Jump to content

Moto Zajednica

BMW moto klub

Recommended Posts

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Dragi prijatelji,

 

Hteo bih da vas obavestim da se pojavila ideja o osnivanju „BMW moto kluba“ koji bi bio clan „BMW kluba Srbija“, a koji bi opet bio clan „BMW kluba Evropa“.

Vec postoji „BMW auto klub Srbija“ na koji je „BMW klub Evropa“ blago receno ponosni, iznenadjeni brzinom sirenja kluba, brojem clanova za kratko vreme (okupljanje clanova iz Beograda svakog petka – naravno nije obavezno), popustima koji su ostvareni u celoj Srbiji kod mnogih servisa... Uopste, odusevljavaju se razvojem kluba u relativno kratkom roku. Dokazi o tome mogu se naci na zvanicnom sajtu www.bmwaksrbija.com, a o njima je i pisano: Council News 2/2011, BMW Clubs International Council Newsletter.

post-6447-0-25296900-1307190018_thumb.jpg

post-6447-0-00509900-1307190029_thumb.jpg

post-6447-0-19273600-1307190068_thumb.jpg

post-6447-0-37447800-1307190077_thumb.jpg

post-6447-0-34842100-1307190088_thumb.jpg

post-6447-0-83022400-1307190121_thumb.jpg

(preskocio sam neke strane)

 

Slike skupstine na kojoj je auto klub postao punapravan clan i poseta fabrici:

 

https://picasaweb.google.com/direbmw

 

https://picasaweb.google.com/direbmw/BMWFab...ISalonUFabrici#

 

Sada se doslo na ideju da se prica prosiri, odnosno da u Srbiji nastane moto klub nalik na „BMW auto klub Srbija“. Napominjem da se ne bi radilo o „fun“ klubu ili klubu ljubitelja, vec kao punopravnom clanu evropskog kluba. O znacaju govori i cinjenica da znak BMW sme da koristi Radulovic, Delta i za sada „BMW auto klub Srbija“. Ovaj klub ne bi bio „protivnik“ ni jednom drugom klubu, to jest nema ogranicenja ako je neko clan ovog ili onog moto kluba jer je ovo razlicita prica. Ekipa automobilista se sastaje svakog petka ispred Interkontinentala, razmene neko novo iskustvo, ako nekom nesto fali na mestu se popravlja, razmene se razne stvarcice – sta ko ima-sta kome treba, pa onda na pice... Nije obavezno, a vrlo korisno. Tako nesto bi se organizovalo i kad smo mi u pitanju.

 

Krajem avgusta, ili pocetkom septembra ce se odrzati skup na adi Huji na kome bismo i mi mogli da ucestvujemo. Ako ne uspemo da se organizujemo, auto klub ce odrzati skup, a mi mozemo da prisustvom najavimo udruzeni skup za sledecu godinu.

 

Cela prica je u razradi, pa bih voleo da mi se jave svi oni koji bi bili zaiteresovani za organizaciju lokalnog dela kluba (na nivou grada, regiona...) da popricamo o svemu ovome.

Da ne bude zabune, nece neka grupa ljudi u Beogradu ili bilo kom gradu biti glavna, a ostali gradovi samo „capteri“, vec smo svi ravnopravni clanovi i BMW moto kluba i BMW kluba, a ja ne pisem da bih osnovao svoj klub i bio predsednik vec cemo o nekakvom vodjstvu odlucivati svi.

 

060/765-777-3, juzni.ts2000@gmail.com.

 

Admini, izvinjavam se ako sam nesto pogresio, obavestite me da ispravim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Koliko ja znam taj klub u Srbiji postoji vec dve godine i do sada je organizovao dve ili tri grupne voznje sa BMW Moto klubom Slovenija, na TARU 2009 i 2010.

E sad mi objasni jel se taj klub ukinuo, a koliko znam da su bili primljeni i u BMW klub Evrope a imali su i posetu BMW farbrici, a na sajtu se se mogla videti i njihova putovanja na BMW moto days u Garmispartenkirhen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Jedan od gore postavljenih linkova prikazuje fotografije iz fabrike... To su clanovi BMW AUTO kluba Srbija (Pota i Stefa). Bilo je pokusaja da se organizuje BMW klub, ali sve to nije odobreno od strane svetskog i evropskog kluba. U Srbiji jedini priznat klub od strane BMW kluba Evropa je BMW auto klub Srbija. Odatle i naglasavanje da znak i boje BMW-a mogu da koriste samo Radulovic kao serviser, Delta kao generalni uvoznik i BMW auto klub Srbija.

Dakle, postoji BMW auto klub Srbija koji je clan BMW kluba Evropa. Sada je ideja da se stvori BMW moto klub Srbija koji bi sa auto klubom zajedno cinio BMW klub Srbija koji bi opet bio PUNOPRAVNI (sa pravom glasa na skupstinama...) clan BMW kluba Evropa.

Inace, sa Slovencima je lako voziti i hvaliti se BMW-om jer je trenutno predsednik BMW kluba Evropa Srbin iz Slovenije (Trkulja) koji i sam vozi GS-ove, te je poveo ljude iz naseg auto kluba (jedan od njih mu je drug iz detinjstva), a neki motorasi su bili posebno pozvani (bar je do mene dosla takva informacija). Bas zbog takvih veza sada imamo priliku da ubrzano osnujemo klub i u vrlo kratkom roku, slepajuci se uz auto klub, postanemo clanovi evropskog kluba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Znam, citao sam, hvala ti u svakom slucaju.

 

 

 

 

U pravu si, video sam i hvala. Vec sam poslao mail ljudima koji su me kontaktirali da mi objasne o cemu se radi. Ranije su mi ti ljudi i rekli da je ime BMW moto klub Srbija zauzeto, ali da tu nije bilo sve kako treba (mozda misle na nelegalnost dobijanja imena) pa nece biti problema da se klub registruje pod tim imenom.

 

Drugo, sajta vise nema, a iz komentara sa foruma sam primetio da se na sajtu pominje da je to klub ljubitelja ili fun club. Video sam clanske karte na kojima pise BMW fun club Srbija, a to je, kako su mi objasnili, neki nizi nivo i da svako moze da osnuje fun club. Sada, kazu, hocemo uz auto club, da imamo i BMW moto klub Srbija sa clanskim na kojima pise BMW moto klub Srbija.

 

Voleo bih da mi se jave ljudi koji su ucestvovali u delatnostima ranije oformljenog kluba da se izobjasnjavamo, jer meni deluje kao da su odustali. A sto se tice pomoci, naravno da treba (ne mislim finansijski), sve ideje ce se razmotriti. Voleo bih samo da sto vise ljudi dodje na skup na Adi Huji, bice tu par njih iz Evrope...

 

A sto se tice clanarine, ona je 20€ na godisnjem nivou, a ne mislim da je to papreno. Od toga 6€ odmah ide u Evropu. Dobija se clanska karta (koja nije plastificirani kartoncic vec ona debela plastika, kaze moj drug - kao halo kartica ), a sa njom mozes recimo u BMW fabriku na pisanje, samo se javis portiru i kazes: "Meni je hitno." . Takodje, na auto skupu se nije placala ulaznica, a ove godine ce moci da se vozikaju ljudi po stazi na Huji da ne bi divljali po gradu ... Opet napominjem i popuste od 10 do 35% po servisima, praonicama, prodavnicama, cuo sam i nekim hotelima... Znam da Petosevic daje 10% popusta cvlanovima kluba u hotelu na Divcibarama...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

E pa ovako:

 

Prethodni BMW moto klub Srbija nije vise priznat od strane evropske organizacije. Na spisku partnera su na spisku ali je nemoguce videti ko su i sta su (ne dobija se nista klikom na link. Taj klub sada vodi Budimir iz Novog Sada. Na Pikasi su izbrisane sve slike tog kluba, osim sto je Mungos ostavio 4 slike svog motora. Valjda su oni sad neki samostalni klub... Postoji velika grupa ljudi koji su kivni na njih jer su dozvolili da sve to propadne.

 

 

 

 

Sada bi ljudi iz BMW klub Evropa bili odusevljeni kada bi uz BMW auto klub Srbija na skupstine isao i BMW moto klub Srbija koji bi bili usko povezani. Koliko sam ja razumeo, cak i ime BMW moto klub Srbija ne poseduju, ili je mozda nelegalno... Ne znam tacno, time ce se baviti ljudi koji su me kontaktirali.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo malo da poguram tu pricu kao clan pomenutog auto kluba. Dobra je prica skroz. Jedan od tih momaka koji su bili u moto fabrici i idu na te Jevropske skupove je moj brat. I tamo su ostvarili lepe kontakte sa ostalim clanovima kako auto tako i moto ljubitelja.

Evo kako izgledaju te clanske o kojima covek prica.

 

IMAG0132.jpg

IMAG0133.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Pa kazem, idem u petak da to potvrdim sa Potom... Onda bi trebalo da pocnem sa pravljenjem spiska ljudi koji bi bili u ovom klubu (napisao sam da mi se jave), pa, kad se skupi dovoljan broj ljudi (da ne bude petoro ljudi napravilo klub i to je to), organizovacemo neki sastanak (opet neobavezan, ko moze da dodje), a ljudi iz auto kluba ce nam zavrsiti prijavu, statut, kasnije ulazak u Evropu, clanske kartice... U krajnjem slucaju, bicemo zajedno na pomenutom skupu pa cemo odatle krenuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Svi oni koji su nepoverljivi ili hoce da se uvere da ovo nije nekakva prevara mogu da me kantaktiraju da se nadjemo u neki petak na pomenutom parkingu.

 

 

 

 

Mozemo i da pocnemo da pravimo spisak u ovoj temi. Ja cu dodavati ljude koji mi se jave telefonom ili mailom.

 

Dakle:

 

1) Ivan Jugovic Juzni

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

avijaticar Bi li mozda dosao u petak oko 19:30 na parking ispod Interkontinentala?

 

1) Ivan Jugovic Juzni

 

2) Dragan Lazic (nije na forumu)

 

3) Milan sa Liona

 

4) avijaticar

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Uslovi? Kakvi?

 

Па не знам, то те и питам, чланарина, обавезна окупљања.....нешто тако...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Napisao sam vec gore, clanarina je 20€ na godisnjem nivou. Ali o tom potom. Ta clanarina sluzi da 6€ odmah ode u Evropu, za ostalo se dobija "ponosna" clanska karta :) a ostatak ostaje na racunu BMW kluba Srbija. Tim parama raspolazemo po dogovoru (za skup, ili za put nekog clana na godisnju skupstinu na koju ne mora da ide predsednik vec neki clan (ja licno trenutno nemam bas zelju da tamo idem :) )

 

Znaci, kada se skupimo i kad odlucimo da idemo u Evropu, damo clanarinu. U petak cu utvrditi vremenske periode kada cemo to moci. Evropljani ocekuju sto veci broj clanova i nekakvo skupljanje bar jednom mesecno. Na to skupljanje ne mora svako svaki put da dodje. Kazem, clanovi auto kluba se skupljaju svakog petka, razmene sta kome treba, upoznaju se sa novim clanovima ako ih ima, pa na pice. Time su odusevili Evropljane koji su priznali da mnogo cene to sto oni rade sa malo para. Neki stranci ne mogu da veruju da je clanarina samo 20€, npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Zaboravih...

 

Ne moze se ocekivati da ljudi iz drugih gradova dolaze na okupljanja. Oni ce se skupljati u svojim gradovima, raditi sto i mi u BG-u. Recimo, ako se Peca slozi, neko okupljanje ljudi iz gradova kao sto su Paracin, Cuprija, Despotovac i okoline ce se skupljati u Jagodini, clanovi iz Trstenika, Cicevca, Aleksandrovca, Brusa i okoline ce se skupljati u Krusevcu... (samo sam navodio primere). Slike sa okupljanja i ostale zanimljivosti ce se postavljati na sajt BMW kluba Srbija www.bmwaksrbija.com i time se mi onda hvalimo kod Evropljana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Posto i ja dodjem tu kod intera i clan sam auto kluba o kome se prica evo i neko iskusto. Nema nikakvih uslova, sve je na dobrovoljnoj bazi. Mozete da se uclanite i ne morate. 20e je ta clanarina i za to se dobijaju dve clanske. Jedna je lokalna, da ste clanovi u RS a druga je evropska za svaku zemlju. Sve je to stvar druzenja itd. Generalno niko vam nece nigde dati nista dzabe ali postoje popusti koji se ostvaruju sa clanskom kako ovde tako i preko. Ovde su popusti za sada orjentisani 90% samo na auto industriju iz ociglednih razloga, ali se to moze promeniti vremenom i vasim osnivanjem pa da se udje u pregovore i sa moto radnjama. Ali evo mali info u Mass-u popust vec postoji. U svakom slucaju tu kod intera se skupe zaljubljenici u BMW automobile. Ima dosta njih koji i nisu clanovi(tu mislim na clanarinu) ali se opet svi tu lepo druze. Tako da ne postoji apsolutno nikakva obaveza. Ja dodjem cesto motorom ali na zalost nemam BMW motor :moto3: tako da mogu biti clan samo auto kluba. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

avijaticar vidimo se tamo

 

Marko, kupi samo ram pa po potrebi vadi agregat iz auta. Meni agregat kao od M40 ili M43 (valjda su oni slicni). Hvala na podrsci

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GS LC

To su clanovi BMW AUTO kluba Srbija (Pota i Stefa).

Brate nije valjda da me nema na slikama ? Ni mene ni moje lamine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GS LC

clanarina je 20€ na godisnjem nivou. Ali o tom potom. Ta clanarina sluzi da 6€ odmah ode u Evropu, za ostalo se dobija "ponosna" clanska karta :) a ostatak ostaje na racunu BMW kluba Srbija.

ostatak isto tako ide na knjigovodstvo, namete od strane drzave, poreze i slicno...

 

Nasa prica je zasnovana iskljucivo na ljubiteljstvu i veruj mi da ce takva i ostati, a ne na keshu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja