Jump to content

Moto Zajednica

Odnos kilaža-kubikaža, koliko je važno

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Imam nameru da za sledeću sezonu, sa svojom boljom polovinom, sednem na motor. Naravno, pre toga da ga kupimo. Već par meseci visim po netu, gledam oglase, pratim forume ( najviše BJB ). Svašta mi se sviđalo, pa posle nije, nisam pametan. Treba mi savet, pomoć i sugestija starijih bajkera, samo me nemojte terati na dijetu! :-) Naime, imam oko 120 kg/180 cm, a sa mojom dragom, naš budući motocikl će imati problem od oko 200 kg!!!!! Koliko sam video, veliki motori koji bi nas lakše nosili su i sami teški, lako padaju, i ne preporučuje se borba sa njim u smislu da ga zadržite da ne padne. Šteta + moguća povreda. CBR 1000 F, ZZR 1100, GSXF 1100.... Da li moram nešto ovakvo da kupim i vozim, obzirom da nisam vozio ozbiljan-veliki motocikl. Totalni dunster, ali sa ambicijom. Rado bih čuo vaše mišljenje, do kojeg mi je veoma stalo, jer nemam koga da pitam. Da kupim nešto manje dok ne naučim da vozim, ili odmah na veliko? Otvoren sam za predloge.

 

 

 

 

S' poštovanjem,

 

Joksa

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7252 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

onda najbolje kupi to sto sanjas, (i ja sam ga sanjao :)) i nemoj da te brine to da je motor tezak, da ce ti pasti, ja imam 87kg 190cm i nije mi problem uopste,cak ni postaviti ga na centralni nogar a pogotovo nece biti tebi koji si tezi a verovatno i jaci od mene.

Svi stariji motori od 1000ccm na koje ciljas (po onom sto si naveo kontam da ti je budzet do 2000eur) imaju preko 200kg pa cak i oni od 600ccm imaju preko 200kg ,moj savet ti je da neides preko 750ccm jer stvarno nema potrebe, najbolje bi ti bilo uzeti nesto 600ccm i veruj mi bez ikakvih problema ca da vas vuce, to su motori od 80-100 konja, i imaju sasvim dovoljno snage.

E sad sve ostalo je stvar pameti i samokontrole, mozes i odma na vecu masinu ali treba biti oprezan i svestan svojih mogucnosti i mogucnosti masine i nema problema. :takoje:

Glasam za VFR :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Sa 120 kg na 600 kubika :staa2: to ima da vuce kao mz 250. Nemoj da kupujes ispod 750 nista :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Hvala svima.

 

Biker-boy, iz tebe govori iskustvo, to se vidi. Budžet mi je upravo oko 2000 evra, a strašno sam se branio od kupovine mašina preko 750 ccm. A VFR mi se stvarno sviđa, mislim da bi zadovoljio potrebe putovanja, a i gradske vožnje. Verovatno ću sačekati zimu ili proleće, ne bih li našao neki mlađi i bilji za svoj skromni budžet. Očekujem još saveta i mišljenja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Za tvoj budzet mozes da kupis Suzuki GSX 750 F i da uzivas. Godiste 98 -99 :takoje:

Tvoja kilaza nece biti problem za ovaj model :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7252 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Sa 120 kg na 600 kubika :staa2: to ima da vuce kao mz 250. Nemoj da kupujes ispod 750 nista :takoje:

nebih se slozio, pod 600ccm sam mislio na motore ZZR 100ks, FZR 100ks, CBR 100ks, GSXF 85ks ..., recimo razlika izmedju GSXF 750 i GSXF600 je 15-ak konja, a motori su skoro isti, zadnji kraj se razlikuje.

A jedan poznanik (kalibra preko 110kg) je imao Yamahu XJ 600 koja ima samo 60ks, i motor je bez problema isao pod njim i devojkom, doduse nije mogao bas da przi al daleko od toga da se masina mucila...

Mada za sport-touring varijantu po meni najbolje uzeti nesto sa malo vislje postavljenim volanom kao sto su Honda VFR ili Suzuki GSXF 600-750 zbog udobnije voznje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Evo ti cist primer ja imam Kawasaki gpx 500r (varijanta sa 4 cilindra,75ks).Ima jedan pravac duzine oko 1km blizu moje kuce i tu cesto puta isprobavam motor kad nesto stelujem ili cackam na njemu pa mi je palo na pamet da isprobam koliko moze maksimalno da razvije na tom pravcu kad sam sam ili sa nekim na motoru.Ja imam 85kg i iz dva pokusaja sam oba puta uspeo da razvijem tacno 200km/h,a onda je seo i moj drugar na mesto suvozaca koji ima oko 80kg sto ukupno iznosi preko 160kg i motor je razvio malo preko 190km/h sto je jako mala razlika s'obzirom da je duplo veci teret na njemu.Kad ovako dobro podnosi tezinu motor od 75ks i 4 cilindra,sta ce tek da radi neki "V" ili "TWIN" motor od 100 ili vise konja koji ima mnogo vise snage i obrtnog momenta.Mislim da nemas potrebe za motorom od 1000ccm i da bezveze placas visoku registraciju,a ako mene pitas ja bez razmisljanja glasam za VFR 750 od 1990-1997god.Prvo motor nije skup,registracija podnosljiva,potrosnja zadovoljavajuca,snage ima sasvim dovoljno i za vise zahtevne vozace,jako lepo izgleda,a o kvalitetu da ne govorimo.Treba covek da bude "debil" da bi pokvario takvu masinu...

Zar nije prelep...

post-17597-0-21869300-1311277562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Evo ti cist primer ja imam Kawasaki gpx 500r (varijanta sa 4 cilindra,75ks).Ima jedan pravac duzine oko 1km blizu moje kuce i tu cesto puta isprobavam motor kad nesto stelujem ili cackam na njemu pa mi je palo na pamet da isprobam koliko moze maksimalno da razvije na tom pravcu kad sam sam ili sa nekim na motoru.Ja imam 85kg i iz dva pokusaja sam oba puta uspeo da razvijem tacno 200km/h,a onda je seo i moj drugar na mesto suvozaca koji ima oko 80kg sto ukupno iznosi preko 160kg i motor je razvio malo preko 190km/h sto je jako mala razlika s'obzirom da je duplo veci teret na njemu.Kad ovako dobro podnosi tezinu motor od 75ks i 4 cilindra,sta ce tek da radi neki "V" ili "TWIN" motor od 100 ili vise konja koji ima mnogo vise snage i obrtnog momenta.Mislim da nemas potrebe za motorom od 1000ccm i da bezveze placas visoku registraciju,a ako mene pitas ja bez razmisljanja glasam za VFR 750 od 1990-1997god.Prvo motor nije skup,registracija podnosljiva,potrosnja zadovoljavajuca,snage ima sasvim dovoljno i za vise zahtevne vozace,jako lepo izgleda,a o kvalitetu da ne govorimo.Treba covek da bude "debil" da bi pokvario takvu masinu...

Zar nije prelep...

Jeste prelep, slažem se!!!!! Od svega što sam video, VFR mi je bio prvi izbor, mada je CBR, pogotovo 1000F kao san. Pošto mi izgleda da sam uz pomoć svih vas, strpljivih za nas početnike, izabrao svoj prvi motocikl, ostaje da do proleća skupim još koju paru, pa da se usudim i da kupim. Iskreno se nadam da će neko od starijih bajkera ( po stažu na motoru, ne po godinama ) ponuditi neki VFR 750 rc36 na prodaju. Ima ih po oglasima, ali nisam baš siguran... Tražiću sigurno na BJB-Prodajem. Još jedno pitanje, ako nije bezobrazno: kada su cene realno najniže, ali bez namere da koristim nečiju muku, kada je neka hitna prodaja iz bilo kog razloga u pitanju. A kad stigne makina, slede slike. :Bandolero:

 

 

JOŠ JEDNOM HVALA SVIMA NA SAVETIMA I STRPLJENJU!!!!!! :jee1:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7252 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

cene su najnize van sezone, kad se nevozi motor u zimskim mesecima, mada i to ima svoju manu sto nemozes redovno isprobati motor ako je lose vreme napolju, mada kontam posto nemas iskustva da ces sa sobom povesti nekog ko se razume

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

cene su najnize van sezone, kad se nevozi motor u zimskim mesecima, mada i to ima svoju manu sto nemozes redovno isprobati motor ako je lose vreme napolju, mada kontam posto nemas iskustva da ces sa sobom povesti nekog ko se razume

Moraću nekoga da povedem, to je sigurno. Evo, možeš ti ako hoćeš, imaš iskustva i voziš VFR. :zdravo::care: Ionako planiram da kupujem na području Vojvodine. Da ne budem pogrešno shvaćen, nemam nikoga u Vojvodini, živeo sam kratko u Pančevu, ali su motori generalno bolje učuvani, bolje je gorivo i ravnica, brate. Drugi mentalitet, drugačiji ljudi, manje nervoze, vozi se za uživanje, ne za pokazivanje. Onda, na zimu...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Zajebi geografiju i gledaj svaki konkretan primerak pa cak i to nije nikakva garancija, nekad jednostavno treba imati srece.

 

Da, imati sreće. Zato bih voleo da kupim mašinu od nekoga sa BJB. Mislim, valjda postoji neki kodeks poštenja i uzajamnog poštovanja, valjda neću da zabodem krš iz prve. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ima drugar CBR 9000RR jako lep, crn sa dosta detalja + ima guvenalu i produzen plexi sto je za putovanje extra. Javi mi se na PP ako te zanima da ti pustim slike, cena je oko 2000e a motor je bas bas dobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ako imaš skladnih stotinak kila to nije problem, ako imaš višak, onda gledaj da uzmeš motor na kome se uspravno sedi i koji ima dosta obrtnog momenta u nižim obrtajima - a sa čime se šestotke baš i ne mogu pohvaliti.

 

Neki moj savet za tebe je recimo BMW R1100 RT ili eventualno nešto iz K serije.

Malo je preko budžeta, ali jbg...

 

Od Japanaca je sve manje-više isto, dok bi na Hondu obratio malo više pažnje, i naravno, izbegao bi heblove u širokom luku.

 

Pošto vozim TDM, a da ne bi ispalo da hvalim konja koga imam, preporučio bih ti da probaš i taj motor. Za te pare mislim da je jako solidan prevoz.

 

Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2441 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vidim da se ovde prica dosta svela na snagu motora.Mislim da bi covek koji ima 190 visine i 120 tezine trebao da obrati paznju i na velicinu samog motora. Jeste da 600-tke sada imaju i preko 100 konja,ali mislim da to nema veze,jer bi takva ljuda bila smesna da sedne na i na R1 koji ima blizu 200 KS. Kada budes probao motor prvo vidi kako to izgleda kad sednes na njega,jer se moze desiti da se ne vidi ispod tebe i zene kad sednete na njega. Ne znam kako izgleda kad ljuda sedne na VFR-a,ali mislim da sve te masine od 500-600 ccm idu dobro,ali nisu za tebe.Bukvalno ces "progutati" mali motor. Molim te,probaj i TDM-a.To je motor koji odlicno ide,a mislim da ce ti i lepo stajati.Dosta je visok i odlicno pristaje ljudima koji su preko 180. Probaj da sednes i na CBR1000F. To je prava "krmaca" od motora.Jedan od najboljih sport-turera ikada napravljenih,a i Honda je. I GSX 750 F,onaj sto ga zovu "sisa" (zbog zadnjeg svetla,prim. aut.) je lep i poveci motor koji bi mogao lepo da ti stoji. Tu su stari ZX10,GSXR1100. ZZR 600 i EN6R sam video kako stoji coveku od 120 kg i veruj mi da je blago receno - smesno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Pošto nisi vozio "ozbiljne" motore, kupi TDM-a, i sa tom kilažom na njemu ćeš biti kao komarac. A ide tačno koliko treba...

 

Hvala Sasafilipovic, hvala stari rokeru, znajte da niste jedini koji su mi predlozili TDM, mada se malo plasim visokog tezista, namam iskustva, ne umem ni da padnem sa motora a da se ne ubijem :hej::lud: Mozda skupim petlju pa da probam, samo da nadjem nekog raspolozenog da mi dozvoli samo da probam kako mi lezi, onako u stajanju. Gde sedim, i gde su mi noge kada stanem. To je jedino. Inace mi se svidja, hvale ga bajkeri zbog mogucnosti, a i uzeo sam ga u obzir i pre. Ustvari, otici cu na neki moto skup, pa da vidim kako sve to izgleda uzivo. Tako ce biti najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2441 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pošto nisi vozio "ozbiljne" motore, kupi TDM-a, i sa tom kilažom na njemu ćeš biti kao komarac. A ide tačno koliko treba...

 

Hvala Sasafilipovic, hvala stari rokeru, znajte da niste jedini koji su mi predlozili TDM, mada se malo plasim visokog tezista, namam iskustva, ne umem ni da padnem sa motora a da se ne ubijem :hej::lud: Mozda skupim petlju pa da probam, samo da nadjem nekog raspolozenog da mi dozvoli samo da probam kako mi lezi, onako u stajanju. Gde sedim, i gde su mi noge kada stanem. To je jedino. Inace mi se svidja, hvale ga bajkeri zbog mogucnosti, a i uzeo sam ga u obzir i pre. Ustvari, otici cu na neki moto skup, pa da vidim kako sve to izgleda uzivo. Tako ce biti najbolje.

TDM samo mozda izgleda da je "trapav" jer je visok. Kada budes seo na njega i provozao koji krug videces da se vozi lako. Ima snagu da potegne,dovoljno je brz,lako ide u krivine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Sa njim nećeš da imaš problema, nije agresivan, ima dosta "dugačke brzine", elastičan motor, dobre kočnice, lak za upravljanje... Mislim da neće da te iznenadi ni navrtanjem gasa ni pobadanjem kočnice. Pošteno, ja ga nikad ne bih kupio, ali volim da ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ne znam zašto ljudi zaziru toliko od TDM-a.

Jedina boljka su mu emulzione tube koje koštaju 30 evra i kada se zamene, motor troši 5-6 litara, a ima 80 konja i što je bitnije, dosta obrtnog momenta tokom cele krive snage. Sa suvozačem ne gubi vozne karakteristike, čak štaviše - ja pošto imam 70 kila, kada stavim ženu na motor, zadnji deo mi se ponaša stabilnije po putevima Srbije. Zadnji amortizer ima štelovanje tvrdoće i ribaundinga što je fenomenalna stvar. Paralelna dva cilindra nisko postavljena takođe doprinose odličnim voznim karakteristikama, a zadržan je solidan klirens za staze i bogaze Srbije. Svetla koja mu daju epitet - buljavi, imaju dobro sočivo i staklena su za razliku od pola konfekcije danas, a prednosti ćemo videti kada padne gusti mrak, pa ako nas još uhvati kiša po noći eto veselja. Optimalna brzina 80-140 kmh. Dobro koči...

 

Imao sam dve Afrike pre TDM-a i priznajem da je za pustolove i ljude koji vole avanture najbolji motor na svetu, ali je ipak parna mašina za TDM-a što se tiče snage i voznih karakteristika sa suvozačem ali po asfaltu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Neko je ranije u temi napisao da bih mogao da imam problem gde da smestim stomak budem li seo na neki R. Može da se desi da F bude smešno mali u odnosu na mene, da se ne vidi... Još kad sedne gospođa, koja me inače nagovara da kupimo motor... Ostaje samo putni enduro kao izbor ( čitaj TDM ), nešto na čemu se sedi uspravno. Ili možda neki BMW K 75, K 100... Iskreno, voleo bih da nađem nešto sa koferima, ali nije obavezno. Volim da putujem i da se družim, a bajkeri se najbolje druže, zar ne?

 

A šta mislite za Yamaha XJ 600 Diversion?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja