Jump to content

Moto Zajednica

I ja padoh - izvuni druze nisam te video

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: bez motora

Bese to 4.08.2011 u Velikoj Plani, provozah se malo po gradu lepo vreme i od opreme samo kaciga,majca i farmerice. Put koji vodi iz grada ka Starom Selu na vec manje naseljenom mestu krecem na nepunih 150m od mesta udesa i odvrnem malo gas (120-140) ispred mene nema automobila u mojoj traci i par automobila nailaze iz suprotnog smera. Lik sa ford fiestom u autu sa zenom suvozacem parkirani kod vulkanizera na suprotnoj strani puta kuda se ja krecem, ukljucuje se u saobracaj ka Starom Selu (pravac kojim se ja krecem) vecom brzinom kako bi izbegao automobile koji mu nailaze u susret i zatvara mi put na nepunih 20m ispred mene. U tom trenutku reagujem naglim kocenjem (6m tragovi kocenja) i pokusavanjem izbegavanja vozila sa desne strane. Kada sam dosao u situaciju da vidim da nemam prostora za prolaz i da udaram u auto, oborim motor na desnu stranu i pustim ga. Motor udara u zadnji desni deo automobila koji se jos uvek nije ispravio na putu i rotira ga za 180 stepeni, a ja klizm 50m po asfaltu i sljunku pored puta. Na srecu prodjoh bez preloma ali sa dosta velikim oguljotinama obe ruke, ledja, usivanjem kolena.

 

Po izvestaju saobracajne policije vozac automobila je kriv za izazivanje saobracajne nesrece izjava vozaca je da me nije video, a ja kriv za prekoracenje brzine i voznju bez A kategorije (koju sam trebao da polozim 16.08) Motor je Yamaha r1 i registrovana je i sad cekam kompletan izvestaj policije i procenu stete osiguranja.

post-951-0-47308800-1313921856_thumb.jpg

post-951-0-62123500-1313921884_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

prvo: DRAGO mi je sto si dobro prosao...iskreno, da skaces od srece...te oguljotine i posekotine su extra...da pevas od srece!!!!!!0takoje.gif

 

drugo: od opreme kacigu a vozis jaku masinu....ccccccccccc...za batine si!!!!!!!!!3tras1.gif

da si imao makar protektore, smanjio bi povrede za 70% koliko vidim iz tvog izvestaja!

 

trece: kategorija, ima mnogo ljudi koji nemaju kategoriju a bolje voze od onih sa kategorijom, ali kategorija se mora imati!sad ce ti staviti zabranu na dobijanje iste(do duse kraj je sezone)....i osasuljice te po dzepu!jel motor registrovan??ima osiguranje??jer ako nije, onda ce te ovi sto su te isekli tuziti, i ono koze na ledjima sto ti je ostalo skinuti!

 

 

cetvrto: ako sam sebe ne cuvas niko te nece sacuvati.......

 

peto: naucio si za male pare zivotnu lekciju!

 

 

SVE NAJBOLJE!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slazem se sa skuteristom iznad. Sve u svemu, ziv si, sa nama si, ne fali ti nista, za posle cemo videti sta i kako ;) Brz oporavak i primeni savete gore :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: cb 500

Prolazio sam tu posle udesa i mogu ti reci da mi je drago sto citam da si prosao bez vecih povreda jer je izgledalo kao da vozac nije preziveo ! Bitno da si ostao ziv i zdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kategorija, ograničenja, sve je to relativno - propisi koji ovde služe više za njakanje poštenih. Možda, što reče neko, voziš bolje od pola nas sa A. Samo: 120 - 140 u naseljenom mestu?! Motorom koji je i ovako slabije vidljiv? Ti si super prošao. KAKO da te u gradu skonta ako ideš brzinom bezbednom za autoput?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Kad vec pisesh ovako javno na ovom forumu da si isao 120-140 u naseljenom mestu nemoj se cuditi ali svaki post ce biti pljuvanje o tebi shto si isao tolikom brzinom...

 

A i stvarno nije u redu da vozish tako po naseljenom mestu... To se moze svrstati u divljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pad sa takve brzine samo sa kacigom hmm prosao si extra i zelim ti brz oporavak.Gledano on je kriv,ali iskreno brzo si isao pa neka te i ne cudi sto te nije skontao.Pa neka ti to bude nauk za ubuduce! :takoje:

 

 

 

 

trece: kategorija, ima mnogo ljudi koji nemaju kategoriju a bolje voze od onih sa kategorijom, ali kategorija se mora imati!sad ce ti staviti zabranu na dobijanje iste(do duse kraj je sezone)....i osasuljice te po dzepu!jel motor registrovan??ima osiguranje??jer ako nije, onda ce te ovi sto su te isekli tuziti, i ono koze na ledjima sto ti je ostalo skinuti!

 

 

Nema veze to da li je registrovan i da li je imao dozvolu.Znam iz licnog iskustva i moze naplatiti svu stetu(materijalnu i ne materijalnu)cak i da je bio pod "gasom".E sada da je on kriv za udes(a nije) tu bi ga ogulili posteno!

 

Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Kada sam ja upitao advokata da li mogu da naplatim štetu jer nisam imao registrovan motor sl. situacija.Samo mi je rekao da štetu možeš naplatiti iako si bio pod gasom a kamoli zbog toga što nemaš registraciju.E sada ako je on mene lagao onda i ja lažem vas... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pad sa takve brzine samo sa kacigom hmm prosao si extra i zelim ti brz oporavak.Gledano on je kriv,ali iskreno brzo si isao pa neka te i ne cudi sto te nije skontao.Pa neka ti to bude nauk za ubuduce! :takoje:

 

 

 

 

trece: kategorija, ima mnogo ljudi koji nemaju kategoriju a bolje voze od onih sa kategorijom, ali kategorija se mora imati!sad ce ti staviti zabranu na dobijanje iste(do duse kraj je sezone)....i osasuljice te po dzepu!jel motor registrovan??ima osiguranje??jer ako nije, onda ce te ovi sto su te isekli tuziti, i ono koze na ledjima sto ti je ostalo skinuti!

 

 

Nema veze to da li je registrovan i da li je imao dozvolu.Znam iz licnog iskustva i moze naplatiti svu stetu(materijalnu i ne materijalnu)cak i da je bio pod "gasom".E sada da je on kriv za udes(a nije) tu bi ga ogulili posteno!

 

Pozdrav! :zdravo:

 

Ne vidim kako nije kriv ako je isao 140 u naseljenom mestu?Da je isao 40-50 taj bi ga sigurno video,a i da ga ne vidi mogao bi da se zaustavi...msm ne kazem ja nista,i ja moju yamahu tu po naselju zgazim do 80-90(ogranicenej 30),ali da se nesto desi ja bi bio kriv...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pad sa takve brzine samo sa kacigom hmm prosao si extra i zelim ti brz oporavak.Gledano on je kriv,ali iskreno brzo si isao pa neka te i ne cudi sto te nije skontao.Pa neka ti to bude nauk za ubuduce! :takoje:

 

 

 

 

trece: kategorija, ima mnogo ljudi koji nemaju kategoriju a bolje voze od onih sa kategorijom, ali kategorija se mora imati!sad ce ti staviti zabranu na dobijanje iste(do duse kraj je sezone)....i osasuljice te po dzepu!jel motor registrovan??ima osiguranje??jer ako nije, onda ce te ovi sto su te isekli tuziti, i ono koze na ledjima sto ti je ostalo skinuti!

 

 

Nema veze to da li je registrovan i da li je imao dozvolu.Znam iz licnog iskustva i moze naplatiti svu stetu(materijalnu i ne materijalnu)cak i da je bio pod "gasom".E sada da je on kriv za udes(a nije) tu bi ga ogulili posteno!

 

Pozdrav! :zdravo:

 

Ne vidim kako nije kriv ako je isao 140 u naseljenom mestu?Da je isao 40-50 taj bi ga sigurno video,a i da ga ne vidi mogao bi da se zaustavi...msm ne kazem ja nista,i ja moju yamahu tu po naselju zgazim do 80-90(ogranicenej 30),ali da se nesto desi ja bi bio kriv...

 

Za prekoračenje brzine jeste kriv i za to će dobiti kaznu kao i za vožnju bez dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Stvarno si genije, komšo, al ne razumem što si išao samo 120? Jel Yamaha bila neispravna? Može to i brže...

 

 

Zasto radis to? Verujem da je skontao iz sjebanog motora i ogrebane bulje da je pogresio. I sad dolazis ti genijalcu da ga kritikujes kao da njemu nije tesko.

 

Elem iz ovakvih prica treba da se izvuce nesto. Naravno da je greska 120km/h u naseljenom mestu ali isto tako je decko pokusao da izvuce situaciju odlicnim kocenjem (nije mu blokirao prednji) i pokusajem da skrene u desno, kad to nije uspelo iskusno je oborio motor i pao profi. Mnogo bolje nego da ga je udario dok je sedeo na motoru. Opet kazem, brzina je napravila celi haos, ali decko nije panicio po ovome sto je rekao i odreagovao je kako treba. Svaka cast, zelim brz oporavak, i ubuduce pamet u glavu jer ako tako nastavis ubices nekoga, i sebe.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Elem iz ovakvih prica treba da se izvuce nesto. Naravno da je greska 120km/h u naseljenom mestu ali isto tako je decko pokusao da izvuce situaciju odlicnim kocenjem (nije mu blokirao prednji) i pokusajem da skrene u desno, kad to nije uspelo iskusno je oborio motor i pao profi. Mnogo bolje nego da ga je udario dok je sedeo na motoru.

 

Ne znam da li je oborio kao profi, ili proklizao manevrišući pri istovremenom kočenju. Pre bih se kladio na ovo drugo. :) Kontam da je bolje kočiti i smanjiti brzinu što više do poslednjeg momenta, nego klizati po asfaltu. Plus što kod većine kola, ako ih udariš dok si na motoru, verovatnije letiš preko njih, a ne pod njih što je moguće kada kliziš po asfaltu. Neka me isprave iskusnije kolege ako grešim.

 

Sve u svemu, dobro se završilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Kontam da je bolje kočiti i smanjiti brzinu što više do poslednjeg momenta, nego klizati po asfaltu. Plus što kod većine kola, ako ih udariš dok si na motoru, verovatnije letiš preko njih, a ne pod njih što je moguće kada kliziš po asfaltu. Neka me isprave iskusnije kolege ako grešim.

 

Sve u svemu, dobro se završilo.

 

 

Ovo i mene zanima pu pu daleko bilo i ne trebalo...

 

Da li je bolje udariti pa se nadati preletu ili klizanje i 100% pod kola ? ako vec mora da se bira ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uvek je "low side" bolji od "high side", naravno na stazi sa peskom okolo :)

 

A najbolje je ne jurcati, skenirati okolinu, predviđati i ostati na točkovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Po pravilima saobracaja se gleda ko je kriv, ti mozes da naplatis stetu ako pokrenes parnicu protiv njega sve moze, ali treba da imas u vidu da si ostao bez dozvole zbog brzine e sad mogao bi da se vadis na l tablicu ako im padne na pamet da ti daju zabranu.

 

Sto se tice dal je bolje klizati ili udariti pa treba imati u vidu neke stvari, asfalt uopste nevoli kozu a posto je decko imao samo kacigu samo ga je jako kocenje spaslo da prodje sa minimalnom stetom, ako ga udaris direkno letis preko pa kako doskocis opet bez opreme rizik veliki ako udaris bocno a na motoru si lomis sigurno nogu, po meni kocenje do blokiranja tockova ako blokira opet nevalja i posle toga oboriti motor na suprotnu stranu od prepreke narvno sve ovo se isplati ako imate opremu ako ne trazite donatora za kozu. I jos jedna stvar odluka se donosu u sekundi ili dve.

 

Sve se svodi na PROCENU sto njegovu sto vasu, a mnogi neumeju da procenjuju prvenstveno vozaci automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Mnogo se pametuje na daljinu...

 

Kada neko dozivi udes NAJVAZNIJE je prvo i bezuslovno pokazati solidarnost i podrsku. I ponuditi pomoc, ako je potrebna (i ako se ima sta ponuditi)...

 

Analiza je dobra i potrebna, ali tek (mnogo) POSLE ovog odozgo. Ili kada ucesnik nije ovde neposredno prisutan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

ja sam se 3 godine vozao bez A kategorije, imao jedan udes (jako slicno ovome sto se tebi desilo, ali sam ja bio kriv... doduse imao sam trostruki prelom sake, i operaciju iste, ali bez ogrebotine jer sam imao opremu) i jos 2 puta me zaustavljali bez dozvole i pisali kazne, i ni jednom nisam dobio zabranu... sto je mnogima bilo cudno...

opametio sam se i polozio A... kao sto ti momci gore kazu... neophodna je ako nista drugo bar zbog zakona...

ja se iskreno nadam da neces dobiti zabranu, ali sad je novi zakon pa te mozda oderu onako kako oni to znaju...

na svu srecu pa si ti da kazemo ok...

moj moto: sve prodje... glava gore i teraj dalje ;)

ziv bio drugar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Elem iz ovakvih prica treba da se izvuce nesto. Naravno da je greska 120km/h u naseljenom mestu ali isto tako je decko pokusao da izvuce situaciju odlicnim kocenjem (nije mu blokirao prednji) i pokusajem da skrene u desno, kad to nije uspelo iskusno je oborio motor i pao profi. Mnogo bolje nego da ga je udario dok je sedeo na motoru.

 

Ne znam da li je oborio kao profi, ili proklizao manevrišući pri istovremenom kočenju. Pre bih se kladio na ovo drugo. :) Kontam da je bolje kočiti i smanjiti brzinu što više do poslednjeg momenta, nego klizati po asfaltu. Plus što kod većine kola, ako ih udariš dok si na motoru, verovatnije letiš preko njih, a ne pod njih što je moguće kada kliziš po asfaltu. Neka me isprave iskusnije kolege ako grešim.

 

Sve u svemu, dobro se završilo.

 

Ne verujem da je proklizao manevrisuci pri kocenju, jer je bio dovoljno pribran da posle obaranja odgurne motor od sebe sto znaci da je bio spreman na klizanje. Po opisanoj situaciji da je oborio motor na LEVU stranu i odgurnuo od sebe podleteo bi pod auto, ali s obzirom da je oborio na DESNU isklizao je pored.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako nisi imao kategoriju, isao si preko dozvoljene brzine, udario si ga od nazad, nemas nikakvog osnova da naplatis stetu od osiguranja ali zato oni imaju osnovu da naplate od tebe. Naplata se vrsi tako sto njemu osiguranje isplati trazenu sumu + nematerijalna steta a onda se regresira od tebe prvo sporazumno a ako se ne slazes onda sudskim putem. Sud vrlo brzo donosi presudu u njihovu korist ali osiguranje tesko naplacuje potrazivanja ako nisi zaposlen ili platu ne primas redovno, nemas automobil ili nekretninu koja se vodi na tebe itd. onda ide kamata dok ne zaboravis pa te ujedu kad se najmanje nadas.

 

Kazna ce ti biti oko 1000 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Prvo, drago mi je da si medju nama jos uvek. Drugo, uvek me je zanimalo kako zakon gleda na ovakve slucajeve. Ti si vozio 120km/h na mestu gde je ogranicenje 50km/h i nisi imao kategoriju pa mi nije jasno kako vozac automobila moze da bude kriv u toj situaciji?! Jel to znaci da si vozio i 300km/h, on bi bio kriv a svi znamo da nije imao sanse da te primeti na vreme (jer zna da po zakonu ti moras da se kreces brzinom ne vecom od 50km/h na tom mestu)? U svakom slucaju zelim ti brz oporavak i bezbednu voznju u buducnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Prvo, drago mi je da si medju nama jos uvek. Drugo, uvek me je zanimalo kako zakon gleda na ovakve slucajeve. Ti si vozio 120km/h na mestu gde je ogranicenje 50km/h

 

Drugar pravnik je branio traktoristu koji je na sličan način, ni kriv ni dužan, prilikom uključivanja preprečio put i, ako se dobro sećam, usmrtio motociklistu. Brzina je bila oko 200. Nije bilo teoretske šanse da ga uoči. Reče da će ga braniti na osnovu "pretpostavke da se ostali učesnici u saobraćaju pridržavaju propisa", tj. da objektivno nije mogao predvideti da će neko ići duplo brže od ograničenja. Ne znam je li se izvukao čovek do kraja, koliko sam shvatio drugara, on sam je smatrao da su male šanse.

 

Zaista je malo mesta gde se motor, pogotovo trkački, može voziti, a da je bezbedno. O propisima da ne pričam: ni na autoputu ne sme preko 120 što je za prosečnu trkalicu smešno (plus što nema krivina). :) U Novom Sadu, pogotovo ako još par drugara signalizira pre nepreglednih krivina, se toleriše na Mišeluku, većina domaćih vozača je navikla na motore tu pa nema puno neočekivanih manevara, ali ni tu nije sigurno. Dok ne dobijemo pravu stazu, biće ovakvih događaja. Super što je prošlo bez teških povreda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Prvo, drago mi je da si medju nama jos uvek. Drugo, uvek me je zanimalo kako zakon gleda na ovakve slucajeve. Ti si vozio 120km/h na mestu gde je ogranicenje 50km/h

 

Drugar pravnik je branio traktoristu koji je na sličan način, ni kriv ni dužan, prilikom uključivanja preprečio put i, ako se dobro sećam, usmrtio motociklistu. Brzina je bila oko 200. Nije bilo teoretske šanse da ga uoči. Reče da će ga braniti na osnovu "pretpostavke da se ostali učesnici u saobraćaju pridržavaju propisa", tj. da objektivno nije mogao predvideti da će neko ići duplo brže od ograničenja. Ne znam je li se izvukao čovek do kraja, koliko sam shvatio drugara, on sam je smatrao da su male šanse.

 

 

Mislim da ce se vecina sloziti samnom da je to veliki propust u zakonu. Iako sam i sam motorista ne mogu da ocekujem da ce neko da me primeti ako prelazim 60m/s (oko 240km/h) Neko ko ocekuje da mu prilazimo brzinom ogranicenom propisima, sigurno nas nece primetiti i stici da reaguje na vreme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja