Jump to content

Moto Zajednica

BJB okupljanje, 4/5 avgust, Resavica

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

I tako stojimo na kisi, jedino nas dvojica, upalio se alarm i sad ja treba da bacim kabl i da se pravim lud, kao nismo odavde :)

.. pa i nismo... :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prodje i to cuveno okupljanje u Resavi. Al smo ga uboli, svaka nam cas, da smo birali ne bi izabrali bolji vikend :P Mozda da nije bilo Rainmen-a bi prosli bez kise, ovako je sve bilo mnogo, mnogo zanimljivije, sto bi rekao sstruja nije bilo sterilno :)

 

Ekipa sa juga se okupila u Cupriji - Nislije, Paracinci i jedan Lazarevcanin. Vreme tmurno. Polazimo ka Despotovcu, nismo ni izasli posteno iz Cuprije, kisa pocinje da rominja. U Despotovcu se nalazimo sa "severnjacima" :) Upoznavanje, pozdravljanje i krecemo... ali cekaj neko fali ! Sstruja se dao u potragu za kisnim odelom posto je na lokalnim vestima cuo da ce biti vedro i suncano, temperatura 40C pa ga nije poneo  ;D ;D (izvini sstrujo bilo je jace od mene  :P) Posto se vratio bez odela, ali sa kesama za djubre  ;D krecemo dalje.

 

Stizemo u restoran Panorama iznad Lomnice

w4DfJ_dsc00199800x600pn7.th.jpg404.jpg

 

SStruja popravlja sajlu za gas, ruke mu se pozlatile :)

ISGBV_dsc00200800x600ln9.th.jpg

 

Ekipa je zasela za sto, okupirali restoran. U restoranu etno stila je i "etno" muzika - narodnjaci samo pice :)

gRLnL_dsc00204800x600kh9.th.jpg

 

Six se setio da neko treba da odrzi govor dobrodoslice pokislim bajkerima i da se izvini za kisu, ali bez uspeha, Lalajko je neumoljiv

ThR2R_dsc00205800x600ln1.th.jpghFbcc_dsc00207800x600rb8.th.jpg

 

Klopa je bila ok, sve po protokolu - rakijica, salata i sir za meze, sarma, pecenje jagnjece i prasece i na kraju torta. Neko je jeo, jeo, jeo... pa bas jeo, a neko je ostao gladan jer je sve vreme nagovarao Lalajka da odrzi govor, pa posle sve vreme kukao "ljudi kad cemo da jedemo"  :) 

 

Posle Panorame odlazimo u Lisine da vidimo i slikamo vodopad. Ekipa odlazi do vodopada

X2kOL_dsc00209800x600rb9.th.jpg

 

dok konji vrani razigrani cekaju na gomili

TwhwW_dsc00210800x600zy6.th.jpgjLC7P_dsc00213800x600no8.th.jpg

 

a najlepsi medju njima Newbee-jev crvenko :)

eZBEB_dsc00211800x600dy7.th.jpg

 

Dok se oblaci u planinskim vrhovima viju

N0nhE_dsc00214800x600uf7.th.jpg

Lalajko odlucuje da povede Pauka, Sashu i mene u obilazak kanjona Klocanice. Sasha svaka cast, zaputiti se tamo skuterom sa suvozacem, hrabro, ali je vredelo

ftzOT_dsc00219800x600ua9.th.jpgUI9ec_dsc00217800x600cv4.th.jpgMvGKX_dsc00220800x600wh0.th.jpg

 

Slika vise nemam jer sam bio oklopljen gumenim pantalonama za pecanje i kisnim kombinezonom cuje su nogavice dobile ulogu fraka, pa je bio problem vaditi aparat. Cudna kombinacija, znam da su neki zlobnici slikali na sta to lici, pa cete mozda i videti.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

Evo ja sam izgleda medju prvima stigao kuci! Utisci, pa utisaka ima... Ovako je bilo:

Posle dosta neckanja ipak se resim da krenem na okupljanje i kako sam svima rekao da definitivno ne idem, isao sam sam; jer su svi vec krenuli i ne cuju mobilne u voznji... Stigao sam u Despotovac prvi i sacekao ekipu iz BGa, upoznali se, popili pice dok je stigao Lalajko sa ostatkom ekipe... Kako sam bio jedini koji nema kisno odelo (sem jakne) uzalud sam trazio po poljoprivrednim apotekama neke zastitne pantalone koje ne propustaju vodu... usput su me i svi cekali dok sam se vratio do motora... Sledi voznja po sitnoj kisi do restorana Panorama iznad Lomnice, gde mi je usput pukla sajla gasa pa sam do restorana stigao tako sto sam kljestima vukao sajlu a kocio samo zadnjom, mada je sve uzbrdo i nije ni trebalo kociti... Sajlu sam sanirao luster klemom i skracivanjem buzira... neko od forumasa je skinuo klemu sa instalacije. Nisam pitao odakle :)

U restoranu smo klopali pecenja praseceg i jagneceg, jos smo dobili gratis sarme i torte, valjda je bila svadba dan ranije... dobra je bila mladina torta... Ceh 10.010RSD za nas 22-24 dusa (ako Lalajka i Dextera brojimo jednom)...

Polazak iz Panorame, posto kisa pada nemilosrdno od 3 dzaka za smece pravim kisne pantalone (neko je sigurno slikao pa ce me vec kompromitovati). Kurblajuci motor polomim copavu, nema budzenja pa je pakujem u torbicu i krecemo dalje... Ali ne daleko, od kise mi se ovlazi kabl svecice i motor se ugasi... Posle bezuspesnih pokusaja da osusim, odguramo ga do LomnicaCity-ja i tu ga ostavim sa namerom da se vratim sa drugim kablom koji ce bolje podneti kisne uslove...

Dexter me poveze na motoru, nas dvojica tezi od motora... Nije mu se svidelo kako balansiram motor, tj. obarao sam ga s'njim po krivinama a nisam trebao... sve vreme je mahao glavom a ja mislio da trese kisu sa vizira... Stajemo do Manasije, tu sam i saznao da sam mu na teretu na motoru pa sam se ziv smorio sto maltretiram ljude... A kriv sam jer nisam pripremio motor za kisu... Obilazimo Manasiju, steta sto je bila kisa, zeleo sam da se popnem na zidine, kazu da je odlican vidik ali je bila magla i vlazne stepenice koje su i inace klizave...

Odlazimo do Despotovca gde smo Dexter i ja uzalud trazili radnju da kupim kabl za moj motor... Uputi nas neki chikica do nekog majstora motoriste koji ce da nam pomogne... Servis, garaza je pored puta, bez ikakvih vrata, ali NIKAKVIH, tu je alat, neki auto parkiran.. Zvonim na vrata, gazda mrzovoljan, kaze da nema nista, sve to baca kaze... Vracam se do motora, a Dexter vec snimio kabl u smecu na sred radionice.. Napravim 2 koraka podignem kabl da ga ispitam da li moze da posluzi, kad se u tom trenutku upali alarm... Ja odmah na vrata da pitam gazdu moze li taj kabl, da platim sta god... Covek me napade kako ja smem da vrsljam po radnji, da preturam, to sto nema vrata ne znaci da mogu da udjem... Napade me covek, a u neku ruku je u pravu... sta da mu kazem, nisam lopov... ma nezgodna situacija, teski ljudi.. na kraju ipak dobijem pishljivi kabl...

Vratimo se do Lomnice, gde je Lomnica-City vec pozvao rodjaka koji je osusio kabl, da krenem akumulator se ispraznio... Upalim motor na kablova od nekog njegovog drugog rodjaka (u Lomnici su svi rodjaci :) ) Sad mi sinulo da nisam ni castio majstora... ni pitao ni ponudio... Vec sam bio u Qcu od svega, samo da se domognem kuce...

Od tog pritiske od sveg desavanja povrh svega padnem u jednoj krivini... Mokar asfalt, kasno kocenje i samo otklizam po asfaltu... Jedina misao mi je bila da dohvatim kvacilo da se ne ugasi motor jer ne znam da li se obnovio akumulator i da li cu moci da ga upalim ponovo... Usput nisam ni hteo da ga pustim da ne ogulim farbu... Steta na motoru, samo iskrivljen fudaster i odrane moje nove pantalone... tog dana prvi put obucene... al nije strasno, dugacka majce i nece se primetiti... Podignem motor i nastavimo dalje kao da nista nije bilo...

U Despotovcu popismo po pice Dexter i ja pred polazak kuci... on je zurio da uspava klinca a ja vec pun svega a ni Lalajko se nije javljao tako da nismo ni znali gde je ostatak ekipe...

Na izlasku iz Despotovca mi se ponovo ugasi motor... Dexter je isao iza mene, posaljem ga kuci, izmaltretirao sam coveka za medalju... nisam imao obraza da ga dalje maltretiram... Susim kabl, cackam oko onoga da bi u nekom trenutku ukapirao mi skroz slava struja dolazi do svecice... Otvorim dekli i vidim da mi je bobina puna vode... istresem je, osusim i od kabla iz one radionice i ovog na motoru natenane sastavim jedan da koliko toliko ne propusta vodu... premestim bobinu gde voda ne moze lako da dopre, upalim motor i nastavim dalje...

I tako stignem kuci, mokar do gaca ali suv gore zahvaljujuci novoj jakni...

 

Nismo tako planirali skup ali je kisa dosta uticala da se planovi koriguju plus moji kvarovi... sta da kazem, evo obecavam da cu za sledecu zajednicku voznju da sredim motor malo bolje pa nece patiti od decjih bolesti... Druzenje je bilo super, svi BJBovci su za 5+ i jedva cekam sledece okupljanje!

 

Neka neko ko je ostao duze napise ostala desavanja... slike necu da postavljam, nema ih mnogo a i slikam telefonom a bilo je dosta aparata sa boljim fotografijama...

blago tebi nikad ti nije dosadno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dan drugi.

 

Vecina je otisla kuci, a DeLord, Ribolovac, Six i Bilja odlucuju da budu moji i Lalajkovi gosti i da nastavimo druzenje jos jedan dan.

Posto me Six probudio u 10h (vidi bezobrazluka  :)) pijemo kaficu i pravimo plan za voznju. Odlucujemo da posetimo crkvu u Lesju, selu pored Paracina

 

Pokraj parkinga prolazi potok koji je pregradjen i naprevljen je ribnjak pastrmki

OAIQQ_dsc00245800x600tl0.th.jpgzcnxp_dsc00225800x600gz7.th.jpgXbExH_dsc00223800x600yj0.th.jpg404.jpgO6HDk_dsc00240800x600lm4.th.jpg

 

Nas poznati putopis-majstor skuplja materijal za omiljeni mu deo foruma Putovanja, izleti

lFtr8_dsc00226800x600oe8.th.jpg

 

Crkvica je mala, ali je izuzetno lepa (novogradnja :)), a i pogled nije za podcenjivanje

hiE4p_dsc00230800x600an0.th.jpg6yv60_dsc00233800x600kf1.th.jpg404.jpgmHhEQ_dsc00232800x600af5.th.jpg

 

Oko crkve je sve u izgradnji, kad se zavrsi bice jos lepse

3GgG7_dsc00234800x600ml6.th.jpgqyL8Z_dsc00235800x600fo1.th.jpg404.jpg

 

Pored crkve je izvor lekovite svete vode, pametni ljudi su to iskoristili i napravili prijatan kutak za odmor i okrepljenje

404.jpg7IyxK_dsc00227800x600kb5.th.jpg4KH1j_dsc00228800x600jr0.th.jpg98orv_dsc00229800x600zx1.th.jpg404.jpg3CV6w_dsc00238800x600gy3.th.jpgip1xt_dsc00239800x600dn4.th.jpg 5oHYH_dsc00242800x600pt0.th.jpg

 

Posle Lesja na kratko stajemo kod manastira Izvor, pa odlazimo na Grzu, lokalno Paracinsko letovaliste udaljeno dvadesetak km. Ovde nisam mnogo skljocao jer sam zasicen mestom, tamo sam svaki drugi vikend, ostatak ekipe ima vise slika pa ce valjda postaviti.

0hd76_dsc00246800x600kk5.th.jpgpKAvO_dsc00248800x600ud0.th.jpglUy3m_dsc00251800x600re6.th.jpg

 

Tamo smo i rucali u hm.. restoranu koji nema jelovnik jer vise jela sa jelovnika nemaju nego sto imaju, ambijent je vise primeren seoskoj kafani nego restoranu, na porudzbinu smo cekali pola sata, ali je na kraju vredelo jer je klopa odlicna, a cene vise nego pristojne - nas sestoro jeli i pili za 3000 din.

LW73o_dsc00252800x600nv9.th.jpg404.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Svaka cast za istrajnost uprkos kisi........

Vazno  je da se vozi........pa makar i po vodi :)i.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Čekaj, čekaj... svi pišu o samom putu,

a pripreme za put?

 

tBfiA_y4110007resizero0.th.jpg

 

PS. Ovo je da ne bi samo Dex i Lalajko bili ocrnjivani  :D :D :D

 

 

A ovo... ma neka bajkerska svadba  ;D

 

404.jpg

 

I da... opet sstruja  ;D

 

BHcSs_y4110020resizedx3.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Sb90f_dsc00225800x600gz7.th.jpg

 

 

 

Prave masine  ;D Transalp, Afrika, Nesto, Transalp, Afrika  ;D ;D ;D

 

Stvarno mi je zao sto nisam mogao da vam se pridruzim, ali mi je drago sto ste se lepo proveli! Vidimo se sledeci put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

volja je cudo. sstruja, definitivno nije bio tvoj dan, ali si izdrzao psihofizicki da ne puknes ;)

ekipi svaka cast na trudu da uprkos kisi junackoj izdrze i ipak odrade BJB skup, koji ce bit zapamcen po rekordno niskim temperaturama i smrznutim guzicama... pricam iz svoje perspektive jer ne stigoh na skup al do BG i nazad znam kako mi je bilo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

koji ce bit zapamcen po rekordno niskim temperaturama i smrznutim guzicama...

 

 

Zato se povede suvozačica da ti greje guzu... a kako je njoj bilo mogu samo da zamislim  ;D

 

Zato je sutradan spavala do 16h  ;D

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Da ne bude da samo sstruja ima pehove sa gumom pobrinuli smo se ja i Mina u povratku za BG.

Pri brzini od 220/230 kmh osetim da je počelo da leluja dupe ( ne moje, a ne ni Minino već od motora  ;D )

Pustim gas i polako se zaustavimo. Izvadim penu i počnem da pumpam gumu, kad ono poče da šišti ko ludo i pena izleće iz gume.

Mina je po mrklom mraku uz pomoć blica na mobilnom tražila štaf pored autoputa (sreća pa je ovo Srbija i ima kojekakvog djubreta pored puta)  ;)

Nabio sam šraf u rupu i ''našpricao'' penu.

Epilog:

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Posto sam bio prezauzet klopom i picem, slicica je malo, ali evo:

 

http://www.skljoc.com/gallery/v/licni/six/moto/bjb20070804

 

Mnogo hvala svima na divnom druzenju, a pre svega newbeeju na gostoprimstvu, Ribolovcu na jednoj suvoj carapi za Bilju, thelordu za strpljenje za nas sporace pri povratku za BG ;) , a lalajku na organizaciji i neizmernoj volji da se ide napred i napred i napred i.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

... , thelordu za strpljenje za nas sporace pri povratku za BG ;),...

 

Sve vam je oprosteno, nece mi biti tesko ni drugi put! ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

E, ovako je to bilo... Polazak iz Nisha u 09.00h, vreme oblachno ali kishe nema,ali kod Aleksinca pljusak pa svraccamo u Aleksinac na pice i kada se malo smanjila kisa nastavljamo dalje. Usput slaba kisha ali ponovo na par km od paraccina pljusak i  svraccamo u Paraccin malo se zagrejemo u nekom restoranu i osushimo, dalje idemo do Cuprije starim putem gde se nalazimo sa Lalajkom, Paukom i ostalom ekipom. Nastavljamo do Despotovca , gde se nalazimo sa BJB ekipom koja nas ceka u nekom kaficcu, mala pauza i dalje idemo prema Lomnici. Iznad Lomnice ruchamo u nekom restoranu, a onda u obilazak manastira Manasija, pa do vodopada Lisine kroz shume i kanjone. Kisha pada skoro svo veme, chas jache chas slabije ali ne kvari dozzivljaj, naprotiv dozzivljaj je odlichan, vozznja uzanim putevima kroz shume i planinska sela je extra.Svraccamo u neki etno restoran i tamo sledi upoznavanje i predstavljanje chlanova zvanichno i nastavak druzzenja.Zatim u sumrak kreccemo ka Ccupriji preko Bigrenice i nastavak auto-putom do Nisa, deo ekipe ostaje u Ccupriji, deo nastavlja kod Manchula u Chachak...

Sve u svemu lepo druzzenje, nova poznanstva, vozznja za pamccenje i prelepi predeli nashe Srbije.  ;)

P.S. Poshto je moja cura poshla na BJB skup u zadnji chas, a ja imam samo jedno kishno odelo , pogadjate ko je nosio moje kishno odelo a ko je bio "malo" pokisao, ali nema veze Nishlije su to. ;D

Pozdrav svima koji su bili na BJB skupu i vidimo se na sledeccem. :D

404.jpg 404.jpg JsMdH_pict0339tb6.th.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg

Put se nastavlja do Lomnice...

404.jpg  mf7b8_resizeofpict0374hv8.th.jpg beEYd_resizeofpict0376tt2.th.jpg 9OVzC_resizeofpict0379rm1.th.jpg RyFFu_resizeofpict0388hr4.th.jpg 404.jpg jy4s7_resizeofpict0391hx3.th.jpg xT0ad_resizeofpict0403oi5.th.jpg hupbn_resizeofpict0393kd3.th.jpg

Restoran iznad Lomnice i pauza za ruchak

404.jpg KO04E_resizeofpict0419rg6.th.jpg 404.jpg B2Bqk_resizeofpict0412vt2.th.jpg6hjEK_resizeofpict0439qu9.th.jpg u3eoP_resizeofpict0443pz0.th.jpg

Manastir Manasija

0XOaU_resizeofpict0447vn6.th.jpg PU1Oo_resizeofpict0458nx7.th.jpg 404.jpg

Zatim nastavak puta ka vodopadima Lisine

c4kKB_resizeofpict0467uf2.th.jpg 9seb1_resizeofpict0482wz0.th.jpg

404.jpg BdRYD_resizeofpict0502zx3.th.jpg Qak8k_resizeofpict0513vm2.th.jpg

Pozdrav i vidimo se na sledeccem BJB skupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Svaka vam čast nemate pojma koliko vam zavidim.Nisam mogao doći jer nisam baš spreman za vožnju po kiši( guma mi je loša , nemam kišno odelo , a i šator mi je tek danas stigao).Sledećeg puta ću biti prisutan 100%.

Pozdrav za neiscrpnog organizatora Lalajka i sve koji su bili i koji nisu bili tamo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kasnije cu okaciti slidze (izginuh na poslu danas :( ), al evo na brzinu jedna grupna slika:

 

vt4dl_bjbokupljanjemd1.th.jpg

 

Svaka cast svima koji su dosli, bilo je junacki...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja