Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Heksagonal je skuplji od ovala ali ćeš teško nahvatati Roberta, jer čovek je bolestan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

post-26044-0-90996500-1351701263_thumb.jpgpost-26044-0-32733400-1351701213_thumb.jpg

 

To je taj...

 

Uhhh puno je 150e, ovaj model ne bi trebao premasiti 100e jer je radio kolegi na KLE-u isti takav samo sa niklovanom kapicom ( 100e je kostalo ) ... da ne bi puno pametovali najbolje je da ga kontaktiras preko fb-a i pitas sta te zanima

link.... http://www.facebook....exhaust?fref=ts

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Heksagonal je nov 170€,a klasičan oval je mislim 100€ nov,ali pošto ovaj ima drugu završnu kapicu možda je 20€ skuplji,ali mislim da ovaj nije za 125 kubika jer mi na slikama deluje da je ulazna cev veceg prečnika od 25.4mm koliko je na gts-u 125ccm i zakrivljena je na gore a kod sym-a je prava (barem je tako kod mene) ,msm da je ovo od negog piaggio agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

jer mi na slikama deluje da je ulazna cev veceg prečnika od 25.4mm koliko je na gts-u 125ccm i zakrivljena je na gore a kod sym-a je prava (barem je tako kod mene)

 

I meni se cini da je ova sira ali nije fixna moze da se izvuce, ja je izvlacio da pogledam, moze da se okrene, a na kraju ima neki reducir koji je dosta uzak mozda cak i odgovarajuci za Sym-a.

Da slucajno ne zna neko od cega odgovara zadnji disk za GTS u slucaju da ne nadjem original? Mislim da je 200 mm sa tri srafa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

U velikoj sam dilemi, za vikend bih uzeo jednog Syma i bio sam skoro ubedjen da cu ga pazariti:

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2434971/sym_gts/

 

Ali se pojavio ovaj i totalno me sludeo:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2712422/kymco_grand_dink_200i/

 

 

 

Ovaj Kymco ima kao sto vidite 200 ccm, iz Italije, isto predjena kilometraza kao i Sym. O Symu znam gotovo sve sto me zanima. Ovaj Kymco je koliko znam bas te 2007 redizajniran, kakva je dostupnost delova za ovaj novi Grand Dink? Svaki savet dobrodosao. Sad malo naginjem ka ovom Kymcu jer ima 200cm..

New znam,nisam pametan, pomozite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Pa Sym ti je po velicini, udobnosti itd izmedju G.Dinka i Xcitinga, e sad ovaj prvi ako ti je od 200 ccm, ide bolje sigurno od Syme 125, em laksi em motor jaci samo sto ja sumnjam da je ovaj italijan presao samo 6.000 km, vidi kada su mu gume proizvedene, ako su original, onda ok, ako su menjane, onda... :) I da povedes nekog ko ima iskustva itd itd...

Znaci Syma je veci i lepsi, ovaj drugi jaci, manji i ruzniji (po meni)... Sam moras resiti...

 

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Gledam sad,ovaj Kymca prodaje kao Grand Dink,a koliko vidim to je Kymco Yager gt koji je za americko trziste.

Pitao sam ga,ima fabricke gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ukoliko je neki znalac voljan sutra da ide sa mnom do Velikog Gradista, neka me kontaktira. Naravno troskovi,pivo i rostilj se podrazumevaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja moram da glasam za Symu, mnogoooooo je lepsi a sigurno i udobniji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pa ne znam ni sam, bukvalno imam i za i protiv u oba slucaja. Vise bih voleo malo manji skuter, a da opet bude maxi (pocetnik sam). Estetika mi ne igra neku presudnu ulogu. Ovaj Kymco kod nas nije zastupljen, bar ga ja uopste nisam vidjao ovde. Kymco uvoznik ga nema na lageru koliko znam, pa ne znam kakav je za delove.

Sa druge strane, bojim se da ce mi posle nekog vremena 125ccm biti suvise slabo, kao vecini. Ne bih se puno razmisljao, uzeo bih Syma, ali me bas vuce ka ovih 200ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Pa pazi i mene sad vuce 300cc pa ce onda 500cc i tako u nedogled, al sam ja onako zacrtao da 250cc idealno bar za sada i u narednih par godina, mozda je razlog vise da uzmes 125cc bas taj sto si pocetnik i imas jedno dve sezone da savladas voznju na dva tocka a verujem da ces prolaziti kao i svi mi kroz neprijatne situacije sto mislim da ta kubikaza od 125cc idealna za pocetnika, moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Sad malo zagledam ovaj Kymco. Cini mi se da je na par mesta izgreban i ovaj kofer je ocajan. Italijan je, a tamo bas ne maze svoje skutere. Prodavac ima na sajtu cenu od 1250e i brzo sam uspeo da mu spustim na 1000e, sto mi dodatno uliva sumnju. A mozda mu je samo hitno za pare, ko ce ga znati.

 

Culle, Satelis, sutra definitivno idem da gledam Syma, pa eto ako neko od vas dvojice moze sa mnom, mnogo bi mi znacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1- Iz Italije, star 6 godina presao 6.800km skoro sam siguran da nema sanse 1jok.gif

 

2- Kada otvoris link G. Dinka ako me oko ne vara na prvoj slici ( slika od napred ), vidi se kako vila i tocak stoji ukrivo u odnosu na prednju centralnu masku

 

3- pogledaj rucice na volanu... nisu ravne, leva je spustenija u odnosu na desnu, rucice kocnice...oljustena farba ili sta vec 1neznam.gif ( za tu "malu" km nemoguce )

 

4- na levom retrovizoru dosta tamnija plastika u odnosu na desni

 

........... ko ce ga znati sta bi se tek uzivo videlo/primetilo, moj glas ide Symi 0takoje.gif

sutra ne mogu, posao + obaveze 1neznam.gif nedelja moze1aha.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

1- Iz Italije, star 6 godina presao 6.800km skoro sam siguran da nema sanse 1jok.gif

 

2- Kada otvoris link G. Dinka ako me oko ne vara na prvoj slici ( slika od napred ), vidi se kako vila i tocak stoji ukrivo u odnosu na prednju centralnu masku

 

3- pogledaj rucice na volanu... nisu ravne, leva je spustenija u odnosu na desnu, rucice kocnice...oljustena farba ili sta vec 1neznam.gif ( za tu "malu" km nemoguce )

 

4- na levom retrovizoru dosta tamnija plastika u odnosu na desni

 

........... ko ce ga znati sta bi se tek uzivo videlo/primetilo, moj glas ide Symi 0takoje.gif

sutra ne mogu, posao + obaveze 1neznam.gif nedelja moze1aha.gif

 

 

 

Dare care oko sokolovo! :D

Procitao sam stavku br. 1 sto si napisao i reko daj necu da citam vise ocu da vidim da li cu da vidim neke falinke sam. Gledam i ne vidim nista, i onda procitam sta si napisao i vidim sve :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Geometrija ne moge da se utvrdi na osnovu fotografije napravljene ko zna kakvim fotoaparatom, cim skuter nije u centru, sve ostalo pada u vodu. Pogledajte tocak na Golfu i ogradu u levom uglu i ogradu i banderu u desnom uglu, nakrivljeni su na suprotne strane, to je ono kad je nos blizu objektiva pa izgleda velik a cim krene levo ili desno, ne lici na sebe... Ogledala takodje, leva je do neke kuce, tamnija, desna prema putu, svetlija. To fotografski... ;)

 

Ostalo dok se ne vidi...

 

http://www.moto.it/moto-usate/kymco/dink-200/dink-200-i--2007-12/index.html?d=0&o=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Tommy.n, hvala za ovaj link. Ovde se vidi raspon cena od 1000 do 1800e za ovaj motor i to godiste. Za koliko je on morao tamo da ga pazari da ima racunicu prodajuci ga ovde, sa placenom carinom i PDV-om? Nekih 600-700e rekao bih. U oglasu stoji da ima servisnu knjizicu, ali mi je u razgovoru rekao da je u pitanju "neka Kymcova knjiga".

Ovo sto je Satelis primetio,ja nikad ne bih, sem ovih rucica kocnice. Za retrovizore je verovatno senka u pitanju. Za ovo drugo vec ne znam, da li je u pitanju nagib puta, objektiv ili je zaista kriv. Rekao je da ce mi danas poslati detaljnije slike. A moze i da mi preveze motor u Bg, posto mu brat vozi kombi cesto za Italiju.

E sad, posto je motor iz Italije, mora da se prevede i saobracajna. Receno mi je da to kosta oko 15e po stranici. Ima li jos nekih troskova, sem takse za prepis na moje ime?

 

Satlis, hvala puno, nadam se da ce vlasnik Syma biti slobodan sutra, pa da konacno zavrsimo sagu mog prvog skutera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Odluka je pala! Kupio sam Sym-a. Sutra idem da zavrsim sa prodavcem pravni deo i da ga preuzmem.

 

 

Ovim putem zelim da se zahvalim Culletu, koji je odradio strucnu analizu skutera i pruzio mi podrsku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Juce zamenio zadnje plocice i rucica kocnice postala meka kao da ima vazduh,ozracio je nekoliko puta i nista rucica i dalje meka,koci ali jedno 30% slabije,ne znam vise sta da radim,jel ima neko neki savet kako da proverim da li ima vazduha u sistemu ili da obratim paznju na nesto drugo da bi kocnica dobro radila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1354219767[/url]' post='1406437']

Juce zamenio zadnje plocice i rucica kocnice postala meka kao da ima vazduh,ozracio je nekoliko puta i nista rucica i dalje meka,koci ali jedno 30% slabije,ne znam vise sta da radim,jel ima neko neki savet kako da proverim da li ima vazduha u sistemu ili da obratim paznju na nesto drugo da bi kocnica dobro radila.

 

Nisi lepo ozracio.....pozvacu te ja sutra da ti objasnim postupak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Toma

 

Stavio sam polovne plocice,nisam pametan,ne znam zasto se izgubio pritisak u rucici,da je sistem negde otovren,gubio bi ulje,da je imao vazduha izbacio bi ga,nisam pametan

 

@Bugi

 

Oket,sutra radim (ustajem za 6 sati :/ ) pa ako se ne budem odma' javio da znas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja