Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Pozdrav svima. Pazario sam početkom ljeta kineza Jonway 50 kubika, četvorotaktna mašina. Nemam ni jednu moguću zamjerku osim toga što je jako mali agregat :(

 

 

 

Ljudi, može li ovo ikako išta brže :( Vodio ga kod jednog majstora - kaže ne može. Kod drugog - kaže može - ali mi nije pričao šta i kako - ali mi je rekao to ti ne preporučujem...

 

Imate li vi kakvih ideja ? On je super , troši 2,8 litara na 100 km, koči dobro, udoban, šta znam, ono sviđa mi se jbg, nisi pješke, i to je to :) ali čim dođe neka uzbrdica, shit .

 

 

 

Ima li neko nekakvu ideju ? Čuo sam priče neke za modifikaciju auspuha - ali o čemu se tu radi, šta kako, pojm nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pozdrav svima. Pazario sam početkom ljeta kineza Jonway 50 kubika, četvorotaktna mašina. Nemam ni jednu moguću zamjerku osim toga što je jako mali agregat

 

 

 

Ljudi, može li ovo ikako išta brže Vodio ga kod jednog majstora - kaže ne može. Kod drugog - kaže može - ali mi nije pričao šta i kako - ali mi je rekao to ti ne preporučujem...

 

Imate li vi kakvih ideja ? On je super , troši 2,8 litara na 100 km, koči dobro, udoban, šta znam, ono sviđa mi se jbg, nisi pješke, i to je to ali čim dođe neka uzbrdica, shit .

 

 

 

Ima li neko nekakvu ideju ? Čuo sam priče neke za modifikaciju auspuha - ali o čemu se tu radi, šta kako, pojm nemam.

 

Može jače. Potrebno je da zameniš postojeći cilindar sa 80ccm cilindrom. Eventualno možeš staviti i bregastu sa malo oštrijim bregovima. I jedno i drugo ima da se nabavi u Srbiji i nije uopšte skupo.

 

Cilindar:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/4T-KINA-SKUTERI/MOTOR/CILINDRI-I-KLIPOVI/Cilindar-s-klipom-GY6-80cc-4T-fi-47-kpl-China/prod_6247.html

 

Bregasta:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/4T-KINA-SKUTERI/MOTOR/GLAVE/BREGASTA-OSOVINA-GY6-50CC-RACING-NARAKU/prod_2171.html

 

Kad ovo staviš potrebno je malo preštelovati karburator (malo veća dizna pre svega) i staviti lakše rolnice. Ovo je već stvar štelovanja na konkretnom motoru.

 

Auspuh nema potrebe da diraš, nije 2T motor u pitanju.

 

Sa gore navedenim dobićeš da skuter mnogo lakše podnosi brdo uz minimalno veću potrošnju (ali u svakom slučaju treba da bude ispod 3 l).

 

Edit:

U principu, bregastu i ne moraš da diraš, mada se sa ovom "racing" bregastom ipak oseti neka razlika.

Promenio član Blackbite
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ljudi gde kupujete delove za vase ljubimce?

 

Imam Sprint Classica i, za sada, nemam nekih vecih problema, ali bih, u slucaju da mi zatreba neki deo (pu,pu, daleko bilo), voleo da znam gde traziti. Ja jedino znam za uvoznika Sprint motocikala iz NS-a i za onu radnju na Cukarickoj padini, posle OMV-a.

 

Takodje, praktikujete li da, kada do toga dodje, originalne delove zamenite nekim kvalitetnijim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Može jače. Potrebno je da zameniš postojeći cilindar sa 80ccm cilindrom. Eventualno možeš staviti i bregastu sa malo oštrijim bregovima. I jedno i drugo ima da se nabavi u Srbiji i nije uopšte skupo.

 

Cilindar:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/4T-KINA-SKUTERI/MOTOR/CILINDRI-I-KLIPOVI/Cilindar-s-klipom-GY6-80cc-4T-fi-47-kpl-China/prod_6247.html

 

Bregasta:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/4T-KINA-SKUTERI/MOTOR/GLAVE/BREGASTA-OSOVINA-GY6-50CC-RACING-NARAKU/prod_2171.html

 

Kad ovo staviš potrebno je malo preštelovati karburator (malo veća dizna pre svega) i staviti lakše rolnice. Ovo je već stvar štelovanja na konkretnom motoru.

 

Auspuh nema potrebe da diraš, nije 2T motor u pitanju.

 

Sa gore navedenim dobićeš da skuter mnogo lakše podnosi brdo uz minimalno veću potrošnju (ali u svakom slučaju treba da bude ispod 3 l).

 

Edit:

U principu, bregastu i ne moraš da diraš, mada se sa ovom "racing" bregastom ipak oseti neka razlika.

 

 

Velika hvala na savjetu. Ako budem imao novca da dam u motor za ovo što bi trebalo, definitivno ću uraditi. Ovo bi me sigurno izašlo 150 € najmanje da sve stavim. 50 € ovaj dio, i onda za ruke da mi rastavi motor i sastavi i našteluje i sve, eto šta znam. Vidjeću. Nije ovo mali posao uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ono što ti ja sa mojim skromnim znanjem mogu reći je sljedeće:

 

dosta hvale salcano modele 2T. Kažu da idu ko metak i da se ne kvare ( dakle, najprosječniji skuter. Izgled mu je ne kao oni minijaturni - već veliki skuter- fini, kao peugeot speedfight, na taj kalup )

 

Meni su pričali kako je malo zajebancija sipati svaki put ulje i da smrdiš navodno od izduvnih gasova na 2T motoru, ali jebem ga - ovo pričam što su meni rekli - a što nisam probao.

 

 

Ja imam 4T skuter, i super je sve, samo je male snage. Eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ето ти "Спринт Принц" 250 - практично иста ствар.

 

Ни близу иста ствар...0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

pa vidim i ja da nije ni blizu i cini mi se da je princ mnogo manji...xtedox da pitam da li je svejedno kod kineza na kojoj se pumpi sipa gorivo ili postoje vec neke benz pumpe cije je gorive bolje za kineske motore...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pozdrav svima,vidim da ima gomila starna pa bi bilo suludo da ih sve izlistam u potrazi za mojim odgovorima ali krenuću polako pa dok ne prelistam sve.

Mene interesuje sledeće ja vozim SPRINT MAXX 125cc pa me interesuje nešto o ovom motoru,čija je kopija mašine,neki korisni savet ,mane i.t.d

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

jel ima negde taj motor nov da se kupi u Srbiji??? Kinroad 250???

 

Na zalost zbog loshe prodaje( chitaj nemaju ljudi para) Top-shop motors koji su bili glavni uvoznici i distributeri za Kinroada nisu vecj duze vreme nabavljali motore i poitanje je da li cje. Ovo je info od pre 3 meseca kad sam bio kod njih zbog nekih delova . Jedino da jurish negog polovnog , a da se nadash da je dobro odrzavan.

Nema neke velike razlike izmedju Princa 250cc i Kinroada 250cc, shta vishe agregati su identichni , jedino shto je u pochetku zavrshna obrada bila bolja kod Kinroada, mada su poslednjih par godina uvoznici da bi spustili cenu u maloprodaji trazili od proizvodjacha da kvalitetnije delove, tipa onih ukrasa na prednjoj viljushci umeso od metala ( kako je bilo na prvim modelima ) zamene plastichnim i josh gomilu takvih sitnica su zamenili dosta loshijim materijalima , dok je recimo Princ zadrzao malo kvalitetnije. Moj ti je savet ako ti se bash svidja takav model kruzera, da potrazish Qingqi QM250 isti agregat kao i Kinroad i Princ ali neuporedivo kvalitetnija zavrshna obrada. Vozio sam i Princa i Kinroada i sad vozim Keeway Superlight . Najvishe problema sam imao sa Princom , dodushe ja sam vozio 125cc. Kinroad mi je bio extra, ali sam se na zalost slupao i sad vozim ovog malog Spartanca i svakim danom sam sve zadovoljniji. On je 150cc ali jedan cilindar i mogu ti recji da ide ko i 250cc.

01. Prince 125cc

02. Kinroad 250cc

03. Keeway 150cc

post-8206-0-17525900-1319182694_thumb.jpg

post-8206-0-63077400-1319182733_thumb.jpg

post-8206-0-63200900-1319183018_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

 

I molio bih sve koji bi da se raspravljaju o tome da je neki polovnjak star 10 godina bolji od novog kineza suzdrze slicnih komentara..

 

 

ja sam kupio skoro Challengera i skoro sam na ovom forumu, takodje i clan MK Vrsac i mnogi brate kao da nisu procitali ovu tvoju recenicu...ne znam koji im je to fazon....ja kupio vec motor i kazem da mi se svidja takav kakav je, naravno, sa malim promenama na njemu, i usput se konsultujem sa par mehanicara koji rade uglavnom kineze i razumeju se ljudi vise nego ja, i svi mi kazu da je to dobar motor - ne ok - nego dobar motor (za te pare najbolji u klasi) i da sa par prepravkki mogu dosta zadovoljnih km da predjem sa njim, i uglavnom, ok komentari, dobronamerni i prakticni saveti, da bi se potom pojavili likovi, koji su navodno ranije vozili kineze (pa, Boze moj, otud i oni bas sada na forumu KInesk Imperija) sa exo komentarima:

1. polovan japanac

2. dobro razmisli (a ja vec naglasio da sam vec kupio motor)

3.polovan korejanac

4.polovan japanac

5, malo KS

6. videcu tek koji je to krsh kada predjem sa njim 10-ak hiljada km

7.pa Jovo nanovo...

ne kapiram te ljude...

inace, druze, jedva cekam da mi motor stigne iz radnje u da ga do proleca nabudzim i sredim (jeste da je nov motor, ali sa par prepravki, bez obzira na gubitak garancije) bice to extra masina i bas bih na prolece voleo da sretnem nekog polovnog japanca - da uporedim TU OGROMNU RAZLIKU...

P.S. a videcete kada kinezi uskoro izbace chopere sa 600-650cc

pozzzzz i vidimo se uskoro na nekom moto skupu

post-21100-0-48761300-1320103782_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Некоме ће можда добро доћи - шема шта је који контакт на CDI-јима (тиристорима) који се срећу на кинеским двоточкашима.

post-3975-0-46066600-1323703646_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Kao prvo uzmesh onaj mali far od Golfa (dodatni za maglu) On pasuje bez problema u tvoju plastichnu sholju.

Zalijesh ga malo sa strane poshto ima lufta. Mi smo koristili neki dvokomponentni git .

E sad taj far dolazi za H1 sijalicom i troshi 55w shto moze da ti troshi dosta struje koje inache nemash.

Postoji varijanta da malo obradish sochivo i da ugradish grlo za H4 i ima da sijash ko blesav.

 

post-8206-0-09646300-1332445792_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Nishta posebno, kupish grlo za H4 sijalicu i verovatno cjesh morati malo da proshirish rupu.

To opet malo zalijesh chisto da se ne mpomera i to je to.

Za Golfa imash 2 vrste tih farova. Sa obichnim staklom i senilom i sa nekim skroz chistim staklom ( bez onih shara) i sa izlomljenim senilom.

Mala razlika u ceni a mnogo mi je lepshe ovo drugo. Mislim da sam ga ja proshle godine platio oko 1000 din.

Ponesi metar za svaki sluchaj i nema greshke. Mislim da je tebi prechnik stakla oko 14,5 cm ili 15cm nisam siguran a da je od golfa 14 cm valjda.

Zato morash malo da zalijesh sa strane i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

2 as3

 

Брате мили, јеси ли ту луд? Регистровао си се синоћ, а јутрос већ имаш преко сто постова. :zbunjen:

 

Куд журиш?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ljudi, moze li neko opisati sta je sve potrebno da bi se napakovao far od Golfa 2 u Princezu 125? I koji je proces, ako nije tesko :)

 

ja bih to kupio pa odneo Arakisu u laboratoriju da ubaci, iskren da budem

Ja sad videh ovu poruku pa kasnim sa odgovorima, mada vidim da je Melcor vec rekao

 

By the way

jel princ ima far od 15,5 cm ili 14,4

ako je 14,4 onda je bolje da trazis socivo za tristaca, fap kamion ili citroen sa duplim farovima, skodu 120ls ili ako nema ni ejdan od njih inda far za golfa 2 unutrasnji ali ako moze bez sara i brazdi-zasto ovo pa ovako

1. Fabricki far od gorepomenutih vozila je predvidjen za rad i sa kratkim i dugim svetlom te je tako i izbrazdan

2 ako se kupi unutrasnju far koji je samo vertikalno izbrazdan dobija s edobar snop dugog ali ocajno kratko svetlo je r s emnogo rasipa

3 je ok varijanta jer moze da s epakuje bilo koja sijalica

 

Ako je far 15,5 onda ima lufta pored oboda pa mora da se doglavljuje

 

Struju imas za sijalicu od najvise 45w preko toga prazni akumulator, crkava regler

Pre bilo kog menjanja sijalice odradi sledece, a to je da sve sijalice koje imas u motoru zamenis led varijantama-time stedis oko 10w struje pa onda moze s da se igras sa farom

 

Ako ne nadjes drugi far, vec koristis tvoj imas opcije razne

1 kupis S4 halogenku 35/35W pa ubacis-rezultat bolje svetlo, al moze jos bolje

2 obrusis svoj fa tamo gde upada sijalica pa ubacis traktorsku balonku 40/45w, nije lose moze da prodje, nije idealno

3 nabacis xenon resio si sve svoje probleme, kosta te 30e plafon a ne cimas se oko fara, sociva i ostalih kerefeka

 

U svakom slucaju ubacices LED u sva sijalicna grla osim migavaca posto oni i ne rade uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ljudi, moze li neko opisati sta je sve potrebno da bi se napakovao far od Golfa 2 u Princezu 125? I koji je proces, ako nije tesko :)

 

ja bih to kupio pa odneo Arakisu u laboratoriju da ubaci, iskren da budem

Ja sad videh ovu poruku pa kasnim sa odgovorima, mada vidim da je Melcor vec rekao

 

By the way

jel princ ima far od 15,5 cm ili 14,4

ako je 14,4 onda je bolje da trazis socivo za tristaca, fap kamion ili citroen sa duplim farovima, skodu 120ls ili ako nema ni jedan od njih onda far za golfa 2 unutrasnji ali ako moze bez sara i brazdi-zasto ovo pa ovako

1. Fabricki far od gorepomenutih vozila je predvidjen za rad i sa kratkim i dugim svetlom te je tako i izbrazdan

2 ako se kupi unutrasnji far koji je samo vertikalno izbrazdan dobija se dobar snop dugog ali ocajno kratko svetlo jer se mnogo rasipa

3 bez sara je ok varijanta jer moze da se pakuje bilo koja sijalica

 

Ako je far 15,5 onda ima lufta pored oboda pa mora da se doglavljuje

 

Struju imas za sijalicu od najvise 45w preko toga prazni akumulator, crkava regler

 

Pre bilo kog menjanja sijalice odradi sledece, a to je da sve sijalice koje imas u motoru zamenis led varijantama-time stedis oko 10w struje pa onda mozes da se igras sa farom

 

Ako ne nadjes drugi far, vec koristis tvoj imas opcije razne

1 kupis S4 halogenku 35/35W pa ubacis-rezultat bolje svetlo, al moze jos bolje

2 obrusis svoj fa tamo gde upada sijalica pa ubacis traktorsku balonku 40/45w, nije lose moze da prodje, nije idealno

3 nabacis xenon resio si sve svoje probleme, kosta te 30e plafon a ne cimas se oko fara, sociva i ostalih kerefeka

 

U svakom slucaju ubacices LED u sva sijalicna grla osim migavaca posto oni i ne rade uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja