.

Kao klinac sam vozio crosić :), frizirani CTX, posle toga crosscountry bajs, pa downhill-freeride, pa me evo sad na motoru, uzeo sam KLEa jer mi je to delovalo najbolje po pitanju uloženo-dobijeno, vozim ga svuda, bukvalno, od šuma, preko potoka, uskih puteva do magistrala, najviše volim offroad, ne divljanje, već prosto istraživanje.

 

Tu sam suštinski zadovoljan KLEom, jeste težak, ali je vitak i elegantan, ima taman dovoljno snage, u zavisnosti od toga šta bi ti sa njim radio, uvek možeš da ga modifikuješ, ja sam ovih dana zamenio korman za pravi enduro/offroad korman, viši za jedno 1-2cm i širi, i toliko mi je to olakšalo upravljivost van asfalta da nemam reči, takođe planiram da stavim kraću dogbone da ga dignem, zbog većeg klirensa, da dignem prednji kraj tako što ću spustiti viljušku malo niže u ležaj, povećati pritisak ili eventualno staviti progresivne opruge.

I na proleće ću ga počastiti sa TKC80 gumama.

 

Mislim da bi u tom scenariju KLE postao optimalna mašina za istraživanje ovih naših prirodnih dobara, mislim, svuda je mene on i ovakav doveo bez problema, ali želim da izbegnem stres kad zveknem bashplateom u kamen da mislim da li sam sj*o filter za ulje i slično, evo jedne lepe pre svih promena :)

http://www.pixelpart.../public/kle.jpg

 

Što se puteva tiče, ja ga retko teram preko 120, prosto mi žao, a i ne osećam potrebu, najlepše radi u 6oj brzini pri oko 100km/h na nekih 4500 obrtaja, tad prosto prede.

Potrošnja mi je u proseku 4.5l/100km, što ja mislim da je uz možda neki backup sasvim dovoljno za istraživanje i vozikanje po bespuću.

 

Offroad opet, super mi odgovara, najveća mana težina, ali sve ostalo mi je ok, geometrija mi paše, vozim stojeći, kada se čovek ubedi da je to samo jedan malo teži bajs, tako se i ponaša :)

 

Imaj na umu jednu stvar, KLE modovan za offroad može i po putu, dok KLE sa slikovima (viđao)ne može baš offroad, ali gde ima želje ima i načina.

 

primer KLEa baš modovanog za offroad

kleauxtank1.jpg

Ovako nekako će moj izgledati kad završim sa radovima, i mislim da će meni biti taman.

 

Eto, toliko od mene.

 

Tvvoj motor vidjam svakodnevno,jer stalno prolazim tim krajem,i uvek mi privuce pogled,stvarno je super i sada,a mogu da zamislim kakav ce tek biiti... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja