Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav drustvo.Imam pitanje ali nebih da otvaram novu temu.Dakle, jednom prilikom mi je arqi qm 250 pokisao ( ali bas pokisao ) i od tada mi se pali - gasi lampica na kilometar satu, primetio sam da mi je amperaza dosta opala i tesko pali.Kada ga upalim i dam gas pocne da puni ali ubrzo padne kazaljka ( kao da vise nepuni ), upalim bilo koje svetlo opet pada kazaljka na satu za amperazu.E sad kazu mi da je alternator vrisnuo.?.Dali je bas moguce da je od kise crko ( ako je voda dosla do njega )?Kako da ga proverim dali je ispravan i sta jos da pogledam da bih resio problem..?Ako je crko koliko kosta nov alternator?Unapred zahvalan svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Braco kinezi, doslo je vreme da izadjem iz sekte. Slatko sam se navozao i nauzivao, ali sklopile se kockice da se kupi nesto vece. Evo linka http://www.polovniautomobili.com/oglas5304022/qingqi_qm200gy_supermoto/ pa ko je zainteresovan moze da zove, pise mejlove ili pise pp. Meni je sve jedno. :D cena je, naravno, podlozna korekciji. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Imam pitanje a verovatno se odnosi na sve kineske motore pa i sire.Elem, video sam da mi kolega pali princa 125cc bez kvacila bez obzira dali je prvo ili 100-to paljenje, a ja qm250 palim svaki put sa kvacilom ( pritisnem kvacilo kao da hocu da menjam brzine i onda ga palim ), e sad ja mislim da je moj postupak bolji - lakse zavergla ili gresim .?.Sta moze da se desi prilikom paljenja sa a sta bez kvacila?Koje od ova dva je ispravno paljenje?

 

ubacio je u ler sto je isto kao tvije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Imam pitanje a verovatno se odnosi na sve kineske motore pa i sire.Elem, video sam da mi kolega pali princa 125cc bez kvacila bez obzira dali je prvo ili 100-to paljenje, a ja qm250 palim svaki put sa kvacilom ( pritisnem kvacilo kao da hocu da menjam brzine i onda ga palim ), e sad ja mislim da je moj postupak bolji - lakse zavergla ili gresim .?.Sta moze da se desi prilikom paljenja sa a sta bez kvacila?Koje od ova dva je ispravno paljenje?

 

ubacio je u ler sto je isto kao tvije

 

Mislim da je bolje sa kvacilom.

Na forumu sam procitao da je bolje tako jer odvaja nesto od necega (ne umem bolje da objasnim) :neznam:, pa

valjda treba manje struje da upali... Nisam siguran ali je svakako bolje da se uvek pali sa pritisnutim kvacilom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

motor i leru nema opterecenje , ako ne verujes probaj da guras ugasenog sa kvacilom u brzini i u leru(izmedju 1i2 brz.) i videces da nema razlike osim sto je teze drzati rucicu za kvacio i gurati nego samo rucke od kormana .pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Jel moze neko da mi pomogne oko Motora u Sprint Challenger forumu sam napisao koji problem imam juce ali niko da mi odgovora...

 

Dao sam ti neke sugestije u toj temi, mada ne vozim challenger-a...

Javice se neko iz tvoje branse :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

motor i leru nema opterecenje , ako ne verujes probaj da guras ugasenog sa kvacilom u brzini i u leru(izmedju 1i2 brz.) i videces da nema razlike osim sto je teze drzati rucicu za kvacio i gurati nego samo rucke od kormana .pozz

 

Nema razlike barem ne osetne...

Ovo sa pritisnutim kvacilom ne steti svakako, a ako ne steti onda mora da koristi, sto

bi rekao Lane Gutovic :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzr 125R

Dobro vece novi sam na forumu i upoznat sam sa svim pravilima i ponasanjem na forumu da predjem na temu..

 

Vlasnik sam skutera marke Sachs 49er ili ti Baotion bt-50 skuter je 2008 godiste nov kupljen jos ga imam prezadovoljan sam sa njim sada ce osam godina od kako ga posedujem jednom uradjen veliki servis,sam ga odrzavam za proteklih sest godina u nazad 2x menjana sajla za gas,zadnja guma,retrovizori,vakum membrana prosle godine klip i karike skuter veoma dobro ide u svakodnevnim uslovi u maksimalnoj eksplantaciji mali je potrosac sobzirom kako ide trasi nekih 2,5 litara na 100km sto je odlicno.Presao je 6732 kilometara :moto3: sa prvim cilindrom,karburatorom,kaisem,rolnicama blokada nije skidana.Ako ima jos neko na forumu sachs,baotian,sprint to su potpuno isti skuteri samo drugi nazivi neka mi se javi da malo diskutujemo o kinezima koji i nisu tako losi kao sto izgledaju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pozz braci. Da li neko zna gde se mogu pazariti gume npr. u Madjarskoj 130/90-15

Mozes nabaviti u bosni ako ti je blizu jeftinije su nego kod nas mnogo sve zavisi naravno odakle si neisplati se napraviti 500 km-a zbog guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Неких 39 пута је на форуму помињана монтажа мотоцикала који дођу из Кине у кутијама, па како "ови наши" нису подесили карбуратор, зазоре вентила и слично.

 

Ево једно сликовно упутство у .pdf како се склапа један обичан "комјутер бајк", у коме се види ниво "технологије" потребне за тај подухват - http://irbismotors.r...3597e5a6eba.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Неких 39 пута је на форуму помињана монтажа мотоцикала који дођу из Кине у кутијама, па како "ови наши" нису подесили карбуратор, зазоре вентила и слично.

 

Ево једно сликовно упутство у .pdf како се склапа један обичан "комјутер бајк", у коме се види ниво "технологије" потребне за тај подухват - http://irbismotors.r...3597e5a6eba.pdf

 

Zanimljivo, deluje kao da mozemo da odradimo i mi laici :care:

 

Reci mi, jel to tvoja saka koja se pojavljuje u upustvu?

Ima istetovirano zorge ili tome nesto priblizno, pa sam povezao... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

tako lako izgleda,

A moze li se tako kupiti pa onda mi da ga junacki zasrafimpo i stavimo neke lepke i sta i kako treba pa da ne sejemo srafove jerbo nace nicati iz zemlje mislim 1lol.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

tako lako izgleda,

A moze li se tako kupiti pa onda mi da ga junacki zasrafimpo i stavimo neke lepke i sta i kako treba pa da ne sejemo srafove jerbo nace nicati iz zemlje mislim :lol:

 

 

Možda ako naručimo 100 komada.

Mada možda vrše i pojedinačnu isporuku...:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde
Sta mislite o tome da se Yamasaki Cross 50 nabudzi na 110ccm, nasao sam kompletan kit na internetu, evo link

http://www.kupujemprodajem.com/Kit-na-110cc-za-Sprint-Sky-kros-Yamasaki-19064856-oglas.htm?filter_id=777

K
ad sam ga kupio rekli su mi da moze to da se uradi, da ima ovako komplet da se naruci, ali su mi drugi rekli da cu tako samo da unistim motor, sta mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То не може да се назове "буџење", већ је пре конверзија варијанте од 50 на варијанту мотора са 110 кубика. Не уграђујеш никакве тјунинг делове, већ стандардне делове за стандардни мотор од 110 кубика.

 

Што "Најки" каже - Just do it!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Sve je to ok samo pazi da ti je sve dobro zasrafljeno jerbo ce u kontra slucaju taj komplet kit samo sa dodatkom A da struze asfalt :-! :-!:-!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Princ Sprint 125

Ajde braco pomoc. sprint princ 125 iliti jinlun 125, bez uputstva nikako da "nabodem" polozaj slavine za gorivo, gde mu dodje polozaj rezerva Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja