Jump to content

Moto Zajednica

Poskupljenje tehničkog pregleda???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Ponekad im je lakše bez vozila jer kad vide na šta to liči uplaše se. Meni jednom davno nisu hteli da registruju radnu spravu, potpuno ispravnu sa izgovorom - ružan je. To ih najviše i plaši jer skreće paznju policije, nije mogao da se ofuca za kratko vreme a ono što je inače bitno za bezbednost može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

U članku ispod piše da su poslali zahtev za poskupljenje....ne znam za vas ali ako usvoje idem prvi da parkiram auto i skuter na sred platoa skupštine...

http://www.polovniautomobili.com/wiki-Vesti/traze-vise-cene-tehnickih-pregleda.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

IT firma za koju radim me je poslala u Kaliforniju da za njih razvijam biznis, tj. donesem jos posla. Tamo kupih auto, pa sam se upoznao sa celom procedurom, koja je bitno jednostavnija od nase ovde.

 

Amerika je po mnogo čemu drugačija od evrope, drugačiji sistem poreza i sl. Definitivno nešto sa čim se teško možemo mi porediti. Pogotovo što mislim da je to poslednje društvo čijim primerom se treba voditi i slediti ga - odvratni kapitalizam u najgorem obliku: ako imaš para može sve, ako nemaš crkni.

 

 

To što ti zameraš Americi je njen socijalni model koji je jako kritikovan od svakog čoveka koji ima levičarska shvatanja. Ipak, administrativno gledano, Amerika je najbolja i najnaprednija država na svetu. Za razliku od administrativnog monstruma zvanog Evropska Unija, ili još goreg čudovišta zvanog Srbija, Amerika ne pati od bolesti zvane FTJP (fali ti jedan papir). Tamo sve može, tamo sve prolazi, ne treba ti papir, ne treba ti ovo i ono, ne trebaju ti dva svedoka kad hoćeš da objaniš da si prdnuo.

 

U Americi si SAM dužan da vodiš računa o svim pravilima. Škola vožnje im je smešna i jednostavna. Testovi se rade na računaru. Kada padneš, zamisli, ne čekaš 15 dana na sledeći izlazak nego momentalno uplatiš novi test i ponovo ga radiš.

 

Sa stanovišta bilo kog belosvedskog građanina koji je ikada stajao u nekom glupom redu za bilo šta, Amerika je ostvarenje sna.

 

B.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

 

 

Sa stanovišta bilo kog belosvedskog građanina koji je ikada stajao u nekom glupom redu za bilo šta, Amerika je ostvarenje sna.

 

B.

 

Milion puta sam stajao u kojekakvim redovima, ali Amerika nikako nije ostvarenje mog sna. Molim te , piši u svoje ime a nemoj i u moje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Sa stanovišta bilo kog belosvedskog građanina koji je ikada stajao u nekom glupom redu za bilo šta, Amerika je ostvarenje sna.

 

B.

 

Milion puta sam stajao u kojekakvim redovima, ali Amerika nikako nije ostvarenje mog sna. Molim te , piši u svoje ime a nemoj i u moje.

 

 

verovatno je mislio na cekanje u redovima ... valjda to po amerike nema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ma da, ceo ovaj sistem je osmišljen da se nama ugodi. Čak sam i ja počeo da uživam u redu, ne mogu da odvojim oči od cure na šalteru za registraciju a kao i obično nešto se iskomplikovalo greškom administracije pa je druženje postalo intenzivno. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

 

Milion puta sam stajao u kojekakvim redovima, ali Amerika nikako nije ostvarenje mog sna. Molim te , piši u svoje ime a nemoj i u moje.

 

Ne razumem komentar. Pričao sam o prednostima američke administracije. Američka administracija je jednostavna, brza, ne zahteva suvišne papire za sve i svašta, i služi stvarno onome čemu je napravljena. Evropska i srpska administracija služe same sebi, administracija radi administracije.

 

Neko je već istakao primer kako se završava kupovina kola, ja sam ispričao kako se polaže vozački ispit, neko treći je ispričao koliko su njima nebitna formalna pravila i oprema u vozilu kao što je prva pomoć.

 

To je tema što se tiče administracije. A to što imaš problem sa Amerikom u političkom smislu, nemoj da ga projektuješ u druge sfere.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

 

Ne razumem komentar. Pričao sam o prednostima američke administracije. Američka administracija je jednostavna, brza, ne zahteva suvišne papire za sve i svašta, i služi stvarno onome čemu je napravljena. Evropska i srpska administracija služe same sebi, administracija radi administracije.

 

Neko je već istakao primer kako se završava kupovina kola, ja sam ispričao kako se polaže vozački ispit, neko treći je ispričao koliko su njima nebitna formalna pravila i oprema u vozilu kao što je prva pomoć.

 

To je tema što se tiče administracije. A to što imaš problem sa Amerikom u političkom smislu, nemoj da ga projektuješ u druge sfere.

 

Izvini ali ja zaista ne volim Ameriku i to je moje pravo. Takođe mislim da su zapadnoevropske zemlje znatno bolji primer za jedno društvo kao što smo mi od Amerike. Pablo napisa da se u Americi auto registruje tako što se proveri emisija izduvnih gasova i sve ostalo se prepušta na savest vozača, a ako do nesreće dođe zbog neispravnosti tvog vozila platićeš žestoku cenu za neodgovornost. Sa moje tačke gledišta to je neodgovorna država vrlo spremna da ti uzme pare ali da ne snosi nikakvu odgovornost. Ja ipak radije biram Evropski model države.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

 

Izvini ali ja zaista ne volim Ameriku i to je moje pravo. Takođe mislim da su zapadnoevropske zemlje znatno bolji primer za jedno društvo kao što smo mi od Amerike. Pablo napisa da se u Americi auto registruje tako što se proveri emisija izduvnih gasova i sve ostalo se prepušta na savest vozača, a ako do nesreće dođe zbog neispravnosti tvog vozila platićeš žestoku cenu za neodgovornost. Sa moje tačke gledišta to je neodgovorna država vrlo spremna da ti uzme pare ali da ne snosi nikakvu odgovornost. Ja ipak radije biram Evropski model države.

 

...i ipak njima saobraćaj sjajno funkcioniše! A od evropske brige za svakog ponaosob meni malo postaje muka, a vala i sve stresniji život.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Manite se Amerike, znamo svi da ne valja ničemu :D

 

Nego, POSKUPLJENJE TEHNIČKOG PREGLEDA?!? Znao sam da od realne cene smanjenja registracije neće biti ništa, čak ni sledeće godine kada ne bude trebalo plaćati novu tablicu i saobraćajnu... Sada su taj "prazan prostor" nadomestili skupljim tehničkim... E, stvarno smo vala budale što ovo sve trpimo. Ne kažem da nekim protestima možemo išta postići, ali ni ćutanje nije rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Manite se Amerike, znamo svi da ne valja ničemu :D

 

Nego, POSKUPLJENJE TEHNIČKOG PREGLEDA?!? Znao sam da od realne cene smanjenja registracije neće biti ništa, čak ni sledeće godine kada ne bude trebalo plaćati novu tablicu i saobraćajnu... Sada su taj "prazan prostor" nadomestili skupljim tehničkim... E, stvarno smo vala budale što ovo sve trpimo. Ne kažem da nekim protestima možemo išta postići, ali ni ćutanje nije rešenje.

 

A sto je najzalosnije...i dalje ima ljudi koji koju opravdavaju to i kazu da treba vremena,sredice se... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

A sto je najzalosnije...i dalje ima ljudi koji koju opravdavaju to i kazu da treba vremena,sredice se... :lud:

Jedino ne znam koliko je medju njima beznadežno glupih a koliko licemera, ne sumnjam da se svi mogu svrstati u jednu od te dve skupine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Manite se Amerike, znamo svi da ne valja ničemu :D

 

Nego, POSKUPLJENJE TEHNIČKOG PREGLEDA?!? Znao sam da od realne cene smanjenja registracije neće biti ništa, čak ni sledeće godine kada ne bude trebalo plaćati novu tablicu i saobraćajnu... Sada su taj "prazan prostor" nadomestili skupljim tehničkim... E, stvarno smo vala budale što ovo sve trpimo. Ne kažem da nekim protestima možemo išta postići, ali ni ćutanje nije rešenje.

 

Pa jesmo. Pičke i budale i jebe nas kako ko hoće. Nema solidarnosti, nema svesti, kao ovce. A ovce treba šišati. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Čekaj samo... gde ima dima, ima i vatre. Ne bi me ništa čudilo da u maju, kad budem registrovao motor, opet izvadim preko 20k dinara za registraciju... a sve zahvaljujući skupljem tehničkom pregledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12255 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da će ukupna cena registracije biti ista kao i ove godine, javlja mi se :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A ti se sekiraš za maj sledeće godine? Onda možeš da planiraš i kupovinu benzina u flašama i to zlatom, jer će do maja možda čak i evro da propadne :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

jageru brate, ne beri brigu unapred, to ti je moj savet, inače ima stalno da brineš. Važno je da smo živi i zdravi, a do godine nam možda neće biti potrebne ni tablice :lol: Jel ti vidiš da se raspada EU, propala Grčka, propala Italija, a jager se sekira za tehnički pregled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

jageru brate, ne beri brigu unapred, to ti je moj savet, inače ima stalno da brineš. Važno je da smo živi i zdravi, a do godine nam možda neće biti potrebne ni tablice :lol: Jel ti vidiš da se raspada EU, propala Grčka, propala Italija, a jager se sekira za tehnički pregled.

 

ma brine se on sa razlogom ... sta mislis ako ovi nasi odluce da pruze pomoc Grckoj i to parama od registracije vozila 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja