Jump to content

Moto Zajednica

treba mi stator ili namotaji za versys, er6...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

dakle crkao mi je stator na versysa 2008g

 

evo kako to izgleda

 

stator.jpg

 

inace se uspjesno reparira ali meni je nekako stradala i ova crna plastika sto dodje ispod ovih namotaja zice i pravi masu...

moram kupovati novi ili neki polovan...

 

svaka pomoc je vise nego dobrodosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2507 postova
  • Lokacija: Zemun

au, skupo zezanje, u americi je nov deo manje od 200e, a u evropi 370e!

ako imas nekog prijatelja da ti donese to bi bilo super, ako ne - probaj preko nekoga od ljudi koji se time bave za procenat.

 

21003-0042STATOR

nisam gledao polovne ili neke alternativne

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Posto imam isti problem od pre neki dan sa svojim KLE-om (crkao mi je stator), puno bi mi pomoglo kada bi objavio informaciju kako si, da li si i gde si resio problem.

Dobrodosla bi i svaka preporuka ostalih kolega, kako i gde bi se mogao resiti ovaj problem. U obzir bi dosao prevashodno remont pomenutog dela - za KLE-a.

Hvala unapred NENAD!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ako mozes napisi i koliko ti je presao motorcikl posto je strasno mlad motor da bi mu crkao takav deo? :stabre:

 

36.000km. I nisam znao da statori "crkavaju" samo na starim motociklima...???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa mislim star/mnogo presao. Tako sam na to gledao. Moze i na novom da crkne ako predjes dosta. Opet mi to 36000 malo... Jel imas neke dodatne potrosace? Sijalicu od 100W, Ksenone, Grejace rucica ili tako nesto?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pa mislim star/mnogo presao. Tako sam na to gledao. Moze i na novom da crkne ako predjes dosta. Opet mi to 36000 malo... Jel imas neke dodatne potrosace? Sijalicu od 100W, Ksenone, Grejace rucica ili tako nesto?

 

 

Ksenone DA, i to od pre par dana... A odradio sam i "ledizaciju" pozicija, bas iz razloga smanjenja potrosnje struje. E, sada, ne verujem da su oni razlog, jer za razliku od halogenih sijalica koje trose 55-60w, ksenoni trose 35w. Ili mozda gresim...??? Ako neko ima drugaciju teoriju, bilo bi OK da je podeli sa svima nama. :stabre::neznam::stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok desila se greska.

Moje prvo pitanje sam postavio POSTAVLJACU TEME a ne tebi SHOKLA. Verovatno si pomislio da sam tebi jel vozimo motor sa istim agregatom.

Znaci pitao sam DR Mracnog jer je motor njemu 2008 godiste

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

sto se mene tice, motor je 2008g sa 40,000km nikakvih dodatnih potrosaca nema.

ali izgleda da sam skapirao u cemu je problem. platika koja sluzi kao izolacija vremenom od temperature postane tvrda i jednostavno se raspadne i napravi se kontakt i stator crkava... dakle fabrika greska

 

to je neko moje skromno misljenje iz iskustva jer sam vidio u kakvom je stanju ta platika kod mene.

moj serviser je poslao stator u trstenik, tako da nemam nikakav kontakt. znam samo da su morati da narucuju drugu izolaciju, jer ova moja definitivno nije radila svoj posao vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pitam se, hoce li ikada taj je..ni Kawasaki nauciti da napravi kako treba taj usr..i sistem rotor-stator???????? >:(>:(>:( . Nisu to znali 1980.god na LTD-u, a vidim da ne znaju ni sada!

Juce ujutru sam otvorio deklu zbog odnosenja statora na remont, i docekalo me je fino iznenadjenje - magneti sa rotora su se odlepili, i, naravno, lancana reakcija je pocela (odlepljeni magneti su popadali, neki delovi su se izmrvili, ostetili stator, zasr..i ulje i filter ulja...)... A pocela je i "igranka" od par stotina Evra...

NAZDRAVLJE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ bigbad86: Nema frke, muci nas slichna muka... :(

@ sale ZX10: Hvala lepo, ovaj tvoj post je samo preporuka i potvrda za info koju sam vec ovih dana dobio o ovoj radionici. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Pitam se, hoce li ikada taj je..ni Kawasaki nauciti da napravi kako treba taj usr..i sistem rotor-stator???????? >:(>:(>:( . Nisu to znali 1980.god na LTD-u, a vidim da ne znaju ni sada!

Juce ujutru sam otvorio deklu zbog odnosenja statora na remont, i docekalo me je fino iznenadjenje - magneti sa rotora su se odlepili, i, naravno, lancana reakcija je pocela (odlepljeni magneti su popadali, neki delovi su se izmrvili, ostetili stator, zasr..i ulje i filter ulja...)... A pocela je i "igranka" od par stotina Evra...

NAZDRAVLJE!!!

To isto se dogadjalo i na EN500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

a kako se sve to odrazava na rad motora, mislim koji su simptomi ?

 

prazan akumulator, ne rade svijetla...

 

Tacno tako. Meni je bez ikakvih potrosaca punio svega 12,8V, a bilo sta od potrosaca ukljuceno dovodilo je do trosenja aku, i do totalnog gubitka struje.

To su ti simptomi, a rezultat je da ces ostati bez podosta zivaca i novaca, dok problem ne resis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

i ja sam se patio sa tim. Slučajno mi ponudio jedan forumaš nikola sirig magnet za 100e, obično su tražili 150-200, ali ih nije bilo trenutno. Jedan mi tražio 700e! Stator i pikapove mi je veliki drugar i ljudina guja011 nabavio polovne od preko za čini mi se 25eura. Sve to je povuklo da je crkao i regler, 50 eura, filteri i ulje skoro 50 eura, nov akumulator...

kao što reče igranka od nekoliko stotina eura.

A još moj gpz ceo vredi dva puta toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Covek koji je postavio ovu temu TRAZI STATOR ZA VERSISA!!!

Temu sa gotovo identicnim sadrzajem koja se tice rotora i statora mozete pronaci u rubrici GARAZA-KAWASAKI-ROTOR I STATOR.... Pa da ne offujemo kolegi vise oglas-temu koja mu mozda moze pomoci da problem na svom motoru resi. POZZZ!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

sto se mene tice, motor je 2008g sa 40,000km nikakvih dodatnih potrosaca nema.

ali izgleda da sam skapirao u cemu je problem. platika koja sluzi kao izolacija vremenom od temperature postane tvrda i jednostavno se raspadne i napravi se kontakt i stator crkava... dakle fabrika greska

 

zmanio si uzrok i posledicu. namotaju su uzrok a plastika posledic. vidi se to i na slici koju si okačio.

jedna faza ti je na nekoliko stubića izgorela a i druga faza ti je načeta. da je do plastike imao bi i treću

dibidus izgorelu, a ono jok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

pa vidi, ta plastika ili štagod da je, ima naravno funkciju da izoluje namotaj na stubiću od sloga limova ali i služi kao punioc do oblika zgodnog za motanje navoja. ipak lakovana žica ima neki minimalni radijus savijanja.

znači kada bi se ista zbog nekogh razloga istopila (ipak je to za neku deklarisanu temperaturu), ipak su navoji kompaktni (govorimo o prvom tj fabričkom motanju)a i spoj bi bio u najnižem sloju motanja. ovako spečeno u kompletu a jedne faze, deluje kao da je uzrok regulacja 1 faze u regleru (šlus) ili nešto u instalaciju do istog. znaći preopterećenje u jednoj fazi.

 

 

ja sam od mrleta dobio stator da se zabavljam pošto je lomljava magneta izazvala gadno savijanje par stubića. iskreno da ti kažem otkad sam ga stavio "u kutiju za bolja vremena" , nisam ni pogledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja