Jump to content

Moto Zajednica

umalo ludak da mi ubije drugara

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Savage 650

potpisujem ako ima peticije. ako ne, dobice po dlanovima i nastavice da hara putevima - na zalost. takav je nas zakon. mozda dobije i kucni pritvor?? <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Teško da će ga država teretiti za pokušaj ubistva, iako bi trebalo, ne verujem da će se to desiti. Jedino privatna tužba, ali mislim da je i to teško postići ovde u Srbistanu. Minimum za koji treba da ga terete je nasilnička vožnja, pri čemu je izazvna saobraćajna nezgoda što nosi 45-60 dana zatvora, 16 kaznenih poena i minumum 10 meseci zabrane upravljanja. Ako je negde usput skupio još dva boda, ode dozvola. Ne znam gde je to tačno u zakonu, ali ima i teško delo ugražavanja bezbednosti saobraćaja. Da li zna neko jel ova budala zadržana u pritvoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovo nije "tesko delo ugrozavanja bezbednosti". To je kad neko uradi ovako nesto zbog npr. nemara, ustede vremena, pijanstva ili slicnih motiva.

Kad se ovo uradi s namjerom, onda je to pokusaj ubistva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ovo nije "tesko delo ugrozavanja bezbednosti". To je kad neko uradi ovako nesto zbog npr. nemara, ustede vremena, pijanstva ili slicnih motiva.

Kad se ovo uradi s namjerom, onda je to pokusaj ubistva.

 

Slažem se potpuno, ali ja još nisam čuo da je neko optužen, a komoli osuđen za ubistvo ili pokušaj ubistva zbog saobraćajne nezgode, kakva god da je bila. Još tužnija stvar je to što će se desiti sledeće: Vozač Opela će dati izjavu u policiji (a i kod sudije) kako ga je motorista velikom brzinom sustigao, verbalno ga napao, pokušao da mu iseče put, a on je jadan iz straha izgubio kontrolu, udario motor pa zatim i parkiran auto. Iskreno se nadam da je bilo svedoka, jer koliko nas cene i šta misle o nama ovo može biti uverljiva priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Sto je najgore,ovo nece izaci u novinama. Ili ako izadje,pisace da je ustvari neki ludi beverli,udario jadnog cikicu sa kadetom i izgurao van puta,jer mu cikica nije bio simpatican!

Nadam se da znate na sta ciljam :)

U svakom slucaju,zelim brz oporavak i NE ponovilo se vise...

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1829 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde molim te napisi sta je bilo na kraju, nemoj da zaboravis bas me zanima sta ce da bude(sudija za prekrsaje bi trebalo da obavesti javnog tuzioca ako tvoj drugar ostane pri ovakvim tvrdnjama)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Prolazio sam tuda kad se desilo,covek ko da je nadrogiaran i to ljudski,sva sreca decku nije nista..:)

Koliko sam shvatio Cipuru decku (Nesi) su polomljena rebra...

Zelim mu brz oporavak. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

E ovako.Jutros sam otisao na vanredni tehnicki pregled.Dosao je ludak,sto znaci nije priveden.Ne radi mu signalizacija na kolima i jos ko zna sta jos.Istraznom sudiji je rekao da je najverovatnije Nesa njega udario,nasta ga je ovaj pitao a odakle onda ti na levoj strani?Ovaj kaze da se ne seca,da je bio rastrojen jer ga je Nesa psovao vozeci pored njega....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ljudi ima li iko nekoga u Blicu, Presu, Novostima, Kuriru nekog ko je normalan, da ne kazem na nasoj (bajkerskoj)strani da mu prosledi ovaj topic, jer ovo je za novine i osudu. Jer umesto te nesrecne Corse mogla je da bude zena sa detetom...jer neko misli da moze da se ponasa bahato jer ima 4 tocka, nek skrene tako u sleper....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
odakle onda ti na levoj strani

 

 

Nazalost, ovo moze da se protumaci i na stetu motocikliste jer ovaj magarac moze da kaze da je promenio traku jer mu je tvoj drugar skrenuo paznju. Opet, moze i da pomogne, zavisi od sudije i uvidjaja...

 

 

Nadam se da ce ipak ispasti kako treba! Nastavi molim te da pises sta se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

mali off ali svima znan: Jager sta bi sa nervoznim Pandom!? Hteo sam pre koji dan da zapalim za Suboticu reko ako ga sretnem.....kako me rastezu bankari , jedan nervozni bi mi legooo...za medalju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Vozacu skutera zelje za oporavak. Nazalost, taj oporavak ce imati i drugi aspekt, obzirom na prethodne slicne dogadjaje.

Ovo bi trebalo da bude napad a sredstvo je putnicki automobil (moze biti npr predmetom, vatrenim oruzjem...). Postoje i posledice po zdravlje napadnutog motocikliste, pocinjeno je u javnom saobracaju, a posebno sto to regulise i zakon o saobracaju. Mora se biti tvrd i uporan na sudu, u tom slucaju vozac automobila nece proci bez zatvora.

Sve su autoru ovog teksta objasnili pre dva ipo meseca u jednoj policijskoj stanici u Novom Sadu. Pri voznji slicnog skutera, u autora ovog teksta zaletao se vozac plave Lade karavan (kockaste) i pokusavao da udari automobilom od nazad, bocno, naglo koceci ako je ispred, pa manevrisanjem i ponovnim zaletanjem iz svih pravaca, sve dok vozac skutera (marshall) nije uspeo da iskoristi neprohodan teren za automobil i udalji se skuterom. I nadje policijsku stanicu.

Razlika je sto motordzija (marshall) nije povredjen (ili ko zna sta), nema svedoka kao ovde, policija se izgleda nije mnogo mesala u svoj posao, a totalni imbecil je i dalje za volanom automobila po NS. I ocigledno nije jedini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja