Jump to content

Moto Zajednica

kacige za cruisere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

kako vam se svidja ova kaciga za samo 39,99jevreja i da li ide uz Challenger...jako je mali izbor kaciga za chopere-cruisere, pa ako neko ima neki link neka mi ga pusti...naravno, samo nove kacige dolaze u obzir...

hvala drugari

post-21100-0-42609600-1319404372_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Potpuno jednako padaš i sa kruzera kao i sa "R"-a

 

Na netu potraži grafik - shemu procenata udara u odredjene delove glave i videćeš da ono što je naizloženije, sa ovakvim tipom kacige nije zaštićeno. Full face ili flip up ... sve ostalo, posebno za "svega 39.99" bih izbegavao

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Samo full face i nista vise, zajebi modu. Nije u modi pasti sa motora i zbog cool jet kacige imati par kul preloma vilice.

Poslusaj istankova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Slazem se sa prethodnim postovima i kolegama.

Mislim da je bitnije da se, ne daj Boze , u slucaju pada izvuces bez povreda ili sa sto manje povreda nego da glumis fenseraj na coperu a da ti pad dodje glave. Znaci full face ili flip up kacigu i to je to. Najbitnije je da pre svega mislis na sebe i svog saputnika nego sto ce neko reci da ti je ruzna kaciga ili nesto drugo. Ne sumnjam da ces napraviti pravi izbor. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako možeš da priuštiš sebi i full face i jet kacigu učini tako... To je moj savet. Naravno, kvalitetno i homologovano i jedno i drugo. Ako ne možeš, onda prvo kupi full face kacigu... Ja lično 90% vremena nosim full face (zimi naravno jedino nju i nosim), ali leti za vožnje od po par kilometara u lokalu jet kaciga je odlična stvar. I nije baš da je samo ukras za glavu - ja sam imao pad sa jet kacigom i ista je odradila posao za sve pare. Nedavno sam čitao studiju autora iz SAD rađenu na osnovu analize preko 100.000 saobraćajnih udesa u kojima su učestvovali motociklisti.. Fokus studije je upravo bio na komparaciji ozbiljnosti povreda glave i lica u zavisnosti od toga da li je motociklista nosio ili nije nosio kacigu (na žalost nema i komparacija po tipu kacige za one koji su nosili)... Elem, suština je da su konkretno povrede lica bile prisutne kod 17% motociklista, od toga prema KABCO skali svega 2 ili 3% su u rangu B i A (ozbiljnije povrede) i to i kod onih što su nosili i kod onih što nisu... E sad, koliko od toga baš otpada na povrede vilice nemam pojma, ali cenim da je na nivou statističke greške, te u tom smislu ne vidim zašto se ta famozna vilica stalno provlači kao argument protiv jet kacige. Znači, ovo su relevantni podaci dobijeni na ogromnom uzorku a predmetnu studiju imam negde u PDF formatu ako je neko zainteresovan da pročita (ima preko 50 strana...). Inače najveći deo povreda (uključujući i ozbiljne) su povrede donjih i gornjih ekstremiteta kao i abdomena i grudnog koša... Glava učestvuje sa svega 15%... Po meni ima mnogo bitnijih argumenata protiv jet kacige: povećana buka, vetar pri većim brzinama ako na motoru nema neki veliki vizir, insekti, prašina itd.,

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Ja ceo život vozim čopere. Takvu kacigu stavim po nekad leti kada su velike vrućine i kada se vozim po lokalu. A pošto vozim skoro dok ne padne sneg, po nekad mi je i full face malo da me zaštiti od zime. Znači kaciga ne služi samo da štiti od padova, pa se i prema tome orijentiši.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Oduvek smo ful kacigu i nosili kao zaštitu od zime, i kad nije morala nikakva. Kao što kaže ono istraživanje povrede glave su retke a prilike gde će baš onaj deo preko brade da spase retke na kub. Ko hoće da bude 100% siguran u redu mada je još bolje da ne seda na motor pošto u ogromnom procentu nesreća kaciga neće pomoći.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

jel ima neko predlog za full face kacigu koje bi lepo legla za choper?

uzgred hvala puno na savetima...

najverovatnije i jednu i drugu uzimam...jet- za po gradu i za manje relacije, full za sve ture duze prirode...

joj, ljudi, svakoga dana cekam da me pozovu iz radnje, i onda da nadjem kombi i pravac kod majstor Bobana na stelovanje, dotezanje, zamenu ulja, i konusno secenje auspuha ...pa, registracija i o=potom do proleca snabdevanje kamp opremom...:moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Kada su vec pomenute statistike, evo jedne za zainteresovane:

 

"ACEM, European Association of Motorcycle Manufacturers" je 2008/2009 u saradnji sa Evropskom komisijom prezentovala dosada najdetaljnije dubinsko istrazivanje o nesrecama sa dvotockasima u Evropi. Istrazivanje je trajalo 3 godine i obuhvatilo je 921 nesrecu u 5 zemalja. Ono sto je bitno: Ovde se ne radi o pukoj statistici, vec o stvarno totalnoj analizi - od vozackog iskustva involviranih motorista, njihovog psiho-fizickog stanja, vremenskih uslova, uticaja podloge, stila voznje, gustine saobracaja u vreme nesrece, razvoja situacije pre same nesrece ... do najcesciih uglova kolizije sa automobilima, analize manevara pre kolizije, doba dana, faktora zastitne opreme u doticnim nesrecama (obuca, jakna, rukavice), tipova povreda, starosne dobi vozaca, tipa motocikla... i ne znam ni ja cega sve ne. Stvarno sve do koske.

:takoje:

 

Link: http://www.maids-stu.../pdf/MAIDS2.pdf

 

Ko dovoljno vlada engleskim, moze iz tih analiza i tabela da izvuce razne korisne informacije, koje mu mogu pomoci u sagledavanju faktora rizika sa kojima se svakodnevno susrece na nasim ulicama i putevima (pa i da prema tome donosi odluku o vrsti i tipovima zastitne opreme uklj. kacige)

 

@ratboy

Apropo kacige: U 68,7% slucajeva kaciga je bila u stanju da spreci ili ublazi povrede glave!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6898 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

jel ima neko predlog za full face kacigu koje bi lepo legla za choper?

uzgred hvala puno na savetima...

najverovatnije i jednu i drugu uzimam...jet- za po gradu i za manje relacije, full za sve ture duze prirode...

joj, ljudi, svakoga dana cekam da me pozovu iz radnje, i onda da nadjem kombi i pravac kod majstor Bobana na stelovanje, dotezanje, zamenu ulja, i konusno secenje auspuha ...pa, registracija i o=potom do proleca snabdevanje kamp opremom...:moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3:

 

Svaka glava zasluzuje vrhunsku zastitu.

 

Gledaj to ovako, imas mozak (mislim na organ) koji je veoma ranjiv i smesten je u lobanji koja ga stiti. Dakle, ti vec imas ''kacigu'' na prirodan nacin. Dok udaras glavom o luster, roletnu ona funkcionise, ali kada se kreces nekih 60km/h na sat lobanja vise ne moze da ti stiti mozak a ti ces posto ga koristis, je l', da navuces kacigu. Mi srbi imamo jednu jako losu naviku da slepo pratimo neke trendove koji su u vecini slucajeva losi. Kaciga ima namenu da te stiti od udarca i drugih nepovoljonih uticaja tokom voznje i ne postoji kaciga za ''coper'' vec kaciga za tvoju glavu.

Integralna ili ti fullface kaciga pruza nabolju zastitu u odnosu na ostale tipove jer ti stiti celu glavu a da ne pominjem vetar, kisu, bubetine, ptice, prasinu, dim, kamenje... Imaj na umu da i prilikom udesa prsti i staklo, ili ces glavom proci kroz soferku... To su situacije koje se desavaju i nemoj da mislis kako bas tebi nece nikada da se desi pogotovo sto vozis ''kruzera''.

Moram da napisem i nesto u vezi kracih relacija... Nije pravilo da ti se nesto nece desiti ako odes samo 3km od kuce. Kontaj da ti u toku dana nekoliko putas odes ''na kratko'' i da si svaki dan ''na kratko'' do centra grada i sl. Kada pogledas, pa vise vremena provedes u centru nego van istog. Upravo se tu desavaju sranja i bas tada treba da nosis fullface kacigu. Dakle, nema kompromisa. Samim tim sto si kupio motocikl poceo si da se bavis jedno vrlo rizicnim hobijem ili nacinom zivota u kome vladaju surova pravila i kazne.

 

Evo napisacu samo jedno iskustvo koje sam doziveo letos.

Krenuo sam na jezero koje je na nekih 10 min. voznje od mene. Sustigao sam kamion/kiper i vozio iza njega jer nisam imao potrebe da ga preticem. Valjda kamiondzija mrzi bajkere, pa ode skroz desno tockovima kraj puta i podigne mi svu prasinu i pocne da me reseta kamencicima. To ti je kao da te 50 klinaca gadja prackama. Naravno imam fullface kacigu pa sam prosao bez vecih problema. Ko bi rekao, ali imas i toga, bolje receno takvih ljudi.

 

Dakle, obavezno kvalitetnu fullface kacigu cak i po ceni da ne vozis neko vreme dok ne kupis adekvatnu i naravno, rukavice, jakna, pojas, pantalone, cizme! Zakon te obavezuje samo kacigom zato sto su povrede iste fatalne, ali sta ako nemas cizme pa ne daj Boze otvoreni prelom clanka, bez protektora na kolenu pa smrljevena casica... Eto od zdravog coveka invalid. Petljas sa zajebanim stvarima i savetujem da prosiris svest i da kupujes opremu kako god znas i umes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

@ratboy

Apropo kacige: U 68,7% slucajeva kaciga je bila u stanju da spreci ili ublazi povrede glave!

68% je brojka koja se stalno poteže i deluje jako dobro, ako bi se formulisalo kao udarac odredjene jačine u jedan deo glavei mogla bi da pomogne i u 100% slučajeva. Za one manje vične brojevima da prezentiramo na realniji način, pošto je glava izložena u 15-18% slučajeva, zavisno od istraživanja, kaciga je u stanju da spreči ili ublaži povrede u 10-12% nesreća. Znači jednom u 8-10 puta će biti korisna što nije malo obzirom koliki je ulog. Inače moje lično istraživanje potvrdjuje brojke. Imao sam jak dvocifren broj padova pa i trocifren ako se računa padanje motora tokom manevrisanja (i pre par dana je opikno preko ivičnjaka dok sam se provlačio izmedju auta na parkingu) od kojih je prvo isklizavanje u krivini bilo još za titova života, zaradio sam samo jednu oderotinu na čelu (možda sam prevideo nešto bezazleno iz rane mladosti) Samo poslednji put kada sam se i najviše izlomio imao sam kacigu i nisam je ni ogrebao. Naravno mogao sam biti i sretni dobitnik pa ne bi sad kuckao nikad se ne zna kao što rekoh ulog je veliki ali kad već govorimo o statistici da rezultate predstavimo realno a ne kao u antipušačkoj kampanji gde stalno ponavljaju kako su 90% obolelih od raka pluća bili pušači a nikako da od svih pušača samo nekoliko promila oboli, drugi podatak nije baš uverljiv dokaz za potrebe kampanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@alekre

 

Svaka glava zasluzuje vrhunsku zastitu.

 

 

"...Moram da napisem i nesto u vezi kracih relacija... Nije pravilo da ti se nesto nece desiti ako odes samo 3km od kuce. Kontaj da ti u toku dana nekoliko putas odes ''na kratko'' i da si svaki dan ''na kratko'' do centra grada i sl. Kada pogledas, pa vise vremena provedes u centru nego van istog. Upravo se tu desavaju sranja i bas tada treba da nosis fullface kacigu. Dakle, nema kompromisa. Samim tim sto si kupio motocikl poceo si da se bavis jedno vrlo rizicnim hobijem ili nacinom zivota u kome vladaju surova pravila i kazne.."

 

 

:takoje: Potpisujem. Statistika (ma koliko inace podlozna raznim interpretacijama) je ovde neumoljiva: Najveci broj nesreca dvotockasa, generalno gledano,bilo da su sudari ili kontakti sa drugim vozilima, bilo padovi usled sopstvene greske itd. se dogadjaju u urbanim sredinama i pri manjim brzinama. Kod mopeda/skutera je taj procenat, logicno, jos i nesto visi odnosno brzina jos i nesto niza. Namerno necu da pisem procente i tu brzinu, ko hoce moze da pogleda u studiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

pozdrav,

vas komentar i sud za kacigu: UVEX flash RS.

 

Ne znam da li se radi o istom modelu kacige, mada pretpostavljam da je to isti model samo u drugom dizajnu.

 

Nemacki casopis "Motorrad" je 2008 testirao 15 kaciga u najnizoj cenovnoj kategoriji do 100 Evra, medju njima je i Uvex Flash. "Motorrad", inace najjaci moto-casopis u Evropi, vec dugi niz godina radi sopstvene testsove kaciga raznih kategorija koji su mnogo ostriji od testova za ECE-normu.

 

 

Elem, Uvex Flash je zauzeo 13. od 15. mesta, sa losim rezultatima na crash-testu i nizom drugih mana. Kao jedina prednost je naveden vizir koji se ne magli, sto tada (2008) ostali konkurenti u kategoriji na testiranju nisu imali.

 

Evo ti link jednog sazetka tog testa http://www.testberic...008/138069.html (pobednik je cist "Kinez" :lol: , marka LS2 o kojoj cemo, po mojoj prognozi, u buducnosti jos cuti).

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

:takoje:pozdrav brate unas, taman sam mislio da niko ne posecuje ovaj forum, kad mi ti odgovori.

hvala ti i pozdrav jos jednom :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

:takoje:pozdrav brate unas, taman sam mislio da niko ne posecuje ovaj forum, kad mi ti odgovori.

hvala ti i pozdrav jos jednom :Mina:

 

Nema na cemu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: KinRoad XT 150-16

i pravac kod majstor Bobana na stelovanje, dotezanje, zamenu ulja, i konusno secenje auspuha

 

 

Jeste off topic, ali koliko kosta secenje auspuha, ili koliko je komplikovano to sam uraditi?

 

A sto se kaciga tice, ja sam skoro kupio Caberg Conda-u. Flip up. Mislim da je to super kaciga za kruzere.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Komplikovano je u odnosu na to kako baratash brusilicom.

Iscrtash gde i kako hocjesh da sechesh i jednostavno isechesh , nikakva mudrost

 

post-8206-0-17357200-1333551256_thumb.jpg

post-8206-0-72984600-1333551276_thumb.jpg

post-8206-0-09501400-1333551322_thumb.jpg

 

a zvuk je do 00

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

kako vam se svidja ova kaciga za samo 39,99jevreja i da li ide uz Challenger...jako je mali izbor kaciga za chopere-cruisere, pa ako neko ima neki link neka mi ga pusti...naravno, samo nove kacige dolaze u obzir...

hvala drugari

post-21100-0-42609600-1319404372_thumb.jpg

 

Ja nosim ovakvu kacigu na mom challengeru i nisam pristalica full face kaciga na coperima/cruzerima.

Premda se slazem sa svim komentarima napred pomenutim a koji se ticu bezbednosti.

German-Helmet---black.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

kako vam se svidja ova kaciga za samo 39,99jevreja i da li ide uz Challenger...jako je mali izbor kaciga za chopere-cruisere, pa ako neko ima neki link neka mi ga pusti...naravno, samo nove kacige dolaze u obzir...

hvala drugari

post-21100-0-42609600-1319404372_thumb.jpg

 

Ja nosim ovakvu kacigu na mom challengeru i nisam pristalica full face kaciga na coperima/cruzerima.

Premda se slazem sa svim komentarima napred pomenutim a koji se ticu bezbednosti.

German-Helmet---black.jpg

 

A gde je ovde kaciga? Ovde vidim samo nesto sto podseca na nemacki slem iz 1. i 2. Svetskog rata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja