Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

i-jpt4DJ2-M.jpg

Stajanka na poligonu...

 

Ovi školski motori imaju verovatno najteži život u moto svetu. Svaki od njih obuči dva nova bajkera nedeljno, odnosno 104 godišnje. Većina polaznika kursa nikada pre toga nisu seli na motor.

 

(Moto Akademija u Pasadeni, deo Kalifornijskog Programa za Bezbednost Motociklista)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Kazu da ispod dobre fotografije ne treba da bude propratni tekst koji objasnjava sta je na njoj,ove tvoje su putopisne i dokumentarne a obavezni tekst koji ih prati cini ih jos zanimljivijim. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Dva prijatelja su uspela da iz Velike Morave izvuku stari hrast dug preko 17m. U "racvi" su izbrojali oko 200 godova, sto se u korenu stabla povecava pa pretpostavljaju da je hrast imao oko 300 godina kada je pao u Moravu.

 

OXZXO_28739021351332525631073.jpg

 

Koliko dugo je lezao na dnu reke to niko ne zna, ali se hrast pominje jos od '60-tih godina proslog veka!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Kazu da ispod dobre fotografije ne treba da bude propratni tekst koji objasnjava sta je na njoj,ove tvoje su putopisne i dokumentarne a obavezni tekst koji ih prati cini ih jos zanimljivijim. :takoje:

'Fala. :)

 

260451422_cXzE4-M.jpg

Spemenik dvojici moto policajaca, Santa Pola, Kalifornija

 

Tekst ispod spomenika:

 

Par minuta pre ponoći prohladne večeri 12-og marta 1928. brana Sent Francis je pukla. 60 metara visoki zidovi brane su se urušili, šaljući milijarde litara podivljale vode niz kanjon San Franciskito, oko 5 milja severoistočno od današnjeg grada Santa Klarita. Lavina vode je pojurila niz 54 milje dugačak tok reke Santa Klarita prema moru. Niko ne zna tačno koliko ljudi je poginulo, ali više od 450 je nestalo u ovoj nesreći.

 

Nedugo pre 1:30 noću 13-og marta hitna poruka o nadolazećoj nesreći dospela je do noćnog telefonskog operatera u Santa Poli, i hitno je prenešena policiji, gradskoj upravi, a zatim i kućama u donjem delu grada. Među mnogim herojima te noći poplave su dva policajca na motorima koji su jurili kroz noć da upozore uspavane stanovnike grada u niskim predelima da će poplava uskoro potopiti njihove domove. Njihov junački podvig je spasao nebrojene živote. Njihova luda vožnja je zaustavljena u 3:05 noću, kada je zid vode protutnjao kroz Santa Polu na putu ka okenu.

 

Mnoge priče o herojstvu i hrabrosti su zabeležene posle poplave. Ovaj spomenik predstavlja jedan takav čin junaštva.

 

Spomenik podignut marta 2003

Grad Santa Pola, Kalifornija

 

Na spomeniku ne pišu imena policajaca ni motora koje su vozili, ali ja sam morao da to pronađem... Dakle, ovako je zapisano u istorijskim spisima: moto-pozornik Tornton Edvards na motociklu Indijan, pripadnik Državne Saobraćajne Policije, i moto-pozornik Stenli Bejker na motociklu Harli-Dejvidson, pripadnik Gradske Policije Santa Pole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Crkva Rodjenja Presvete Bogorodice nalazi se na poluostrvu Lustica u Crnoj Gori i jedna je od mnogih na tom poluostrvu.Kada je tacno izgradjena i od cega je stradala da bi 1876. bila obnovljena nisam uspeo da saznam.

post-8722-0-14306800-1315066842_thumb.jpg

post-8722-0-00308900-1315066862_thumb.jpg

post-8722-0-41449600-1315066895_thumb.jpg

post-8722-0-52178400-1315066909_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja ne volim toliko visoku travu :jee:

 

 

 

Jes' vala, al' asfalt je tvrd i neudoban :D Dobra fotka.

 

 

@ben10:

 

Hvala 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Кефалонија, манастир Светог Герасима 1570.г. заштитник острва, мумифициран, излажу га верницима на свако "црвено слово", што се посебно оглашава звонима... Чесма је новијег датума.

 

 

Света Вода

kW53k_gerasimovacesma.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Grobnica Filipa Mitrovica obasjana prvim jutarnjim suncem.

 

 

Фотке су феноменалне, добио си плус а да си их раздвојио дао бих ти дневну квоту плусића. Јел може једно питање: "Јесу ти биле хладне руке кад си ово фоткао?"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Grobnica Filipa Mitrovica obasjana prvim jutarnjim suncem.

 

 

Фотке су феноменалне, добио си плус а да си их раздвојио дао бих ти дневну квоту плусића. Јел може једно питање: "Јесу ти биле хладне руке кад си ово фоткао?"

Hvala,hvala.Pa i nije bilo hladnog znoja zato sto je vec svanulo kad sam stigao na lokaciju.Inace imao sam ideju da napravim nocne fotke jer je mesec bio jak i vedro je bilo nocima ali eto nisam to realizovao,mozda nekom drugom prilikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Na prvoj fotografiji je plaza Zanjice koja sve do potpunog mraka posetiocima nudi uzivanje u fantasticnom pogledu,na drugoj je ostrvo Lastavica ili Mamula na kojem se nalazi istoimena tvrdjava koja je koriscena nekada kao vojni zatvor.

post-8722-0-22081500-1315408868_thumb.jpg

post-8722-0-50239300-1315408892_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Vratih se kuci pre sat vremena posle 3 dana voznje i uzivanja...

 

Eo jedna fotkica samo... Djerdap II

 

NTkQs_img5237k.jpg

Djevojko Mina, za ovu sliku se ide u zatvor !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Vratih se kuci pre sat vremena posle 3 dana voznje i uzivanja...

 

Eo jedna fotkica samo... Djerdap II

 

Djevojko Mina, za ovu sliku se ide u zatvor !!!

 

Ali bez zezanja. Ja sam imao problema sa obezbedjenjem aerodroma "Nikola Tesla", bas zbog slikanja. Slika je lepa, ali je bolje da bude samo na tvom kompu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Vratih se kuci pre sat vremena posle 3 dana voznje i uzivanja...

 

Eo jedna fotkica samo... Djerdap II

 

Djevojko Mina, za ovu sliku se ide u zatvor !!!

 

Ali bez zezanja. Ja sam imao problema sa obezbedjenjem aerodroma "Nikola Tesla", bas zbog slikanja. Slika je lepa, ali je bolje da bude samo na tvom kompu.

 

Pa shto je onda radnik obezbedjenja dozvolio da je napravim... Pustio me da prodjem rampu, pustio me da se shetam tim vidikovcem i na kraju iskulirao shto fotkam...

A i da je ovo prva slika Djerdapa koju je neko okachio na forum, vala nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

...malo preterujete, ta zabrana slikanja postavljena za vreme Tita kad je foto aparat bio primarno sredstvo slikanja takvih objekata. Danas i na Google-earth-u ima bolja rezolucija od nasih slika :)

 

a ako ce vec nekog da hapse evo onda se ja zrtvujem umesto dame :)

Slikano sa vrha tornja i nikada, ali nikada necu odati identitet ovih ribara koji su postavljali KO ZNA STA ispod brane !!!

 

WUnCj_p1010053ch.jpg

 

i jos par lepih iz okoline...

 

7chST_p1010259v.th.jpg

eJDpa_p1010260ph.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja