Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jedno onda glupo pitanje je , a gde se nalazi pumpa za vodu1neznam.gif, jer ja sve ispregleda a samo mi se taj ucinio kao termostat.

Znaci nastavljam rasturanje plastika zbog sajle , kuku ko ce to posle sve sklopiti1ups.gif

 

 

 

Ulje i filter cu na kraju kao finis radova1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5872 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ajmo redom: Ovo ti je dekla pumpe za vodu

 

6340C1AE-FAF4-6347-AAA5-CE3EDDDE35F2_thumb.jpg

 

Ovako izgleda termostat

 

34163E16-C852-214E-BB69-648B1E160FC9_thumb.jpg

 

Na ovoj slici vidiš poziciju pumpe za vodu, samo što je ovo agregat od nekog novijeg Mastera gde je dekla drugačija jer je njegov termostat na glavi motora. Kod tebe je dekla kao na prvoj slici. Nalazi ti se sa desne strane agregata iznad čepa za sipanje ulja.

 

3E3721E1-A636-AC47-ABCA-9EED118B50EF_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pa i ja sam pretpostavljao da je to pumpa, al sam mislio da termostat je slican termodavacu. Nisam znao da je unutar dekle to cudo, znaci ide rasklapanje i druge strane plasike.

 

Hvala presednice za inf1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hvala Laki, al nisu nesto skupe pa cu ipak staviti nove1zdravo.gif

 

Nego gde bih mogao kupiti slajdere da li neko zna, vrtim par brojeva radnji al niko nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

решен глупи проблем са струјом...неки прекид у снопу жица са десне стране мотора испод пластике и све је то зезало да не раде штопови пумпа горива и да не анласује...кад је већ тамо нека му замени и уље у редуктору мењача и да ми прегледа термостат!!!

 

А онда сутра ако бог да да све буде у реду мало ћу да се ВОЗЗЗЗЗЗЗИИИИИИИМ!!!1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9094 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tooo Bigi macko, nek si ga resio 1aha.gif

 

Jedan savet

 

Posto rece da je ranije radjena instalacija na tom mestu ( prekid zica ) pa sad opet imas problem, ne bi bilo lose da ti majstor skrati sa obe starne zice koje su u prekidu za odredjenu duzinu i zalemi nove.

 

Zasto ti ovo govorim?

Usled prelaska preko neravnina dolazi do pomeranja agregata samim tim instalacija se giba, ako ti majstor zalemi zice tu gde je prekid doci opet do pucanja jer zalemljene zice postaju krute ( kalaj cini svoje ) upravo iz tog razloga treba skratiti oba kraja i zalemiti novu zicu koja ce moci da prati pomeranje/ugibavanje.

 

Evo jednog primera

XX puta sam se sreo sa problemom na kolima da ne radi podizac stakla ili centralno zakljucavanje, najcesce kvar je instalacija u gumenom buziru izmedju vrata i stuba automobila, ranije pukle zice pa neko zalemio gde je prekid...pa pukle opet zbog gore navedenog savijanja ( otvaranje-zatvaranje vrata ).

Zato nikada ne treba lemiti instalaciju gde radi ( savija, ugibava ) jer ce vrlo brzo doci do ponovnog prekida.

 

Ako ozdavim vidimo se u nedelju 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ма паметан си ти ко пчелица!!!0takoje.gif Рећи ћу му!!! Ајде бре оздрављај па да се мало провозамо!!!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

momci nov sam,pa neznam dali ovde da pitam ili je to ogromna greska... :) ali treba mi vase misljene hocu da kupim A.A 500 2004god pa me zanima kako je se pokazala ova krstarica jer se meni bas svidja,posto me drugi savetuju da uzmem silver winga a meni se vise svidja A.A.. moze li vase misljenje ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5872 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Eto... i posle bude alexanto je sve nagovorio da kupe Atlantica... :neznam:

 

Druže, ako je u dobrom stanju - kupuj i ne razmišljaj puno. Motor je extra, pročešljaj malo ovu temu i teme sa vožnjama pa će ti se samo reći. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

oket bacam se na citanje Lalajko.gif vozim auto italijana i koliko svi kukaju ja sam se uverio da nisu u pravu i da to pricaju samo oni koji ih nisu vozili.. cuo sam da je atlantic cak i jeftinia za odrzavanje od honde .. i da joj je manja potrosnja .. hvala na odgovoru ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

Joj muko moja, cim nesto nadjem eto crva sumlje1jok.gif

 

Nije mi jasno zasto je radio generalnu, ako je uopste radio 0stabre.gif

Planirao sam mozda da odem sutra da ga pogledam, al sad me ti baci u razmisljanje, ako je vozen po NS morao bi ga spaziti, ako nista drugo bar zbog toga sto si i sam vlasnik jednog.

 

ja sam isto bio zaineresovan ali mi je bio sumljiv i momak mi je rekao da je menjao klackalice al ne i za generalnu.. pa sam ja odustao iz razloga tog sto mislim da je njemu majstor otvorio zamenio klackalice ugledao klip i cilindar i rekao mu momak isturaj ovo iz ruku 1zzz.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

momci nov sam,pa neznam dali ovde da pitam ili je to ogromna greska... :) ali treba mi vase misljene hocu da kupim A.A 500 2004god pa me zanima kako je se pokazala ova krstarica jer se meni bas svidja,posto me drugi savetuju da uzmem silver winga a meni se vise svidja A.A.. moze li vase misljenje ??

Tako sam i ja pitao u ovoj temi sta da uzmem, pa ti sad vidi sta sam kupio1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Ovde je vecina nastrojena ka AA tako da se podrazumeva samo to0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek/Hrvatska
  • Motocikl: 本地駕駛

momci nov sam,pa neznam dali ovde da pitam ili je to ogromna greska... :) ali treba mi vase misljene hocu da kupim A.A 500 2004god pa me zanima kako je se pokazala ova krstarica jer se meni bas svidja,posto me drugi savetuju da uzmem silver winga a meni se vise svidja A.A.. moze li vase misljenje ??

 

Ovo ti je kao da uđeš u tvornicu BMW-a i pitaš koji je auto najbolji :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bobovo - Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Moze li informacija??? Interesuje koliko kg ima Aprilia Atlantik 500ccm??? I kakav je motor u sustini? Planiram da ga kupim.

Promenio član IvanaX_ExtremeBoys

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Moze li informacija??? Interesuje koliko kg ima Aprilia Atlantik 500ccm??? I kakav je motor u sustini? Planiram da ga kupim.

 

Ивана, као бивши "гонич" Атлантика могу да ти кажем да је то сјајан скутер (кад налетиш на добар примерак)али да је прилични тежак (230 кг). Све зависи од твојих физичких могућности и предходног искуства. Постоји и Априлија Атлантик Спринт (од 2005 године)који је ваљда нешто лакши (нисам сигуран). У сваком случају, добар избор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4355 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Mislim da je za žensko to prevelik i pretežak skuter.

Baš ga ima što bi se reklo, za put i đene - đene, ali za gradsko kreni stani je to, po meni, previse kabasto za devojku/ženu.

:)

Kako Rumba kaže 230, na to dodaj gorivo i ostale tečnosti..i Bog da te vidi. :D

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja