Jump to content

Moto Zajednica

Da li je pametno preci na hondu XL1000 Varadero ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

cao narode

 

iz vedra neba sam od kolege cuo da prodaje svog Varadera XL1000V 2002 godiste (karbovi) i posto zna covek da mi se svidjaju ti veliki motori za duza putovanja pita me dal hocu da uzmem. Cena oko 4500 eur, moze malo na rate i tako. Motor je presao 50.000km

 

i sad se ja nadjem na teskim mukama, nisam o tome ni razmisljao, a evo nudi mi se masina koja mi se na oko bash svidja. ajde nek vas ne mrzi da napisete svoje misljenje, da li se isplati menjati motor, da li je to ok resenje za moje potrebe itd..

 

motor po mom kolegi u odlicnom stanju, ne trosi ulje, potrosnja po njemu 7.5l kad ide 150+ na auto putu. Za sebe ga je kupovao prosle godine, al sad izgleda ima porodicnih problema (zena ga pritisla) pa mora da proda

 

u principu svojim cedom sam extra zadovoljan za moje potrebe je sasvim ok. nisam do sada ni razmisljao da menjam motor, na ovom mom sam taman odradio veliki servis. ja sada vozim ducati monstera 750 iz '97 godine. mehanicki je u odlicnom stanju, cuvao sam ga ko malo vode na dlanu, odrzavan u profi motou itd. znaci tu sam sve zadovoljan, pogotovu sto mi je potrosnja 4.6L pri 90 na sat.

 

jedino sto me privlaci kod velikih motora je veca prakticnost (torbe, koferi, saputnik) i bolja udobnost na duzim turama. i sad ni sam ne znam da li je to vredno da menjam motor, ne mogu da se odlucim :neznam:

 

moje potrebe su u principu skromne, meni treba vozilo za brzine do 100km/h jer putevi po kojima volim da vozim i nisu za neku vecu brzinu. dakle mala relativno brzina, ali volim da odem na duze ture po srbiji. takodje mi je potreban i commuter do i od posla u letnjim danima, ali je to sekundarna potreba. dakle ne auto put i ne velika brzina. I bas bi mi znacilo da i za suvozaca ima mesta plus sa kofer pozadi onaj centralni. Takodje, znacilo bi mi da motor moze da povuce i mene (140kg) + suvozac + kofer + stvari, ali ne neke brzine, nego prosto da se ne muci agregat na 100-120km/h kad su dvoje na motoru. Visok sam 185cm i kako sam procitao, to je sasvim ok za ovaj tip motora.

 

Brine me samo sto sam cuo da varadero jako mnogo trosi goriva, ali nisam siguran da li to ljudi mere kad voze auto putem 140-150 ili se to odnosi i na 90-100 kmh.

kad bih na ovoj brzini imao 5 - 5.5L potrosnju, ja bih bio zadovoljan.

 

Ako sam dobro razumeo, ovi agregati prelaze ozbiljnu kilometrazu pre potrebe za skupim popravkama, tako da ovih 50k na satu nije ni blizu tome ?

 

da li mislite da ima smisla preci na varadera, ako se u obzir uzme to da ja nemam potrebu za brzom voznjom, kao i ovo ostalo sto sam naveo ?

 

hvala

 

edit: p.s. offroad me uopste ne zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

papa... po onome sto pisu ljudi sa foruma dobar motor ali ... ima problem sa alkoholiznom :) pije i vise nego sto mu treba :) plus to je ogromna grdosija...

 

ako mene pitas a cenovno su blizu ( verovatno malo cena moze dole ) ovo je mnogo bolja kupovina

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/65834-prodajem-v-strom-650-k9-necu-da-lazem-padao-sam/

 

zanemari sto je padano ( ako nije nista krivo a verovatno nije a i da se proveriti ) jer svaki motor pre ili kasnije padne...

 

sad citam da ti rate igraju dosta... sta znam... ja svakako ne bih isao na tu grdosiju...

 

eto... javice se drugari pametniji i iskusniji od mene pa ce ti dati i bolji savet ... od mene skromno :) ali iskreno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Papa, u istom smo problemu. Vozim Transalp 600 1993. i za 15000 km nikakav problem i uloženo oko 700 evra u sve živo. Prašinari, vizir, Anakee, karike. gumice,nosači kofera, INSYS, CDI ( Joška ),sve sajle,... Ali đavo ne da mira i misli se o TDM 850 ili Varadero. Bitno je da se čovek ispruži za malo manje nego što je dugačak. Želje su jedno, a mogućnosti drugo. Jedino što mi smeta kod Transalpa je mala maksimalna brzina na otvorenom. Ništa više. Za sezonu i po gde me je odvezo - svaka čast. TDM 850 1997-2000 malo bolje ide, malo više troši, skuplja registracija - i brate lep motor. Varadero 1000 1999 - 2000 isto kao TDM, ali težak i troši. Ako budem menjao, menjam ga za TDM uz doplatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

kuku, a ja sam za tdm cuo kako voli da posrce gorivo... ako je varadero jos gori jbg :(

 

nadao sam se da je uz opustenu voznju regionalnim / seoskim putevima (do 100) sve to prihvatljivo tj od 5 do 6. ali ako je dosta vise, onda u djoku :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa naravno na 1000ccm koji ima karburatore srce gorivo, isto kao i TDM 850.......ali zato TDM 900 trosi ispod 6L a ide kao neman...... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za desetak dana cu vam moci reci da li se isplati preci na Varadero i koliko trosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

aj u zdravlje da te sluzi :zdravo:

 

Cek prvo da mi banka da kintu, da odem u inostranstvo, da ga dovezem, ocarinim, registrujem,... pa cu ondak da ga vozaaaaam. A izvestaj dajem posle prvog potrosenog rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Ako hoces da ides 90 do 100 km, sta ce ti onda Varadero,teraj Transalpa.

Ako hoces da teras 1000 kubika, jbga, skupa registracija, veca potrosnja, ali ide...., sve zavisi sta hoces i kolkiko bi da platis :) .

 

A i Varadero sa karburatorima verovatno ima nesto i pozlacenih delova kad kosta 4500. :)

 

Doduse to je drugarska cena. :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ma sta te boli uvo,uzimaj Varadera i uzivaj.Verovatno mu je takva cena zato sto vas dvojica trgujete u ratama i ko zna sta jos.Nebitno.

Uzmi to i Bog te blagoslovio navozaces se ko covek ide gde hoces i kako hoces.Za dvoje sa koferima milina :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aj da i ja ovde nesto napisem...

Kao prvo TDM 850 iako ima karburatore, ako je u dobrom stanju (emulzione tube), trosi 5,5-6,5l. Imao sam ga 4 sezone, oko 30+kkm.

Drugo, Varadero je odlican motor, ali do 2003., sa karbovima, trosi, lagano i do 10l, ako se opustis na gasu. Zbog toga je na losem glasu, pa je skoro nemoguce prodati ga. I na kraju, 4500E je cena za koju moze da se nadje primerak sa EI.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

A i Varadero sa karburatorima verovatno ima nesto i pozlacenih delova kad kosta 4500. :)

 

ok zato sam i pitao prvo ovde, znaci preskupo. ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

TDM 850 1997-2000 malo bolje ide,

 

Drugare TDM ide MNOGO bolje od transalpa. Skoro duplo :) Nije neka razlika u potrosnji koliko ide bolje.

 

Sto se varadera tice ljudi ga izbegavaju samo zbog potrosnje. Sve ostalo +. A cena za konkretan primerak iz teme je previsoka cak i da je u odlicnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Papa bi da ima veci motor, a iste troskove kao sa malim? Redovan servis i gume si racunao?

Ja sam razmisljao o promeni i bio sam na istim mukama kao i ti, ali onda sam dosao do zakljucka: za trenutne potrebe kupio sam ok motor. Verujem da si i ti. Jos si tvoj motor sredio, pa ce da te sluzi dobro. Znam ja da covek uvek hoce vise, ali onda moras biti spreman za dodatne troskove.

Te price da nece da trosi ne stoje. Znas i sam, kada vas ima dvoje na motoru, sve je drugacije. To je ono sto tebe zanima: voznja pod punim opterecenjem. Na vecem motoru ce se manje osetiti suvozac i stvari, ali potrosnja ce biti veca. Koliko veca, to je vec stvar stila voznje i jos nekih parametara.

E sad dolazi do izrazaja ono glavno (to je ovde kod nas zastupljeno), a to je ljubav na prvi pogled: ma nek trosi koliko hoce kad se meni to svidja i ja hocu bas taj. Tu onda nema price o ekonomskoj isplativosti i da li ima karb ili el. ubrizgavanje...

Ako ti se svidja i zelis taj - teraj i uzivaj :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Kao sto je kolega Zec već rekao, ako je emocija, onda je glupa rasprava o potrošnji.

Naravno, pored toga sagledaj i svoje potrebe. Ako ćeš voziti duže ture, sigurno nećeš pogrešiti. I ja sam prošle godine vozio 650 transalpa. Ove god sam presao na gs-a, pravio dnevne ture od cca 800km i zakljucio da sam o tome sa TA mogao samo da sanjam. Ja volim sanjare, tako da te apsolutno podržavam u kupovini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Pozdrav

Već smo utvrdili da ne postoji savršen motor, važno je samo da je u dobrom stanju, da je rezervoar pun i da se ima vremena za vozikanje. Ako si zadovoljan svojim motorom teraj i uživaj i ne gledaj okolo dok te suži ono što imaš.

Uvek će biti i udobnijih i bržih i lepših(za one kojima je to bitno). Skuplje, novije, veća kubikaža ne znači automatski i bolje ako shvataš pravu svrhu.

Pre pet dana sam bio u Nemačkoj (Stutgart i okolina), veruj mi da im je vozni park stariji nego naš i da ljudi ne pate uopšte od fenomena "strajebaje" (osim onih koji pate ali većina ne) već vole i voze ono što imaju i to prodaju tek kad im oduzmu dozvolu za vožnju.

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Varadero, za tvoje potrebe... Moj odgovor bi bio DA! Čak i ta tako "prevelika" potrošnja je pitanje koliko je zaista prevelika. Ako imaš mogućnosti, uzmi ga na probu. Izvozaš jedan tank i onda vidiš na čemu si :) I naravno, prodiskutuj sa prodavcem o ceni. Ipak je malo "jaka" bez obzira na rate... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala na dobronamernim savetima narode, sve ste u pravu.

 

nego sam ja to ko malo dete ono kad prodje pored poslasticarnice pa se zalepi za izlog :Mina:

 

u mojoj masti motori ne trose mnogo kad ih lagano vozim :) al izgleda u stvarnosti to i nije slucaj. jbg sad gledam, dve litre razlike u potrosnji je na godinu dana najmanje 500 eur

nije bas za potcenjivanje, pogotovu sto nameravam dosta da prelazim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Hajde molim te koje gume, pa ne planira covek sa tomosa da predje vec sa monstera koji ima samo 250 kubika manje, tako da sto se tice potrosnih delova to i nije preterana razlika

Za ostalo ne znam ali ako budes planirao da prodajes Dukatija javi, treba mi neki normalan gradski motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Zahtevi koje bi vole da zadovoljiš vuku na enduro ili sport turer motore. Ja sam se isto tako razmišljao (moja kilaža tada 135kg i da se ne sekiram kolko ću prtljaga da ponesem) i moj odabir je bio ST sa čime sa izuzetno zadovoljan. Takođe verujem i da bi ti Afrika lepo legla (što se tiče Transalpa - može ali knap). E sad kada krenemo ka motorima tipa Varadero tu ti je Aprilija Caponord koja može da se nađe za slične pare isto je litarka ali ima el. ubrizgavanje,,, ako je jedini problem potrošnja onda ne znam šta da ti kažem, mene su isto plašili potrošnjom ST pa se ispostavilo da troši 5,5l na 100km do 5000obrtaja (120kmh) što uopšte nije strašno... sko bi tebi po gradu trošio Varadero do 7l ni to nije toliko strašno (na otvorenom 6).

 

Dukati je dukati, al da bi ti prijao motor broj veći (ne mislim na kubikažu već na dimenzije) prijao bi ti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pre nego sto sam se odlucio dobro sam se raspitao a danas mi je jedan clan koji vec 7 godina vozi Varadera potvrdio.

 

Noviji Varadero pri nekim normalnim brzinama do 140km/h trosi oko 6 litara i to manje vise zbog toga sto ima 6 brzina) a stariji sa karbovima do 7. Veca potrosnja od toga je moguca samo ako karbovi nisu ustelovani ili ako se bas cepa zestoko. Tako da se ja ne brinem nesto posebno. Karbove cu svakako nastelovati posle 1 potrosenog rezervoara po servisnom uputstvu.

 

Prenecu vam iskustvo i zapazanja. Imacu podatke vec kad ga dovezem iz inostranstva... nekih 500km ce pokazati nesto okvirno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Imam prijatelja, nije na forumu, ali mogu da te uputim na njega, koji je svojim Varaderom sa karburatorima, presao oko 200.000km, bez ikakvih problema, vrednih pomena!

 

Dakle, za krupnog coveka, krupan(veliki) motor, a HONDA je uvek sigurica!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Vozio sam karburatoski model jednu sezonu. Varadero je savrsen na duzim turama. Pogotovo za voznju u dvoje (zena se jos zali da sam prodao "njen" motor) i kad imas puno stvari. Odlicno ide, ne smeta mu velika brzina na autoputu, udoban, dobar opusteni polozaj sjedenja, fenomenalna zastita od vjetra uz veliki Givi cak i nama skoro dvometrasima.

...ali za grad nije. Tezak, neokretan, sirok.

Poslije jedne sezone prodao ga, kupio Transalpa i preporodio se.

I dalje tvrdim da je Varadero najbolji motor za put koji sam vozio, ali nije najbolji motor za moje potrebe. Razmisli i o tome. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja