Jump to content

Moto Zajednica

BJB okupljanje, 4/5 avgust, Resavica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Ko je nasao da se zali da je auto put smor? ;D ;D

Aj ti samnom lepo pa da vidis da nije smor ustvari tek onda ces da vidis jedan od mnogobrojnih razloga da prodas tu konzervu ;D ;D i kupis R-a :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Ko je nasao da se zali da je auto put smor? ;D ;D

Aj ti samnom lepo pa da vidis da nije smor ustvari tek onda ces da vidis jedan od mnogobrojnih razloga da prodas tu konzervu ;D ;D i kupis R-a :P :P

E Kojo,svaka ti je na mestu. :D :D :D Samo izvoljevaju.Ne mozes im ugoditi.

Ne,naj bolje da idemo preko nekih seoskih puteva,da "lomimo" motore :o Sto vise rupa to bolje. >:( A u ostalom,vec je sve dogovoreno.Kada se ide,gde se ide i kuda se ide.Nema promene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Uf al ste se zavukli!!!!!

To mi je daleko al gledacu da dodjem!

Pa ne sluzi ti valjda motor samo za voznju po gradu ? I putovanje ima svojih drazi  ;)

 

Da ali ti vjerovatno ne znas da mi je to 600km auto puta!!!!!!!!!!!!!!!(do bgda oko 400 i jos plus od bgd....)zujale bi mi usi 5 dana.....

U subotu radim do 13h pa bi tek onda krenuo!!!!!!!!!!znaci samo bi prespavao pa ujutro nazad......

Ljudi znaju da barem meni motor ne sluzi za voznju po gradu....

 

Pozdrav za Lalajka ;D samo da znas kupio sam novi sator a ovaj stari imas od mene na poklon ako dodjem!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kome treba roze sator. ;D

 

R-ovi, nemo se ljutite, i onako cemo svi da vozimo u grupi pa cete i vi da se smorite :P  ;)

 

Ni okolo kad se ode nema rupa a ima krivinaaaaaa... a i blize je, ja merio.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Umesto prozivanja na relaciji eRadžije i endurdžije, ajde na vreme da razmišljamo o formiranju brže i sporije grupe!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Umesto prozivanja na relaciji eRadžije i endurdžije, ajde na vreme da razmišljamo o formiranju brže i sporije grupe!  ;)

 

Da, definitivno ćemo autoputem voziti u (bar) dve grupe. Dogovorićemo se na licu mesta koliko će grupa biti. Sastajemo se na prvoj benz.stanici posle naplatne rampe (kad siđemo sa autoputa). Mislim da je to OK. Ako neko ima drugačiji predlog, dajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ako vec vozimo u 2 grupe, onda nema razloga da 2. (ili treca, nebitno...) grupa ide okolo... Vozio sam jednom og KG po auto putu i strasno sam se smorio... Ukoliko nema interesenata za predlog, onda kud svi Turci... :P  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uf al ste se zavukli!!!!!

To mi je daleko al gledacu da dodjem!

Pa ne sluzi ti valjda motor samo za voznju po gradu ? I putovanje ima svojih drazi  ;)

 

Da ali ti vjerovatno ne znas da mi je to 600km auto puta!!!!!!!!!!!!!!!(do bgda oko 400 i jos plus od bgd....)zujale bi mi usi 5 dana.....

U subotu radim do 13h pa bi tek onda krenuo!!!!!!!!!!znaci samo bi prespavao pa ujutro nazad......

Ljudi znaju da barem meni motor ne sluzi za voznju po gradu....

 

Pozdrav za Lalajka ;D samo da znas kupio sam novi sator a ovaj stari imas od mene na poklon ako dodjem!!

 

Moja greska, sorry, istina nisam znao. Kad ne pise kao ranije pored nicka ko je odakle ispadaju ovakvi nesporazumi.

A lalajko ce uzeti sator, samo moras da ga prefarbas :D A steta da se farba, bas je sladak satorcic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Auto put je smor...

 

I ja sam za izbegavanje auto-puta.

Dosadno je voziti po pravcima 100km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam se tek danas vratio iz Cuprije. Nameravao sam da se vratim sa Sixom, i skoknem da obidjem kucu (imam jednu u centru Cuprije). Tamo nadjem obijena vrata, ali nista nije odneseno... Onda sam morao do policije da prijavim stvar, pa ostadoh dan-dva da nadjem majstora da zameni stok i ugradi sigurnosnu bravu. To ce biti gotovo za dva tri dana, a ja sutra ponovo palim dole,dok je ovako lepo vreme :) da cuvam kucu, koja je sad prakticno bez brave. Toliko o losim stvarima.

 

Sto se izvidnice tice bilo je sve OK, Aca Newbee (promeni nick u Aca :) ) je sve lepo opisao, nista da dodam. Mozda je Aca malo ublazio situaciju :) Samo da znate, okolina je surova, nema civilizacije, sve morate imati. Kod Race postoji alat za uredjenje mesta za sator, obavezno poneti baterijsku lampu i ostale neophodne stvarcice za sator. Mesto treba shvatiti kao bazni kamp, znaci tu se spava. Niakav luksuz ne ocekujte!! Ko na to nije navikao hmm... Kod Race se moze spremiti sva klopa, tu je i bunar sa ledenom vodom za hladjenje pica. Okolo ima ovaca koje nose zvonca, pa ko ono moze da slusa a da ne zaspi alal mu vera!

 

Ako bas bude guzva (u sta sumnjam, jer se se broj prijavljenih smanjivati sa priblizavanjem datuma) postoji back-up livada iznad vodopada Lisine. Dosta ravno za satore, voda za pice se sahvata iz potoka. Takodje mesto je samo kamp sa spavanje, sve ostale aktivnosti se obavljaju u blizoj i daljoj okolini. Etno restoran u podnozju vodopada je fantastican, drvene klupe i stolovi su bukvalno u pecini, temperatura je idealna, pod od zemlje, i nije skupo. Nesto nize se nalaze par uzgajalista pastrmki, sa restoranima. Treca lokacija za prenociste je hotel Resava u obliznjem Despotovcu.

 

Iz tog razloga sam i predlozio da se postave satori do 12h-13h. Onda se vec moze krenuti u obilazak okoline motorima, dogovorili bi se na koju stranu. Za vreme obilaska prase (ili vise njih) bi bilo ispeceno pa bi grupa imala sjajan docek po dolasku. Iskalkulistati vreme za veceru jer svetla moze biti samlo logorska vatra, kao nekad...

 

U nedelju se takodje moze u obilazak okoline, kupanje, pecanje i ostale aktivnosti.

 

Da napomenem:

1. Za Beogradjane: Mozda je zaista bolje izaci sa autoputa u Markovcu, pa na Svilajnac-Despotovac i Strmosten, dosta krace, put je dobar. U tom slucaju bi mesto za sastanak bio Despotovac - ima prijatnih kafica za tu namenu

2. Klopa: Varijanta sa prasetom (ili vise njih, ili jagnjetom) zahteva precizno broj osoba radi kupovine odgovarajuceg praseta (svinje?, pa topimo mast i pravimo cvarke i kobasice :) ) To zahteva finansijski obavezujucu prijavu ovde, ko se prijavi daje neku lovu, pa makar i ne isao na okupljanje.

Varijanta sa rostiljem je jednostavnija, svako bi uzeo za sebe meso u Cupriji ili Despotovcu pa bi to Raca bacio na rostilj pred vece i gotova stvar. Posto sutra ja idem ponovi u Cupriju, dogovoricu u jednoj sjajnoj privatnoj kasapnici mogucnost kupovine vece kolicine mesa za subotu 4-og.

U svakom slucaju se izjasnite, ja cu organizovati bilo koju varijantu koju odaberete.

3. Bilo nam je frka za gorivo u Despotovcu - ni jedna pumpa nije radila. Zato natankajte u Svilajncu ili Cupriji a nije lose da neko ponese jednu kantu 5l za slucaj da nekom zatreba.

4. Na 1.5km od mesta okupljanja postoji prodavnica za osnovne potrepstine, za to smo mirni

 

Eto za pocetak, sad da se dogovorimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

1.Nisam za pravljenje dve grupe.Idemo svi zajedno,nigde ne zurimo. ;)

2.Sto se tice klope,ja nisam probirljiv.Tako da to mi nije bitno.Mada ono jegnjence,majku mu.. :D  Salim se.To vi odlucite. ;)

I nemoj mnogo da detaljisete.Stvorio sam vec sliku o mestu.Kao da sam vec bio tamo. ;D Ostavi nesto da se sokiramo :o,iznenadimo,... ;)

Znaci iz prilozenog se vidi,da cemo se videti.Ako Bog da... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

bato, pa bili smo na fruskoj gori. i zbog onog jednog motora je trebalo praviti sporiju grupu.

ovde je malo veca kilometraza, vecim delom se ide auto-putem, pa u zavisnosti od toga kakve ce masine poci, definitivno se treba podeliti.

ako bude sporije grupe, definitivno varijanta 145km.  ako vec ima grupa, cemu ista putanja?

ako ne bude grupa, najsporiju masinu u celo, pa ko pretekne - pizda. onda ce biti jasno cemu grupe.

 

ruzno je kad masa ode, tvoja se masina muci, ti si kao krenuo sa nekom grupom, sad od grupe nema nista, imas osecaj da ti kvaris voznju ...

ruzno je kad se sa masom udaljavas lagano od sporijih masina, tisi kao krenuo sa nekom grupom, sad od grupe nema nista, imas osecaj da ti kvaris voznju ...

u oba slucaja, i jednima i drugima - ruzno. :o

o svemu ovome kad se stekne uvid u konkretne masine za koje ce ici, i naravno one koji ce ih/kako ce ih terati.

jer tacno je i pod a) i pod b):

a) bre nekim masinama prosto smeta i steti da idu manjim brzinama, i fizicki i psihicki, i to nije sramota.

b) bre nekim masinama prosto smeta i steti da idu vecim brzinama, i fizicki i psihicki, i to nije sramota.

 

PS. bato, hvala za oglas. to samo na tebe lici...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja ne idem auto putem.  I te grupe, razvutji tjemo se ko gliste svi... 

 

Ja tju drugim putem, pa se vidimo tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

Ja ne idem auto putem.  I te grupe, razvutji tjemo se ko gliste svi... 

 

Ja tju drugim putem, pa se vidimo tamo.

 

he, he,... pa svrha tih grupa je da se ne razvlacimo...

nek ide kako ko oce, bitno da se ljudi nadju tamo.

e da, iz mojih davnih dana mladog speleologa, secam se da je kraj bogat pecinama. nisam siguran, davno bese, al trebalo bi da su u blizini hajducka, velika atola, pionirska pecina (bogata ukrasima)... jel moze ovo neko da mi potvrdi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ja ne idem auto putem.  I te grupe, razvutji tjemo se ko gliste svi... 

 

Ja tju drugim putem, pa se vidimo tamo.

 

bg-grocka-sd-osipaonica-lozovik-krnjevo-markovac-svilajnac-despotovac-bjb runijon

 

Moze ovako?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja ne idem auto putem.  I te grupe, razvutji tjemo se ko gliste svi... 

 

Ja tju drugim putem, pa se vidimo tamo.

 

bg-grocka-sd-osipaonica-lozovik-krnjevo-markovac-svilajnac-despotovac-bjb runijon

 

Moze ovako?

 

 

Yeah !  U and me idemooooooooo ! ;D  Hebesh auto put! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Mi koji dolazimo sa juga(polazak 10h Nish- Tvrdjava), a josh ne znam tachan br. koliko cemo biti idemo auto-putem do Paraccina(11.30h) , pa starim putem do Cuprije, mali odmor u parku kod kasarne t.j. hale sportova  i osvezzenje(12h) i nastavljamo do manastira Ravanica pa odatle do Strmostena(13h).Ko hocce da se prikljuchi uvek je dobrodoshao.Ako neka grupa dolazi iz pravce BG do Cuprije, nalazimo se u Cupriji pa posle svi zajedno do Strmostena, ako idete starim putem preko Despotovca onda se nalazimo kod BJB drva ;D  u Strmostenu.

Shto se tiche hrane , mozze sve varijante, mozze prasicci, ili da kupimo u Cupriji meso , ili da neko kupi kada se sazna tachan broj ljudi koji idu pa da tamo damo kintu, za picce verovatno ce svako da ponese pa ce tamo da razmenjujemo  razne vrste prepechenica i slichno, a piva i sokova ima tamo vec po dragstorima i kafanicama.

E, tamo kad stignemo i ulogorimo shatore pochinje zzurka pa dokle traje. :):D :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zaboravio sam, pa da dodam: i pored ovih vrucina, racunajte da je tamo uvece i nocu prilicno hladno, spremite neki duks i tople vrece za spavanje.

Jos je daleko, ima vremena, ali moramo imati za 7 dana jasan dogovor oko klope, jer cu ja otici par dana ranije da sve organizujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ja ne idem auto putem.  I te grupe, razvutji tjemo se ko gliste svi... 

 

Ja tju drugim putem, pa se vidimo tamo.

 

bg-grocka-sd-osipaonica-lozovik-krnjevo-markovac-svilajnac-despotovac-bjb runijon

 

Moze ovako?

 

 

Nego kako!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Imate i :

 

Beograd-Ralja-Mladenovac-Topola-Kragujevac-Donja i Gornja Sabanta-Dragocvet-Jagodina-Cuprija.

 

Tako sam i mislio, put je vise nego dobar (deo pre Ralje je malo losiji, ali podnosljivo), i od Topole kad se krene prema KG ima 500m puta gde je skinut asfalt, pa eto prilike za mali offroad. ;D A moze i ona druga trasa, nije problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Imate i :

 

Beograd-Ralja-Mladenovac-Topola-Kragujevac-Donja i Gornja Sabanta-Dragocvet-Jagodina-Cuprija.

 

Tako sam i mislio, put je vise nego dobar (deo pre Ralje je malo losiji, ali podnosljivo), i od Topole kad se krene prema KG ima 500m puta gde je skinut asfalt, pa eto prilike za mali offroad. ;D A moze i ona druga trasa, nije problem...

 

Evo i ja sam za ovu rutu.

Put je sasvim dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Imate i :

 

Beograd-Ralja-Mladenovac-Topola-Kragujevac-Donja i Gornja Sabanta-Dragocvet-Jagodina-Cuprija.

 

Tako sam i mislio, put je vise nego dobar (deo pre Ralje je malo losiji, ali podnosljivo), i od Topole kad se krene prema KG ima 500m puta gde je skinut asfalt, pa eto prilike za mali offroad. ;D A moze i ona druga trasa, nije problem...

 

Evo i ja sam za ovu rutu.

Put je sasvim dobar.

 

I ja sam za ovu rutu, mada postoji mogucnost da odem koji dan ranije u jagodinu pa da ne idem sa grupom, sto je mozda i bolje da ne bi smarao grupu sa svoih 125 kubika. Svakako bi mogli ljudi koji idu ovom rutom i ljudi kji se nalaze u paracinu da se nadju u cupriji pa odatle zajedno? Sta mislite o tome i recite koju cirka vreme tamo.

 

Sto se hrane tice ovo jagnjesce... uff...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Sto se hrane tice ovo jagnjesce... uff...

 

Vidim da imam vise istomisljenika nego sto sam ocekivao..

Lalajko, pisi recku - ZA! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja