Jump to content

Moto Zajednica

Poskupljenje tehničkog pregleda???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Juče me zove čovek iz agencije kod koje sam obavio registraciju prošle godine i kaže mi da ove sedmice cena tehničkog pregleda drastično skače. Na sajtu www.registracijavozila.rs nađoh ovo:

''Od 01. oktobra skuplji tehnički pregled

Narodna banke Srbije donela je odluku da se striktno pridržava Zakona o osiguranju. Njime je predviđeno da zastupnici od polisa osiguranja mogu dobiti proviziju od samo 5%. Ova odluka će neminovno dovesti do toga da od 01.10.2011. od kada njena primena počinje, značajno poskupi cena tehničkog pregleda. Prema podacima udruženja koje okupljaju vlasnike tehničkih pregleda najniža cena za putničko vozilo bi trebala da iznosi 4130,00 dinara sa PDV-om. U donjoj tabeli su cene za koje se veruje da će se primenjivati na tehničkim pregledima od 01.10.2011. godine.

Link ka tabeli sa cenama: http://www.uotp.org.rs/vesti.html ''

 

Biće Srbija zemlja biciklista.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neverovatno kako bezocno pljackaju narod. Nije mi jasno zasto ne puste da trziste samo formira cenu tehnickog pregleda, cemu odredjivanje minimalne cene ? Po mom visegodisnjem iskustvu registrovanja vozila, tehnicki pregled traje NAJVISE 10-15 minuta, zasto onda toliko kosta ??? I cena do sad je bila prevelika, tek ce ubuduce biti nebulozna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Naravno da ce da poskupi i treba kada smo pa takvi kakvi jesmo.I da bude 10000 opet cemo se pre zamajavati gejovima, ovima što hoce da ih biju, ko je gde od pevaljki i manekenki letovao, sliko svoje dupe i sise nego važnim životnim pitanjima i deranjem kože sa ledja.

Ja sam podmazao ležajeve i lanac na biciklu.Na prolece će i žena dobiti bicikli sa sve sedištima za decu.Ionako nigde ne žurim.A kola i motor neka čekaju neku normalnu državu.

Pošto sam ne mogu da rušim vlast ovo ce biti moj vid protesta pa ko duže izdrži!

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

A gledajte u ovoj tabeli cene su razlicite po kubikazi. Zasto bi skuplje kostao tehnicki za kola preko 1500cc? PLJACKA!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

registracija sa novim tablicama i saobracajnom mi je bila 17000 ... sad bez tablice i saobracajne i sa umanjenjem osiguranja (nisam pravio prekrsaje) treba da bude 13000 ... pa nisu valjda toliko ludi da mi registracija bude jeftinija ... dodali na tehnicki i sad opet bice 17000 ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 786 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

i ima da se prevrnesh (cena rege) ako (PU PU PU) ne daj bozhe, napravish udes.. kad shtrajkamo?

 

 

 

IZ OMAN !!!!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Zanima me sta ima drzava i narodna banka sa cenom osiguranja i tehnickog, znaci ne sa kvalitetom usluge nego sa cenom, da li su to sve samo mastoviti nazivi za poreze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Neverovatno kako bezocno pljackaju narod. Nije mi jasno zasto ne puste da trziste samo formira cenu tehnickog pregleda, cemu odredjivanje minimalne cene ? Po mom visegodisnjem iskustvu registrovanja vozila, tehnicki pregled traje NAJVISE 10-15 minuta, zasto onda toliko kosta ??? I cena do sad je bila prevelika, tek ce ubuduce biti nebulozna.

 

1) Zato što će onda biti obezvređen rad. Ja mogu da radim kvalitetno, ali će svi ići kod onog ko radi jeftinije. Tehnički pregled je takva stvar da ne bi smeo da se radi ofrlje.

 

2) Što se trajanja tiče, bez brige. Uskoro će uvesti obavezne detaljnije preglede. Pregled ogibljenja, pregled izduvnih gasova, decibela, svetla (da li su standardna, da li su usmerena kako treba). Tada će trajati duže i biće vraćanje na doradu ako nešto ne štima, pa onda opet na plaćanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Zanima me sta ima drzava i narodna banka sa cenom osiguranja i tehnickog, znaci ne sa kvalitetom usluge nego sa cenom, da li su to sve samo mastoviti nazivi za poreze?

evo kako, PDV na tehnički je 540rsd, i ne može biti manji jer je minimalna cena tehničkog 3000rsd. država "zna"koliko joj para treba, i sad na osnovu statistike registrovanih motora, može tačno da zna koliko će prihodovati sa ovom iznudom.

post-13916-0-04753100-1317654624_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neverovatno kako bezocno pljackaju narod. Nije mi jasno zasto ne puste da trziste samo formira cenu tehnickog pregleda, cemu odredjivanje minimalne cene ? Po mom visegodisnjem iskustvu registrovanja vozila, tehnicki pregled traje NAJVISE 10-15 minuta, zasto onda toliko kosta ??? I cena do sad je bila prevelika, tek ce ubuduce biti nebulozna.

 

1) Zato što će onda biti obezvređen rad. Ja mogu da radim kvalitetno, ali će svi ići kod onog ko radi jeftinije. Tehnički pregled je takva stvar da ne bi smeo da se radi ofrlje.

 

2) Što se trajanja tiče, bez brige. Uskoro će uvesti obavezne detaljnije preglede. Pregled ogibljenja, pregled izduvnih gasova, decibela, svetla (da li su standardna, da li su usmerena kako treba). Tada će trajati duže i biće vraćanje na doradu ako nešto ne štima, pa onda opet na plaćanje.

1. Tehnicke preglede ne radi vlasnik, vec u 99% slucajeva radnik koji obicno radi za minimalac i koga bas briga koliko ce poslodavac da prihoduje. Sto se tice kvaliteta, koliko je meni poznato sva merenja (kocionih sila, izduvnih gasova) radi kompjuter, na radniku je samo da upise te vrednosti gde treba i iz tabele vidi da li zadovoljava prolazak ili ne. A ako pod kvalitetom podrazumevas trazenje dlake u jajetu, brzo se to procuje, pa ostajes bez posla, nisi jedini tehnicki pregled, ljudi ce da idu tamo gde ih manje zezaju.

 

 

2. Procitaj poslednju recenicu pod 1.

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

1. Tehnicke preglede ne radi vlasnik, vec u 99% slucajeva radnik koji obicno radi za minimalac i koga bas briga koliko ce poslodavac da prihoduje. Sto se tice kvaliteta, koliko je meni poznato sva merenja (kocionih sila, izduvnih gasova) radi kompjuter, na radniku je samo da upise te vrednosti gde treba i iz tabele vidi da li zadovoljava prolazak ili ne. A ako pod kvalitetom podrazumevas trazenje dlake u jajetu, brzo se to procuje, pa ostajes bez posla, nisi jedini tehnicki pregled, ljudi ce da idu tamo gde ih manje zezaju.

 

 

Ne seri da tehnički ne radi vlasnik?!?! Ajmeeee

 

Kada se propiše minimalna cena, onda neće moći da se radi u bescenje, tako da bude nemoguće uraditi posao dobro i opremiti radionicu kako treba (pošto će većina ići gde je jeftinije). To otvara šansu savesnima da savesno rade, a da ne bankrotiraju. Fušeri će možda više zaraditi, ali neće imati monopol.

 

Pod kvalitetom podrazumevam da se dobro pregledaju kočnice, trap, gume, izduvni gasovi, svetlosni uređaji, sirena i da se ne puste neispravna vozila. Tome tehnički služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

1. Tehnicke preglede ne radi vlasnik, vec u 99% slucajeva radnik koji obicno radi za minimalac i koga bas briga koliko ce poslodavac da prihoduje. Sto se tice kvaliteta, koliko je meni poznato sva merenja (kocionih sila, izduvnih gasova) radi kompjuter, na radniku je samo da upise te vrednosti gde treba i iz tabele vidi da li zadovoljava prolazak ili ne. A ako pod kvalitetom podrazumevas trazenje dlake u jajetu, brzo se to procuje, pa ostajes bez posla, nisi jedini tehnicki pregled, ljudi ce da idu tamo gde ih manje zezaju.

 

 

Ne seri da tehnički ne radi vlasnik?!?! Ajmeeee

 

Kada se propiše minimalna cena, onda neće moći da se radi u bescenje, tako da bude nemoguće uraditi posao dobro i opremiti radionicu kako treba (pošto će većina ići gde je jeftinije). To otvara šansu savesnima da savesno rade, a da ne bankrotiraju. Fušeri će možda više zaraditi, ali neće imati monopol.

 

Pod kvalitetom podrazumevam da se dobro pregledaju kočnice, trap, gume, izduvni gasovi, svetlosni uređaji, sirena i da se ne puste neispravna vozila. Tome tehnički služi.

 

Ауто-кућа у којој ја радим техничке прегледа за своја возила ми увек прегледа све што си навео! Последњи пут сам враћем да средим трап, урадио сам тај сервис и поново дошао на технички! Исто тако сам враћен да средим задњу кочницу на мотору...

Хоћу да кажем да цена нема везе са приступом послу, како особља на техничком прегледу, тако и нас возача!

Са свим горе набројаним прегледима исти не може да траје више од 20 минута. Па колико онда они треба да зарађују на сат?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ajde da vidimo, jel ima neko da registruje motor ove nedelje, jesu li stvarno morali da da dignu cene? ne znam kako to ide, kao neka uredba?, pa službeni glasnik..možda je samo predlog..ili je stvarno gotovo 0plac.gif, mislim jel neko platio tehnički po tom novom cenovniku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Dodje mi da arlaučem...Sa 413 dinara u GSP-u na 3500! Lebac im se ogadio!

 

Pa ne baš... U GSP-u je trenutno 850,00 (sa 413,00 što je više nego duplo al' ipak najjeftinije) ;) Primera radi, u DMB-u u Rakovici je bilo oko 360-370 kinti a sad je 1000,00... Pouzdano znam jerbo sam juče obavio tehnički :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Verovatno ima tehnicki, a ja imam agenciju, no svejedno... Da su smanjili dobit na korist kupaca, razumeo bih, ovako, ovo je udruzena zlocinacka akcija Osiguravajucih kuca i NBS.

 

Zasto ne pustiti trzistu da formira cene ?

Ovako su podmirili Tehnicke preglede, koji ako se usvoji ovaj predlog, zaradjivace 3 puta vise i nece ih biti briga za prodaju polisa kao do sada, a drzava ce uzeti veci PDV (18%) umesti 5% koliko ima na polisi.

 

Od ovoga ce profitirati tehnicki pregledi, a agencije ce se zatvoriti.

Srecom, nije agencija jedino sto imam u zivotu, pa da mi se tresu gace, ali je stvarno stvarno jadno kako nas razvaljuju od zivota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Dodje mi da arlaučem...Sa 413 dinara u GSP-u na 3500! Lebac im se ogadio!

 

Pa ne baš... U GSP-u je trenutno 850,00 (sa 413,00 što je više nego duplo al' ipak najjeftinije) ;) Primera radi, u DMB-u u Rakovici je bilo oko 360-370 kinti a sad je 1000,00... Pouzdano znam jerbo sam juče obavio tehnički :(

 

 

Uh druze, sad mi je mnogo lakse. Svih ovih godina sam auto vozio na tehnicki bas u DMB servis jer je bilo i najmanje cimanja , jeftino, a i u kraju mi je.Kada sam prvi put dovezao motor rekli su mi da je tehnicki 800 dinara, pa me bas sada cudi cena koju si ti naveo. Uradio sam zato tehnicki u GSPu za gore navedenu

lovu.Hvala ti za info,meni istice reg 3. novembra pa cu ovih dana da pohitam sa tehnickim da veliki ekonomisti u vladi ne primene neku novu,jezivu cenu.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Dodje mi da arlaučem...Sa 413 dinara u GSP-u na 3500! Lebac im se ogadio!

 

Pa ne baš... U GSP-u je trenutno 850,00 (sa 413,00 što je više nego duplo al' ipak najjeftinije) ;) Primera radi, u DMB-u u Rakovici je bilo oko 360-370 kinti a sad je 1000,00... Pouzdano znam jerbo sam juče obavio tehnički :(

 

pa cisto sumljam da ce ostati ta cena .... po onoj tabeli su minimalne cene a ne preporucene ... verovatno jos nije krenulo u primenu ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12255 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ništa ja nisam brisao i molim te da me nepravedno ne optužuješ.

 

A ovakav rečnik na forumu najviše govori o onom ko je to napisao, zašto misliš da bi Uredništvo trebalo to da sakriva?

 

Stvarno vas molim da pripazite na rečnik, naročito na postove gde se nekom direktno obraćate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja