Jump to content

Moto Zajednica

Na 3,5-4000rpm pocinje da lupa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Pa znas kad svi pricaju drugu pricu... Šuba je cak odbio da radi motor, kaze nece... I kome posle da verujes... Prelomicu ovih dana, pa cu napisati, mada verujem da se svima vec smucila prica...

Suba odbio da radi motor? Ovo mi nije jasno... Kao da ti u pekari neko odbije da proda hleb!?!?! Pitaj ga da ti samo utvrdi kvar, pa vidi sta kaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ma nece da ga otvara uopste. Ubacio u prvu, drzao prednju kocnicu, i lagano popustao kvacilo, motor zveci, kaze:"Pa ti nemas lamelu."... Ja reko dobro, sta je sa ovim zvecanjem, i onda mi on kaze sta je vec rekao (bregasta, spaner, zadnji cilindar...). Pitam koliko ce me kostati da pogleda sta je, i onda mi kaze da on to ne bi radio... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Danas sam bio kod Šube, on kaže da misli da nije radilica nego lanac bregaste, španer... Cope je probao motor, on misli da je treba ventili da se srede... Niko nema isto misljenje, sutra cu jos malo po majstorima...

 

U celoj prici kvar je nebitan (osim za moj dzep). Bitno je ono sto je Ra$a rekao: "ako već vodiš nekog da kupi tvoj bivši motor treba da mu kažeš šta je bilo i kako je bilo dok je bio kod tebe a ne ovako." I oko toga je nastala cela frka, jer se ovaj problem i ranije javljao, a motor je prodavan na istom ovom forumu prosle godine za 1400e bas zbog toga... A meni to naravno nije napomenuto pre kupovine, jer da jeste, ne bih ni isao za NS...

 

Ja se kladim na labav izduvni ventil zadnjeg cilindra, ili klackalicu....

 

Ajmo!!!  Primam opklade do dan pred servisa  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Danas sam bio kod Šube, on kaže da misli da nije radilica nego lanac bregaste, španer... Cope je probao motor, on misli da je treba ventili da se srede... Niko nema isto misljenje, sutra cu jos malo po majstorima...

 

U celoj prici kvar je nebitan (osim za moj dzep). Bitno je ono sto je Ra$a rekao: "ako već vodiš nekog da kupi tvoj bivši motor treba da mu kažeš šta je bilo i kako je bilo dok je bio kod tebe a ne ovako." I oko toga je nastala cela frka, jer se ovaj problem i ranije javljao, a motor je prodavan na istom ovom forumu prosle godine za 1400e bas zbog toga... A meni to naravno nije napomenuto pre kupovine, jer da jeste, ne bih ni isao za NS...

 

Ja se kladim na labav izduvni ventil zadnjeg cilindra, ili klackalicu....

 

Ajmo!!!  Primam opklade do dan pred servisa  :) :) :)

 

Ja sam sinoc cackao oko  ventila ( ne znam kada su poslednji put stelovani, uvezen iz Nemacke, a ja sam za mesec dana presao 6000km) i meni su zadnji ventili bili na meri, veliki luft sam imao na usisnim ventilima prednjeg cilindra. Moja opklada ide za prednji cilindar, mada bih volao da cujem motor pre nego sto dam konacnu opkladu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Cope je u prednosti, on je cuo masinu. Joseph, da se nadjemo a pola puta pa da ti odsviram nesto iz motora?  ;D Cuje se pozadi, ne napred... To je ono gde su se Šuba i Kocka složili, a i Cope potvrdio...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa evo, cuo sam i ja na trenutak, dok si sa Cehom kretao ispred kafica. Nije to bas lupanje, nego vise... cak-cak, sitan zvuk. Ogromna verovatnoca da je nesto oko glave&ventila. BTW, da je radilica ne bi se culo pozadi.

 

Kod nas na poslu (povrsinski kopovi Kolubara) iskusni majstori stave poveci srafciger na odredjeno mesto, naslone uvo na drsku srafcigera i odmah ispale preciznu dijagnozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Najbolje se cuje kad si na motoru pored mene (jedna od Copetovih doktorskih metoda ;D) ili kad se vozis sa mnom. Mada se cuje i kad stojim u mestu drzim prednju, ubacim u prvu i popustam kvacilo, a to nisi imao prilike da cujes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Brate, sta je bilo na kraju sa motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Xexexexe, i meni je to zapalo za oko. ;D A situacija pocinje da biva sve komicnija,u petak otpade auspuh. ;D Evo krecem kod majstora pa se javljam...

 

EIDT: I sad sam dosao od majstora... U principu nista novo... Ako se odlucim zaotvaranje pandorine kutije ne gine mi zamena svega i svacega=oko 500e, 100e gore dole (pre ce biti gore). Druga opcija je da prodam motor za 1500e... Sto je mozda solucija za koju cu se pre odluciti jer ne mogu da se smaram sa nabavljanjem delova. Neko vreme cu se voziti busom dok ne skupim pare za normalan motor... Razmislicu jos sutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pa Yamaha je na prodaju, a necu ni jednog mometa da rizikujem da mi se sa njom nesto desi, upucao bih se posle... Neka stoji, nije mi toliko zinulo dupe da se vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Pa Yamaha je na prodaju, a necu ni jednog mometa da rizikujem da mi se sa njom nesto desi, upucao bih se posle... Neka stoji, nije mi toliko zinulo dupe da se vozim.

 

Dushe,znam kroz sta si sve prosao, ali  ne preteruj, sta moze da ti se desi sa novim motorom! :) Ako tako negativno razmisljas, samo mozes da navuces nevolju.To sto je yamaha na prodaju, ne znaci da treba u garazi da ceka na novog vlasnika ;) Recimo, mozda se nekom dopadne na putu ;D

Ulozi malo optimizma pa pusti sipku iz busa i hvataj volan bre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ne brine mene uopste to da li ce Yamaha da se pokvari, ali je poslednje o cemu zelim da razmisljam to da li ce neki manijak da mi izleti dok sedim na motoru koji moram da prodam iz mnogo mnogo razloga sto pre... Ne zelim da rizikujem ama bas uopste. A nije mi tolika frka da se vozim busom. Inace, sto se Transalpa tice, panthocrator (momak od koga je newbee kupio motor) se ponudio da pomogne, i da mi da delove za dz jer ima skoro ceo agregat koji je uvezao iz Nemacke pre par godina, a njemu ne treba jer je motor prodao... Na to sam sinoc ostao bez teksta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

... panthocrator (momak od koga je newbee kupio motor) se ponudio da pomogne, i da mi da delove za dz jer ima skoro ceo agregat koji je uvezao iz Nemacke pre par godina, a njemu ne treba jer je motor prodao... Na to sam sinoc ostao bez teksta...

 

 

.... i sa parama u džepu  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Inace, sto se Transalpa tice, panthocrator (momak od koga je newbee kupio motor) se ponudio da pomogne, i da mi da delove za dz jer ima skoro ceo agregat koji je uvezao iz Nemacke pre par godina, a njemu ne treba jer je motor prodao... Na to sam sinoc ostao bez teksta...

 

BJB rulez!  ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

veruj mi da sam ovaj tvoj slučaj pratio kao žene špansku seriju  i baš mi je milo što će priča imati srećan kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Xexe, pa ti se pojavis samo kad covek treba da casti. ;D Mogli bi do Ade...  Ako te zena pusti ;D

 

Polako ljudi, serija jos uvek traje. :D Veceras idem po delove, a tek kad rasturimo motor znacu da li mi je ostalo nesto para ili ne (kojih para  ??? :D ), posto ne znam sta cu od delova dobiti, a ne znam ni sta je crklo... Za panthocrator-ra nemam reci, jeftiniji je decko i od Najzlija (trazio je jednu cokoladnu bananicu, a Najzli trazi bonzite... ;D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

... Za panthocrator-ra nemam reci, jeftiniji je decko i od Najzlija (trazio je jednu cokoladnu bananicu, a Najzli trazi bonzite... ;D ).

 

Vidi, čovek je ipak službeno lice (admin.)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Xexe, pa ti se pojavis samo kad covek treba da casti. ;D Mogli bi do Ade...  Ako te zena pusti ;D

 

Polako ljudi, serija jos uvek traje. :D Veceras idem po delove, a tek kad rasturimo motor znacu da li mi je ostalo nesto para ili ne (kojih para  ??? :D ), posto ne znam sta cu od delova dobiti, a ne znam ni sta je crklo... Za panthocrator-ra nemam reci, jeftiniji je decko i od Najzlija (trazio je jednu cokoladnu bananicu, a Najzli trazi bonzite... ;D ).

 

E, ja tražim jevtinu bonzitu za jedan vrlo skup CD, a on čovek traži jednu vrlo skupu bananicu za neku gomilu jevtinih delova. ;D

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja