Jump to content

Moto Zajednica

Poslednji Trkacki Vikend u 2011

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Prosli vikend je ujedno bio i poslednji trkacki vikend u 2011 za nas na srednjem i hladovitom zapadu. Kao i nekoliko zadnjih godina i ove godine se finale odrzalo na stazi Blackhawks Farms Raceway http://www.blackhawkfarms.com inace udaljenoj jedno 90 milja od kuce. Dugo sam sve dvoumio da li uopste da idem na trke jer vreme nije obecavalo dobar provod. Nisam se unapred registrovao nego sam odlucio da ipak odem do staze pa ako je lepo vreme onda cu se registrovati I odvozati tih par trka.

 

Na stazu sam stigao u subotu oko 7 ujutro i odmah se registrovao samo za Formulu 40 jer su najavljivali kisu odmah iza podne pa nisam hteo da rizikujem i bacam novce.

 

Odvozao sam dva treninga od 15 minuta da vidim kakva je staza, kako gume drze i da se malo razmrdam pre same trke. U drugom treningu zamalo nisam zavrsio svoj vikend jer mi je motor odjedanput proklizao i zatalasao da me je izbacio na vanjsku ivicu staze ali sam srecom uspeo da ostanem na istoj i da se 'ziv i zdrav' vratim u boks. U tom trenutku nisam imao pojma zbog cega mi se to desilo. Medjutim kada sam stigao u boks i krenuo da skinem cizmu video sam da mi je desna cizme skroz odrana po prstima i da mi fali klizna plocica. U desnoj krivini mi je cizma zapela za ivicnjak i totalno mi ispravila motor i bacila na drugu stranu staze. Ova spoznaja je bila dobro dosla jer ja sam se bojao da mi slucajno gume nisu otisle a para za nove nema.

 

Trku sam zapoceo iz drugog reda amatera i imao sasvim dobar start. Uspeo sam da obidjem par ljudi pre prve krivine i dao se u poteru za tipom ispred sebe. Onda je trka zaustavljena posle drugog kruga zbog dosta teskog pada jednog od takmicara. Na stazi smo stajali jedno desetak minuta dok ga nisu polupili iz siprazja i odvezli u bolnicu. Na ponovljenom startu sam takodje dobro odregovao i kao cetvrti usao u prvu krivinu. Vrlo brzo sam obisao jednog tipa i nastavio da jurim tipa isped. Uspeo sam da ga obidjem u sestom krugu i u zadnji krug usao sa prednosti od par sekundi. Poucen ranijim iskustvom nisam zeleo da napravim istu gresku i pazio sam da nenapravim kakvu glupost. Na ulasku u boks sacekalo me par drugara i cestitali sto je ovde inace i obicaj. Kad kod zavrsis trku svi ti cestitaju, ali ovog puta je nesto bilo drugacije. Pohvalio sam se da nisam bio poslednji na sta su me oni cudno pogledali i saopstili da sam trku zavrsio na drugom mestu. Drugo Mesto, moj prvi podium u zivotu, nema veze sto je to u Specijalnoj Olimpijadi Formuli 40, drugo mesto je drugo mesto. Nisam mogao verovati ali onda su mi prisla dvojica s kojima sam se trkao i rekli da sam bio dosta brzi nego proslog meseca i da nisu mogli da me stignu. U ranijim trkama ja njima nisam mogao prici, tako da je odluka da ipak odem na stazu bila prava odluka. Kada sam pregledao vremena shvatio sam da sam poboljsao svoje najbolje vreme za citavu sekundu. Evo i par slika iz subote:

 

Hpjf1_imag0465a.jpg

 

mYQTS_30893010150819794140371.jpg

 

L5GMU_29414610150819838045371.jpg

 

 

Mlmux_29894110150819837920371.jpg

 

NtxE1_imag0471c.jpg

 

Za nedelju sam isplanirao da odvezem tri trke: GTU, Rookies Cup i ponovo Formulu 40. GTU je trka u klasi Supersporta ali se vozi 25 minuta umesto 8 krugova. Rookies Cup je trak za novajlije i onese vozi deset krugova. Jedini problem je taj sto su trke jedna za drugom pa necu imati vremena da se odmorim vec cu morati pravo iz jedne u drugu trku.

 

Bilo je dosta hladno to jutro. Temperatura je bila oko 10 stepeni, odlucio sam da nevzim trening jer je staza bila mokra i nadao sam se da ce se osusiti do pocetka trke. Trku sam poceo dobro. Imao sam dobar start ali posto am startovao sa vanjske pozicije morao sam da se borim sa par njih za ulazak u prvu krivinu. Ta prva krivina je dosta zeznuta jer je svega 75 cm dobar asfalt a ostalo su dzombe koje su automobili napravili kocenjem pa je bas nezgodno kada nemozes da se zavuces pa morao dosta siroko da ulazis u nju. Jos kada to multipliciras sa 15 motora koje se bore za isto parce asfalta onda dobije haos. U svakom slucaju dobro sam prosao i krenuo da uhvatim ritam. Uspeo sam da obidjem jos par ljudi i onda sam se dugo vozio sam. Toliko je bilo hladno da su mi oci non stop suzile, a o slinama necu ni da govorim. Posto sam se vozio sam nisam bas obraco paznju sta radim pa sam u jednom trenutku u zadnju krivinu usao u 4 brzini umesto u trecoj i kada sam presaltovao umesto u trecu ja ubacih u petu. Tu sam izgubio dosta vremena i jedna devojka me sustigla i obisla. Ubrzo sam opet uhvatio ritam i bio dosta brzi od nje ali nisam mogao da je obidjem pa sam odlucio da je pustim par duzina i uhvatim svoj pravi ritam i jednostavno je obidjem. Najgore je kada vozis iza nekoga koje je sporiji od tebe jer onda vozis kao i oni i vrlo ih je tesko obici. Uspeo sam da je obidjem vec u sledecem krugu i do kraja trke se opet vozio sam.

 

Kada se trak zavrsila stao sam u takozvanu vrucu Liniju (Hot Pit Lane) gd me je docekao Steve P. Inace sampion u svojo klasi, bivsi AMA pro trkac i moj instruktor. Dosuli smo gorivo, proverili gume, i krenuli na zagrevanje za sledecu trku.

 

U Rookies Cupu nas je bilo takodje 15. Startovao sam iz cetvtog reda jako lose. Digo sam ga na tocak kao da sam na Terazijama i tako vozio dobrih dvedesetak metara, kada sam ga spustio ispred mene je stajao motor koji se ugasio na startu i jedva ali jedva sam ga izbegao. Kasnije su oni koji su gledali start rekli da su svi mislili da cu ja ili izvrnuti motor ili ga pokupiti s ledja u punoj brzini. Na svu srecu uspeo sam da ga izbegnem. Ali nazalost u prvu krivinu sam usao kao poslednji. Brzo sam usao u svoj ritam i do kraja trke uspeo da obidjem par ljudi i da se s jednom Aprilijom (#121) iz kruga u krug obilazimo. Ja njega u krivinama on mene na pravcu. Tako je bilo do samog cilja gde smo nas dvojica imali pravi drag race od zadnje krivine do cilja. Nazalost obrtni moment aprilije je ovoga puta pobedio za 0.07 sekundi. Trka je bila fenomenalna, a ja sam bio iscrpljen. Kada skupim obe trke odvozao sam 27 krugova sa pauzom od 2 minuta. Inace GTU sam zavrsio kao 5 a Rookies Cup kao 6. Medjutim, u obe trke sam uspeo da popravim svoje najbolje vreme. Cak sam u Rookies Cupu vozio 6 konstantnih krugova ispod svog nekadasnjeg najboljeg vremena. Nisam imao razlog da nebudem zadovoljan.

 

Poslednja trka u 2011 je bila opet Formula 40. Dobro sam startovao ali nisam mogao uhvatiti ritam koji sam imao u predhodnim trkama. Nemogu reci da se motor drugacije ponasao, mislim ipak da me je umor stizao. Trku sam zavrsio kao 4 i falio mi je js jedan krug da obidjem treceg i zavrsi na postolju. Nema veze ja sam prezadovoljan svojom pocetnickom sezonom. Motor je i dalje kompletno serijski i odlicno me je sluzio ali sam mu spremio par iznenadjenja u toku zimskog perioda.

 

Evo par slika iz nedelje.

 

yrn6A_29919810150819825465371.jpg

 

CIOBO_30379010150819828535371.jpg

 

bOE7H_30572010150819836855371.jpg

 

GIXNW_32052810150819843235371.jpg

 

8BuzE_imag0483k.jpg

 

Ovo je bila prva sezona, nadam se da cu imati jos boljeg uspeha u sledecim sezonama ali netreba zaboraviti da se ovo radi iz ljubavi i zadovoljstva a ne zbog nekih para ili slave. Ovo je jedan hobi i kao takvog ga treba posmatrati. Vidimo se sledece sezone.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Cestitke, da sledece godine bude vise izvestaja!

 

Imamo samo 5 trkackih vikenda u 2012 godini: April Maj, Juli, Avgust i Septembar. Potrudicu se da napisem bar par reci o svakom u kome budem ucestvovao.

 

Inace u 2011 je takodje bilo pet ali ja nisam ucestvovao u Aprilu i Maju jer nisam imao trkacku dozvolu. Kao sto rekoh ova sezona je bila probna da vidim mogu li to ja i kako. Za sledecu godinu se nadam boljim rezultatima, ne zbog mog napredka vec zbog cinjenice da je puno ljudi iz mojih klasa preslo iz ametera u eksperte pa ce se lakse disati u 2012.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Bravo majstore! Nadam se da cu sledece godine biti u publici na nekoj tvojoj trci. :):takoje:

I ja se nadam, bilo bi vreme da se vidimo.

 

Inace bodovi su sumirani, titule podeljenje i na kraju to sve ovako izgleda.

 

GTU: Trinaesto mesto od ukupno 33 bodovana. da sam odvozio svih pet vikenda bilo bi bolje, ali ja sam prezadovoljan i sa ovim plasmanom iako sam odvezao samo dva vikenda u ovoj klasi..

 

Formula 40: Sesto mesto od ukupno 16 bodovanih. Moglo je i bolje ali s obzirom da nisam odvozio sve trke ja sam super zadovoljan.

 

Rookies Cup GTU: Peto mesto od ukupno 14 bodovanih u ovoj klasi.

 

Unlimited Supersport: Deveto mesto od ukupno 18 bodovanih.

 

Kada kazem bodovanih mislim na one koji su osvojili bodove. To neznaci da su oni iza mene sporiji, nego da jednostavno nisu vozili sve trke pa su ostali na zacelju.

Sledece godine vozim svaku GTU trku, F40, i Unlimited Supersport pa kom opanci a kom obojci.

 

Evo jos jedna slika.

yPnqF_30155524108793481171135.jpg

 

Broj 56 je moja drugarica Tea Figuric iz Sarajeva, Inace ona je dosta brza od mene, Njeno najbolje vreme je citavih 5 sekundi brze od mojeg. Broj 102 je ovogodisnji sampion u klasi F40.

 

Ldr4g_31691824108798681301135.jpg

 

Na sledecoj slici su Tea i trenutni rekorder na ovoj stazi Jason Farrell. Obrati paznju na njego ugao! Moram da objasnim da je njoj ovo bio prvi izlazak na stazu s novim motorom.

 

VTT3F_tf56andjf1.jpg

 

Ovako to izgleda kada me on obilazi. Inace u 25 minuta me je dvaputa obisao za krug. Inace je decko profesionalac i naravno nosilac broja 1 u ovoj nasoj organizaciji.

 

U6WtR_jf1anddg144.jpg

 

Za sada toliko cujemo se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja