Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Edit, mala greška, prava adresa je Savski nasip 7, ali drž' se ti mog objašnjenja, nećeš pogrešiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ajde bre lalajko javi se kad dodjes u BG pa cu te ja odvesti a i da odemo na kafu negde. Malo i da pogledam taj GPS. Kad ces otprilike dolaziti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Naći ćeš lako.

Čim dođeš do raskrsnice sa buvljakom pogledaj u pravcu Save i videćeš veliku zgradu sa istaknutim natpisom.

Jedino je problem što je prilazni put ispod železničkog posta zatvoren pa moraš da dođeš sa druge strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam instalirao navigaciju u moj mobilni Nokia N73, sa externim TomTom btut prijemnikom radi savršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

I kod mene za sad "peva" Garmin Mobile XT + SCG Route 1.7 na N95,sa sve srpskim glasovnim navodjenjem,dok ne "uleti" neki pravi Garmin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Misljenja sam da ako se vozis motorom paznja treba da bude usredsredjena najvise na sigurnost i gledanje, kao osnovni postulat svakog iskusnog bajkera, sa sto manje bespotrebnih stvari koje ti bude radoznalost i odvlace paznju.

 

Slažem se sa tobom, samo bih dodao da mi je Kripton spasao guz'cu u dva navrata, u roku od 10 minuta. Vožnja između vojvođanskih oranica, uzan put. Uopšte nisam izvalio da nailazim na lakat krivinu (jbg - zeleno levo, zeleno desno, zeleno napred... sve se stopilo), ali sam na ekranu video da put skreće levo pod 90 stepeni, te usporih na vreme. Sličan slučaj posle 100 metara, skoro 180 stepeni na desno. Uffff... kako sam bio srećan što mi je s1000 na upravljaču.

 

U tom svetlu, GPS sa ekranom se može svrstati u korisne stvari koje bude radoznalost i odvlače pažnju ;)

Ono jeste što kažeš,

Vojvodina je karakteristična po iznenadnim lakat krivinama kada voziš lokalnim putevima. ;D

Ako pričamo o GPS uređaju slažem se da treba biti ugrađen na mašinu pa kada čovek ima čistu situaciju da povremeno baci pogled na njega, ali isto mislim da prednost pre svega treba dati glasovnom navođenju kroz neku wireless konekciju na slušalicu ispod kacige.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

I kod mene za sad "peva" Garmin Mobile XT + SCG Route 1.7 na N95,sa sve srpskim glasovnim navodjenjem,dok ne "uleti" neki pravi Garmin...

To ti je dobra đžepna kombinacija ali je velika mana što telefon užasno jede bateriju prilikom korišćenja aplikacije i predugi hladni start GPS modula koji ume da potraje i po 5 minuta. Nokia do sada nije u svoje uređaje ugrađivala Motorolin Starsurf 2 modul koji po performansama daleko nadmašuje sadašnji. E sad, verovatno se radi o marketinškom potezu da se postepeno izbacuju sve bolji modeli ili nemaju deal sa Motorolom ostaje za nagađanje.

Takođe sam skontao problem kod starijih verzija Garmin Mobile XT gde bez obzira na to da li si pokrenuo ili ne sam program, u pozadini radi neki proces koji okupira procesorske cikluse, usporava rad telefona i troši bateriju koja traje u stand by modu duplo kraće.

Moj je zaključak da ipak treba imati pravi GPS uređaj, a ovo instalirano na telefon može da posluži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Posebno je opasno selo Deronje, tamo ima jedno 5-6 takvih lakat-krivina zaredom, pa se proneo glas da je to selo koje ne mozes da prodjes kad si pijan.

 

;D ;D ;D

 

Promašiš drugu i treću ali na četvrtoj završiš u dvorištu kod nekog vuklanizera ili automehaničara koji trlja ruke ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

...baš tako, može da lepo posluži ali nije trajno rešenje.

Kod nekih to pije vodu ali po pravilu, kada jednom probaju dobar GPS uređaj shvate da su bacili pare na Nokiu N95 koju su kupili zbog navigacije.

Jeste ta Nokia lep gedžet ali je previše para za parče plastike u džepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moze li to na N95 ( i na telefonima inace) da hvata track log? U kojoj rezoluciji, ako moze? Da li se oseca usporenje u radu, posle recimo par stotina km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Na dosadašnjim verzijama Mobile XT ne postoji track log opcija, pretpostavljam iz razloga što je previše zahtevna za procesor telefona.

Mobile XT je korektno urađena aplikacija namenjena korisnicima Symbian platformi a jedina prednost je da korisnik nema trošak za kupovinu GPS uređaja ukoliko već ima neki dobar aparat sa ugrađenim GPS modulom.

Na drugoj strani stoje mane, a to su:

1: Skup telefon, koji po pravilu košta daleko više od odličnog GPS uređaja

2: Daleko manji ekran

3: Kratka autonomija baterije koja se prazni suludom brzinom, dakle oko 1 sat najviše.

4: Sporiji refresh rate zbog slabog procesora, u ovom slucaju 1 frejm na svakih 3 - 4 sekunde, u zavisnosti od procesora u telefonu

5: Dugačak period za hladni start GPS prijemnika, neki put i po 5. minuta

6: Loš prijem GPS signala, čak i za one koji koriste Nokia eksterni GPS prijemnik tipa LD 3W ili LD 4W jer se radi o starijoj generaciji čipseta

7: Zaglavljivanje softvera na nekim modelima telefona sa starijim firmverom

8: Nefunkcionalnost samog koncepta jer je vrlo nezgodno kada ti telefon zvoni u sred navigacije a zaboden je na neki nosač (treba ga skinuti, javiti se...)

9: Cena telefona+ cena Softvera Garmin Mobile XT+Cena SCG Route= abnormalan trošak

Onima koji imaju ovako koncipiranu ideju, dakle nabavka telefona pa kupovina Mobile XT toplo preporučujem da batale tu priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nemam Track log u mom Garminu Mobile XT, ipak je to opterećenje za nejak procesor u mobilnim telefonima koji ionako radi multitasking gomilu operacija u isto vreme.

 

Slažem se sa konstatacijom Nabiguzluk, ali...

 

Kad već imaš mobilni sa Symbian platformom, mali je izdatak spoljašnji GPS, a ovo je i dalje Srbija (znate šta hoću da kažem) pa tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Meni dosta soldino radi GPS na N-95, nije tako jako dug hladan start, doduse telefon je bas non-nov sa zadnjim firmfware-om...A slazem se da je sve samo privremeno resenje dok iz zemlje Jamerike ne stigne Zumo-550. Cijena ? Prava sitnica: ispod 650 $.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Nemam Track log u mom Garminu Mobile XT, ipak je to opterećenje za nejak procesor u mobilnim telefonima koji ionako radi multitasking gomilu operacija u isto vreme.

 

Slažem se sa konstatacijom Nabiguzluk, ali...

 

Kad već imaš mobilni sa Symbian platformom, mali je izdatak spoljašnji GPS, a ovo je i dalje Srbija (znate šta hoću da kažem) pa tako...

Znam šta hoćeš da mi kažeš. ;D ;D

Ali i pored toga što je "ovo Srbija" taj eksterni GPS modul košta oko 100 EUR, što je već polovina cene nekog pravog GPS uređaja.

Skoro sam gledao na E Bay-u  koliko su pale cene Garminovim uređajima i na popustu čak videh Street pilot c 530 za neverovatnih 49 USD, što je skoro džabe, a iz iskustva znam da taj model radi perfektno.

Obaška što za njih imaš besplatan update firmware-a, sa Srpski urađenim interfejsom i Srpskim glasovnim navođenjem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ono jeste što kažeš,

Vojvodina je karakteristična po iznenadnim lakat krivinama kada voziš lokalnim putevima. ;D

Ako pričamo o GPS uređaju slažem se da treba biti ugrađen na mašinu pa kada čovek ima čistu situaciju da povremeno baci pogled na njega, ali isto mislim da prednost pre svega treba dati glasovnom navođenju kroz neku wireless konekciju na slušalicu ispod kacige.

 

Idealna varijanta :)

 

Trenutno imam BC varijantu (BlueCable) - plavi kabl koji sam napravio da povežem GPS i sluške u kacigi. Kada prodam s1000 i kupim s2000, ostaje mi još samo da dam 200 evra za Caberg Just Speak BT komplet :(

Skupa zanimacija. :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ono jeste što kažeš,

Vojvodina je karakteristična po iznenadnim lakat krivinama kada voziš lokalnim putevima. ;D

Ako pričamo o GPS uređaju slažem se da treba biti ugrađen na mašinu pa kada čovek ima čistu situaciju da povremeno baci pogled na njega, ali isto mislim da prednost pre svega treba dati glasovnom navođenju kroz neku wireless konekciju na slušalicu ispod kacige.

 

Idealna varijanta :)

 

Trenutno imam BC varijantu (BlueCable) - plavi kabl koji sam napravio da povežem GPS i sluške u kacigi. Kada prodam s1000 i kupim s2000, ostaje mi još samo da dam 200 evra za Caberg Just Speak BT komplet :(

 

Malo varijacija na temu GPS-a...Često koristim Btooth slušalicu za mobilni telefon i ako može da stane u kacigu eto idealnog rešenja za "seku" koja priča kod navigacije, a tu je i normalan razgovor mobilnim sa automatskim odgovorom na poziv.

 

Nabiguzluk, i sad imam sve na Srpskom jeziku i navođenje i interfejs, a cene ext. GPS prijemnika su pale na oko 5-6 Kdin, bitno je da imaju Sirf3 čipset.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Meni dosta soldino radi GPS na N-95, nije tako jako dug hladan start, doduse telefon je bas non-nov sa zadnjim firmfware-om...A slazem se da je sve samo privremeno resenje dok iz zemlje Jamerike ne stigne Zumo-550. Cijena ? Prava sitnica: ispod 650 $.

 

;)

Posebna priča kod N95 je loš prijem, ako se poredi sa pravim GPS uređajem sa Starsurf 2 prijemnikom.

Da ne spominjem i mogućnost kačenja na WAAS / EGNOS korektivne satelite koji umanjuju grešku u pozicioniranju do 5. metara.

Prijem je toliko dobar da napolju mogu da padaju  sekire a signal je uvek tu, jedino ga nemam u tunelu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ono jeste što kažeš,

Vojvodina je karakteristična po iznenadnim lakat krivinama kada voziš lokalnim putevima. ;D

Ako pričamo o GPS uređaju slažem se da treba biti ugrađen na mašinu pa kada čovek ima čistu situaciju da povremeno baci pogled na njega, ali isto mislim da prednost pre svega treba dati glasovnom navođenju kroz neku wireless konekciju na slušalicu ispod kacige.

 

Idealna varijanta :)

 

Trenutno imam BC varijantu (BlueCable) - plavi kabl koji sam napravio da povežem GPS i sluške u kacigi. Kada prodam s1000 i kupim s2000, ostaje mi još samo da dam 200 evra za Caberg Just Speak BT komplet :(

 

Malo varijacija na temu GPS-a...Često koristim Btooth slušalicu za mobilni telefon i ako može da stane u kacigu eto idealnog rešenja za "seku" koja priča kod navigacije, a tu je i normalan razgovor mobilnim sa automatskim odgovorom na poziv.

 

Nabiguzluk, i sad imam sve na Srpskom jeziku i navođenje i interfejs, a cene ext. GPS prijemnika su pale na oko 5-6 Kdin, bitno je da imaju Sirf3 čipset.

Slažem se, to je fina varijanta.

Čovek bi mogao da ugradi u neku kasetu na motoru standardni auto priključak za 12 V, kupi kabl, ubode telefon na punjenje  i ostavi ga u kaseti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Meni dosta soldino radi GPS na N-95, nije tako jako dug hladan start, doduse telefon je bas non-nov sa zadnjim firmfware-om...A slazem se da je sve samo privremeno resenje dok iz zemlje Jamerike ne stigne Zumo-550. Cijena ? Prava sitnica: ispod 650 $.

 

;)

Posebna priča kod N95 je loš prijem, ako se poredi sa pravim GPS uređajem sa Starsurf 2 prijemnikom.

Da ne spominjem i mogućnost kačenja na WAAS / EGNOS korektivne satelite koji umanjuju grešku u pozicioniranju do 5. metara.

Prijem je toliko dobar da napolju mogu da padaju  sekire a signal je uvek tu, jedino ga nemam u tunelu.

 

 

Nisam hteo da poredim N-95 sa ozbiljnim GPS-om, ovo je smao privremeno i prelazno resenje, koje meni za sada nije tako loshe.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja koristim garmin na w950i koji ima ekran osetljiv na dodir i externi gps prijemnik i radi odlicno,par puta mi je bas pomogao,ali kao sto neko vec rece nije trajno resenje i jako jede bateriju...ipak mislim da je bolje uzeti gps navigaciju sada su i cene jako pale,,,,drugar je skoro uzeo neki blaupunkt i mape za 51 drzavu mislim da je cena bila oko 12000 dinara,nije ni previse velik...fina stvarcica,a sto se tice kriptona zet ga koristi duze vremena i jako je zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Nisam hteo da poredim N-95 sa ozbiljnim GPS-om, ovo je smao privremeno i prelazno resenje, koje meni za sada nije tako loshe.

 

;)

 

Svi protiv argumenti stoje, ali ipak za prvu pomoc jako dobro posluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pre 10tak dana sam u povratku iz Brna svratio do Beca i kupio u Luisu finu torbicu za pda gps, za samo 15e. Juce mi je Igor napravio nosac i vrlo sam zadovoljan. Torbica ima zadebljana ledja, sa perforacijama za srafove i extremno se lako kaci na uradi-sam nosac. Naravno, u Luisu mozete kupiti i nosac za 35e, ali zaista nema potrebe.

 

Sada fabricki nosac koristim za kola (kako je i inace predvidjeno), a kad mi zatreba gps na motoru, samo ga povezem na punjac i ubacim u torbicu i voila :)

 

 

 

torbica za gps1.jpg

torbica za gps2.jpg

torbica za gps3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja