Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Znači sezona se zahuktava... počinje piskaranje. Lepo!

Kolega Kobra 988 čestitam na kupovini. Ja sam vozio Challengera dve sezone i nikad nisam imao problema. Ne mogu da ti pomognem oko mehanike jer nisam mehaničar ali pitao si kad se sredi da li će da šljaka...? Ja sam pravio po 2000 kilometara i više leti u cugu do Crne Gore preko Hrvatske i Slovenije i nazad. Odlično vuče, malo troši i vredi svake pare. Nije za trke jer ne prelazi 120 uglavnom do 100 je super i zbog potrošnje (oko 3 litre) a i da vidiš nešto osim bele linije.

Želim da ga što pre središ i uživaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala, ja sam ga zbog toga i uzeo, malo trosi, jedan od najvecih motora u klasi, za uzivanje, nije mi potrebno preko 100 km/h :) Nadam se da je kod mene najkasnije 13.aprila. Jedva cekam prvu voznju :) Poceo sam i mehaniku da ucim posto oko automobila znam dosta, a o motoru nista do pre ove teme :) A volim da kad nesto vozim da naucim bukvalno generalnu da mu odradim na putu. Tako da krecem u akciju od sredine aprila sto se tice voznje i ucenja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Mislim da na Challengeru nećeš morati mnogo da učiš. To je jednostavna mašina. Verna kopija Yamahe Virago 250. Nema mnogo šta da se pokvari. Pazi samo na šrafove, znaju od vibracija da se odvijaju u vožnji pa ih s vremena na vreme doteži. Ja sam sipao pun rezervor i odem od Beograda do Sarajeva i nazad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

To sam i video da je sve u sustini manje vise jednostavo, ako si upoznat sa osnovnim stvarima. Jel je neko upoznat gde je najbolje da uzmem radilicu i klipove i koliko se krecu. Posto u Sprint katalogu nema cena i koje ulje najbolje da sipam posle zamene istih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Evo i kod mene problemi. Motor radi na jednom cilindru. Desi se da upali i drugi u toku voznje na 5 sek. . Dalje problem je karburator. Na ler gasu ima neravnomeran rad i ponekad u voznji i kada oduzmem gas on radi na srednjim obrtajima. Potrosnja na 100 prelazi 6l. Karburator nije nikada stelovan. I treca stavka menjac. Teze ide u drugu u hodu a u ostale se ok salta i ne mogu izbaciti menjac na ler kada je motor upaljen. Motor pali normalno. Ranije dok je radio sa oba cilindra vukao je kao zver. Svecicama sam menjao mesta, stavljao stare svecice ispravne koje su zamenjene na prvom servisu, i idalje je ista prica. Motor je presao oko 4000 km.Svi predlozi i saveti su dobro dosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Evo i kod mene problemi. Motor radi na jednom cilindru. Desi se da upali i drugi u toku voznje na 5 sek. . Dalje problem je karburator. Na ler gasu ima neravnomeran rad i ponekad u voznji i kada oduzmem gas on radi na srednjim obrtajima. Potrosnja na 100 prelazi 6l. Karburator nije nikada stelovan. I treca stavka menjac. Teze ide u drugu u hodu a u ostale se ok salta i ne mogu izbaciti menjac na ler kada je motor upaljen. Motor pali normalno. Ranije dok je radio sa oba cilindra vukao je kao zver. Svecicama sam menjao mesta, stavljao stare svecice ispravne koje su zamenjene na prvom servisu, i idalje je ista prica. Motor je presao oko 4000 km.Svi predlozi i saveti su dobro dosli.

 

Kao prvo vidi da sredis karburator, ciscenje i stelovanje, jer mozda ne baca benzin na oba cilindra ravnomerno, a sigurno je i zaprljan. Potrosnja bi trebalo da bude do najvise 4l/100km. A sto se tice menjaca ja smatram da nije u pitanju menjac nego sajla probaj na rucici kvacila da prestelujes sajlu, mozda je vremenom malo opustila. Ne znam odakle si da bih ti preporucio nekog majstora. To za kvacilo mozes i sam da probas da dotegnes sajlu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

zna li neko , bez gledanja, da mi kaže oznaku akumulatora za Challengera?

 

Ja sam stavio 12V 9Ah posto na njemu odg. od 7-9Ah, ali je bolji jac,i jer se brzo isprazni ako je slab, pa mora da se dopunjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Evo da se i ja upišem među zaljubljenike i ponosne vlasnike ovog motora. Ovo mazga je u moju garažu ušla još krajem oktobra prošle godine.

Uzeo ga i tog dana napravio 200 km po Bg-u i okolini(Mladenovac i nazad). Sutradan promenio ulje, dotego lanac, uradio kompletnu kontrolu s obzirom da ga prethodni vlasnik i nije baš održavao. Sredio žmigavce, posudu za prednju kočnicu (koja je bila budžena i počela da pusta ulje-rešio sa 2 dobro izžvakana orbita) a jedino njome mogao da kočim (kompletna zadnja kočnica je bila u bisagama). Motor je i sa starim uljem potezao ko blesav sa dvojicom, a gde god sam stao svi su se okretali da vide šta grmi. Onaj ćunak na njemu je skroz otvoren tako da palim alarme gde god prođem(to ću morati da sredim-na maximalnim obrtajima kaciga postaje rezonantna kutija da mozak puca).

I sa koliko-toliko pritegnutim magaretom krenem za Niš. Kraj oktobra i nije baš nešto toplo, ali vreme idealno za vožnu. Stao sam samo na Bubanj potoku, i odatle gaaaassssssss.

Sa gorivom sipanim na NIS-u sam dostizao maximalno do 103-104 po km satu. Posle dotakanja na MOL-u u Velikoj Plani supera sa kako tvrde aditivima i bla, bla, nekako uspevam da prebacim 110, znači ipak to za aditive nije prazna priča.

Magare ide ko ludo a ja se kezim od sreće. U Niš sam stigao bez ikakvog problema, vožnja je bila pravo uživanje, jedino što sam morao da ga teram do daske-kasno pošao iz Bg-a a dani sve kraći. Stigao u kući sa prvim mrakom i nisam zadovoljan svetlom, pa ću morati i to da pojačam.

Dok je bilo lepog vremena terao sam ga kad god sam mogao, a mogao sam mnogo:-)

Prezadovoljan sam Challengerom, mada mi je malo teže da se naviknem jer sam pre toga vozio Yamahu XS 400, upravljivija je i okretnija(kraća za 25 cm), startnija, ali je Challenger ipak Čooppeeerrr. Skrećem ko da teram šleper ali je baš motor za mene. Imam skoro 190cm i taman mi je. Malo da izbacim fuzastere napred i biće idealno.

Sad ja trenutno na klocnama, poskidao sam točkove da proverim lagere, promenim ulje u štapovima(ovako nabada nos) zamenim lančanike i sredim još neke sitnice pre nego krene sezona.

Kada sam rasturio rezervoar jer je nešto lupkalo, provalim da se unutra otkačio plovak. Slikaću i postaviti ovih dana, da bi smo malo prodiskutovali o tome. Motor nema merač goriva, ali sam ubeđen da je fabrički ostavljen merač u rezervoaru sa zalivenim rupama za žice(instalaciju) s obzirom da se u engleskoj Spartan i Romet - tako ih krste za njihovo tržište - prodaju sa meračima kao ostali kinezi kod nas. Tako da tu ima materjala da se nešto izgrunfuje.

Da ne preteram za prvo javljanje, toliko za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Pozdrav momci svima, pisem prvi put u ovoj temu, posto me u poslednje vreme razmisljam o prelasku na ovaj tip motora chopper/cruiser, a od ponude u oglasima meni se nekako najvise svidja, Sprint Challenger. Hteo sam pre ovog-a Yamahu Virgao xv250, ali s obzirom na moje gabarite, 188cm, 110kg, to nije izvodljivo.

 

Po oglasima, koliko pratim, ovaj motor slabije se nalazi, cena polovnog, kosta otprilike koliko i moj (qingqi qm125-2d), a nov u sprintu kosta oko 1450e. Da li mi je bolja solucija da uzmem novog, gde bih onda resio dilemu na neki period, ili polovnog, gde mi ostaje lufta od otp 500e. Sta vi mislite?

 

Generalno se vodi uvek debata, da li novi kinez ili polovan japanac, ali mene nekako muci misao motora koji su 25+ godina stari, a i ne svidjaju mi se estetski vecina tih koji bi mogli uci u finansije koje ja imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

pozz!

 

planiram malo da sredim challengera pa bi mi trebala mala pomoc...naime, planiram da, za pocetak, sive plastike ispod rezervoara, prefarbam u crno i da prednji blatobran isecem kao kod princa 250cc

e sad, sto se tice plastika, da li i kakvu vrstu pripreme pre farbanja da vrsim i da li mogu iste da ofarbam nekim sprejem i kojim?

 

da li je neko od vas radio slicne prepravke kod nekog majstora u Beogradu koji bi mi to za neku pristojnu cenu odradio?

 

hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Sto se tice farbanja, farbanje ti je manje-vise univerzalno. Dobro ismirglas povrsinu koju ces da farbas, znaci od grublje pa do fine smirgle, one plave, vodene. kada si to sredio, nanosis spric git koji mozes kupiti takodje kao sprej, kada se on osusi, presmirglas i njega sa nekom od tih finih smirgli i onda farbas. Ako budes farbao sa obicnim sprejom iz prodavnice, nece biti isto kao da ti to neko odradi profesionalno sa spricem, ali sve zavisi i od toga koliko ti zelis da to ispadne kako treba :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Da li mi neko moze objasniti kako se staluje karburator odnosno na kojim safovima ako uopste imam tu mogucnost? Na karburatoru pise da je made in Japan. I ako neko moze da mi objasni ulogu CDI (TCI) i gde se on nalazi na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Ako si mislio na stelovanje smese vazdu/gorivo, imas sraf za stelovanje goriva sa desne strane karba ispod poklopca membrane (niklovani poklopac). Mozda je prekriven gumein cepom pa se nevidi glava srafa.Odprilike treba 2-2,5 kruga da bude odvrnut, mada to ces videti koliko treba po izgledu svecica posle par kilometara.

Prosto receno TCI prima signale sa namotaja, mikroprocesor preradjuje podatke i preko tranzistora salje signal bobinama kad da opale svecice, pogledaj na netu kako izgleda pa ga potrazi( trebalo bi da je negde ispod sedista).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Johnny hvala za odgovor. Pristupicu stelovanju cim resim problem sa paljenjem oba cilindra. A obaveze mi ne dozvoljavaju da radim motor svaki dan. Danas sam uzeo svecice CR7HSA proizvodjac NGK Japan. Da li neko zna gde mogu poruciti filter vazduha za ovaj motor posto mu je precnik grane 47mm ako ne gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Upravo sam zamenio ulje i svecice. Kada sam pokusao upaliti motor alnaser se ne okrece vec se cuje kuckanje u automatu alnasera koji je odmah ispred akumulatora i na njemu se greje + klema. Ima li neko predstavu sta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Posto je presao svega 4000, cetkice bi trebalo da budu ko nove. Vladj probaj start kablom da premostis automat tj relej dal ce zaverglati, mozda ti se zalepio kontakti u releju pa se zato greje. Iz licnog iskustva ti savetujem da nadjes nekog ko ima chalngera, keeway supershadov / cruiser, lifan LF250V, yamaha virago 125/250 da ti pozajmi elektroniku tj TCI da vidis dal ce raditi ispravno.Ja sam posle bacanja 5,6 svecica i pokusaja popravke tci popizdeo i uzeo novo za relatvno sitne pare.

 

Da dodam za ulje, +0,2l ide ako menjas i filter... Filter vazduha ako je sundjer dovoljno je da ga operes i malo nauljis

 

Srecno sa popravkom :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Zaboravih na kvacilo. Ako nije sajla onda ako te ne bude mrzalo, skines deklu kod prednjeg lancanika i kod poluge kvacila imas sraf od 6mm, odvrni i izvuci polugu - pre toga odkacis sajlu, i proveri stanje donjeg dela poluge (pazi oce ulje da izcuri). Ako je pocelo taj oslabljeni deo da puca il se jako izlizao, zameni jedino original yamahinim polugom ili napravi kod strugara drugi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Johnny Kvacilo mi je sada naj manja briga. Ulje koje sam danas ispustio iz njega je bilo dosta tamno i siguran sam da je izgubilo viskoznost pa je mozda i to bio jedan od razloga sto je se teze saltalo u 2. brzinu. Kada upalim motor isprobacu kvacilo pa cu videti kako se ponasa sa novim uljem.

 

Filter je fabricki na njemu. Na forumu kazu da je kartonski. Pokusao sam traziti po gradu takav ali nisam uspeo naci jer je problem precnik grane koji je 47mm. Otisao sam u ovlasceni servis tamo su imali na stanju ali isti kao fabricki. Na Kupindu sam nasao novi koji odgovara ali je Made in China, sto ce reci isto sr*nje. Ako ne naletim na kvalitetniji ovaj cu izduvati i ocistiti pa neka sluzi dok mu ne nadjem adekvatnu zamenu.

 

Objasni mi sta si mislio sa ovim: 'Vladj probaj start kablom da premostis automat tj relej dal ce zaverglati, mozda ti se zalepio kontakti u releju pa se zato greje', posto sam anti talenat za struju jer me to nikada nije zanimalo. Da li kada kazes relej mislis na automat alnasera, kako ga ja nazivam?

Inace tu glupost sam malopre otvorio i unutra sve izgleda citavo, tj nije crno ili nije gorelo. Mada ne znam ni sta bih tu trebao da gledam.

 

E sada sto se tice TCI/CDI -ja. Pre bilo kakvog pokusaja zamene TCI-ja odnecu bobine na probu. Nakon toga cu preci na sl. korak. Kako se krece cena TCI-ju? U servisu su mi rekli 10 000din. Da li je to realna cena ili se moze naci i jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja