Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Svima veliki pozdrav, juce sam kupio Sym joymax 125 2007, kupio sam ga veoma povoljno jer mu ne radi insrument tabla znaci kilometar sat, obrtomer i displej, zna li iko kolika je cijena nove table jer kod nas (Crna gora) nema predstavnistva? Hvala unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Zemljace skini ti retrovizore,vizir i jos 3,4 plastike da bi dosao iza instrument table i pogledaj da li dzek stoji dobro ,pa ako je to ok onda zovemo Ogija iz Sym-a da vidimo koliko je tabla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Zemljace skini ti retrovizore,vizir i jos 3,4 plastike da bi dosao iza instrument table i pogledaj da li dzek stoji dobro ,pa ako je to ok onda zovemo Ogija iz Sym-a da vidimo koliko je tabla.

 

To sam prvo uradio i otvarao je komplet ali vidim da je neko tamo nesto letovao prepravljao a i nekoliko integralnih kola vidim da su nagorela... znaci nema srece, ako mozes da mi saznas ti ili neko drugi koliko kosta nova ili polovna u slucaju da i moze da se nadje. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Danas sam malo obilazio prodavnice opreme za motore i trazio prednje pakne, rolnice i kais... i naravno poludio. Glavna recenica prodavaca je Skini stare i donesi pa cemo naci nesto, zna li neko mozda dimenzije rolnica i gramazu i broj kaisa za Sym Joymax 125 ccm, a pakne cu ipak morati da odnesem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Rolnice su dimenzija 18x14 gramaze 10.1g,al' mislim da malossi nema tu dimenziju,barem nije imao pocetkom godine,a rms nije bas neki kvalitet,pakne ne verujem da ces naci,ali nemoj se obazirati na poslednju konstataciju,ja sam trazio po dosta radnji pocetkom godine i nisam nasao,dimenzija kaisa su 803 x 19,5 x 28 1B01HNA01 ,a instrument tabla u radnji je 17.000 dinara,a polovna ne znam gde bi mogla da se trazi,da smo u Francuskoj naslo bi se lagano,ali ovde....

 

cam005531.jpg

 

cam005511.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Pozvao sam Sym-ovo zastupnistu u Bg, rekli su mi da nemaju od Joymax-a tablu ali mislim da je ista od GTS 125 ili je to u sustini isti motor...??? Jos jednom puno hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Simu je malo zezalo kvacilo,malo je tresuckao kad kreće i medjuubrzanje nije bilo kao sto je bilo nekad pa sam otisao kod Dareta da vidimo sta je :)

 

Kuplung je na operacionom stolu

 

cam01238.jpg

 

Sprave ze mučenje :)

 

 

cam01240.jpg

 

Delovi pre stavljanja novog lubrikanta moraju da se okupaju :)

 

cam01249.jpg

 

ko će sve ovo da sastavi :)

 

 

cam01244.jpg

 

Osovinice ošmirglane i spremne za mazanje mašću :)

 

 

cam01254.jpg

 

Sima sada ide kao lud,medjuubrzanje je kao sto je nekada i bilo,dodam gas,on ubrza,ne kilavi jeeejjjejjeeej :D :D

 

Želeo bi da se javno zahvalim Daretu na živcima,strpljenju i pomoći za Simu,ja mu dodjem kao Stevo Žigon iz Priča iz radionice a Dare kao Zoran Radmilovic.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Pitanje : kakva je situacija na našem tržištu rezervnih delova za Sym skutere? Kakve su cene u odnosu na druge skutere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Polovnih delova nema (barem ja nisam nasao) ,novih ima u predstavništvu u beogradu,cene su npr. filter vazduha 1900 din ,pločice 3600 din,rolnice 1500din,kais 6700din, npr u pgs kais za piaggio qussar agregat je 10000 din,kopiju filtera vazduha nisam nasao kao ni pločica,kais u toj dimenziji ima dayco ali ne znam da li ima da se kupi kod nas.Ako treba jos neki info pitaj :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Kvalitet je odličan,ako se redovno održava moze dosta,dosta,dostaaaa da služi,važno je kao i na svakom skuteru/motoru menjati ulje po predvidjenim intervalima i nema problema,nekoliko puta na semaforu u gradu kad neki sym stane pored mene pitam kako sluzi ,kako ide,svi kazu da nemaju problema,generalno kvalitet je odličan,sem npr nekoliko dečijih bolesti npr mehanizam za zatvaranje male ostavice pored volana i na ''tunelu'' posto je napravljen od dva platična pipka hoće lako da se polomi i onemoguci permanentno zatvaranje poklopca istog.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Cule ista stvar mi se desava kad krecem, jeste li mijenjali neke djelove na kvacilu ili samo ciscenje i podmazivanje? Neki tip mi nudi izduv marke RACE valjda ih neko pravi u Srbiji nijesam do sada cuo mada izgleda lijepo i dobro uradjeno, zna li neko nesto o tim izduvima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cule ista stvar mi se desava kad krecem, jeste li mijenjali neke djelove na kvacilu ili samo ciscenje i podmazivanje? Neki tip mi nudi izduv marke RACE valjda ih neko pravi u Srbiji nijesam do sada cuo mada izgleda lijepo i dobro uradjeno, zna li neko nesto o tim izduvima?

 

Kvacio smo rasklopili, ocistili, odmastili, podmazali i sklopili 0namigivanje.gif

 

Race izduv pravi Robert iz Ade, bio u januaru mesecu ove godine kod njega i ostao bez teksta kada sam video alat koji ima i kako je sve cisto/uredno. Pored mene, Race izduv ima Culle na Symi, Alex i Bigi na AA500...odlicni lonci ( Alex ne prestaje sa turiranjem 1nanana.gif ) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Nemam pojma kako se krecu cijene kod tog Roberta, ovaj mi prodaje 150€ za 125 ccm, mislim da je malo skupo ili grijesim...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja