Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mene je juce tomtom rider 550 prijatno iznenadio.

Vracao sam se autoputem iz NS za BG, kada sam presao naplatnu i izasao na autoput, poceo je da mi meri srednju brzinu, pokazuje i na koliko je sledeca kamera (na iskljucenju) koja meri srednju brzinu.

Kada sam prekoracio srednju brzinu obavestavao me je.

Ovo jos nisam video ni na jednoj navigaciji.

 

Tvrdio sam da su ove navigacije kao tomtom i garmin zastarele i da telefon menja sve, za auto jesu zastarele i ne trebaju opste ali moto navigacije su prava stvar, najbolje ulozene pare.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 2 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Tacku koju si uneo mozes da preskocis kad dodjes blizu , da te ne bi odvela u centar....
Carobna funkcija je "na klik"


Inace , ja napravim rutu na telefonu , u tom tom app , i ona se odmah pojavi na navigaciji na motoru.. olaksava , kao da su na google maps
7f0c414ac8cdff988820fdc5fe71043a.jpg

www.medinobend.rs
 

Koju aplikaciju koristis na telefonu? Kako prebacuje? Povezani preko bluetootha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

App se zove Mydrive EU .. 

App je perverzija , sinhronizovana je sa uredjajem preko blututa , a mozes da posaljes govor navigacije na komunikaciju ( to ne radim, jer slusam muziku ) .. 

Jos jedna prednost app je sto je to kao bajkerski forum , imas ponudjene voznje , krace , duze , pa kad kliknes na zemlju ,moze da ti kaze "must have ride" ... Bas dobra stvar .. ima svasta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Smor, izgleda da nema aplikacije za ios

Edit: Nema za srbiju na ios-u :grr:

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 19 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Ovo jos nisam video ni na jednoj navigaciji.

 

 

Ima na iGo na Androidu, verovatno i na drugim verzijama

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
8 minutes ago, Sharky - Alex said:

Smor, izgleda da nema aplikacije za ios

Edit: Nema za srbiju na ios-u :grr:

Ej , nije bila ni na androidu. Instaliras je preko aptoida. Spoljna usluga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Probao sam i uspeo da instaliram pomenutu Mydrive app, napravio nalog i onog momenta kad treba da ''uđe'', tada se zatvori/crash-uje... ebiga.

Preko APKpure, probao i neku stariju verziju međutim isto, izgleda da nije kompatibilna ni na ovaj način sa mojim telefonom (huawei p30 Pro)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
App se zove Mydrive EU .. 
App je perverzija , sinhronizovana je sa uredjajem preko blututa , a mozes da posaljes govor navigacije na komunikaciju ( to ne radim, jer slusam muziku ) .. 
Jos jedna prednost app je sto je to kao bajkerski forum , imas ponudjene voznje , krace , duze , pa kad kliknes na zemlju ,moze da ti kaze "must have ride" ... Bas dobra stvar .. ima svasta
Ne dozvoljava ni na androidu da se instalira u Srbiji, kaže nije dostupno za naš region.

Ahq, sad vidim preko aptoida, hvala!

Sent from my M2101K9G using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pitanje za upućene: U zadnje vreme mi je korišćenje navigacije preko mobilnog postala nemoguća misija zbog "Searching GPS"-a. Kako krene tako zabode i onda je muka živa snaći se jer radi na preskoke koji nisu mali. Maps najviše a i Here we go nije puno bolji,,, Moje pitanje je da li bih kupovinom baš navigacije rešio ovaj problem ili ima neko rešenje za mobilni da to radi ko svet? To se već duže vreme dešava ali navigaciju sam obično koristio u BG i pravdao to  zasićenošću uredjajima, medjutim nedavno u Čelincu u BiH i u Šapcu pre neki dan isto sranje... 20 min sam tražio neku uličicu u Šapcu i na kraju otvorio maps da vidim kartu Šapca pa po sećanju "levo-levo-desno-levo"... Isto mi se dešava i na multimediji u autu. Na njoj imam Maps i Sygic koji je bukvalno neupotrebljiv. Ništa živo ne može da nadje, ne prepoznaje adrese, užas živi. Vidim da ga ljudi hvale pa onda ipak mislim da kod mene nije dobro podešeno ili jbm li ga... Dakle, na 2 telefona i na multimediji u autu ista muka. Sve je Android.

 

Da li da pazarim neku navigaciju ili ima neko rešenje za ovu muku - druga aplikacija, neko setovanje, bilo šta...? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koristio sam paralelno Garmina i telefon (android) više puta, nikada mi telefon nije "zaglavljivao". Pritom, mnogo ljudi koristi telefon za navigaciju bez problema. Jedan moj drugar ima telefon namenski samo za navigaciju, čak je dokupio i bluetooth kontroler za telefon koji se montira kod leve ruke i palcem se kontroliše ekran na telefonu, sve radi odlično.

Da ti je na jednom uređaju, tvrdio bih da je do njega, ovako na 3 uređaja...jbm. li ga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@alexanto deluje mi kao da u autu imas nesto sto ometa signal.

Da je na jednom uredjaju rekao bi da je do uredjaja (antena za gps ili slicno) ali posto je na svim onda ih nesto ometa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hm... Sad ću da proverim kako se ponaša u drugim vozilima, mada mi se nešto čini da mi je sin kukao da i kod njega baguje to sa "searching GPS"... Proveriću pa javljam rezultate.

 

@ser stoji trenutna pozicija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

A iskljuci mobilne podatke pa onda vidi poziciju dal je tacna. 

Ako jeste ja mislim da si mozda bio na nekim lokacijama koje su slabije pokrivene gps signalom, a prijemnici u telefonima i multimedijama su slabiji od onih koje ugradjuju u prave gps uredjaje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hm... Sad ću da proverim kako se ponaša u drugim vozilima, mada mi se nešto čini da mi je sin kukao da i kod njega baguje to sa "searching GPS"... Proveriću pa javljam rezultate.
 
@ser stoji trenutna pozicija...
Uđi u podešavanja lokacije i štikliraj "Gps only".
Ono sve drugo isključi u opcijama.
Takođe uključi Glonass ako imaš tu opciju na fonu.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk




  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
Koristio sam paralelno Garmina i telefon (android) više puta, nikada mi telefon nije "zaglavljivao". Pritom, mnogo ljudi koristi telefon za navigaciju bez problema. Jedan moj drugar ima telefon namenski samo za navigaciju, čak je dokupio i bluetooth kontroler za telefon koji se montira kod leve ruke i palcem se kontroliše ekran na telefonu, sve radi odlično.
Da ti je na jednom uređaju, tvrdio bih da je do njega, ovako na 3 uređaja...jbm. li ga.
Kakav je to kontroler, može li neki link ili tako nešto da vidimo?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
13 hours ago, vidakn said:

Uđi u podešavanja lokacije i štikliraj "Gps only".
Ono sve drugo isključi u opcijama.
Takođe uključi Glonass ako imaš tu opciju na fonu.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk



 

Tako jos duze trazi lokaciju, jer kad je ukljuceno da koristi i mrezu, on prema baznim stanicama zna pribliznu lokaciju, pa brze nadje poziciju. Ja stvarno nikad nisam imao problema sa navigacijom na telefonima, po mom iskustvu rade bolje od Garmina recmo kog imam, ali vise i ne koristim, jer Garmin kad se zaglupi mozes samo da places, kod telefona ako jedna aplikacija zabaguje, tu je druga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Upravo ta razlika u lokacijama između stvarne preko Gps-a i približne lokacije preko baznih stanica zbunjuje fon i neki telefoni i tableti teže pronalaze stvarnu lokaciju.
Posebno je izraženo na mestima gde je jak signal mobilne a slabiji signal Gps-a.
Ovo sve prenosim iz iskustva svakodnevnog korišćenja na taksiju.


Sent from my M2101K9G using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Najviše volim da koristim gmaps na telefonu. 

Jedini problem sam imao kad sam hteo da koristim offline mape i to zbog jednog detalja.

Kada se neka destinacija nađe online a onda isključi mreža, telefon ne može da nađe satelit, vrti se do beskonačnosti.

Ako se koriste offline mape, mora svo vreme tako da se koristi. Onda je problem planirati rutu u zatvorenom prostoru jer ne može da uhvati signal.

Zbog svega koristim online mape i kad odem preko dokupim roaming data plan i taman imam i za ostale online usluge. Plus online mape imaju trenutna dešavanja na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Mislim da cellular signal i GPS ne smetaju jedno drugome. Za GPS je bitno da je ured na otvoreno ili negova antena.
Greške se najčešće javljaju gde se signali odbijaju od struktura ili planina
Imati u vidu da GPS nije jedini sistem, već postoje nekoliko.


Interesanta aplikacija je GPS Test koja daje brdo informacije. 0bbabad586faba18f1ddcfc181058e2e.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja