Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ljudi ko moze da odvoji vreme neka ode do usca ima karavan sa Harley motorima, mogu da se voze ja sam juce provozao 2 modela po nekih 2km. Fenomenalan osecaj. mislim da je karavan sa preko 26 novih motocikala tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ja sam hteo danas da odem i nisam uspeo nikako da se iskombinujem. Meni je zelja bila da probam Sportster iron 883 i Street 750.

 

Sta si vozio? Imas li koju sliku da ubacis? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

Pozdrav ljudi!

da li mozda neko ima prednji blatobran od princa 250cc da proda?

inace vozim challengera ali su mi rekli da pase blatobran od princa koji je kraci i lepsi... zvao sam Massetehnik u Novom Sadu i kazu da ce tek za mesec dana mozda dobiti blatobran...

udario me lik na parkingu i slomio prednji blatobran >:(:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Jedino da trazis po oglasima pa ako nesto naleti, ali ne nadaj se previse, retko ko skine njega sa challengera, ili ga iseku da bude vizelno lepsi (Meni licno je lepsi ovaj njegov) ili ga polupa neko kao tebi. Mozda ti je najbolja solucija da porucis u Sprintu pa da cekas, ili ako je moguce da ti plasticar sredi tvoj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Odlicno. Daj sliku da vidimo to. Ja sam ugavnom vidjao secene, svako po svom ukusu, pa me zanima kako "fabricki" izgleda. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Neznam kakva je samo voznja po barama i kisi sa ovim blatobranom od Princa ali izgleda lepo... Ja jos na mom imam orginal ali je napuko i izgreban je pa bi ga menjao ali jos nisam odlucio dali orginal njegov ili od Princa da stavim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ok je ispao blatobran od princa, bolji nego fabricki skraceni, ali meni i dalje vise lezi oku njegov indian style prednji blatobran. :) Ukusi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Napravio sam ceradu za motor. Koristio sam neko vreme od drugara za SV-a, koja je bila mala za challengera, a i tudja, pa sam odlucio da sam "skrojim" svoju. Princip je lagan, odradjuje posao, izgleda solidno.

 

1. Nabaviti veliku ceradu 5x3 metra. Ja sam imao ovu plavu koju sam i pre koristio da u garazi pokrivam 2 motora.

 

2. Razvuci je i iseci u obliku elipse. Moze i 4.5x3 da se isece duzina, ali sam ostavio 5x3 ako bude malo zafalilo.

 

3. Kada smo dobili zeljeni elipsa oblik, iseci kruzne rupice u blizini ivica elipse, na udaljenosti nekih 10cm skroz u krug.

 

4. Uzeti neki lastis, po mogucstvu malo jaci i izmeriti ga da otp pravi elipsu oko tockova motora, u rastegnutoj formi. To je otprilike duzina od 1.5-2 metra.

 

5. Provlaciti lastis po rupicama prethodno isecebim po ivic elipse.

 

6. Vezati lastis (spojiti dva kraja), moze i usivanje, ali ovo je prostije.

 

7. Obeleziti markerom na prednjoj i zadnoj strani cirade koja je to strana, na ovoj od 5 metara, da bi ste znali koji deo ide na prednji li zadnji kraj motora.

 

8. Navuci ceradu na motor i uzivati u postignutom efektu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

neznam meni taj motor je vrh ja ga imao novog i vozio ga 3.5 meseca prešao 18500km imam samo reči hvale od prepravki samo auspuh i pumpu goriva i vatra gasio ga nisam ulje menjao svake subote sećam se ko da je juče bilo

i da taj indian style mi je full

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

drugari treba mi mala pomoc. Ortak ima Chelengera i ima problem sa njim. Kaze da u voznji na jacem gasu trokira tj ne dobija gas kako bi trebalo. Da li je neko voljan a da je iz Bg-a ustupi svoj motor za dijagnostiku kvara. Ladno pivce ide dok se majstoer igra sa motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Није ти потребан мотор за дијагностику  :jok:  крени прво од горива да ли има воде , онда карб да ли је чишћен и када  ;)  по овоме што си написао делује као неки трунчић у карбу . Имаш ли филтер за гориво намонтиран ? да ли је запрљан ? итд. па да видимо даље ако су ове стварчице проверене требало би да проради ( евентуално нека свећица да прекида или каблић .... )  :takoje:  ајд сад заврћи рукаве и почни па да видимо како преде  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav društvo! Evo mene i ovde :)

I imam jedno pitanje. Prijatelj je pre neki dan kupio 'vaki moped i odmah nastao problem. Spao mu je lanac sa lančanika i kad je krenuo da ga vraća primetio je da i lančanik vrlo labavo stoji na točku. Rekao sam mu da parkira i ne pomera motor dok ja ne dođem za koji dan da pogledam.

Da li ima neko sliku iz manuala ili svoju fotku neku, gde se vidi ceo taj sklop lančanik-točak (exploded view) ?

I ako je neko imao sličan problem, šta je bio uzrok/kvar ? Ja predpostavljam da su otišli ublaživači udara ali se plašim da može biti još nešto uz to...

 

Takođe, ima li neko da proda dva zadnja migavca i far, za isti motor ? Far je slomljen i trebalo bi ga promeniti ali ja bih stavio neki kršteniji, da lepše sija pa i to da mi preporučite.

 

 

edit : Našao sam neku sliku na netu. Da li može neko ko je rasturao zadnji točak da mi potvrdi da je to to ?

 

post-4059-0-87246100-1433757977.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja