Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Drugovi bajkeri kako se steluje leer gas na challengeru ja mislim da sam negde video na forumu da se zavrne nacisto pa odvrne 2 ipo kruga ali hteo bi da cujem od nekog ko zna? Posto sam cistio karburator pa rastelovao leer gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Sve nastelovano servis odradjen ociscen karburator zategnut lanac motor danas na probnoj voznji je sve bilo u redu motor vuce lepo ude jso zver. Jedino mi ostalo da zamenim kociono ulje i to bi bilo to. Pozdrav drugovj i hvala na savetima stvarno ste mi pomogli mnogo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Vidim da tema traje već dugo,pa reko samo na kratko da se uključim. Imao sam challengera do pre 2 godine.Malo ga sredjivao i prodao.I dan danas mi je žao. Slučajno sam naleteo na slike pa reko da podelim sa vama. Pozdrav...

post-14023-0-63542700-1425757504_thumb.jpg

post-14023-0-05789400-1425757529_thumb.jpg

post-14023-0-65961100-1425757548_thumb.jpg

post-14023-0-50859600-1425757569_thumb.jpg

post-14023-0-30456800-1425757589_thumb.jpg

post-14023-0-31211000-1425757607_thumb.jpg

post-14023-0-58556900-1425757626_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Prelepo si sredio Challengera stvarno je steta sto si ga prodao... Ja sam zimus kupio challengera prilicno je u orginalnom stanju i ja ni hteo da ga po svom sredim svidja mi se sta si ti uradio sa tvojim ali bi ja ostavio auspuf niklovan mozda ali lepo i tako izgleda.Nadam se da ce me sluziti i da me nece nigde ostaviti... Veliki pozdrav dasy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Deki , mene je služio i više nego dobro. To je bio jedini motor na kojem nisam izgledao smešan sa svojih 110 kg. Dugačak i masivan. Nisam se nešto puno navozao sa njim ali i to malo vremena (1 god.) bilo je dovoljno da mi danas bude žao što sam ga prodao. Navozao sam se svega i svačega ali mi je challenger baš onako legao. Ja sa njim za to vreme nisam imao nikakvih problema i nadam se da nećeš imati ni ti sa tvojim. Polako ga sredjuj i uživaj u tome. Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala nadam se da cu se nauzivati i da necu imati problema sa njim. Meni je on sasvim ok do sada sad ga planiram estetski srediti malo i neke sitnice koje nisu hitne. Nadam se da cu se navozati planiram da idem sa njim na dalje da vidim sve delove srbije valjda nece mi stati nigde :) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Mene dugo forum nije vidio pa evo sada samo da se javim , prije nekoliko dana magare , ker i ja se vratismo sa puta Herceg Novi - Venecija . 730 km do Trsta Jadranskom magistralom uz vjetar koji je nekoliko puta bio jaci od mene i ne znam kako me nije oduvao . 14 h mucne voznje ,malo sna pa ujutru do Venecije jos 180 km , pa jos toliko u povratku do Trsta na ruck , malo sna i fenomenalnih 730 km sa 4 pauze ne duze od 6-7 min , 4 granice 11h i 20 min prosto nisam mogao da sakrijem odusevljenje potrosnjom od 3,7 L pri voznji od vecinom puta 90 km /h po njegovom satu koji za sigurno laze za 5-10 km pri toj brzini , potvrdili mnogobrojni radari uz put kroz Hrvatsku i Sloveniju . Kineski motor od 250 ccm da nije stucnuo na toliki put sa svojih 15000 koliko ima na satu 

post-22576-0-38264900-1427739755_thumb.jpg

post-22576-0-38894200-1427740002_thumb.jpg

post-22576-0-74290500-1427740118_thumb.jpg

post-22576-0-69558200-1427740129_thumb.jpg

post-22576-0-28166500-1427740140_thumb.jpg

post-22576-0-31701900-1427740156_thumb.jpg

post-22576-0-52462600-1427740167_thumb.jpg

post-22576-0-01797200-1427740179_thumb.jpg

post-22576-0-35740000-1427740190_thumb.jpg

post-22576-0-23869100-1427740199_thumb.jpg

post-22576-0-36603900-1427740205_thumb.jpg

post-22576-0-98539100-1427740213_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Bravo Stefane! :care:

Bravo za mašinu! :takoje:
Prilično dugačak put.

I ovo kuče je najjače, vidim da je i ono išlo, na jednoj slici je zalizano od vetra... :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Mogu da zamislim kakav je bio dozivljaj u fulu a sto je najvaznije nije te ostavio nigde... :D Pa neka opet neko kaze svi kinezi su sranje eto po Challengeru se vidi da je motor koji moze sa njegovih 250 kubika da predje tako reci u cugu 700 kilometara i to sa potrosnjom od 4 Litre... :) Ja moj moram terati na stelovanje i ciscenje karba kad budem imao vremena crkava mi svecica na jednom cilindru svaki cas preliva kaze majstor treba da se nasteluje i ocisti pa kad sredim krecem da uzivam na mom Challengeru jedva cekam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Лепо , лепо могао би и један путопис да напишеш  :takoje:  како је пас поднео пут .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ako ti riknjavaju svecice. Uzmi fen skini one kablove i plastike sto se nabacuju na sv dobro osusi sve. Pa skini karburator sam nema lakseg posla. Prvo probaj da zatvoris goruvo na slavinicu i na dnu karba imas krstasti sraf gleda u stranu. Odvrni ga i pusti da sav talog iscuri. Kada krene cis benzin vracaj ili pusti da sve ode. Ako to ne upali skidaj. Na you tube kucaj karburator je idti kao virago jamahe 250. Mada nemas pitrebe ni za tim. MORAS IMATI DOBAR SRAFCIGER :-)

Mogu da zamislim kakav je bio dozivljaj u fulu a sto je najvaznije nije te ostavio nigde... :D Pa neka opet neko kaze svi kinezi su sranje eto po Challengeru se vidi da je motor koji moze sa njegovih 250 kubika da predje tako reci u cugu 700 kilometara i to sa potrosnjom od 4 Litre... :) Ja moj moram terati na stelovanje i ciscenje karba kad budem imao vremena crkava mi svecica na jednom cilindru svaki cas preliva kaze majstor treba da se nasteluje i ocisti pa kad sredim krecem da uzivam na mom Challengeru jedva cekam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Sani je navikao. Svuda idemo motorom, par puta h novi-novi sad a primorje uzduz i popreko :-)

Лепо , лепо могао би и један путопис да напишеш :takoje: како је пас поднео пут .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Na koje kablove mislis sto i na koje plastike dal nemislis na kabal sto vodi od bombine do svecice? A na plastiku mislis mozda na kapice svecice? Videcu da ocistim karburator cisto da mogu da ga oteram majstoru da ga ocisti i nasteluje jer izgleda da treba profesionalno ciscenje i stelovanje jer sam ga cistio pre mesec dana i radio je dobro ali sad opet neprima gas samo radi na leeru neznam sta mu je i malo malo crkne svecica uvek na istom cilindru majstor kaze da nije dobra smesa treba da se nasteluje... Hvala na savetu stefanFanatic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pozdrav drugari, ja sam nov, prosle godine sam uzeo challengera u avgustu i za dva meseca presao 2500 km. Planiram ove godine da predjem bar 4x vise. Sredjivao sam dosta toga na njemu kad ga odradim kacim fotke. Napisacu i neki putopis. Prisecna potrosnja mu je pri brzini na auto putu od 90-110km/h 4l. Poceo sam da sredjujem vecinu stvari sam. Registrujem ga sutra, menjam ulje i akcija ;-) Koje ulje predlazete? Ja sam predhodno sipao polusinteticko eni 10-40w i ok je po meni, mada to i nije neka kilometraza, dolio sam maximum 100ml, sto smatram da je vise nego dobro. Interesuju me i druga iskustva onih koji prelaze velike kilometraze. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Za ulje procitaj malo ovu temu unazad. Vec je pisano o tome. Misljenja su podeljena.

 

Rostilj sam dobio sa motorom kada sam ga uzeo. Prosli vlasnik ga je pravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

pozdrav bajkeri!

 

hteo bih da zamenim ovaj plasticni far na challengeru...stavio bih neki okrugli, ``plici``, kao kod yamahe 650 dragstar ili virago 250...ima li neko neki predlog i da li je lako ``nabudziti`` neki drugi far??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Hvala Vlado. :) Ja isto mislim za tvog qingqija. Najutegnutiji je na forumu sigurno, a i najorginalniji far ima. :)

 

Pitanje za malo iskusnije. Michelin City Grip su skuter gume, koje bi po dimenzijama odgovarale challengeru. Da li mislite da je to pametna ideja? Naravno od maxi skutera koji su i jaci i tezi od naseg motora. Planirao sam da uzmem prednju i zadnju novu gumu pa gledam u tom smeru. :) Ako neko ima bolji predlog, neka se izjasni. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Hvala Vlado. :) Ja isto mislim za tvog qingqija. Najutegnutiji je na forumu sigurno, a i najorginalniji far ima. :)

 

Pitanje za malo iskusnije. Michelin City Grip su skuter gume, koje bi po dimenzijama odgovarale challengeru. Da li mislite da je to pametna ideja? Naravno od maxi skutera koji su i jaci i tezi od naseg motora. Planirao sam da uzmem prednju i zadnju novu gumu pa gledam u tom smeru. :) Ako neko ima bolji predlog, neka se izjasni. :)

 

Ako ti po dimenzijama odgovaraju, ne vidim zašto ne bi mogle da posluže. Isto idu po asfaltu, bile vožene na skuteru ili kruzeru... :takoje:

Ne voziš ti trkačku stazu pa da bude neke razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Nize su za po 10 nego na challengeru, ali to nije ozb razlika. Tako da i ja mislim da ce se uklopiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja