Jump to content

Moto Zajednica

Kucajske planine - Endurijada

  

53 članova je glasalo

  1. 1. Da li dolazis na Kucajsku endurijadu ?



Recommended Posts

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sad sam ustao, pa da vam ispričam kako sa sve desilo...

 

Krenulo je sjajno peglanje po vojnom poligonu Pasuljanske livade. Makadam, pesak, po koja bara koju prolećem u punom gasu. Divota, teren, ubio se za Jare. Dolazim do praktično, dve bare, jedna pored druge, ispred one desne, Zex usporio, pošto je već sat pre toga pao i nagnječio rebra, pa vozi relatvno mirno. :moto3:

 

Ja stižem, malo usporavam, poto na Jaretu nem dugmeta za sirenu, da objavim da sam tu i da pretišem, malo sam isturirao motor, krenuo u levu baru, Zex je u tom momentu rešio, verovatno, da prođe između bara pošto nije ćuo da sam mu u blizini, krenuo levo, ja sam mu bio tad na četiri, pet metara iza, kresnimo se (bez dvosmislenosti, molim :nanana::nanana:), ja odletim levo i padnem direktno na rame, Zex odleti desno. Kamenjar je, malo mi se svukao od suljanja štitnik na levoj nozi, pa sam odrao koleno, kao klinac kad tera skejt, Zex je dočukao rebra, koliko znam, još se nismo čuli.

 

Onda je sa tako slomljenim i iščašenim ramenom usledio transport. Jager me je vozio u Ćupriju, u bolnicu. Mina na Jaretu, oko nas :moto3:.

 

Oko 20, 25km off rouda kao suvozač, zatm jop 30 km po najgorem asfaltu. Jager se trudio da što mekše vozi i u tome je savršeno uspeo.

 

U Ćupriji smo pitali gde je bolnica i kako nam je objašnjeno, došli smo pred zaključanu zgradu. Tu smo problejali jedno pola sata dok nam nije rečeno da je Hitna sto metara niže :lud:.

 

 

 

 

Tamo je konstatovano da je izvaljena ruka iz ramena i da je jedan delić polomljen. Sve je u talvom stanju da moraju da me bace u totalnu anesteziju. Ok, to su uradili oko pola devet, noćas, probudio sam se i kroz sat, dva zapalio kući. :moto3::moto3::moto3:

 

 

 

 

Od jutros se odlično osećam, vidite i da sam rano ustao :), više me boli oderotina na kolenu nego rame.

 

Naravoučenije... Na off nikako ne krećite bez sirene i bez prijatelja :)

 

Hvala Mini, Jageru Aci035 Zeljkampu i radnicima ćuprijske bolnice, pošto sam za njih "pao niz stepenice" :jee::jee: onako blatnjav. Naravno, rekao sam im šta je po sredi.

 

Inače, rendgenski snimak se dobija u roku od tri minuta od slikanja. Polaroid se sporije razvija :takoje::takoje:.

 

 

 

 

PS. izvinite za slovne greške, kucam jednom rukom :moto3::moto3:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Auh. Dobri moj Miso, neka su ti srecne rane junake i oporavljaj se sto pre. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ma idi bre, tebi nije nista...vidi ga kako pise :lol: Nego ne napisa jel te Jager preko brda i dolina vozio i za Beograd :D ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Dobro je Miso da su uspeli da ti nameste rame. Nama je Mina ispricala da je moguca operacija i stavljanje sipki ukoliko namestanje ne uspe. Po recima doktora koji je gledao snimak, veoma male sanse su bile da namestanje uspe, ali koliko vidim, Bogu hvala, sve se zavrsilo na bezbolniji nacin.

 

Sada se odmaraj, radi sve sto ti Ljilja i doktori kazu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pazite, dr. Mina ima mnogo iskustva sa padanjem sa stepenica! retko koji doktor sa VMA moze da

se pohvali takvim rezimeom! Mislim da kad je vide na banjici odma sevaju komentari: "jbt opet

je neko pao sa stepenica" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo i mene kuci, stigao sam pre jedno sat-dva...ali sam morao prvo da se operem crevom u dvoristu da bih mogao da udjem u kucu.

Elem, endurijada je bila fenomenalna, uzivali smo kako u domu, tako i u voznji. Bice upamcena i kao jedna od voznji sa najvise malera-padova, povreda, kvarova...ali nista od svega nije moglo da pokvari inace veoma visok moral i stanje duha! :takoje:

Imacemo cega da se secamo...dok cekamo sledecu godinu da sve ovo ponovimo i jos bolje uzivamo!

Pozdrav svim ucesnicima!!! :zdravo:

 

Evo i neka Misina slika za zurnal...sa licinog mesta...naravno sa izvrsenom imobilizacijom...

Kao sto vidite, Misa je, kao sto dolikuje situaciji, sacuvao prisebnost i vedrinu!

post-1793-0-39068100-1313333135_thumb.jpg

post-1793-0-92428100-1313333147_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Srecne vam rane junaci. Zextreme nadam se da nije naprslo nista. Miso samo polako, opet ces ti na jare kad si takvog duha.

 

Bravo za sve pogotvo za spasilacku sluzbu u vidu afrike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Evo da se javimo i nas par iz Cacka da smo stigli kuci! :)

Proveli smo se ekstra, lepo se izvozali, upoznali se i druzili sa ekipom sa foruma, bilo je stvarno super...

Sledeci put na voznju dolazim sa adekvatnim motorom za ovaj teren. :moto3:

Veliki pozdrav iz Cacka, sutra kacim slike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Fotki iz voznji i nema.. samo sa pauza :moto3:

Hitman bi trebao imati neke zanimljive Vidojevce..

 

4 dana ludnice, hvala Aci i domacinima na gostoprimstvu, necemo da Vas menjamo, a sledece godine mozemo biti samo jos u vecem broju :care: :care: :care:

 

Miso, kalcijum da pijes, a vocke ce da donesemo..

i auto lak za gips takodje (onaj sto nismo utrosili na vrhu).. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prodje i ova endurijada, nadam se da ste se dobro proveli i provozali, ja jesam sigurno :) Nadam se da niste imali zamerke na organizaciju, potrudio sam se najbolje sto sam mogao, a prvi mi je put da organizujem ovako nesto za toliki broj ljudi. Odusevljen sam odzivom, stvarno nisam ocekivao da ce toliko ljudi doci, nadam se da ce nas sledece godine biti jos vise, posto ova endurijada sigurno prelazi u tradiciju ;) Na spavanju je bilo upisano 43, a bilo je i onih koji su dosli na dan i nisu spavali, preko 50 ljudi je posetilo ovaj dogadjaj :takoje:

 

Kao sto vec znate, cetvrtak nisam planirao da vozim, ali me dosadni Jager davio celo vece da se prikljucim, pa mu se preko telefona prikljucio i Popsy i ja sta cu, pristanem, sto se mora nije tesko. Nalazimo se u centru Paracina na picu i krecemo ka Rtnju. Svracamo na gibanicu u hotel Balasivic podno Rtnja i zatim idemo do mesta Rtanj kako bi ostavili stvari pre uspona.

 

LfNg3_img1503800600.jpg

 

suf9V_img1505800600.jpg

 

suf9V_img1505800600.jpg

 

malo lutamo dok nije Garmin preuzeo stvar u svoje ruke, ucrtan je put bukvalno do vrha, nisam to ocekivao, pa nisam ni proveravao gde nas Popsy voda kojekude :) Na jednoj raskrsnici na putu ka vrhu, raspolozenje vrhunsko - deca se igraju gomile :D

 

Acqva_img1513800600.jpg

 

ovo je uspod Siljka kog treba osvojiti, konsolidujemo redove i krecemo u boj

 

v38xS_img1517800600.jpg

 

ZDTD9_img1515800600.jpg

 

negde usput Afrike i Tenere biju borbu prsa u prsa, dok se ja nekako zavlacim iza neprijateljske linije. Cekam ih prilicno, naslucujem da nisu dobili bitku i nastavljam dalje sam sa parolom "nema predaje"

 

lF3rV_img1523800600.jpg

 

HPifJ_img1530800600.jpg

 

borba je bila teska, bilo je puzanja, guranja, znojenja, izvlacenja. Parola "do vrha se stize posle puno znoja i prolivene krvi" dobija svoj pun smisao :)

 

XeXIF_img1533800600.jpg

 

CqEgC_img1537800600.jpg

 

7WXeq_img1538800600.jpg

 

hftXj_img1546800600.jpg

 

tu je i knjiga utisaka, ako vas interesuje sta sam napisao, popnite se, pa procitajte :P

 

bQ8c9_img1549800600.jpg

 

i silazak je bio uzbudljiv kao i penjanje, Tenera, malo, malo, pa prilegne da odmori :D

 

VKM3K_img1552800600.jpg

 

pri silasku saznajem da je Popsy sprzio lamele i da ga je traktor odslepovao u obliznje selo. Svi stizemo tamo i zaticemo ubogu teneru otvorene utrobe. I pored velikog problema vedrog duha ne manjka, telefonom se organizuje dobavljanje rezervnih lamela, ostalo je samo da se ceka.

 

QU8K5_img1553800600.jpg

 

1we1K_img1555800600.jpg

 

Neki se vracamo po ekipu koja nas ceka u mestu Rtanj i sa njima palimo nazad za Grzu, a druga grupa ostaju u selu da ceka delove koji pristizu pred jutro :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Petak, konacno krece organizovana voznja, svi vozimo u istoj grupi posto nas nema puno. Putem kojim idemo sam prosao samo jednom i tom prilikom napravio tracklog po kome vozimo. Medjutim tada smo losim putem isli ka tamo, a boljim se vracali nazad. Nisam znao koji je koji na mapi, pa sam isao na srecu. E sad, za nekog je bila sreca, a za neke i nije jer nisu ocikivali blato, voznju po livadama, probijanje kroz visoku travi, zarasle puteve i puteve kojima se skace sa stenu na stenu.

 

3UzEB_img1556800x600.jpg

 

xBtnG_img1558800x600.jpg

 

EogBg_img1559800x600l.jpg

 

JQ1nV_img1562800x600.jpg

 

ma5Te_img1571800x600.jpg

 

TqXxl_img1573800x600.jpg

 

 

 

 

Helena je junak dana, onako sicusna na teskom Transalpu koji je na celavim gumama, je sve pregurala stoicki, bez gundjanja i sa osmehom na licu.

 

nRWxe_img1574450x600.jpg

 

vEdJN_img1575800x600.jpg

 

mICW0_img1576800x600.jpg

 

 

 

 

prolazimo najtezi deo, u daljini se vec nazire Lazarev kanjon

 

GdpPR_img1579800x600.jpg

 

MiSsP_img1580800x600.jpg

 

 

 

 

konacno stizemo do njega i sav trud se isplacuje jednim pogledom na impozantni kanjon koji ostavlja bez daha kad se uzivo vidi, tu dubinu i velicinu fotografija definitivno ne moze da prenese.

 

AGXJy_img1582800x600.jpg

 

4ortM_img1586800x600.jpg

 

 

 

 

silazimo do Lazareve (tj. Zlotske) pecine koja je nazalost zatvorena. Nema veze, i okolina pecine ima sta da pokaze

 

pwgUK_img1588800x600.jpg

 

6tyCq_img1591800x600.jpg

 

LZhuB_img1593800x600.jpg

 

l6n8A_img1596800x600.jpg

 

LxoVM_img1603800x600.jpg

 

 

 

 

Do Grze se vracamo asfaltom, za povratak offroadom je suvise kasno. Par slika ispred doma posle povratka

 

XhKYQ_img1609800x600.jpg

 

CsRyF_img1610800x600.jpg

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U subotu se skuplja ekipa u punom sastavu, blizu 40 motora krece ka Sisevcu podeljeni u dve grupe, jedan deo ljudi tamo ostaje na kupanju, a ostatak krece u voznju. Ja se ne secam da smo na nekoj voznji ovako brzo peglali i pravili tako malo pauza, zato i nemam puno slika tog dana. Kapetan Kepo mi je stalno bio u repu, jurio me, tako da sam morao da pojacam tempo, na nekim mestima zbog neravnog puta su nam motori leteli po nekoliko metara u daljinu :D

 

WtLDt_img1614800x600.jpg

 

v80ZA_img1617800x600.jpg

 

7FAc6_img1618800x600.jpg

 

7n1Ec_img1619800x600.jpg

 

odmor pored cesme sa ledenom vodom i to je to sto se tice slika voznje tog dana od mene :)

 

Fprr7_img1624800x600.jpg

 

uvece razmenjujemo utiske i prepricavamo dogadjaje

 

3829M_img1637800x600.jpg

 

GEzDA_img1638800x600.jpg

 

Od kvarova smo imali Popsijeve lamele, al' to se ne racuna, posto je normalno da nesto crkne na njegovom motoru :D, nesto polomljenih plastika, polomljenu copavu,jednu izbusenu gumu i jedan prekinut lanac (moj). Zbog tog lanca me je Sale TA96 slepovao 30 km, od toga bar 20 km po offroadu, kao da se ceo zivot bavi slepovanjem motora :)

 

Od povreda smo imali jedno iscaseno i polomljeno rame, nagnjecena rebra, izderana kolena, poneki hematom i tako to, nista strasno :) Misi pei zelim brz oporavak i da se sto pre vrati u sedlo.

 

 

 

 

Nedelja, jutarnja kafica i razlaz, planiraju se rute povratka, vidaju se rane zadobijene predhodnih dana...

 

Vliq9_img1645800x600.jpg

 

kH9u6_img1649800x600.jpg

 

av6xd_img1650800x600.jpg

 

v9OQ8_img1651800x600.jpg

 

 

 

 

Ceo ovaj dogadjaj ne bi bio moguc bez pomoci Belca koji je vrsio funkciju sefa osoblja, konobara, kelnera i recepcionara :P i dragih nam kuvarica Marije i Ane koje su se brinule o nasim stomacima 4 dana , hvala im na ogromnom trudu koji su ulozili svo troje :takoje:

 

Takodje je veliki doprinos dao i Bora, lokalni poznavalac Kucajskih planina koji je vodio drugu grupu. Ta grupa je nesto i videla za razliku od moje, koja je vecim delom videla samo oblak prasine :D

 

 

 

 

GvGh4_img1642800x600.jpg

 

mrh1O_img1644800x600.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Odlicno drustvo, odlicna voznja, odlican smestaj, odlicna klopa, odlicne cene = odlican provod!

 

Hvala Aco za organizaciju, bilo je sve na mestu, jeste bio malerozan dan ali svi su to junacki podneli tako da se pamte samo lepe stvari.

 

p.s. Pozdrav za Belog, Mariju i Anu, odlican posao su obavili, a takodje i cikica koji je sef doma (ne znam mu ime) bio veoma pozrtvovan da svima bude prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Red je da se i ja prijavim da sam stigao (doduše još oko 14h ali tek sad do kompa)

Aćim i ja autoputem stigli pravo u labos na pranje pa kući.

Veliko HVALA ACI na fenomenalno organizovanom druženju i VELIKI POZDRAV BORI.

Naravno VELIKI POZDRAV SVIM DRUGARIMA koju su ulepšali ceo događaj.

Slikice sutra kad ih malo proberem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja