Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ma naravno, sledece nedelje mu sve menjam, migavce, ulje, deo iznad karba za za dovod vazduha, spricanje svih plastika, poliranje, pravim zadnji nosac kofera... Postavicu fotke kad sve odradim :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Nisam hteo da se mesam, posto ja imam ovo ulje tek 1500-2000km.

 

Prosli vlasnik je sipao motul 10w40, ali skuter ulje, sa kojim se motor prilicno grejao i menjac je bio prilicno glasan.

Onda sam sipao po preporuci ljudi koji se dobro razumeju u tu tematiku, Silkolene 20w50 Mineralno ulje. Prednost ovog ulja je da je gusto i ima visoku temperaturnu vrednost sto odgovara vazdusno hladjenom V2 motoru. Menjac mi je postao tisi i bolje se ponasa za razliku od proslog i motor se uopste vise ne greje kao pre. Takodje mala mana ovog ulja je da bi trebao motor dobro zagrejati pre pocetka voznje, ali sve to ide u prilog protektivnom svojstvu ovog ulja. Mislim da cu i sledeci put sipati ovu gradaciju. 

 

Ja sam se odlucio za Silkolene iz razloga sto kod nas motul je dosta kopiran i ima raznih splacina, a Silkolene sam pritom dobio po nabavnoj ceni.

 

Nadam se da sam ti barem malo pomogao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Jesam ti preporucio ali samo iz tog malog iskustva koje i ja imam sa njim, ali po specifikacijama motora i fabrici koja sama trazi mineralno ulje za ove motore, nisam mogao mnogo da pogresim. Sada vec imam malo vise km sa njim i sve vise vidim da nisam ni malo pogresio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ja sam do sada prezadovoljan menjac lepo radi motor isto tako da nebi ga menjao... Jel ima neko preporuku koje svecice da koristim za challengera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Stavio novi akumulator:

 

Varta 12V, 9Ah - 3430din, pontis motori kraljevo.

Novi regler - 3000din.

 

Jos ostalo da namontiram nove gume, stizu u cetvrtak.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ne bih ga menjao da nije. :) Probio je, prepunjavao je. Na leru je drzao oko 16V, ali cim pocne da se dodaje gas podivlja opasno, kuvao je akumulator, pregorevale su sijalice. Akumulator je bio u ok stanju jer sam ga redovono dopunjavao sa destilovanom vodom. Ali posto mi je trebao akumulator za drugi motor, onda sam taj oprao dobro, sipao novu kiselinu i stavio u Qingqija, a u ovaj motor stavio novi akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Zamenio ulje i jos neke gluposti i presao 300km, ostalo jos poliranje auspuha i to bi bilo to. A da poceo je rezervoar da mi pusta na dnu kod nosaca, najnezgodnije mesto, stavio sam mu poliester git i ok je za sad videcemo koliko ce drzati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Za koje si se odlucio ulje na kraju?

 

Auspuh i hrom delovi su boljka svim kinezima, vremenom pocnu da rdjaju. Moj takodje, ja ga sa vremena na vreme poliram, ali ne znam koliko ce dugo moci, posto je hrom jako tanak. Eventualno pronaci lak za visoke temp, ispolirati povrsinu, blago matirati sa smirglom visoke granulacije pa pokusati tako.

 

Ako ti je poceo curiti na mestu gde bi trebao da se nalazi merac za gorivo, najdugotrajnije resenje je zavariti taj deo (naravno, preduzeti mere bezbednosti, isprazniti, prolufitirati rezervoar, mada ne znam koja bi budala mogla variti pun rezervoar, ali hajde...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D
Danas sam napokon dobio gume i montirao ih na motor. U pitanju je Michelin City Grip, izvorno maxi skuter guma, u ovom slucaju 110/70/16 napred, 140/70/15 pozadi. Mogu samo da zakljucim da je osecaj bio isti kao i pri prvoj voznji Qingqija sa promenom na Michelin, Nebo i Zemlja. Prvo sto ovo nije cruiser guma i motor se mnogo bolje ponasa u krivinama, kocenja su mnogo sigurnija. U svakom slucaju, Michelin kraj 2014 godine, nov VS. Duro 7 godina star. Tesko da se mogu porediti. Motor je usled razlike u profilima nizi sada. Nizi neka 3-4cm, sto mi se svidja jer je za moj ukus bio malo kao jarac, a i izgleda nekako elegantnije kada se gledaju gume, takodje, felne izgledaju vece, ne pojedu ih gume.
 
Promenjeno ulje u zadnjoj kocnici, kao i u prednjoj. Rezulat: Ne znam kako sam kocio do sada. Zadnja skoro da nije kocila, sada pri preterano jakom stiskanju zakljuca tocak. Prednja ne znam kako je radila, u njoj nije bilo ulje, vec gel boje grafita, koliko je potroseno i staro ulje bilo.
 
Sada sam tek postao svestan u koliko losem stanju je ulje u vilama jer vidim koliko propadaju na kocenju. Sledeci zahvat je upravo to. Zamena ulja u vilama.
 
520x540_citygrip.jpg
 
20150508_204454.jpg
 

20150508_204545.jpg
 

20150508_222604.jpg
 
Malo lepse slike i iz vise uglova kada operem motor. :D
 
P.S. Otpao mi desni retrovizor u sred voznje danas. Poceo da se trese u jednom trenutku, ja stavim ruku na njega da vidim sta se desava, ostane mi u saci. Moram i to srediti. Ako neko zna gde imaju ovakvi retrovizori, neka javi. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У вези ретровизора: то што имаш на мотору је поприлично често употребљавани тип ретровизора. И ја сам био у потрази за једним управо таквим, али у црној боји. Наилазио сам на те, назови хромиране на "Лимунду", "Купујем-продајем" и сличним местима. Ако редовно лопаташ те сајтове, верујем да ћеш га наћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Nasao sinoc posle ovog posta na KP. I to za 850din par. Ali morace malo da saceka s obzirom da sam se sad istrosio za gume, montazu, ventile nove...

 

Hvala u svakom slucaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Secnuo neka 3cm auspuha od zadnje ivice da bih se oslobdio kompletnog dela gde se nalazi ''db killer''. Potom presekao varove koji drze zid prve komore i iscupao je napolje.

 

Dublji zvuk, sa notom ''Chopper'' zvuka, za sada taman, ako u buducnosti bude trebalo glasnije, ide i drugi zid. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Nije kratak. Pa taj auspuh je svakako dugacak, ne smeta mu sto je toliko skracen. Snimicu cim uhvatim malo vremena pa cu staviti na forum.

 

Ako bude neko hteo da radi isto, mogu islikati auspuh i obeleziti sta treba da se uradi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Okej snimi da vidim duzinu i zvuk posto i ja razmisljam da izvadim db killer nesto slab je zvuk bas kad je orginal... :D Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Stavio sam neko polusinteticko 10-40 kupio na mol pumpi. Ok se ponasa motor i menjac normalno funkcionise. Prespricao sam mu plastike u crnu boju i mnogo lepse izgleda. Danas sam ga dovezao iz KSa u Bg. Zadnja kocnica mi nista ne hvata tako da cu sutra morati da rasturim da vidim sta se desava, a i prednja mi nije na zavidnom nivou. :-) Imas extra stvari za motor na aliexpresu, ja sam mnoge stvar uzeo preko tog sajta, retrovizori kakvi hoces. Gume su ti extra Živkoviću, koliko su te kostale? I ja planiram da zamenim, ali tek sledece godine sad sam dekintos, i gume i ulje u vilama :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ispusta se staro, sipa se novo, ali moras da odradis to tako da bude zavoreno u vakumu. Ne sme uci vazduha. Ili da na crevo koje ces nakaciti na sisicu za ispustanje ulja stavis spric pa da ga nategnes i napravis vakum, ili da pumpas kocnicu, odvrnes staf na kratko da izleti ulje, ponovo zavrnes, za to ce ti trebati pomoc prijatelja. :) 

 

Ako se snalazis ok sa engleskim, pogledaj na netu, mnogo vise informacija ces dobiti iz video klipa nego iz pisanja na forumu bez slika.

 

Evo jedan od nacina:

 

Sto se guma tice. Mene su izasle 113e. Obe gume. Cene se krecu razlicito na netu. Ako budes zeleo da menjas, javi se pa cu ti reci od koga sam uzeo, mislim da ces tesko naci bolju cenu. :) Dodaj na to jos 1100din za montazu i nove ventile, posto ce ti ventili biti verovatno raspad stanje kao i kod mene. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala na savetu za gume mi slobodno pusti u pp pa kad nabavim kintu da ih uzmem. Cena je stvarno odlicna. Poslusao sam zvuk, skroz je cool. Bacam pogled na neki video pa na posao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja