Jump to content

Moto Zajednica

Da li je pametno preci na hondu XL1000 Varadero ?

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Vozio sam karburatoski model jednu sezonu. Varadero je savrsen na duzim turama. Pogotovo za voznju u dvoje (zena se jos zali da sam prodao "njen" motor) i kad imas puno stvari. Odlicno ide, ne smeta mu velika brzina na autoputu, udoban, dobar opusteni polozaj sjedenja, fenomenalna zastita od vjetra uz veliki Givi cak i nama skoro dvometrasima.

...ali za grad nije. Tezak, neokretan, sirok.

Poslije jedne sezone prodao ga, kupio Transalpa i preporodio se.

I dalje tvrdim da je Varadero najbolji motor za put koji sam vozio, ali nije najbolji motor za moje potrebe. Razmisli i o tome. :stabre:

Budi precizniji... nije tipičan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Svakako da se ne vozi po gradu kao 50cc skuter, ali ako ja mogu i po hleba u samouslugu da odem na Africi, verujem da ni sa Varaderom ne bih imao problema... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Svakako da se ne vozi po gradu kao 50cc skuter, ali ako ja mogu i po hleba u samouslugu da odem na Africi, verujem da ni sa Varaderom ne bih imao problema... :D

Vjeruj da to nije ista prica. Probao sam Africu i imao sam Varadera. Ta dva motora nemaju veze jedan s drugim. Africa se vise vozi kao Transalp (iako se osjeti ta razlika u kilama), a Varadero je iz sasvim druge price. Kada sam s Varadera presao na Transalpa mislio sam da vozim bicikl. Okretan, lagan, povozan. E to Varadero nije.

Budimo iskreni Varadero je teskas, grad nije njegovo okruzenje. Sada ce mi netko nakaciti videa s interneta kako ljudi Vare voze po terenu, pa kako onda ja baljezgam da nije za grad. Eto tako, probaj pa ces vidjeti.

...da se razumjemo i dalje tvrdim da je to najbolji motor koji sam vozio kada ugleda tablu grada prekrizenu. :takoje:

TomoB ne razumijem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

mislim da Varadero komotno moze da vitla po gradu. moj moped ima 250 kila suv, kad mu dodam pun tank, ode kilaza na preko 280kg. na to dodaj jos po neku litru ulja.

sto kaze kolega Jager, nije sklisko kao sa 50ccm skuterom, ali prolazis po gradskim guzvama. pricam ti o voznji u spicu, po centru grada i gradskim mostovima pod rekonstrukcijom. medjutim, tada (u takvim uslovima) na scenu stupa tvoj strah, a to je potrosnja koja ce provereno da izuva.

preboleces tu potrosnju nekako. npr uradi mu neki dobar izduv, pa imas jos jedno zadovoljstvo.

mislis da bi ti i dalje bilo skupo da za samo 10 lit benzina imas veliku udobnu ragu koja odlicno vuce, a pritom nevidjen event za usi: bozanstvenu grmljavinu!!!???

matori, ja se ne bih premisljao. probaj cenu da ucinis pristupacnijom, i udri. jedan je zivot.

drugarski pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Varadero mi nikada nije potrosio preko 8 litara (zloglasna verzija s karburatorima).

Istina je da sam samo jednom probao koliko ide, a motor ima okretnom momenta pa nema potrebe cijediti ga u visokim okretajima. :jee:

 

b2man je u pravu, jedan je zivot, ako ti se svidja kupi, meni bi bilo zao da nisam probao. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Svakako da se ne vozi po gradu kao 50cc skuter, ali ako ja mogu i po hleba u samouslugu da odem na Africi, verujem da ni sa Varaderom ne bih imao problema... :D

Vjeruj da to nije ista prica. Probao sam Africu i imao sam Varadera. Ta dva motora nemaju veze jedan s drugim. Africa se vise vozi kao Transalp (iako se osjeti ta razlika u kilama), a Varadero je iz sasvim druge price.

 

Auu... pa ne slažemo se, skroz :D

Transalp je biciklica u odnosu na Afriku. MNOGO se oseti ta razlika u težini, a bogami i u visini. Sve su to dobri motori, da sad neko ne pomisli a želim da pljujem po Transalpu, već samo iznosim razlike. I dalje tvrdim da se, uz vrlo malo navikavanja na Varadero, vrlo lepo može voziti po gradu. Ne verujem da može da se pojavi i jedna jedina gradska situacija u kojoj će TA proći, a VA neće :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

I dalje tvrdim da se, uz vrlo malo navikavanja na Varadero, vrlo lepo može voziti po gradu.

 

 

Druže, nešto jih uopšte ne vidim po gradu ovde u Ljubljani, a saobračaja ima puno manje nego u Beogradu.....a ceo dan sam na motoru te zujim ili po gradu ili van. Budimo realni, Varadero je jako težak za manevriranje ispod 20km/sat....barem kada ga uporediš sa...........(dodaj po želji):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Druže, nešto jih uopšte ne vidim po gradu ovde u Ljubljani, a saobračaja ima puno manje nego u Beogradu.....

 

Pa zato ih i ne vidiš, jer svi možete automobilima, bez preterane gužve :D

 

Šalu na stranu, sve se može, sve je to individualno i stvar navike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Da... pa nosač aviona je agilniji...

 

kod 17,35 km/h opasan je po život, a kod 9,02 on pada na stranu... koju?.... pa zavisi od žmigavca, koji mu trenutno radi ... da... a za parkiranje već neko vreme razmišljam o remorkeru... ybg...

 

p.s.: veliki je plus, ako si u vojsci bio tenkista!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tomo, opet kažem da je sve individualno. Ja bih se posle Afrike sigurno lepo snašao po gradu i na Varaderu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Svakako da se ne vozi po gradu kao 50cc skuter, ali ako ja mogu i po hleba u samouslugu da odem na Africi, verujem da ni sa Varaderom ne bih imao problema... :D

Vjeruj da to nije ista prica. Probao sam Africu i imao sam Varadera. Ta dva motora nemaju veze jedan s drugim. Africa se vise vozi kao Transalp (iako se osjeti ta razlika u kilama), a Varadero je iz sasvim druge price.

 

Auu... pa ne slažemo se, skroz :D

Transalp je biciklica u odnosu na Afriku. MNOGO se oseti ta razlika u težini, a bogami i u visini. Sve su to dobri motori, da sad neko ne pomisli a želim da pljujem po Transalpu, već samo iznosim razlike. I dalje tvrdim da se, uz vrlo malo navikavanja na Varadero, vrlo lepo može voziti po gradu. Ne verujem da može da se pojavi i jedna jedina gradska situacija u kojoj će TA proći, a VA neće :D

 

Situacija koliko hoces. Totalno je neposlusan ispod 20km/h. Moj je imao ponekad i zelju da se ugasi, pa kad kreces i skreces, a on se ugasi, jbga na podu si. Moli Boga samo da si dovoljno brz da izvuces nogu. Na bankinu se ne mozes popeti. Kad sam se zelio na bankinu popeti sav se uznojim od uzbudjenja, i na kraju odustanem.

Mozda si u pravu, mozda nije Vara svemu kriva mnogocemu kriv sam jaaaaa :lol: , ali ja znam za sebe da trokut: grad, Varadero i ja nikada nismo funkcionirali.

Nekidan sam probao ponovo Varadero od kolege nakon par godina i mogu ti reci da otkako vozim lakse motore jos se nesigurnije osjecam na Vari pri malim brzinama i manervriranju u mjestu. <_<

 

...iako jager sto se tebe tice mi mlatimo praznu slamu, vidim da si ti vec sjeo na Varadera, samo je pitanje vremena kada. Ako je zelja dovoljno velika ubjedit ces se ti da je bolji od Africe po gradu. Znao sam se ja ubjediti i u vece ludosti kad mi da prostite guzica zine na neki motor. :takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Vara je sjajna putna krstarica. Koliko znam Jagera, da bi promjenio Africu za Varu, morao bi da promjeni i drustvo i interesovanja. Inace bi osjetio veeeeliku prazninu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Uzmi trandzu 650 za mnogo manje para,a za ostalo do te 4500 ima da nakupujes gomilu opreme:alu kofere sa sve nosacima,vizir,navigaciju i ko zna sta jos.....ili da resto potrosis na dobar put srb-mk-gr-al-cg-cro-bih-srb :moto3: :moto3: :moto3:

Ali ipak slusaj SRCE :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li je pametno ili ne zavisi od mnogo stvari, potreba... sve je subjektivno. Da li je malo velik i nezgrapan za grad? Mozda i jeste, ali u svakom slucaju ja motor ne uzimam da se vozikam po NS. Icicu sa njim svaki dan na posao ali primarno mi motor treba da bi nas dvoje mogli udobno da se smestimo i napakujemo za neko duze putovanje. Moze i na manji motor ali ne tako udobno. Presao sam dosta, putovao dosta i sam i udvoje, po svakakvim vremenskim uslovima,... volim da sidjem sa asfalta i znam da sa Varaderom necu bas silaziti na bilo sta ozbiljno ali kad pomislim na kupovinu Varadera svakako ne mislim na neki ozbiljan off.

 

Uglavnom, malopre se vratih iz banke posle potpisane robije na jos nekoliko godina. Produzio sam kredu i dodao malo novaca u budzet. U utorak dolazim za SRB iz SLO sa varaderom. Da li ce mi pasovati ili ne, pokazace vreme i kilometri. Utiske iznosim kad stignem sa prvih 500km do kuce.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Vara je sjajna putna krstarica. Koliko znam Jagera, da bi promjenio Africu za Varu, morao bi da promjeni i drustvo i interesovanja. Inace bi osjetio veeeeliku prazninu :moto3:

 

Ukratko: NE DOLAZI U OBZIR :D

Meni je još uvek debelo stalo do offroada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Da li je pametno ili ne zavisi od mnogo stvari, potreba... sve je subjektivno. Da li je malo velik i nezgrapan za grad? Mozda i jeste, ali u svakom slucaju ja motor ne uzimam da se vozikam po NS. Icicu sa njim svaki dan na posao ali primarno mi motor treba da bi nas dvoje mogli udobno da se smestimo i napakujemo za neko duze putovanje. Moze i na manji motor ali ne tako udobno. Presao sam dosta, putovao dosta i sam i udvoje, po svakakvim vremenskim uslovima,... volim da sidjem sa asfalta i znam da sa Varaderom necu bas silaziti na bilo sta ozbiljno ali kad pomislim na kupovinu Varadera svakako ne mislim na neki ozbiljan off.

 

Uglavnom, malopre se vratih iz banke posle potpisane robije na jos nekoliko godina. Produzio sam kredu i dodao malo novaca u budzet. U utorak dolazim za SRB iz SLO sa varaderom. Da li ce mi pasovati ili ne, pokazace vreme i kilometri. Utiske iznosim kad stignem sa prvih 500km do kuce.

 

0takoje.gif

 

Sjajan izbor, cestitam, prelep motor za voznju i putovanja, mene takodje ceka jedan rezevisan "relativno" uskoro 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

izkucao sam pola strane i nešto se zeznulo, komp zablokirao i morao je RESET, tako da me sad mrzi ponovo da pišem

 

biću kratak...

 

1. pametno je kupiti Varadero

 

2. tvoj drug laže u vezi potrošnje (na 150 bije on oko 9L/100km) karb varijanta

 

3. meni težina pravi smetnje jedino kod kreni-stani režima vožnje i to samo kad imaš saputnika i tri kofera, ja kad sam sam bez tereta, mogu da se popnem na drvo

 

4. za putovanja je "tata", vožnja bez vibracija, dobra zaštita od vetra (kacigu držim otvorenu no problemo do 110km/h), sedište ko fotelja

 

5. dugotrajan i jak agregat

 

6. dobre CBS kočnice, jaki farovi...

 

inače, delovi za Varadera su skuplji od svih sličnih hiljadarki, recimo, original akumulator za Varadera u Louisu košta 130e i sve ostalo je skuplje nego za druge motore

 

Srećna kupovina ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Da... pa nosač aviona je agilniji...

 

kod 17,35 km/h opasan je po život, a kod 9,02 on pada na stranu... koju?.... pa zavisi od žmigavca, koji mu trenutno radi ... da... a za parkiranje već neko vreme razmišljam o remorkeru... ybg...

 

p.s.: veliki je plus, ako si u vojsci bio tenkista!

 

pa stvarno je veliki plus ako si u vojsci bio tenkista......navikneš na teške stvari....mada čujem da imaju neki i neke sporedne motore za po gradu, a Varadere samo kada se ide na godišnji....:zdravo:

ostali drndamo svoja sokočala po ceo dan i nije nam teško.....:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ja sam prelomio da mi hiljadarka ipak ne treba, dobro sam razmislio sta je to sto u voznji mene cini srecnim, zakljucio da brzina i performanse to nisu, tako da stvarno nema potrebe za ovako velikim agregatom. u 95% vremena, verovatno ni trecinu gasa ne bih koristio...

 

hvala stvarno sto vas nije mrzelo da date svoj savet.

 

sto vise citam po netu, a pricao sam i sa par vlasnika, cini mi se da je za moje potrebe dl650 neko optimalno resenje. ostaje da doobro izvagam sve pro et contra. odo sad malo da smaram vozace ovog motora :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

papa, nisam mogao sve komentare da ispratim pa ako ti je nek vec predlozio onda se izvinjavam unapred.

U tom rangu cena mislim da mozes da nadjes da uvezes BMW-a 1100GS. Potrosnja oko 4,5-5l na otvorenom je i tek kako dobra potrosnja a koliko sam primetio to tebi i jeste najbitnije. Raspitaj se i razmisli...

I Stroma ako bi uzimao mislim da bi ti DL1000 bio bolji od 650 jer kolko kapiram planiras ozbiljnija putovanja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

A da probaš ti neku "stariju" enduro mašinu tipa AT ili ST (krupan si za TA, moglo bi al bi ti ovi veći bolje legli). Jeftiniji za kupovinu, znaju se sve boljke i rešenja za njih, održavanje relativno jednostavno tako da dosta stvari možeš i sam da radiš... jedina prepreka je ako ti je glupo da voziš motor star 15-20tak godina ili ako ti se vizuelno ne dopadaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

dobro sad, nisu to ozbiljne kilometraze sto ja pravim. volim prosto da za vikend zapalim bilo gde i zaboravim na sve probleme u zivotu :takoje:

 

stvar je u tome da mi malcice nedostaje udobnost onakvih motora na kojima se sedi uspravno i koji imaju malo deblje sediste. jbg nije dukac kriv sto nije ni napravljen za takve stvari. kako me je odvozao ovih 25 i qsur km svaka mu cast i uvek ce mi biti u srcu :)

 

Pero, moje razmisljanje je sledece, ako ne prelazim 120km/h zasto da uzimam iljadu kubika. kad malo bolje razmislim, i pri 60 mogu da budem savrseno happy (u sred neke krivine) :moto3:

 

prosto me brzina / ubrzanje ne "rade", tj svaki motor ima dovoljno za moje potrebe

 

konkretno za te agregate dl1000 sam pricao sa par vlasnika ovih manjih, koji me uveravaju da nema problema ni sa malim agregatom do 120km/h kolko god da se natovaris stvarima, neces primetiti da se motor na tim brzinama muci ili da nema snage. e sad bem li ga nisam ih vozio pa sta znam :neznam:

 

znam da ovde ima ljudi koji prosto ne moraju / ne zele da razmisljaju o trosku exploatacije. ja to moram jbg. kad pogledas sve zasebno to su male stvari, al kad se troskovi nagomilaju onda je druga prica.

 

Boki bre nemoj dukca da mi diras, prva ljubav zaborava nema. btw jedan pametan decko mi je rekao

 

"vozaci motocikla se dele u dve grupe, one koji uzivaju u motoru i one koji uzivaju u voznji" ja sam u ovoj drugoj grupi :zdravo:

 

Popsy, nisam nikad seo na te motore, pa necu da gresim dusu, ali sam ih vidjao cesto i nekako sa onim zicanim felnama i kramponkama su me uvek podsecali na motore dobre za off road. ja ipak preferiram asfalt i malko siri motori da budu zbog dupeta, ako znas na sta mislim :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja