Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • ., 437 postova

Štajaznam, obično takav tip karaktera nazivam Moralnim gromadama.

Ako ti nije teško, molim te citiraj poruke u kojima sam pisao da je to u redu, i opravdavao takve postupke?

 

Ako ti ne smeta, ne bih pretraživao tvoje poruke pošto to ne smatram neophodnim.

Naime, da bih te nazvao Moralnom gromadom za mene je dovoljno saznanje da radiš faktički iste stvari kao i oni koje nazivaš jajarama, pritom propuštajući da napomeneš da si takođe jajara. Tu priliku za samokritičnost i posipanje pepelom si propustio još najmanje dva puta pre nego što ćeš kolege nazvati jajarama - u postovima u kojima si opisivao muljažu oko onog carinjenja, pa zatim kada si vozio bez dozvole... i kada si nabavio antiradar. U stvari tri puta.

 

Mislim da imam pravo na sopstvene kriterijume prilikom definisanja pojma Moralna gromada, kao što ti imaš pravo da odrediš ko je jajara. Pretpostavljam da ne želiš da određuješ i ovu definiciju.

Sve u svemu, ne gajim nikakvu sumnju da nisi slučajno zaboravio da u svim tim prilikama sebe nazoveš jajarom.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo, ja sam za pivo...

 

Uvek... ;)

 

saljem ti PP

 

E jebiga druze, sad na PP kad je najinteresantnije ... :) voli deda da gleda :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova

Ja sam onaj kum s pocetka teme, kome je zena na naplatnoj rampi drzala predavamje kako je to jedno nevaspitanje,za razliku od Bosanaca i Slovenaca koji uvek uredno stanu i plate.Bas u tom momentu lik s autom svira da prestanem da se raspravljam sa njom i da krenem,ja ga poslusam i on ladno prodje odmah iza mene ne plateci putarinu???Meni bas nije ni to jasno ali ako autom prolaze i nikom nista cisto sumnjam da ce i nas jeb...ti :stabre: :stabre: :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo, ja sam za pivo...

 

Uvek... ;)

 

saljem ti PP

 

A meni pp :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Evo, ja sam za pivo...

 

Uvek... ;)

 

saljem ti PP

 

A meni pp :neznam:

 

Cu svrnem sutra i cu ti prenesem licno end personalno i to u tri oka posto cu ti jedno izvadim 1oda.gif. AAAA??? Sta kazes za avatar 1jee1.gif?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Danko je moj idol, ljudina, će da plaća za nas !:moto3:

 

Pa takav je naš Danko ... :takoje:

 

A kada Danko ide motorom u inostranstvo (npr. u Rumuniju, Bugarsku, Češku, Slovačku ... itd), on obavezno stane kod one kućice gde se prodaju vinjete, jer naravno želi da kupi vinjetu. I uzalud mu svaki put objašnjavaju da ne mogu da mu prodaju vinjetu, jer ne postoji vinjeta za motor (što je i normalno, jer je besmisleno da motoristima naplaćuju putarinu). Ali ne vredi, on insistira da plati putarinu, jer ne želi da se oseća kao jajara ... :care:

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Svakako treba stvari nazvati pravim imenom - neimastina! Nema se bre para, ljudi jedva krpe kraj sa krajem... neplacanje kao pravdaju buntom, a u stvari nemaju lovu, i nije sramota nemati narocito u danasnje vreme.

Licemerno je da neko ko moze da plati 9.000 za motor druge naziva "jajare za sicu"....spustite se na zemlju, mnogima je danas u Srbiji 300 din kao kuca, znam ljude koji ne mogu rezervoar da napune.

Diskutanti na ovoj temi koji ne podržavaju plaćanje putarine voze motore koji koštaju od par hiljada evra, pa na gore...

 

Dakle neko ko može da plati par hiljada evra za zajebanciju koju vozi nekoliko meseci godišnje plus par stotina evra svake godine na registraciju, održavanje i gorivo daleko je od sirotinje i onih kojima je 300 dinara "kao kuća" i koji imaju preče stvari na koje bi potrošili taj novac...

 

Nije sramota nemati, ali nemoj onda da koristiš ono što ne možeš da platiš i što ne možeš da priuštiš... Svi mi bi voleli da vozimo Bentlija, ali nije u redu da isti ukrademo ako ne možemo da ga priuštimo..

 

Isto tako niko od nas nije svetac.. Svi mi prekršimo po neki saobraćajni propis, uhvatimo neku krivinu, i to je ok.. Ali onda se poklopiš ušima i ćutiš, a ne da još budeš bezobrazan pa to sve da opravdavaš nekim infantilnim razlozima i objašnjavaš kako je to što radiš ispravno, i maltene tvoje pravo.

 

 

 

 

Ludi ja mislim da Danko UOPŠTE nije biker, ja vozim kinesko skuterce od 49 ccm i da mogu na autoput sa njim i ja bi prolazio pored rampe i ne bi placao! :) hehehe

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Danko, reče li ti ovo? :zvizduk:

 

Ma boli te uvo i ako ti oduzmu... Ja bez dozvole vozim već godinu ipo dana... Sad u Augustu tek treba da mi istekne zabrana...

 

A oduzimanje dozvole sam zaradio tako što sam bio glup i pošten, pa svaki zapisnih potpisivao jer u fazonu, jebiga, vozio sam brzo, pandur me navatao, i šta sad ja tu ima da se prenemažem i lažem... Tako je i ćao... E onda pošto prelazim po 60-70,000km godišnje u autu, tih kazni se nabralo, pa su me sudije poslale prvo na 6 meseci da odmorim, pa nakon 3 meseca još na godinu dana kad je čuo da sam već kažnjen sa 6 meseci... A obrazloženje sudije je bilo da sam totalno nesavestan vozač, jer jelte, vidi koliko kazni imam... A džaba moj argument da ja za godinu dana pređem više kilometara nego prosečan vozač za 10 godina, i da kad se tako gleda sigurno imam manje prijava od prosečnog vozača.. .Ali avaj...

 

Sad sam pametniji, pa sam dao 420 evra za blokator laserskih radara, pa se samo smejem kad se češu po glavi dok prolazim pored njih, a ako me kojim slučajem zaustavi zbog kontrole ili okretanja gde je zabranjeno polukružno, 1000 dinara u džep i pre nego što mu dam dokumenta rešava stvar...

 

http://forum.bjbiker...post__p__103752

 

Provlačenje kroz rampu je žestok zločin, ali zato vožnja bez dozvole, davanje mita i korišćenje radar jammera su jako savesni postupci :takoje:

 

 

 

 

hehehe to je ono narodno KURVA O POŠTENJU !

 

 

šta reći svaki komentar je suvišan :nanana:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Štaaaa, niste platili putarinu...DECOOOOOO...OOO..OOO.............BUŠI..HA HA HA ..BUŠI HA HA HA....JEL NEĆEŠ DA PLATIŠ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ludi ja mislim da Danko UOPŠTE nije biker, ja vozim kinesko skuterce od 49 ccm i da mogu na autoput sa njim i ja bi prolazio pored rampe i ne bi placao! :) hehehe

Upravo tako... Ponovio sam to više puta...

 

Pored takvih što se deklarišu kao bajkeri, sramota me je da za sebe kažem isto...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

 

Jebga, vidi kakvo je vreme, sta drugo da se radi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ono sto smatram da jeste konstruktivno i sto bi 90% licnih prozivki i rasprava na svakom forumu razresilo je upravo ono sto sam rekao - treba se raspravljati sa argumentima, a ne sa covekom. Veruj mi, ad hominem argumentacija se u bilo kojoj ozbiljnoj raspravi uzima sa osmehom i kao potpuno suplja, tj. tome se uglavnom pribegava kada covek ostane bez pravih argumenata.

 

A mi kao vodimo ozbiljnu raspravu? :lol: Neko ko za sebe kaže da nije bajker počne da nas proziva i ja onda argumentima treba da mu dokažem da nije u pravu? Dokaži ti babama da nismo svi mi loši momci.

 

Ja sam ono izneo u kontekstu držanja lekcije o poštenju i savesti, a ne kao prilog ne plaćanju putarine, tako da i dalje smatram da je dobar argument. Uostalom, ovde je tema da li će pokretač biti kažnjen zbog ne plaćanja putarine ili ne, nije tema da li je treba plaćati, tako da je trebalo sve brisati, ako ćemo već.

 

A sto se same rasprave tice - jos pre par strana svi su vec rekli uglavnom sta imaju i sada se sve pretvorilo u licnu prozivku (a vidim ima i teranja sa Foruma, sto je opet bez reakcije admina, na zalost;))).

 

Obrisane su poruke u kojima je bilo vređanja i psovanja, a u ovoj smatram da nema povrede pravila jer nema vređanja, niti pretnje. Ja sam to razumeo kao odgovor na:

 

pošto nisam bajker, mene te vaše stvari i ta neka borba ne dotiču

 

Vidim da ni ostalima to nije zasmetalo, inače bi obrisali. Danko je član od 2007. godine i niko ga ne tera odavde.

 

Opet kažem, da su Putevi Srbije saslušali naše argumente i uveli novu kategoriju sa normalnom cenom, ja bih bio na Dankovoj strani i vremenom bi bar polovina to prihvatila, koliko god to zvučalo optimistično. MAS je svojevremeno predao peticiju Vladi Srbije, ali se ništa nije dogodilo nakon toga, a da jeste, sigurno bi se i oni i svi ostali klubovi i asocijacije zalagali da njihovi članovi plaćaju putarinu. Pak, da li će baš svako to i učiniti, niko ne može da garantuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Danka za predsednika. On će brzo od nas jajara na sitno i lopova da napravi uzorne gradjane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Danko, baš smelo karakterišeš ljude, ja sam recimo plaćao putarinu a evo

sad me tvoj komentar me baš pokolebao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Posto pojedinci gledaju na ne placanje lopovima putarine kao greh. Da bi mi "okajali" grehe,

predlažem da svaki put kada prodjemo pored rampe stavimo pare u torbu (negde sa strane) i te pare udelimo deci bez staranja 1-2x godisnje u vidu neke akcije prikupljanja garderobe, knjiga i ostalih potrebština. Ne verujem da će debelguzima biti poremećen suviše budžet za poslovnju pratnju i gluposti, a uradicemo jedno dobro delo.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Možda jednokratna akcija na nekoj naplatnoj rampi gde bi se nas 1000 skupilo i umesto da izadjemo na put priložimo kintu i demonstrativno okrenemo nazad. Ili tako nešto. Dobra ideja.

Inače i ja uvek plaćam putarinu osim kad ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja