Jump to content

Moto Zajednica

JAWA

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav! Prilicno davno moj otac je imao i vozio Jawu (170ccm?) i ja sam se veoma zainteresovao gledajuci slike (crno-bele, naravno!). Inace obozavam starije masine! O njemu me sve interesuje! Kako do delova, pravi li za njih iko vise nove delove (klipove, karike?) Odrzavanje? Iskustva? Svim bajkerima zelim mnogo sunca i kilometara na svojim ljubimcima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

cekaj, jel ti hoces da sredis caletovu, da nabavis slicnu, ili hoces da uzmes bilo sta samo da je Jawa?

mis'im da nema 170, vec 175.

a za Jawu imas delova ko za eMZea i Tomosa - na gomili i jeftino.

OK je Jawa skroz. Samo napred  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 202 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Srecnici su u ono vreme vozili Jawu 175, kao sto je Joseph prikazao.

Smekeri su vozili CZ 175 (jawu) sport

http://www.moto-histo.com/jawacz/cz175.jpg

 

Takvu je moj cale imao... 12 konja...

Ima li negde da se kupi takva? Po mogucstvu u losem stanju, pa da je sredjujem iz pocetka...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

ne znam za ostale jawe ali ja sam imao jedno vreme jawu 350,sacuvaj boze koliko se kvarila,a i potrosnja je bila dosta velika.Valjda su drugi modeli bolji u odnosu na ovu sto sam ja vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

ne znam za ostale jawe ali ja sam imao jedno vreme jawu 350,sacuvaj boze koliko se kvarila,a i potrosnja je bila dosta velika.Valjda su drugi modeli bolji u odnosu na ovu sto sam ja vozio.

I ja isto! NISU ni drugi bolji. I dalje tvrdim da je to JEDINI model na svetu koji NIKAD NE MOŽE da se popravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ne znam za ostale jawe ali ja sam imao jedno vreme jawu 350,sacuvaj boze koliko se kvarila,a i potrosnja je bila dosta velika.Valjda su drugi modeli bolji u odnosu na ovu sto sam ja vozio.

I ja isto! NISU ni drugi bolji. I dalje tvrdim da je to JEDINI model na svetu koji NIKAD NE MOŽE da se popravi...

imao sam 4 Jawe 350. jednu 634 i tri 638. ni sa jednom nisam imao vecih problema, narocito tipa NE MOZE da se popravi. sa drugom ili trecom Jawom sam bio do mora dva puta jedne sezone, presao za tih mesec i po dana 4500km, samo sipao mesavinu (jos pao kod nove varosi, polomio rucicu kvacila, al JAWA JE TO, ima poluautomatsko saltanje (ko je imo zna, ona se i ne salta sa kvacilom, mozda prva al ne mora ni ona), i stigo bez problema).

Problem sa Jawama:

problem je sto su jeftine, pa ih SVAKO ima, a SVAKO ne zna da nasteluje i popravi KAKO VALJA.

dajte tehnicki nepismenima i neobrazovanima Aguste, BMW-e, i bilo koje KVALITETNE marke, pa da vidite kako ce da izadju na los glas od istog tog naroda, kad krenu da ih popravljaju cekicima i srafcigerima, kad sipaju staro masinsko ulje,...

po meni, Jawa je kvalitetnija i tehnicki naprednija od MZ-a, al opet, narod kaze Nemci ovo Nemci ono.  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd

Caletova Jawa je zavrsila davno na nekom otpadu, posle pada. On je srecom mnogo bolje prosao! Ostalo je samo nesto malo delova od nje. Uzeo bih taj model, u iole pristojnom stanju pa bih polako radio deo po deo! Posto ste vecina ljubitelji dvotockasa, sigurno me razumete!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
problem resen! CITAJ:http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9596.0 ;)trange za frange, pa lagano: cape, cape,...
LEGENDO!!! Dali su tebi sve na broju...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

problem resen! CITAJ:http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9596.0 ;)trange za frange, pa lagano: cape, cape,...
LEGENDO!!! Dali su tebi sve na broju...?

znam, shok je u pocetku, al' srecom, ima nas raznih

::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Jawa???? Ne znam za tu 175 ali kad cujem onu 350TS, imam utisak kao da svaki klip radi za sebe. BSA, NSU, BMW, ako nagazis neki Triumph...to su motocikli za restauriranje - pa onda jos i neku kintu mozes da uzmes od kolekcionara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

ne znam za ostale jawe ali ja sam imao jedno vreme jawu 350,sacuvaj boze koliko se kvarila,a i potrosnja je bila dosta velika.Valjda su drugi modeli bolji u odnosu na ovu sto sam ja vozio.

I ja isto! NISU ni drugi bolji. I dalje tvrdim da je to JEDINI model na svetu koji NIKAD NE MOŽE da se popravi...

imao sam 4 Jawe 350. jednu 634 i tri 638. ni sa jednom nisam imao vecih problema, narocito tipa NE MOZE da se popravi. sa drugom ili trecom Jawom sam bio do mora dva puta jedne sezone, presao za tih mesec i po dana 4500km, samo sipao mesavinu (jos pao kod nove varosi, polomio rucicu kvacila, al JAWA JE TO, ima poluautomatsko saltanje (ko je imo zna, ona se i ne salta sa kvacilom, mozda prva al ne mora ni ona), i stigo bez problema).

Problem sa Jawama:

problem je sto su jeftine, pa ih SVAKO ima, a SVAKO ne zna da nasteluje i popravi KAKO VALJA.

dajte tehnicki nepismenima i neobrazovanima Aguste, BMW-e, i bilo koje KVALITETNE marke, pa da vidite kako ce da izadju na los glas od istog tog naroda, kad krenu da ih popravljaju cekicima i srafcigerima, kad sipaju staro masinsko ulje,...

po meni, Jawa je kvalitetnija i tehnicki naprednija od MZ-a, al opet, narod kaze Nemci ovo Nemci ono.  ::)

 

E svaka tebi cast onda,ti si verovatno ubo ono sta se kaze jedna u milion da valjda.Samo sto si ti uvo vise komada :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

hehee........ima jedna kletva u svetu starijih bajkera: dabogda kupil jawu pa se pre p odne vozio  a celo popodne stelovao paljenje .....ali elem'' da nije bilo u nase vreme  jawi  i MZ-a  nebi imali  mnogi od nas na cemu ni da se nauce  ! motori na kojima je relativno do skora mnogo generacija zapocinjalo prve moto korake . Imala je Jawa svojih bisera ! verovatno ce to malo starije generacije ovde  (ako ih i ima )  znati .......poput modela Roadstar ili 175 sport. no  ipak je i dlaje pored te dve u to vreme prilicno brze masine  bila i dalje prisutna stara boljka a to je struja....regler ''kalemce'' stator i rotor su goreli kao besni ali je isla kao metak !Cak je i nasa nekadasnja policija ustvari  prva i imala bas taj model Sport!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja