Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

 

 

 

 

Ne znam da li je neko već napisao ali postoji opšte prihvaćen i pravilan ekonomski izraz za ljude koji ne plaćaju a to nije nikako lopov već takozvani "free rider" ...

 

 

Dakle ljudi koji ne plate kartu u GSP nisu lopovi već free rideri tako je isto i za autoput...

 

 

 

8ZRbr_18472519273479820311192.jpg

 

rotfl.gifa013.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

u srbiji naravno ne placam a pre neku godinu kad sam motorom prvi put posao u makedoniju na granicnom prelazu stasoh da na menjacnici zamenim neki evric i tip iz menjacnici me pita zasto menjam

na moj odgovor da je to zbog placanja putarine on se nasmeja i rece citiram

ma daj ko jos motorom placa putarinu u mk

na prvoj rampi prodjoh obazrivo i od tada godinama ne placam ni u makedoniji

nije neka usteda ali unosi malo avanture u voznju autoputem

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

I moja iskustva sa Makedonijom su ista sa tim sto oni sa desne strane uvek imaju mesta za prolaz motora, tako i da nije neko provlacenje nego moglo bi se reci nepisano pravilo. Doduse dva puta sam samo vozio taj pravac pa bi bas zeleo da cujem nekog od Makedonaca sa foruma sta oni kazu o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Mislim da treba malo obratiti pažnju kada se pametuje da se makar koriste pravi izrazi a ne da se govore/pišu reči koje imaju potpuno drugo značenje...

 

U istom tonu - ako već pametuješ, pametuj na srpskom :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Mislim da treba malo obratiti pažnju kada se pametuje da se makar koriste pravi izrazi a ne da se govore/pišu reči koje imaju potpuno drugo značenje...

 

U istom tonu - ako već pametuješ, pametuj na srpskom :P

 

Pazi "free rider" je stručni termin koji se koristi u ekonomiji, tačnije u javnim finansijama i kao takav se koristi i ne prevodi...zato i jeste pod navodnicima...a i nisam siguran da postoji adekvatan prevod na srpski...0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Nzm, meni licno autoput zna cesto da bude dosadan.. tako da svakako gledam da ga izbegavam.. Lepse mi da prodjem kroz nasha sela lagano... nostalgicno je, i ima sta da se vidi za razliku od auto puta... Na auto putu se toliko smorim koliko god brzo da idem da mislim da bih mogao nabaciti gedzet za blokadu gasa.. cisto da mi ruka ne trne.. :D i ovo je jedan od nacina zaobilazenja rampe :neznam: a posto se kroz naseljena mesta vozi sporije gorivo me isto izadje... jeste autoputem brze.. ali.. kad sednem na motor gledam da ne zurim nigde i da imam vremena na bacanje.. Jednostavno sednes i uzivas :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Nzm, meni licno autoput zna cesto da bude dosadan.. tako da svakako gledam da ga izbegavam.. Lepse mi da prodjem kroz nasha sela lagano...

Pa ono traktori i nisu za avto put :lol:

Izvini, morao sam :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Nzm, meni licno autoput zna cesto da bude dosadan.. tako da svakako gledam da ga izbegavam.. Lepse mi da prodjem kroz nasha sela lagano...

Pa ono traktori i nisu za avto put :lol:

Izvini, morao sam :zdravo:

 

Svako zna da zavrne rucku od gasa, a malo ko da vozi bezbedno po sebe i po druge :nanana: Eto, izvini i ja sam morao :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Jes' matora tema ali stigla mi cestitka od JP "Putevi Srbija" i to greskom a tice se ove teme pa rek'o da je obnovim. Elem,mrzi me da citam celu temu ponovo a znam da se vodila polemika kakve konsekvence nosi prolazak kroz naplatnu rampu i istovremeno neplacanje putarine pa resih da postavim "cestitku" ciji ce vam sadrzaj sve objasniti.

 

post-12773-0-97200300-1333375511_thumb.jpg

 

Dakle to mi je stiglo. Kazem,greskom jer nije u pitanju moj motor ali su nam generalije slicne pa je postar pogresio. Inace,tip je prosao kroz naplatnu rampu jos 2010. godine a ovo je stiglo pre par dana...dakle posle dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Jes' matora tema ali stigla mi cestitka od JP "Putevi Srbija" i to greskom a tice se ove teme pa rek'o da je obnovim. Elem,mrzi me da citam celu temu ponovo a znam da se vodila polemika kakve konsekvence nosi prolazak kroz naplatnu rampu i istovremeno neplacanje putarine pa resih da postavim "cestitku" ciji ce vam sadrzaj sve objasniti.

 

post-12773-0-97200300-1333375511_thumb.jpg

 

Dakle to mi je stiglo. Kazem,greskom jer nije u pitanju moj motor ali su nam generalije slicne pa je postar pogresio. Inace,tip je prosao kroz naplatnu rampu jos 2010. godine a ovo je stiglo pre par dana...dakle posle dve godine.

Cekaj... ovo stiglo za prolaz motorciklom??? :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Jes' matora tema ali stigla mi cestitka od JP "Putevi Srbija" i to greskom a tice se ove teme pa rek'o da je obnovim. Elem,mrzi me da citam celu temu ponovo a znam da se vodila polemika kakve konsekvence nosi prolazak kroz naplatnu rampu i istovremeno neplacanje putarine pa resih da postavim "cestitku" ciji ce vam sadrzaj sve objasniti.

 

post-12773-0-97200300-1333375511_thumb.jpg

 

Dakle to mi je stiglo. Kazem,greskom jer nije u pitanju moj motor ali su nam generalije slicne pa je postar pogresio. Inace,tip je prosao kroz naplatnu rampu jos 2010. godine a ovo je stiglo pre par dana...dakle posle dve godine.

Nešto tu nije ... stiglo sad od 2010. god. i kažeš kao još greškom stiglo tebi jer imate "slične" generalije... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Da li si siguran da je ovo za motocikl?!!!!

Ovo je prvi primer za mnogo godina...

 

Ja nisam dobio još nijednu...a veruj mi...samo malo pustim gas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja