Jump to content

Moto Zajednica

ne znam de je vlasnik, imam motor i papire - a ocu registrujem

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

dakle, ova je situacija: komsija kod mene je gastarbajter, i dodje jednom u trista godine u kucu. i skoro, zvao me da mu pomognem oko garaze, a u garazi -

 

Gilera Runner 50, 1999 godiste.

 

i, rece mi da ako ocu mogu da ga uzmem, uz nekakvu bezveze komepnzaciju (mobilni telefon) , ali problem:

 

skuter je poslednji put registrovan 2002, na ime nekog coveka koji je ziveo u zemunu, i dao skuter ovom mom komsiji, i od tad ostao tu.

 

ima SIM osiguranje, i saobracajnu dozvolu, registrovan na zemun tablice jos u 2002, i to je to.

 

tog coveka, pored specificnog prezimena NE uspem da nadjem ama bas nigde, zvao sam i osiguranje, i trazio ga na fejsu, i u belim stranama - nema.

 

 

e sad - sobizrom da se taj zemunac oprostio od motora, a motor je kod mog komshije, koji bi mi ga dao za jedan mobilni (valjam mobilne) pitanje je:

 

KAKO da ja ovo registrujem na sebe ?

 

jel mi neophodan taj zemunac da ga nadjem ? komsija je imao broj tog coveka jos od 2002, ali je naravno nedostupan, a ulica i broj na kojem je prijavljen po osiguranju vise nisu njegova adresa.

 

 

jel postoji nacin da registrujem ovo na sebe, bez da nadjem tog coveka ?

 

 

pitam ovo, zato sto sam ranije po oglasim vidjao - "papiri za taj i taj motor" pa pretpostavljam da sa papirima koje ja vec imam, mogu da registrujem motor na sebe, bez da nalazim prethodnog vlasnika.

 

hvala veliko u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

aha, jasno. jel u tom slucaju, ukoliko nadjem njega, dovoljan samo njegov stambilj na neki papir, ili je potrebno da on odlazi u kojekakve opstine, sup-ove i zavode ?

 

i, da li postoji neka varijanta "ispod zita" za takve stvari ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Skuteri su se do ove godine registrovali na trajno tako da ti ta tablica jos radi posao. Moras naci vlasnika jer bez njega nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

hahah, slobo duvaj ga! :D

 

nasao vlasnika, dogovorio shtambilj, dakle, prodajem tog runner-a i moj ATX, i ocu da uzmem neki maksi skuter sto moze da ide >90. nadji mi nekog matorog maksi japanca slobo, i sredicu ti neke klaberke za snoshkicu! :D

 

inace, covek je rekao da ce da udari potpis bez problema, bez ikakve nadoknade, gotivac neki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

meni je zaista svejedno da li ce motor da ima menjac ili ne, ali mi najvise prija voznja na maksi skuteru, zbog komfora i sigurnosti.

 

imao sam prilike ovo leto da se vozim, i naucim na CBR 600RR, i kapiram da je to ultra zanimljivo - ali ako si ljubitelj voznje. a u slucaju da ti treba prevozno sredstvo od A do B - maksi skuter mi deluje kao najbolji izbor, zar ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja