Jump to content

Moto Zajednica

Meka kočnica

Recommended Posts

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Posle zamene kočionih creva dobio sam meku kočnicu. toliko meku da na najdaljem položaju (6) idalje mogu da je pritisnem do kraja. E sad, problem je što kočim jednim prstom i priklještim ostale prste prilikom kočenja.

Pokušavao sam svašta, ispuštanje vazduha (više puta), zamenu ulja (ferodo, motul, bosh, motul, motul), zamenio sam creva, umesto teflonskih vratio sam obična. Razbiću skota, smučio mi se.pre mi je bilo simptomatično, da kada se ekstra ugreju kočnice, ručica postane tvrda, kako se hlade sve je mekša i mekša. Sada se dešava obrnuto, kako se greje kočnica postaje sve mekša. Poludeću ako ovo ne rešim. Sjebao sam i jedno pancirno crevo, ma sve mi ide uz onu stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ubeđen sam da je neka glupost u pitanju. Garantovano je negde ostao vazduh koji ti stvara probleme, ali više o tome neko kompetentniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ubeđen sam da je neka glupost u pitanju. Garantovano je negde ostao vazduh koji ti stvara probleme, ali više o tome neko kompetentniji.

 

najverovatnije, oteraj do Labaratorije ...

 

probaj da ispravis korman kada ozračuješ kočnice, oce nekada da ostane vazduh u glavnom kočionom koji ne može kasnije da se istera drukanjem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa da je labaratorija blize... pa da ga otera, ovako mislim da nece sigurno :lol:

 

Da nisi slucajno rastavljao klesta :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Gumice cilindra od glavnog kocionog se sjebala,ostetile ili je cilindar porozan......

 

 

To ne pije vodu... nece to od jednom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Itekako hoće. Najčešće, kad se zameni kočiona tečnost, "sveža i jaka" pojede u trenu gumice u pumpi. Dva puta mi se desilo :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Itekako hoće. Najčešće, kad se zameni kočiona tečnost, "sveža i jaka" pojede u trenu gumice u pumpi. Dva puta mi se desilo :(

 

Covek se uci dok je ziv... bio sam ubedjen da to ne moze da se desi 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Najjednostavnije je da probas nekoliko puta da stisnes punu kocnicu, ako otvrdne pa posle nekog vremena pocne da probada onda ti je ostalo vazduha negde u sistemu, druga mogucnost su gumice na pumpi kocnice ili klestima ili ti je kociona instalacija vec dotrajala pa samo kociono crevo zivi, to se najcesce desava na mestima gde se najvise savija, tj. gde kod amortizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

desava se kad se prcka oko kocnice,menjas ulje,creva itd da crknu gumice,nije strasno ,moze da bude i predpostavljam da jeste....jednostavno gumice su drzale ,prvi put kad su produzile hod to jes rad crkle su,mada mozda nisi lepo ispustio vazduh,probaj da vazduh ispustas odozdole na gore,to jest da pod pritiskom ubaxcujes ulje od ozdole na gore..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Probao sam da ostavim pritisnutu kočnicu preko noći, i malo je bolje, tvrđa je i ima manji hod. Ponovo sam je vezao i ostaviću je još jedan dan. Ispuštao sam vazduh na svim spojevima, na razvodniku 1 u 2, na glavnom kočionom, okretao sam klešta tražio vazduh ali mrka kapa. Sačekaću, do sutra ujuru sa pritisnutom kočnicom, ako ne bude ništa bolje punim odozdo i ispuštam vazduh po štamparevom uputstvu, ako ni to ne upali menjam gumicu na pumpi (ako se ona upšte menja???).

 

Da li igraju ulogu pločice u ovoj priči? Da li zbog loših pločica hoće da se dešavaju ove gluposti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

A jesi probao onu foru da ostaviš pritisnutu ručicu kočnice preko noći? Evo link.

 

 

Ovo je pomoglo definitivno. Drugi put sam je ostavio pritisnutu (od jutros da kasno popodne) i popravila se 100%. mali hod i hvata kao za oči. Ostaviću je stisnutu i noćas i ujutru montiram. Hvala ABARTH-u na savetu i linku. Hvala svima na savetima. 1care.gif1zdravo.gif0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nadam se da si rešio stvar ali ipak ću napisati , možda nekome pomogne.

Došao mi čovek sa MZ150 , ima problem , sin mu ima daumov sindrom i nikako nemože da dobije dozvolu a vrišti za motorima. Taj MZ koji su kupili je imao neuspelu transplantaciju glavnog kočionog cilindra sa nekog MotoGuzzi-ja. Izlazno crevo sad upire u cajgere zato što se nespušta do točka pod 90 stepeni.

Ja mu napravim novi holender koji iz cilindra odma spušta crevo na dole i pravac čeljusti. E sad, kočnica DVE godine nije funkcionisala, užas kakvo stanje, zamoli me čovek da mu i izliftiram sistem. Razrađivali smo na licu mesta klipove ai kočnica i dalje meka ko sir, ispuštali vazduh, ma liftirali više od pola sata. Meni dozlogrdilo i skinem čeljusti dole i malo ih isprevrćem tako da je tek tada izašlo i to malo vazduha koji se sakrio ko zna gde i dobijemo normalnu lepu kočnicu.

Svugde se UBUDŽI taj vazduh, malo skimi i protresi čeljusti, možda se i tebi negde formirao DŽEP od vazduha, samo savet iz iskustva.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Svugde se UBUDŽI taj vazduh, malo skimi i protresi čeljusti, možda se i tebi negde formirao DŽEP od vazduha, samo savet iz iskustva.:zdravo:

 

Kada se kočnica ostavi stisnutom preko noći, džepovi vazduha se rastvore u ulju i tako istanjeni dođu do posude u koju se kočiono ulje sipa (gde i treba da budu), tj. izađu iz sistema. Ako je čovek uspeo da dobije opet normalnu kočnicu, bolje da sada ništa ne dira dok radi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Za sada neću ništa da diram. Malo je mekša nego pre zamene creva ali i mnogo bolja nego posle zamene creva. Mogu da kočim jednim prstom (to mi je najbitnije) a da ne preklještim ostale prste. ako ponovo radim teflonska creva neka mi je Bog u pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

A jesi probao onu foru da ostaviš pritisnutu ručicu kočnice preko noći? Evo link.

 

 

Ovo je pomoglo definitivno. Drugi put sam je ostavio pritisnutu (od jutros da kasno popodne) i popravila se 100%. mali hod i hvata kao za oči. Ostaviću je stisnutu i noćas i ujutru montiram. Hvala ABARTH-u na savetu i linku. Hvala svima na savetima. 1care.gif1zdravo.gif0takoje.gif

 

da li je ovo dugotrajno resenje? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

zbog licne traume i zajebbancije sa kocnicom, drzim ti palceve da sve bude ok.

 

ako ti zatreba, imam onaj uredjaj za odzracivanje (ona kao pumpa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

da li je ovo dugotrajno resenje? :stabre:

 

Ako obično odzračivanje ne pomogne, ovo uglavnom reši stvar. Istera se vazduh van sistema.

 

Trajaće do sledeće zamene kočionih creva, ili zamene ulja ukoliko se ne uradi tako da ne bude vazduha (dosipanje novog dok još ne iscuri staro iz posude). Takođe, ukoliko se budu rasklapala klešta da se čiste (ili menjaju gumice), takođe se može javiti ovakav problem. Ali do toga, što kaže Mile, kočnice će samo biti bolje! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja