Jump to content

Moto Zajednica

Na 3,5-4000rpm pocinje da lupa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Mislio sam da se plastika negde otkacila, pa da to zveci, ali danas mi je Brka sredio sve (sve pohvale za Brkice i komsiju, postavljena nova guma plastike sredjene  ;D) i opet se cuje. Mislio sam da se javlja samo na vecim brzinama, posto ga saltam na 3000rpm ispod 60km/h to nisam cuo, medjutim, danas sam probao da ga navlacim i u bilo kojoj brzini pocinje da se cuje tupo zveketanje na oko 3,5-4000 obrtaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

i u bilo kojoj brzini pocinje da se cuje tupo zveketanje na oko 3,5-4000 obrtaja...

Ma HONDA je to, verovtno nije ništa ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

TebRa, pregazicu ti to biciklo. ;D Nije za salu, ozbiljno me nervira ovo lupanje... A Caki ne zna sta je, samo nagadja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Brate, ako nije bio problem u plastikama a pocelo je da se cuje od onog pada u sumi prekontrolisi da ti se nije iskrivio neki nosac auspuha (posto mi se cini da ti je na toj strani) pa da on dodiruje i pravi zvuke ili da ti se neki nosac nije iskrivio pa da ti dodiruje neki deo masine pa zato prenosi zvuk i vibracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Gledali smo Brko sve smo zivo pritiskali na njemu... Moracu sutra da isproveravam jos malo. Turirali smo ga kod Cakija, usijo se...  ;D E hvala jos jednom za plastite i tocak, super je ispalo. ;)

 

A i cudno je sto pocinje da se javlja na tom broju obrtaja, uvek.. Mada kapiram da masina tad pravi jace vibracije, al opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995
E hvala jos jednom za plastite i tocak, super je ispalo. ;)

 

Drago mi je da je da si zadovoljan kao musterija i kako je sve ispalo.

 

A sto se tice ovog lupanja, stvarno ne znam sta da ti kazem... ::) Izgleda da cete morati jos dosta da gledate i trazite. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Treba da se zameni lezaj na radilici... E sad, jel moze da se vozi tako sa tim ili moram da ga rasturam? Koliko je stetno po ostatak masine da to tako zveci...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Treba da se zameni lezaj na radilici... E sad, jel moze da se vozi tako sa tim ili moram da ga rasturam? Koliko je stetno po ostatak masine da to tako zveci...?

Ne bih da te prepadam, ali ako je u pitanju lezaj na radilici, to je prilicno ozbiljan posao i trebalo bi obavezno da parkiras masinu. :-\

Treba da se otvara cijeli agregat.

 

A kako si otkrio da je bas to u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Dushe, lezaj na radilici moze da ti se cuje narednih 100 iljada. Vozi do kraja sezone, i ondak odvezi kod majstora da ti to preko zime uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ne bih da te prepadam, ali ako je u pitanju lezaj na radilici, to je prilicno ozbiljan posao i trebalo bi obavezno da parkiras masinu. :-\

Treba da se otvara cijeli agregat.

Dushe, lezaj na radilici moze da ti se cuje narednih 100 iljada. Vozi do kraja sezone, i ondak odvezi kod majstora da ti to preko zime uradi.

 

Iiiii.... evo gaaaa! Uskoro počinje flame war!!!! Lazar vs. Kvarko! Parkirati ili terati, pitanje je sad. Ladies and gentleman, place your bets!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

mozes da vozis do kraja sezone, ali samo ako imas dobrog druga koji ima kombi, ako negde zakuca masina da ga pozoves da dodje po tebe. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

EVo ja se kladim da ces da vratis motor njegovom bivsem vlasniku i da ce njemu biti zao sto ti nije rekao da motor ima "mali" problem i da ces naci bolju azdaju i da ti se takva sranja vise nikad nece desavati.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Dobro je sto Yamahu nisi prodao.

Ne preporucujem voznju sa takvim motorom,  lako moze da se desi da posle moras da menjas i radilicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Hm... prethodni vlasnik, odnosno vlasnici su vozili sa takvim motorom 10000km...

 

onda to oduzmi od kvarisinih 100.000 i ostaje ti 90.000km  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

uz svo dužno poštovanje majstor kvariši ja ne bih vozio svoj motor ni jedan km da  mi se čuje neko lupanje, zveketanje ili slično u motoru. od takvih zvukova samo neko sranje može da ispadne, a ti radi kako misliš da treba.

 

a i mene ionteresuje kako si baš došao do tog kvara pa ako ti nije problem pusti mi pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

To je taj motor http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2929.msg35363#msg35363 a ja nisam znao to do sinoc... Kao sto sam rekao, mislio sam da su plastuke problem jer su bile lose lepljene pa sam mislio da to tandrce. Juce Brkici sredili sve, tandrce i dalje... I ona krenem da ga navlacim u prvoj drugoj trecoj preko 3,500rpm i cujem da i pri manjim brzinama lupa (vec sam rekao, od kako sam uzeo transalpa saltao sam na 2,5-3 eventulno 3,500rpm i zato sam tandrkanje cuo samo preko 60-70km/h kad dodjem do 4. i 5. brzine, pa sam mislio da je od vibracija pri vecim brzinama). Bio sam kod Kocke danas, i covek mi rece da sumnja na radilicu i da je agregat definitivno ostecen (a pritom mu nisam rekao da pretpostavljam u cemu je kvar) i da mogu da ga vozim tako ali da ce se stanje pogorsavati, da ce me ruke kostati bar 200-300e, a delovi pitaj boga koliko i da mi je mozda najbolje da uzmem novi agregat za 600-800e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

I onda se covek na kraju pita da li ce ikada vise uzeti polovan motor? I ja sam imao par intervencija na motoru i to cim sam ga kupio. Dok ga nisam napravio nisam se smirio. A majstori ko majstori ima da ti uzmu i sto si imao i sto si nemao a ti ima da se jedes kao mlad mesec ali nakraju valjda izvuces neku pouku. A kod tebe je zajebano sto je bas agregat u pitanju pa ce po svemu sudeci da te kosta i zivaca i para. Ma bih druze samo zeleo da ti pozelim mnogo srece i da ti uleti neka lova sa strane ako ikako moze  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Sto vise budes cekao steta ce ti biti veca!Ovako mozes da se provuces samo sa promenom lezajeva..to sto ti se desava je bas i simptomaticno za lezajeve,to lupanje na odredjenim obrtajima..moja preporuka ti je podhitno kod majstora i menjaj te lezajeve(moli boga da ti je radilica ok)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Motor sam kupio preko Lakija TC sa foruma. Racunam velika smo porodica, svi kao jedan i ostalo... A pritom mi niko nije rekao o kakvom se motoru radi... Da sam znao za ovaj problem sigurno ga ne bih uzeo. I sad mi decko od kog sam preko Lakija kupio motor prekine vezu, jer naravno nece da vrati pare, a motor mi je prodao sa neispravnim agregatom... Moze tema slobodno da se zakljuca, ostalo cu sam da resim. Ovo vam je pouka da pazite sta kupujete i od koga, nista nije onako lepo kao sto izgleda. Razocaran sam najblaze receno.

 

Borko druze, da li mislis da stvarno zelim da radim generalnu na motoru koji je star 20 godina i za koji sam dao 1950e? Pa da dam jos bar 600? Ne, ne zelim... Nadam se da ce bivsi odnosno buduci vlasnik u zdravlju da ga vozi... Kad se bude oporavio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Sto vise budes cekao steta ce ti biti veca!Ovako mozes da se provuces samo sa promenom lezajeva..to sto ti se desava je bas i simptomaticno za lezajeve,to lupanje na odredjenim obrtajima..moja preporuka ti je podhitno kod majstora i menjaj te lezajeve(moli boga da ti je radilica ok)

 

10 000km je predjeno sa takvim agregatom... (deset hiljada kilometara!). Pa ko zna sta je sve pojebano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kazi Laki ovde ako imas nesto slobodno, nema potrebe da mi saljes privatne poruke gde mi govoris da ne pretim. A taj kome sam pretio moze i sam to da mi kaze, ali mu je "devojka prekinula vezu"... Pa stvarno bolje da ga bije ona nego ja... I jos mi Lalajko kaze- Nudio je meni laki prosle godine Transalp sa neispravnim agregatom, a ja- ma nije to taj sigurno... Preko tebe sam kupio motor... To sto si rekao da on ne vredi te pare (cega sam bio svestan, ali sam zeleo sto pre motor), ne znaci da mu je agregat sjeban, mogao si to diskretno da mi napomenes, ili bar das link ka temi pa bih sam zakljucio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja