Jump to content

Moto Zajednica

Analiza crne hronike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Novi Sad
17 minutes ago, RankoBg87 said:
WWW.MOTOLAND.RS

2u1 letnje pantalone • 450D poliamid • Dupli sloj materijala...

OK su, imaju i dosta džepova, lepo I stoje nisu ono mnogo naduvane, 

Hvala na preporuci, deluju dobro. Pogledacu. Bitno mi je da zadovoljavaju sve standarde, a da, sa druge strane, imaju sto vise otvora za luftiranje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1, Kawasaki Versys 650, Suzuki gn 250, MZ 175ES/1, tomos t12 colibri

Gde jos aktivni ves, pa gace mi se ulepe a ne jos sa aktivnim na 35 plus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3263 postova
  • Lokacija: Niš; youtube.com/@adv_zivke
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
12 hours ago, cikamike said:

Meni se ta vezba uopste nije svidela, jer zahteva da ne koristis kocnicu uopste. Ja sam je u nekim slucajevima instinktivno koristio i kao nije bilo dobro.

Ako je cilj vezbe da se oseti brzina i nemoc na 50 na sat, ok, ali ja ne vozim trotinet ili neko vozilo bez kocnica. 

Ako je vec uveden autobus kao realna prepreka, vezba treba da ukljuci sve moguce skilove da bi se taj autobus izbegao, a ne da me lisava upotrebe nekog od alata (u ovom slucaju konkretno kocnice).

Ok, kontam poentu, da se izvede manevar bez kocenja. Samo ne znam da li je to u bilo kojoj realnoj situaciji potrebno... 

Pričao sam sa njima o ovome. 
Poenta nije da ti savladaš prepreku, jer je to nemoguće. 
Nego simulacija iznenadne situacije, da osetiš taj strah i paniku kao kada se tako nešto stvarno desi. I da vidiš kako sve mozak može da te prevari (većina krene da izbegne autobus na stranu koju je on krenuo, ili uopšte ne izabere stranu kad nijedna ruka nije podignuta)
Kako bi drugačije simulirao iznenadnu situaciju ? Čim ti znaš da je tu autobus i šta će da uradi to nikako ne može da bude iznenadno. Sa kočnicom ti možeš i da staneš koliko se sećam, ne bi morao ni da izbegavaš. Ali nije to poenta. 
Poenta je po mom mišljenju da vidiš kolika je brzina 50 kmh i koliko znači 5 kmh manje, a i da malo osetiš kako izgleda kada te nešto iznenadi. 
Kao što rekoh na mene je vežba ostavila baš jak utisak.

edit: Tek sad vidim u kojoj smo temi, ova diskusija o treningu treba da se prebaci u odgovarajuću temu, imamo temu za trening bezbedne vožnje.

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
pre 57 minuta, Zarkela je napisao:

Gde jos aktivni ves, pa gace mi se ulepe a ne jos sa aktivnim na 35 plus

Ispod aktivnog veša se ne nose gaće. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 419 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: V-Strom DLA 650
13 hours ago, Bojan_Jgd said:

Svaka čast ko vozi svakodnevno i nosi full opremu. Skidam kapu za izdržljivost. 

Mislim nije poenta ni da dobije čovek toplotni udar. 

Brzo se oznojiš i onda vetar sa mokrog tela efikasnije odvodi toplotu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 765 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
Pre 9 sati, Zarkela je napisao:

Gde jos aktivni ves, pa gace mi se ulepe a ne jos sa aktivnim na 35 plus

Aktivne gace moraju biti. Svako ko vozi u pamucnim gacama,nije svestan kakvo je olaksanje sa aktivnim. Nema zuljanja guzice ,nisu mokre od znoja,nece  zguzvani deo i šavovi praviti oziljke po bulji. U Dehatlonu su jeftine,probajte,vrede sve pare.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7941 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Frezer 600 Plavi Grom

Ja imam neke al me smorio onaj šav po sredini s prednje strane, pa sam kupio obične old skul kupaće gaće u "Speedo" fazonu jer one nemaju taj šav po sred đoke, za sad rade poso, videću kad krenem u neku ozbiljniju vožnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NX 500

Uh, kupaće nisu namenjene za to. Predebele su i materijal ne dozvoljava da ti telo diše. Nosim ih samo za more/bazen, a i na putu do tamo nije mi prijatno da ih nosim ispod šortsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1607 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@severian

 

Zapravo i nije da nema veze.

 

Šav po sred đoke -> neudobna vožnja -> vrpoljenje -> distrakcija od puta -> udes -> crna hronika 🤷🏻

 

Šta jedan šav na nezgodnom mestu može da izazove 🙄

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1, Kawasaki Versys 650, Suzuki gn 250, MZ 175ES/1, tomos t12 colibri

Aktivne gace ili ves kako ga ko zove je po meni katastrofa, ojed izmedju nogu ko jedan kroz jedan. J##a se upare, nema normalnog protoka vazduha. Cak sam i trcao nekada maratone u pamucnim jer mi te vestacke gace stvaraju problem. E sad druga je stvar sto neko kupi M a nosi XL 😅 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7941 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Frezer 600 Plavi Grom
Pre sat vremena, Zarkela je napisao:

E sad druga je stvar sto neko kupi M a nosi XL 😅 

Nisam neki Roko Sifredi, ali uvek kupim 2 broja veće za svaki slučaj da ne žulja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja