Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4953 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Paul Denning prelazi u Crescent Suzuki World Superbike gde ce voziti Camier i Hopkins.

On taj tim vodi već duže vreme (ako si gledao BSB mogao si ga videti ponekad tamo) samo je više bio angažovan u MotoGP-ju.

 

 

Dok jedni ulaze, drugi izlaze iz WSBK. Fransis Bata prvi čovek Alstar Suzukija i ceo tim se povlače iz superbajka.

 

3ZGms_francisbatta20074588589.jpg

 

 

Odličan intervju http://cyclenews.cov...s/20111115#pg71

 

Inače Suzuki je napuko i u AMA pa ko hoće da vozi mora i da plati http://cyclenews.cov...s/20111115#pg91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Toni Elias se vraća nazad u Moto2. Voziće za Aspar team sa Nicom Terolom u tandemu.

Mislim da to još nije gotovo. U priči je i Aleks Espargaro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Vezano za Carmelovu izjavu plašim se da ne razumem nešto:

 

"I don't like the way things are going," Ezpeleta told Motosprint magazine. "I don't like MotoGP these days. We have a series where the Hondas go very quick, some others a bit less, and others even worse. This way there is little fighting, so the spectacle is unsatisfactory.

 

Pa nije valjda samo Stoner vozio Hondu, neka Carmelo izbroji koliko puta je pobedio Dovi, Pedrosa ili Super Sic u odnosu na druge vozače u vrhu uključujući i Stonera ako je Honda toliko superiorna.

Ducati može mnogo više, jako mi je žao što Rossi nije mogao da na tom motoru priredi dobru zabavu

Neka vrate Stonera na Ducati ako mu treba više zabave u špicu

Ako kažemo da je Honda motor iz snova i zaboravimo na Stonera pa šta je sa ovim drugim momcima koji su to terali tokom 2011, gde su oni?

 

Pogledaj rezultate u motogp trkama ove godine, u ogromnoj vecini trka si imao 2 repsola u prva 3 motora, a uglavnom je bilo 3-4 Honda u prvih 5 ukupno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Vezano za Carmelovu izjavu plašim se da ne razumem nešto:

 

"I don't like the way things are going," Ezpeleta told Motosprint magazine. "I don't like MotoGP these days. We have a series where the Hondas go very quick, some others a bit less, and others even worse. This way there is little fighting, so the spectacle is unsatisfactory.

 

Pa nije valjda samo Stoner vozio Hondu, neka Carmelo izbroji koliko puta je pobedio Dovi, Pedrosa ili Super Sic u odnosu na druge vozače u vrhu uključujući i Stonera ako je Honda toliko superiorna.

Ducati može mnogo više, jako mi je žao što Rossi nije mogao da na tom motoru priredi dobru zabavu

Neka vrate Stonera na Ducati ako mu treba više zabave u špicu

Ako kažemo da je Honda motor iz snova i zaboravimo na Stonera pa šta je sa ovim drugim momcima koji su to terali tokom 2011, gde su oni?

Pogledaj rezultate u motogp trkama ove godine, u ogromnoj vecini trka si imao 2 repsola u prva 3 motora, a uglavnom je bilo 3-4 Honda u prvih 5 ukupno.

Honda je dobar motor ali ne mislim da je Yamaha imalo lošija kao paket od Honde.

Sa ovom Carmelovom izjavom totalno se stavlja u stranu vozač i tim kao faktor koji utiče na rezultat već samo brand Honda i njihov budžet.

Zašto to nikada nije rečeno kada je Rossi bio na Yamahi i olako uzimao titule, valjda zato što je imao ozbiljne konkurente i na Ducatiju a da ne pričamo za Hondu pa je to za njega tada bilo interesantno takmičenje.

Da se razumemo nisam ja za super marsovce koji olako pobeđuju ali ako se to ipak desi neka ovi koji su pozadi misle kako se to postiže.

Yamaha je u 2011 bila odličan motor za to a i Ducati iz 2010/2011 samo sa pravim vozačem u sedlu

 

Da se osvrnem samo na Moto2 kada je Marquez u jednom krugu obišao 20 vozača, pa to ne može da se desi ni na ulici na potezu Avala-Zuce a ne na stazi. To znači da su ovih 20 koji Carmelu čine zabavu i business samo levo smetalo koji mogu olako da budu overllaped

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4953 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Suzuki se i zvanično privremeno povukao, navodno do 2014. Mada gledajući razvoj ekonomske situacije u svetu čisto sumnjam da će se vratiti.

 

http://www.suzuki-ra...acing.28853.cms

 

Dakle, ko zna kada i da li ćemo ovakve slike uopšte više gledati?

 

 

7dIOh_200420misanomotogppodiu.jpg

 

A Džon Hopkins je nešto kasnije izjavio sledeće:

 

JHopper21 John Hopkins Well It's finally official: I'll be racing in @sbk_official (WSBK) w/@crescentracing Suzuki for 2012 & couldn't me more grateful/excited!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ako kažemo da je Honda motor iz snova i zaboravimo na Stonera pa šta je sa ovim drugim momcima koji su to terali tokom 2011, gde su oni?

Pogledaj ovaj vrlo zanimljiv članak. GPone smatra da nije Honda ta koja je toliko dominantna, već Casey Stoner.

 

Ovako bi izgledala sezona 2011 bez Casey Stonera:

 

4DQYY_ahypothetical2011champi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To je žešća hipotetika, jer ne uzima u obzir i da je Pedrosa bio povređen i propustio nekoliko trka. Da nije toga bilo, možda bi i on bio šampion, naravno u hipotetičkoj situaciji da Stoner nije vozio. Time ne omalovažavam Stonera, on je odličan vozač, ali Honda je ove godine definitivno bila superiorna, kao što je Yamaha bila prošle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Aćime, molim te pročitaj članak. Poenta priče je šta bi se desilo da Casey Stoner nije vozio sezonu 2011, odnosno kako bi izgledala sezona bez njega. Jorge Lorenzo bi završio sezonu na prvom mestu uprkos odsustvovanju zbog povrede, a svi ostali Hondini vozači bi zajedno imali manje pobeda nego Australijanac. Pedrosa bi u tom slučaju imao pet pobeda, što bi bio njegov sezonski rekord u premijer klasi, Andrea Dovizioso bi imao 3 (takođe lični rekord), a Marco Simoncelli bi ostvario jednu pobedu (prva u premijer klasi).

 

GPone piše:

 

Put another way, Stoner simply steamrolled his competition from every point of view, putting together a near perfect season that won't be easy to repeat. With the Australian out of the picture, nobody would be speaking of "Honda Domination", as the Tokyo manufacturer would have won 9 races to Yamaha's 8; essentially a balanced result.

 

E sad, ako ovo piše jedan GPone za kojeg slobodno možemo reći da i nije toliko naklnonjen Stoneru, odnosno uvek je na strani izvesnog Italijana, i uvek ga najviše pravda, onda možeš misliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ja ne znam zaista kome Carmelo može da prodaje tu priču

Verujem da je Stonerova superiornost a istovremeno Rossijeva nemoć pored "malog" broja učesnika trke i ekonomske krize doprinela da to krene ovim pravcem.

 

Pa zamisli kako je Stoner odvalio Spiesa u poslednoj krivini trke u Valensiji pa zar nije evidentno koliko je Honda bolja a i brža!?

Meni je neverovatno da neko ko gleda Motogp ne shvata kako je to moguće već tako olako pripiše to imenu Honda

Što se mene tiče sve je jasno može Carmelo da priča šta hoće, malo je falilo da se 2011 desi i ranije dok je ovaj vozio Ducati ali dečka su zezali da je padavičar kada se trkao sa Hondama i Yamahama u samom špicu i pobeđivao ih

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dobro je što obojica imate Stonerove reklame kao avatare, a u isto vreme ga veličate, stvarno vam verujem da ste objektivni :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Iskreno da vam kazem, nije mi vise jasno cemu to omalovazavanje Stonera ? Zasto se svaka njegova pobeda pripisuje motoru a nikad njemu ? Ok, kapiram da svako ima svoju fabriku za koju navija (a on vise ne vozi za one koje ja navijam) ali bas toliko spustanje po svaku cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Dobro je što obojica imate Stonerove reklame kao avatare, a u isto vreme ga veličate, stvarno vam verujem da ste objektivni :nanana:

Oops,sada tek videh da nisam promenio, sad sam provaljen za koga navijam :)

Šalu na stranu ne bih rekao da navijam, volim kada pobedi ali volim i kada izgubi

Veoma ga cenim kao jednog od najtalentovanijeg vozača današnjice

Ne zanima me njegov privatan život kao što zanima neke Rossijevce ili druge on je za mene samo neko ime Stoner onih 45min vikendom od 14:00-14:45

Na to što radi u tih 45min niko ne može da zažmuri bio to Ducati iz 2008 ili Honda 2011

Vrhunski talenat

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, mi smo ovde radi zabave i baš kao što jedan Zvezdaš nikada neće priznati da je Partizan bolji, ili obratno, tako ni ja neću priznati da je Stoner najbolji (ili najbolji ove godine) zato što ne navijam za njega, pa moram da vas nerviram, baš isto kao što i vi zajebavate mene kako je Stoner najbolji. I šta ima loše u tome? Da svi navijamo za istog (kao što su Nemci voleli Hitlera) zastranili bi, a bilo bi i dosadno.

 

Već 15 puta sam napisao da je Stoner odličan vozač, ali vama je to malo, hoćete da napišem da je toliko superioran da bi i na Poniki pobedio :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4953 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

@MOTOM

Ne stizem da pratim sva desavanja. U ovom clanku u kojem si stavio pise da je timovima dozvoljeno da rade sta hoce sa Superbike agregatima.

Znas li nesto vise o tome. totalna sloboda ili ima nekih ogranicenja?

Postoje ograničenja za agregate, evo pravilnika:

 

Technical Specifications for 2012 for the MotoGP class

 

Capacity: up to 1,000cc

Number of maximum cylinders: 4

Maximum bore: ø 81 mm

Minimum weight: 150 kg (up to 800cc) and 153 kg (over 800cc)

Maximum number of engines available for use by each rider: 6

Fuel tank capacity: 21 litres

 

Exception for Claiming Rule Teams (CRT's) approved by the Grand Prix Commission.

 

The selecion of the Claiming Rule Teams (CRT’s) will be by unanimous decision of the Grand Prix Commission. Modification to this exception due to performance of the teams requires the simple majority of the Grand Prix Commission.

 

Maximum number of engines available for use by each rider: 12

Fuel tank capacity: 24 litres

 

 

What engine modifications are allowed for the CRT bikes?

 

As we said before, there is nothing in the rulebook about the engines, other than that they can have a maximum of 4 cylinders and a maximum bore of 81mm. There are a few stipulations about the materials which may be used in any MotoGP engine, but what it basically comes down to is that there are no limits on what can be done to the engines. It is perfectly legal to take, say, a Yamaha YZF-R1 engine, modify the bore and stroke to be 81mm x 48.5mm, remove the chain cam drive and fit a gear cam drive and replace the steel spring valves with pneumatic valves or desmodromic valves (they may be a core Ducati technology, but Bologna does not own the technology). It is legal to change valve diameters, and use different valve materials. It is legal to change the throttle bodies, the fuel pumps, and add variable inlet tracts. Claiming Rule Teams are free to do whatever they like to their engines.

 

 

 

CRT FAQ: Everything You Always Wanted To Know About The Claiming Rule Teams, But Were Afraid To Ask

 

http://motomatters.com/analysis/2011/11/22/crt_faq_everything_you_always_wanted_to_.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12823 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Najveće ograničenje je samo CRT pravilo. KO god hoće u roku od 2 sata posle trke može da pazne čiji god hoće agregat za pišljivih 20 tisuća. Pa ti stavljaj cincilatore od platine i dijamantske krckalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

What engine modifications are allowed for the CRT bikes?

 

As we said before, there is nothing in the rulebook about the engines, other than that they can have a maximum of 4 cylinders and a maximum bore of 81mm. There are a few stipulations about the materials which may be used in any MotoGP engine, but what it basically comes down to is that there are no limits on what can be done to the engines. It is perfectly legal to take, say, a Yamaha YZF-R1 engine, modify the bore and stroke to be 81mm x 48.5mm, remove the chain cam drive and fit a gear cam drive and replace the steel spring valves with pneumatic valves or desmodromic valves (they may be a core Ducati technology, but Bologna does not own the technology). It is legal to change valve diameters, and use different valve materials. It is legal to change the throttle bodies, the fuel pumps, and add variable inlet tracts. Claiming Rule Teams are free to do whatever they like to their engines.

 

 

 

CRT FAQ: Everything You Always Wanted To Know About The Claiming Rule Teams, But Were Afraid To Ask

 

http://motomatters.com/analysis/2011/11/22/crt_faq_everything_you_always_wanted_to_.html

Pa da, to i piše. Možda je došlo do nesporazuma, ja sam te razumeo da nema nikakvih ograničenja, a ti si izgleda ovo podrazumevao;

 

Technical Specifications for 2012 for the MotoGP class

 

Capacity: up to 1,000cc

Number of maximum cylinders: 4

Maximum bore: ø 81 mm

Minimum weight: 150 kg (up to 800cc) and 153 kg (over 800cc)

Maximum number of engines available for use by each rider: 6

Fuel tank capacity: 21 litres

 

Exception for Claiming Rule Teams (CRT's) approved by the Grand Prix Commission.

 

The selecion of the Claiming Rule Teams (CRT’s) will be by unanimous decision of the Grand Prix Commission. Modification to this exception due to performance of the teams requires the simple majority of the Grand Prix Commission.

 

Maximum number of engines available for use by each rider: 12

Fuel tank capacity: 24 litres

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

To je ono sto sam pricao. ispasce da ce morati da bude samo blok motora kao kod seriske masine.

Sada ce tek poceti igranka koja moze vise kostati od motogp agregata.

Napraviti projekat sa pneumackim podizacima ventila za blok motora seriskog agregatam to kosta boga oca i opet ce samo neki timovi moci da priuste ovo i opet za koju godinu ako se ovako nastavi cemo imati 10 vozaca na gridu.

Ovo je samo primer, mozda ce neko hteti da ljuljne lovu za hondin menjac da ga ugura u cbr agregat, sto da ne? I ja pitam da li se ovo zove smanjenje troskova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da sam čuo da je Gavin Emmet tokom prenosa rekao da će pneumatski ventili biti zabranjeni.

 

Pa da, onda će samo Ducati moći da se vrti na 18000 obrtaja :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Mislim da sam čuo da je Gavin Emmet tokom prenosa rekao da će pneumatski ventili biti zabranjeni.

 

Pa da, onda će samo Ducati moći da se vrti na 18000 obrtaja :zvizduk:

:lol:

 

Ili je to plan za 2013, ne mogu da se setim, ali znam da sam to sigurno čuo, a sve naravno u cilju smanjenja troškova. Sudeći po tekstu koji je postavio Motom, od toga u sezoni 2012 nema ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ravropravnost nikad ne moze postojati.

Sta ce biti sutra? Recice V agregat je za nijansu bolji i da bi imali konkurentne trke svi moraju biti redni.

Pomislice neki da mnogo mracim ali u ovom sportu napraviti ravnopravnost a da pri to takmicenje ne postane nesto nalik Kup takmicenju je ne moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja