Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Probaj rukom da gurnes kurbu pa vidi kako ide,ako ide lako lako onda je otisla kompresiona karika al ne verujem da je to,pre je zapuseno neko crevce za gorivo,neki falš vazduh ili tako nešto bezbolnije prirode nego kompresija :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Probaj rukom da gurnes kurbu pa vidi kako ide,ako ide lako lako onda je otisla kompresiona karika al ne verujem da je to,pre je zapuseno neko crevce za gorivo,neki falš vazduh ili tako nešto bezbolnije prirode nego kompresija :D .

 

 

 

U pravu si, bio je falsh vazduh, nije mi zatvarao usisni ventil kako treba, majstor zamijenio njega i sauh, jutros bilo 2 stepena upalio je na dodir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

treba mi pomoc,

 

u vezi SYM GTS 125, da li je zahvalan motor, kakav je za odrzavanje, imam dobru ponudu pa me interesuje kakav je.

 

Hvala

 

Prvo pozdrav svima naforumu. Imam i ja jedno pitanje u vezi SYM GTS 125 (JOYMAX) a to je ima li ko iskustva dali ga je moguće frizirati na veću kubikažu, koliko bi to koštalo i koliko se dobije

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Sima dobio novi filter vazduha,u nadi da ce ici kao sto treba,on se ubrdo ''gusi'' i osetno slabije ide od onoga sto se ocekuje,nadamo se da je problem u srafu koji dozira smesu benzina i vazduha,ali je to ''drndao'' stari vlasnik ,pa ja sad ne znam gde se nalazi i koliko da ga podesim.Jel neko zna gde se nalazi taj sraf i da li je to problem ili imate neku drugu dijagnozu?

 

P.S.

 

Sta moze da smanji dotok goriva?Zaprljan filter goriva,nesto u karburatoru ili nesto trece ?

Promenio član Culle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Zajkov je,daj neki konstruktivan predlog,umesto sto zamajavas posten narod :D:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Culle,evo sta mi je profa odgovorio, mozda jos nekom pomogne u buducnosti:

Sto se karburatora tice, nekako ne verujem da mu je potrebno ultrazvucno ciscenje, ali nekako slutim da bi taj problem koji imas mogao biti od dugog stajanja. Meni se svaki put nakon duzeg stajanja (u garazi i gotovo savrsenim uslovima) desavalo da kvacilo spregne mnogo pre nego sto bi trebalo(a treba da spreze oko 3500-4000 rpm, tj. tad treba da krene skuter), a buduci da je to ipak slabasan motor, kad spregne na 2500 rpm, onda nema snage da povuce, i hoce i da se ugasi.

Mislim da je to zbog korozije koja se nahvata nazvonu kvacila (i mozda i na remenicama varijatora), i taj sloj korozije obezbedjuje vece trenje, a i podebljava same delove. Nakon malo voznje je to dolazilo na svoje, i vise nije bilo problema On otprilike treba da se vrti 4000rpm pri 50 km/h, 5000 pri 60, 6000 pri 70, 7000 pri 80, 8000 pri 90, i oko 9000rpm pri 100 km/h. Ako je to otprilike tako, onda je s varijatorom sve u redu.Meni je SYM isao identicno kad je imao predjenih 3000 km,kao i kad je imao 17.000 km, kad sam ga prodao.

Dakle, davno je on razradjen,pogotovo sto su danasnji motori pravljeni sa manjim tolerancijama (preciznije izradjenim delovima), pa i ne zahtevaju neko razradjivanje.

E, sad, ako tesko pali, onda zaista nemam neku ideju (i to nema veze s varijatorom ili kvacilom),moze da bude automatski "sauh". Mozda da pogledas da slucajno nije puklo neko crevo za vazduh(CULLE, SECAS SE DA SI MI PRICAO DA BI MOZDA TREBALODA SE ZAMENI CREVO), (to su debela creva kojima vazduh dolazi DO kutije filtera za vazduh, kao i od kutije do karburatora). Ako je kojim slucajem puklo, hoce da kroz rupu povuce "fals vazduh", tj. da dobija vise vazduha nego sto treba, i to bi mogao biti uzrok problema, jer karburator ne dozira dovoljno goriva

Nadam se da nije do kompresije, jer bi to bio znacajniji problem. Pad stepena kompresije ne dolazi sam od sebe, nego eventualno od toga da je vozen bez filtera za vazduh duze vreme, ili vec nesto slicno. Ne verujem da je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je kompresija OK ondak se baci na proveru varnice - goriva - vazduh - ventili.... kreni redom 1neznam.gif

 

....vozen bez f. vazduha = rende za karike 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Dare,bez filtera je vozen svega 20km. Sutra ce ga Culle paliti,pa ako opet bude pravio problem,doterace ga do tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Sym GTS

Moje symche pocelo da trese kada krecem. Cistili smo, podmazivali i na kraju moram da uzmem rezervne delove. Narucio sam novo zvono, lamelice ,ali ne mogu da nadjem oprugice za lamelice. Nema ih kod ovlascenog uvoznika. Da li ima negde u Beogradu da se nadju? Treba mi hitno!

 

Unapred zahvalan,

 

Sasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Moje symche pocelo da trese kada krecem. Cistili smo, podmazivali i na kraju moram da uzmem rezervne delove. Narucio sam novo zvono, lamelice ,ali ne mogu da nadjem oprugice za lamelice. Nema ih kod ovlascenog uvoznika. Da li ima negde u Beogradu da se nadju? Treba mi hitno!

 

Unapred zahvalan,

 

Sasa

 

Koje je godiste i kubikaza ?Kako nema u predstavnistvu?Mislim da im je cena 70 din :) .Sto ne stavis stare za prvu pomoc?Mogu da se stave i neke malosi samo treba odabrati pravu tvrdocu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Hvala na odgovoru. GTS 125 je 2007. god. Motor nije mnogo presao, oko 10000, nego je problem u "debilu" koji je bio zastupnik i serviser za Nis. Kada je poceo da malo trese, oterao sam ga kod njega da vidi sta je. Kao sredio je sve i prosle godine je pocelo opet. Odem ja kod drgog servisera posto ovaj nije vise radio i imali smo sta da vidimo. Lik je gurao tovatnu mast izmedju lamelica i zvona i prejebao sve jer nije mogao da rasturi. Elem, danas idem za BG, pa do Teletreda da kupim da zamenim sve. Ako neko zna gde mogu da kupim opruge za lamelice za sym GTS 125 ili neku adekvatnu zamenu neka pise sto pre?!?. Pomagajte!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP
opruge lamela i moras da vidis koji ti je f (precnik) kvacila,a sto sve menjas ako je bilo samo zamasceno,samo ga operi sa nekim odmascivacem i vozi :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Kupljeno u subotu. :) Morao sam da menjam. Na unutrasnjem obodu zvona se pojavili risovi....ove nove lamelice sto smo lepili nesto ne nalezu kako treba, vidim da se nesto ne trose kako treba tj.podjednako....sve otislo u k... A reci mi, opruge nismo primetili da se nesto pohabale, da li mogu da vratim stare ili cu morati da i njih menjam posto sve menjam. Tvoj predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

A da...prosle godine sam uzeo Michelin Power Pure, meni se svidjaju, tvoje iskustvo? Gde mogu naci neki bolji auspuh za gts 125 da mu dam malo na zivahnosti.

Jos jedno pitanje. Da li bi trebao da mozda cistim karburator kod nekog majstora,kao redovno odrzavanje, lepo za sada radi, nisam primetio da se gusi ili slabije vuce ili da ne diram to uopste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Pozdrav svima poslije duze pauze. Culle sjecas se da sam ja imao problem sa tezim paljenjem i da mi je majstor zamijenio jedan usisni ventil koji nije dobro zarvarao, jer su kod njega dupli usisni i izduvni, poslije toga je palio kao lud i na minusu. I moj sym je tresao pri kretanju, ogulile se lamelice ali sam nasao novo kvacilo od Salcana 150 ccm poklapaju se u milimetar sve dimenzije, namontirao i nikakvih problema evo vec skoro 1500 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Sredio sam symche, zamenio sve i sada ide kao podmazan (da ga ne ureknem) ali ima jedno pitanjce u vezi ulja. Uzeo sam Motul 5-40 i ubacio sam. Da li je dobra gradacija ili sam se zeznuo?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja