Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Dosije X

 

Kad stisnem rucicu,klipovi guraju,al ne mogu da dobijem tvrdju rucicu pa to ti je iako je ozracavana uz pomoc krusevačkog majstor Bugija vise od sat vremena ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1354365112[/url]' post='1407160']

Dosije X

 

Kad stisnem rucicu,klipovi guraju,al ne mogu da dobijem tvrdju rucicu pa to ti je iako je ozracavana uz pomoc krusevačkog "majstora" Bugija vise od sat vremena ....

 

Mislim da si ovako trebao da napises :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

secas se culle kako je bilo na mom sym-u...ista stvar, plocice ok, ulja ok, ali rucica mekana...kad ga upalim i napravim 300metara, rucica otvrdne.....i dan danas mi nije jasno bilo kako to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

secas se culle kako je bilo na mom sym-u...ista stvar, plocice ok, ulja ok, ali rucica mekana...kad ga upalim i napravim 300metara, rucica otvrdne.....i dan danas mi nije jasno bilo kako to!

 

Ma rece neko gore to isto al' nema ko da ga slusa... :)

 

"A da mu das ipak neku desetinu km kroz grad, moraju ipak da legnu malo"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

'vako:

 

Simptomi:

 

Sad kad je MALO zaladnelo,Sima dok se ne zagreje (dobro onako) ne prima dobro gas,s tim sto se to desava samo dok je u nizim obrtajima ( do prve trecine) ,posle sve ide kako treba.Kad mu dam gas ima dramsku pauzu od pola sekunde,sekundu i onda povuce,ponavljam samo ako obrtaji padnu ispod trecine tj na startu ili pri prelasku preko lezeceg ili tome nesto slicno.

 

Moja neka dijagnoza:

 

1.Karburator,ne znam tacno mnogo o karburatoru tako da necu da lupam sta moze biti,iglica,membrana...al' da ne valja nesto ne valja tj. da je zapuseno,zaprljano

2.Svećica

 

Molim iskusnije kolege da udele koji savet tj dijagnozu,jel te,kako bi operacija ''los start/polazak'' bila uspesna :) .

Hvala vi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Culle meni bas ovaj moj od 250 sada radi tako, zimi, tj kad je hladno, dok se ne zagreje, ima knedlu, prvi gas bas proguta a i posle 500 m sam spreman na to da necu imati snage ako usporim, pa preko lezeceg i slicno kao ti... Kod drugara 250 radi normalno... E sad ja se ne uzbudjujujem i to savetujem da primenis i ti... :) Pusti ga da se zagreje i odradi svoje i to je to. Inace pre mnogo godina smo svi cackali po karburatorima, bili su jednostavni i losi, sad ne bi dirao nista. Princip je jednostavan, motor kada se zagreje, trosi 15 do 20 kg vazduha na kg goriva, kada je hladan, mnogo manje, oko 5 kg, tebi sauk radi, nisi rekao da nece i da tesko pali, znaci odradi svoje tj pritvori vazduh na startu, mali motori su mnogo osetljiviji na vazduh, ti ga imas vise zbog necega, onog rebrastog creva ili neceg drugog... Ja to ne bi diro nista, karburator nikako...

 

Sta bi sa zadnjom kocnicom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Radi ona,koči,al' je i dalje meka :/ .Motor ja pustim da se zagreje,upalim ga,odem otvorim kapiju,stavim kacigu,rukavice,on spusti sauh,al' ta knedla mi smeta pri voznji,npr. kad skrecem negde po 90 stepeni usporim i izgubim na brzini i kad treba da ubrzam ono knedla ,verujem da to moze da se popravi ili barem da se ublaži samo ne znam kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ljudi, je l' preporucljivo da skuter tokom stajanja u garazi prezimi sa punim rezervoarom? Ovaj skuter sto sam pazario nije imao pun rezervoar barem godinu dana. Bojim se da ne zardja rezervoar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1. Karburator - moze biti

2. Svecica - tesko da moze biti

3. Ventili - mozda zaprljani, garez na pecurci ventila pa ne moze gorivo lepo da sklizne ka cilindru ( takav isti problem imaju sve 407ce 1.8cc dok se ne zagreje, motor radi kao traktor, knedla za knedlom, posle sve normalno )

ili neki 5,6,8mi faktor... e sad da li treba cackati za toliko malo ki sto rece cika Toma ne znam 1neznam.gif cackas cackas pa mecku na kraju iscackas 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Kolege dajte malo ozbiljnosti,pristupite studiozno,ja vozim skuter i dalje,lokal varijanta ali vozim i ta knedla me nervira,ne verujem da je neki VELIKI kvar,jer bi se to odrazilo i kad je malo veca temperatura.

 

@Zeka

 

Tako ja kad Dare uzme da ga raskupusava :) :) :)

 

@

 

Dare jel mora da se skida cela glava da bi se doslo do ventila :/ ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kolege dajte malo ozbiljnosti,pristupite studiozno,ja vozim skuter i dalje,lokal varijanta ali vozim i ta knedla me nervira,ne verujem da je neki VELIKI kvar,jer bi se to odrazilo i kad je malo veca temperatura.

 

@Zeka

 

Tako ja kad Dare uzme da ga raskupusava :) :) :)

 

@

 

Dare jel mora da se skida cela glava da bi se doslo do ventila :/ ?

 

Slicno ovome 0namigivanje.gif

 

DSC_0458.jpg

image

 

 

DSC_0459.jpg

upload photos

 

 

DSC_0463.jpg

upload foto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

A da se ja drogiram kao i sva druga ''deca'' hahahahha :D ?A jel ima neka tečnost da se sipa da bi se pečurke malo plakunle 0stabre.gif ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ima na pumpama raznih proizvodjaca ja sam kupio neki SONAX i dradio je posao ali ne sme da se sipa cesto kaze na svakih 5000km...kosta oko 600din i ja sam sipao pola na jedan ceo rezervoar a pola na drugi ceo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto mi jos malo ide 9-ti servis po redu, taman pre zamene ulja, agregat ce odraditi na Wynnsu

 

WYN76695_WEB.jpg

free photo hosting

 

ni sam ne znam koliko litara je proslo kroz moje ruke proteklih godina, jedino sto mogu reci da je tecnost ( nije aditiv, ne dodaje se gorivu u rezervoaru vec ide ufuel_serve.jpg

photo sharing sites ) odlicna 1aha.gif jer zna da se desi da ciscenje dizni u ult. z. kadi ne resi 100% problem vec mora da se "provuce" Wynn's

 

3951.jpg

free image hosting

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Juce sam poludio, taman lijep dan i pomislih da malo provozam sym-a ali.... prvo je verglao dobrih 3-4 minuta, pa jos toliko na kurblu pa opet na verglanje i napokon je upalio, ali nece da drzi gas dok se dobro ne zagrije, odem i kupim elekticni sauh ugradim ali jutros ista stvar, da ne zna neko o cemu se radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Juce sam poludio, taman lijep dan i pomislih da malo provozam sym-a ali.... prvo je verglao dobrih 3-4 minuta, pa jos toliko na kurblu pa opet na verglanje i napokon je upalio, ali nece da drzi gas dok se dobro ne zagrije, odem i kupim elekticni sauh ugradim ali jutros ista stvar, da ne zna neko o cemu se radi?

 

Ja bih rekao da je to losa kompresija bato!!!1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Skini tepih u sedistu,ima jedan poklopac,odšrafi ga i tu je karburator,vidi kakav ti je ler gas i sajla gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Danas sam mu cistio karburator, bilo je dosta prljavstine u njemu, poslije toga je upalio mnogo brze nego prije ali mislim da ni to nije OK. Izgleda cu morati kod nekog majstora da izmjerim kompresiju, mada su kod nas majstori za motore...pomozi Boze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja