Jump to content

Moto Zajednica

Stisajte muziku na skupovima!

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Imam 52 god. odrastao sam sa motorima i R&R i ne smet mi glasna muzika..Smetaju mi "bajkeri" koji su se setili da to postanu u poznim godinama i sad dele savete iz "iskustva".A kakvu muziku su slušali mogu da pretpostavim i naravno da im smeta :neznam:

bravo..... mozda imam 27 godina ali verujem da imam mnogo vise km i skupova od mnogih iz ove teme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni licno ne smeta glasna muzika na skupovima, jer je obicno ni nema do 18h... Bio sam na dosta skupova (za ove 4 godine koliko ih obilazim) i nigde maltene nije ni bilo muzike do 18h, a posle se iovako svi napjanimo pa je svejedno koliko cepaju zvucnike na svirci... Vise mi smetaju oni koji dodju sa besnim masinama bez auspuha pa kad pocnu da turiraju i da "pucaju" nema im kraja... Meni jednostavno nije jasno kakva je draz unistavati masinu, a usput smetas svima koji prisustvuju skupu...

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Meni licno ne smeta glasna muzika na skupovima, jer je obicno ni nema do 18h... Bio sam na dosta skupova (za ove 4 godine koliko ih obilazim) i nigde maltene nije ni bilo muzike do 18h, a posle se iovako svi napjanimo pa je svejedno koliko cepaju zvucnike na svirci... Vise mi smetaju oni koji dodju sa besnim masinama bez auspuha pa kad pocnu da turiraju i da "pucaju" nema im kraja... Meni jednostavno nije jasno kakva je draz unistavati masinu, a usput smetas svima koji prisustvuju skupu...

 

 

Paaaa ... baš to. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Ma ja bih možda poslušao i neki lep zvuk npr zvuk V mašine al nemogu. Ne mogu da čujem svoje misli od muzike koja je toliko glasna da liči na grmljavinu a ne na muziku. Mislim da treba definisati satnicu. Dok je dana neka bude umereno i pristojno da možemo razgovarati, a kad se masa skupi onda neka bude onako kako to neko misli da treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

juce sam bio u firmi na sistematskom...doktor je ustanovio da imam jako ostecen sluh u rasponu decibela simptomaticnim za motore i glasnu muziku....tako da cu zamoliti organizatore da jos pojacaju muziku a pucace da jos zavrcu jer sad slabije cujem...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

juce sam bio u firmi na sistematskom...doktor je ustanovio da imam jako ostecen sluh u rasponu decibela simptomaticnim za motore i glasnu muziku....tako da cu zamoliti organizatore da jos pojacaju muziku a pucace da jos zavrcu jer sad slabije cujem...

 

1care.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

ajde ljudi pustite decu nek se zabavljaju njima je to sve uzitak i to je to

do cega ce ovakvi skupovi dogurati videce se vrlo brzo mislim da za nas starije nije problem

mozemo se uvek organizovati za druzenje negde u prirodi pa rostilj pivce i lagano druzenje

imate primer coper srbije

ali ja sam za to da se prestavimo ovde na forumu punim imenom i prez kolko imamo god pa sta volimo a sta ne i tako se lepo razvrstamo i neka onda svako sebi trazi drustvo sa kojim ce mu biti lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Motore vozim od 1981 godine znaci puno pre nego sto su moto skupovi i poceli da se organizuju i sa velikim odusevljenjem sam docekao prve organizacije (rado se secam Velike Plane) i jedno vreme sam bio redovan posetilac ali evo vec par godina uopste nemam vise zelju za takvom avanturom.

Kao sto je pocela ova tema, muzika je toliko glasna da jednostavno ne mogu da razgovaram sa prijateljima, e onda da bih to izveo moramo da odemo sa skupa i na kraju dolazim do zakljucka " Zasto sam i dolazio ".

Ne optuzujem one kojima se takav nacin zivota svidja, vec samo kazem da se meni ne svidja, te vise i ne dolazim.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
snapback.pnggavrolini, on 17 November 2011 - 00:02 AM, said:

juce sam bio u firmi na sistematskom...doktor je ustanovio da imam jako ostecen sluh u rasponu decibela simptomaticnim za motore i glasnu muziku....tako da cu zamoliti organizatore da jos pojacaju muziku a pucace da jos zavrcu jer sad slabije cujem...

Nemoj da se plašiš. Verujem da (u konkretnom slučaju) ne postoji problem sa ušima, nego sa onim organom koji se nalazi između njih, a koji bi trebalo da prima i obrađuje informacije koje dobija.

Imaš sreće jer ljudi kojima taj organ slabije funkcioniše ceo život provedu u psihičkom odmaranju.1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

juce sam bio u firmi na sistematskom...doktor je ustanovio da imam jako ostecen sluh u rasponu decibela simptomaticnim za motore i glasnu muziku....tako da cu zamoliti organizatore da jos pojacaju muziku a pucace da jos zavrcu jer sad slabije cujem...

oštecenje sluha se ne mjeri " u rasponu decibela " tako da ti je doktor jako upitan, možda si bio mjeriti sluh na stanici tehnickog pregleda. evo pa nauci nešto.

Pretrage koje koristimo u audiometriji za određivanje vrste, mjesta i jačine oštećenja sluha su: akumetrija, tonska audiometrija (TA), govorna audiometrija (GA), timpanometrija (TG), kohleostapesni refleks (STAR), otoakustična emisija (OAE), audiometrija evociranih potencijala moždanog debla (BERA), supraliminarna audiometrija (SA) – ABLB, SISI, Langenbeckov pokus, TDT. Akumetrija, tonska audiometrija i govorna audiometrija spadaju u subjektivne metode. U objektive metode spadaju timpanometrija, kohleostapesni refleks, otoakustična emisija i audiometrija evociranih potencijala moždanog debla. U ispitivanju oštećenja sluha možemo se služiti i drugim dijagnostičkim metodama, npr. ispitivanjem ravnoteže, imaging metodama (kompjuterska tomografija, magnetska rezonanca) i sl. uglavnom se radi o ispitivanju mogucnosti slušanja visokih i niskih frekfencija i u kojem rasponu.

tim tempom slušanja muzike neceš je još dugo slušati jer nastace tišina ali to je tvoja stvar, naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

[quote

gavrolini user_popup.png

Postavljeno Danas, 14:59 PM

 

samo iz postovanja prema starijima cu precuta]

Nadam se da si moj komentar shvatio kao dobronamernu šalu. Ako si pomislio da sam hteo da te uvredim, primi moje izvinjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

juce sam bio u firmi na sistematskom...doktor je ustanovio da imam jako ostecen sluh u rasponu decibela simptomaticnim za motore i glasnu muziku....tako da cu zamoliti organizatore da jos pojacaju muziku a pucace da jos zavrcu jer sad slabije cujem...

oštecenje sluha se ne mjeri " u rasponu decibela " tako da ti je doktor jako upitan, možda si bio mjeriti sluh na stanici tehnickog pregleda. evo pa nauci nešto.

Pretrage koje koristimo u audiometriji za određivanje vrste, mjesta i jačine oštećenja sluha su: akumetrija, tonska audiometrija (TA), govorna audiometrija (GA), timpanometrija (TG), kohleostapesni refleks (STAR), otoakustična emisija (OAE), audiometrija evociranih potencijala moždanog debla (BERA), supraliminarna audiometrija (SA) – ABLB, SISI, Langenbeckov pokus, TDT. Akumetrija, tonska audiometrija i govorna audiometrija spadaju u subjektivne metode. U objektive metode spadaju timpanometrija, kohleostapesni refleks, otoakustična emisija i audiometrija evociranih potencijala moždanog debla. U ispitivanju oštećenja sluha možemo se služiti i drugim dijagnostičkim metodama, npr. ispitivanjem ravnoteže, imaging metodama (kompjuterska tomografija, magnetska rezonanca) i sl. uglavnom se radi o ispitivanju mogucnosti slušanja visokih i niskih frekfencija i u kojem rasponu.

tim tempom slušanja muzike neceš je još dugo slušati jer nastace tišina ali to je tvoja stvar, naravno.

a nije se on tako izrazio vec sam ja tako lupio...otkud znam kako se kaze, sedeo sam u onoj jebenoj kabini i stiskao jebeni dzojstik kad god cujem zvuk, e sad neke zvukove nisam cuo. Kad sam izasao pitao me je da li sam cesto izlozen glasnoj muzici i dali imam neki hobi, kad sam mu rekao da sam radio obezbedjenje zadnjih 7 godina po diskotekama i da vozim motor covek je rekao da su verovatno bas te dve stvari uzroci jer valjda cujem neke glasnije i tise ili nize i vise a srednje ne ili kako vec....otkud znam, dosta sam ga i razumeo s obzirom da je zabar parlao kao blesav a ja nabadam italijanski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Celje, slovenija

Dečki, ako vam smeta preglasna muzika na skupovima i ako ste dosta ludi, dođite kod nas na Slončkovo ringarajo v Slovenijo. Nema muzike, samo zvukovi prirode, pucketanja vatre i gromkog bajkerskog smjeha.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

... mislim da svi ovi koji kukaju na moto skupove i traze dlaku u jajetu ustvari nemaju dobru ekipu sa kojom mogu da se provedu pa je to problem ... znate kako se kaze... rdjavom kurcu i dlaka smeta.... ne dzangrizajte nego se zajebavajte, moj besplatan savet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ako si im reko veljo ... 1moto3.gif

 

 

ako ti smeta glasna muzika uvek imas opciju da se odaljis od bine , odes u kamp i uzivas u tisini ...

 

mada znaju po nekad da napanje preko dana da ne moz ni svopstvene misli da cujes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sve je to stvar ukusa. A ukus je kao dupe, svako ima po jedno :D

Mislim da je Mile Fazer rekao vecinu pametnih stvari. Covek je ocito stariji i sa iskustvom. Po meni naravno da treba da bude muzike ali sve u granicama normale. Po meni odgovor se krije u samom nazivu. Ne zove se "Moto Koncert" vec "Moto Skup" Sa naglaskom na skup. Tako da je to po meni mesto predvidjeno za druzenje, razmena iskustava, klopa, pice, razne igrarije i aktivnosti. A muzika je tu na poslednjem mestu kao nesto sto se cuje u pozadini. Mile je dao odlicnu definiciju koje se i ja drzim. Na skupove idem da se provozam sa drustvom do skupa. Vidim nove predele i gradove, druzim se, vidim neke lepe motore i idem kuci. I tacno je da su manji moto skupovi bolji. I realo na vecini skupova su izvodjaci katastrofa, u fazonu krik besnog pileta.. :jee: Ili su toliko losi da ih ni u grand ne bi pozvali. Imam jednog drugara stariji je bajker koji je na motoru od '80god Covek je samo na javi presao preko 100000km i obilazi sve moguce skupove kod nas i bivsoj sfrj i on je u slicnom fazonu covek uziva u voznj, drustvu, klopi i picu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja