Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo ovako, skinuo sam karburator sve opodvijao i skinuo sto se skinuti moze.Plovkovi su bili razroki jedno 2 cm kad ga podignem u prirodnom polozaju ( kao kada je na motoru ) i to sam sredio i sve zavio nazad, par puta sam zaboravio ovo ili ono pa ponovo skidaj-vracaj i tako sta da vam kazem.E sad imam pitanje koje je vezano za srafove sa kojima regulisemo dovod goriva u leru.Da li ispod tih srafova ima jos nesto ili ne? Sa jednim srafom je bila samo mala platna a sa drugim platna i feder, e sad dali to bas tako treba ili kako.?Nisam ih montirao jer sam malo pre usao u kucu.E da da ne zaboravim ima jedno crevo koje se ubada izmedju dva zvona ( valda se tako zove deo gde se ispod poklopca nalazi membrana sa iglom ), da li se to crevo ubada jos negde ili samo tako visi i cemu to cervo sluzi, dali to crevo treba da je zatvoreno da ima cep na kraju kao i crevo koje se nalazi na donjoj strani kutije filtera ali je to crevo vec na kraj zatvoreno cepom.Znam ima dva za ispustanje goriva iz lonceta ( ispustanje prljavstine ), ima crevo kojim je povezano kuciste filter vazduha sa deklom tj.sa kucistem ulja i cervo za gorivo. Posto mi je jedan auspuh secen ( skracen za jedno 3-4cm ) za njega sam odvio sraf za ler za 1,5 krug a ovaj drugi za 1,75 kruga a bili su jedno 2,5- 3 kruga odvijeni i posle onog mog zavijanja e sad videcemo dali ce to biti dosta kad budem nastelovao karburator, nadam se da ce bolje i ravnomernije raditi kako na leru tako i u voznji .Moracu da zamenim i ulje jer se u garazi oseca miris benzina a i ulje se isto tako oseca.Samo ne znam da li bi i pomocu ovog ulja mogao da sinhronizujem karburator ( 15-50 ).?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pitanje oko sinhronizacije: Da li bi trebao motor da zagrejem nekom kracom voznjom ili moze i nekoliko kracih rada u mesto pa da se sinhronizuje karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo da vam kazem da sam danas upalio motor da vidim sta je i kako je, kad ono, cilindar koji je pre ciscenja karburatora tesko palio, sad ni toliko. Jednom je probao i nista.Skinem ja kapu i izvadim svecicu da je vidim da li baca varnicu-baca je, pa zamenim nekoliko puta mesta svecicama a taj cilindar i dalje nece, stanem ja i razmisljam, nema druge mora dole karburator. Kada sam ga skinuo drzao sam ga u tom prirodnom polozaju ( kao sto stoji na motoru ) kad u jednom loncetu ni kap goriva, pomislim ja da uopste ne ulazi gorivo u tom karburatoru.Skinem i drugo lonce i gledam krupnim ocima, pa u ovom ima goriva, znaci da trebam plovkove da podesim.Okrenem karb za 180 stepni i posmatram kako stoji polvak u ovom sto prima gorivo i po njemu podesim i drugi, pa sam nekoliko puta probao da vidim kada duvam dali ulazi vazduh pored igle i plovka, kad zatvara a kad ne i zavijem loncice i prikljucim na slavinu da vidim dali ima poboljsanja. I naravno da sad ima goriva u oba lonceta, super. Montiram karb nazad, al sto sam se namucio da ubodem lule na njega, strasno.Izgleda da je bivsi vlasnik zalepio lule na kutiu filtera vazduha krace nego sto treba ali nekako sam ga postavio.Upalim ga a on radi na oba karburatora, znaci samo je bio problem u plovcima.Jos da mu podesim one srafove za ler smesu i za sad je to to.A kada bude nesto toplije uradicu i sinhronizaciju karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo nadam se da sam visak poruka obrisao.

 

Ma znam da motor treba da radi dok sinhronizujem karb al dali treba da ga zagrejem bas u voznji ili .?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да, за тај пос'о мотор треба да је загрејан на радну температуру.

 

Него, што пишеш у овој теми, када имаш ону у коју ово више припада, она са Принчевима и Кинроудом?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa pisem u ovoj temi jer je naslov ove teme takav a ako neko od urednika smatra da ovim mojim ispisanim recima nije mesto u OVOJ temi neka je slobodno prebace u : Sve o qingqi qm250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E ovako: Posto sam ovde pisao o karburatoru reko da ipak kazem i pitam.One ler srafove sam odvio za dva kruga, elektrode na svecicama su sad bele ali ima problema.Tesko padaju obrtaji i nekako kao da mu je ler veci, a kada mu smanjim obrtaje kao da ce da se ugasi, kada ga dizem preko 85 km/h kao da pocinje da trza neznam sta bi to moglo da bude.?.Pomozite ako znate.Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Jel zna neko neki sajt ili prodavnicu gde se prodaju novi kineski kruzeri itd? Jedan drugar me pita a ja ih nesto ne vidjem u poslednje vreme da ima novih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Imas u Makedoniji nove povoljno sa rednim do 250cc i v motorom od 250 - 400cc.E sad ostaje pitanje uvoz i sve ostalo.A naziv firme je HAMACHI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Imas u Makedoniji nove povoljno sa rednim do 250cc i v motorom od 250 - 400cc.E sad ostaje pitanje uvoz i sve ostalo.A naziv firme je HAMACHI.

A cena? ne nadjoh tu firmu... uvoz u gepeku)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav svima.Jel je neko menjao auspuhe na ove nase motore sa ovima iz luis-a?Vidim da ima dosta sa "schalldaempfer turn-out "auspuhom ali ne mogu da nadjem ni jedan video klip sa "schalldempfer tapered " a ni sa " dragster bamboo ".Bas me interesuje kako se cuju i sa ovim auspusima. A kako mi niko nije tamo pomogao za izradu svog auspuh mislio sam da bi mi mozda jednostavnije bilo da uzmem neke od ova tri u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Negde sam te sreo, poznat mi fantom. :-\

 

 

 

 

Meni se danas dogodilo nesto necuveno, i takav slucaj jos niko nije imao ;D Moj brus li je opasan za nerviranje. Naime na mom Fvisionu se pojavio kvar kakav jos ja u svojoj praksi nisam imao pa i serviseri drugari koji rade to nisu. Ali evo iskustvo vise i nerviranja ceo dan plus izgubio ceo dan na njemu. Nedelju dana me gnjavi anlaser, kontam ili su caure ili cetkice, ajde promenim ja to, strugar mi sredi nove caure, stavim nece nema trika zavrti i mrtav, dalje nikako, do par dana sam kucno po njemu i upali ko mina, sada nema trika, uzmem jos jednog fvisiona jedan pored drugoga i prebacujem anlasere sa mojeg nabacim na dr skuter ma krese samo tako, sa tog drugog bacim na moj, nece isto kao i sa mojim anlaserom. Gledam masu 100x, gledam napon na aku 100x, na kablovima od anlasera xxx puta, sve ok. Napajanje ma odlicno, glupost na fvisionu je bendix i mehanizam anlasera u masini, nije vani kao kod drugih agregata da je u dekni pa da se to moze lako srediti, jos ga nisam rastavljao na detalje ali sam dobio informaciju da ima neki mali lanac iza magneta koji je verovatno zaglavio. Posto mi kurbla nije radila jer sivonja skocio na nju ko konj i izlomio zupce, pomislio da nije nesto do motora, pa da neda anlaseru, pa daj drugi polumesec i kurblu i masina upali radi kao sto je i radila. Ovih dana cu morati skinuti magnet i anker plocu tj namotaje da vidim sta se iza skriva i sta mi koci anlaser, u najgorem slucaju rastavljam blokove pa da namestim to paljenje, jer me kurbla izludjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Mrkice, ne savetujem ti bas to sam da radis osim ako nemas iskustva, mozes napraviti vecu stetu nego sto jeste.

Jesi li siguran da je zupcanik na radilici? Koji bajk je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Kad vec imamo "kineski kutak",iskoristicu priliku da kazem par reci o svom PRINC SPRINT 125.....

Mojim afinitetima potpuno odgovara,laganica,opustencija 100km\h....Letos sam presla 3500km,nikada me nije izneverio,..Menjala sam samo klackalice ventila,koje su jeftine,tako da to i nije bio neki problem...He,he,mogla sam jednom recju sve ovo reci...Vrlo sam zadovoljna,pa ako neko ima dilemu a zeli voziti princa,eto malo ohrabrenja....1moto3.gifBJB-sprint.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja