Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ovi i Ovi sta god ti treba zovi i jedne i druge, zna da bude interesantna razlika u ceni 1neznam.gif

Hvala na odgovoru. Na sprintovom sajtu ne vidim modele qm... Inace koja je cena onog Keeway rkv-a kod nas?

Zanima me jos cena Pulsera 125 i 200 ako znate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ovi i Ovi sta god ti treba zovi i jedne i druge, zna da bude interesantna razlika u ceni 1neznam.gif

 

Ove prve zaobidji u sto sirem luku :(,nekorektni najblaze receno 1hmm.gif,sa sprintom pozitivna iskustva :takoje:

Kod ovih prvih nisu stavili ni karakteristike motora. Bar su se mogli potruditi malo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma
Hvala na odgovoru. Na sprintovom sajtu ne vidim modele qm... Inace koja je cena onog Keeway rkv-a kod nas?

Zanima me jos cena Pulsera 125 i 200 ako znate?

 

Данас сам звао Спринт, цена Пулсера од 200сс за готовину је 173000дин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Znaci 1550 evra otprilike. Onda je 125 oko 1300. Kontao sam ako prodam kawu sta bih uzeo a bas mi se ne kupuje nista polovno ako ga vec prodam. Razmisljao sam prvo nesto tipa yamahe ybr. Kakva je udobnost na ovim supermoto modelima? btw procitacu sad temu, ili ovaj noviji deo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Udobnost...pa onako, ne bi ti preporucio vise od sat vremena kontinuirano voznje, oce da utrne zadnjica 1jok.gif Ako oces da kupujes pre bi ti preporucio polovnog sa malom kilometrazom (do 10k), nego novog. Jos ako je vlasnik bio pi..jzla i sredio sve sto treba, sednes i uzivas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa i na kawi trne vec posle 70-80km voznje :). Procitao sam temu od 80te strane i video sam ono cega sam se i bojao, dosta sitnica koje se kvare pri ne bas velikoj kilometrazi :(. Koliko sam skontao bolje je uzeti sprintove modele jer imaju jeftinije delove od quinqui. Jos jedan problem je to sto vidim da je naci lanac i lancanik veliki problem iako je to samo potrosni deo. :neznam: Ne razumem kako sam prodavac nema i servis za njih? Videcu jos sta cu uraditi sa mojim motorom i da li je mozda pametnije ako prodam da uzmem ybr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pa znas kako, evo ukratko vezano za delove.

 

Delovi Sprint - Quingqui se ne razlikuju generalno, ima par razlika vezano za model motora tipa dobox nazad ili disk nazad.

Sprint pulser je isto sto i quingqui samo se pravi u drugoj fabrici, valjda Pionir ili sam pomesao sa apollom, jebem li ga, to je isti motor na koji se stampa Sprint znak sto je brend ovih likova iz novog sada, ne postoji sprint fabrika motora. Ako oces da porucis kontejner ili dva ovih motora moogu da se zovu i Jeronimo, Milisav, Radojka... bratu kinezu komunisti coveku svejedno.

 

Ovaj model se prodaje u 15ak zemanja pod raznim imenima i ako znas bar osnovne podatke motora koji vozis, i znas sta ti treba nacices deo i bice gotovo sigurno jeftiniji nego za yamahu, hondu i sl.

 

Evo samo nekih, maznuto sa drugog foruma:

 

In USA it's the QLINK XF200

In Brasil STX 200 Motard Sundown

In the UK it appears as:

Pulse Adrenaline 125 (XF125GY-2B)

Sinnis Apache QM200GY

and Superbyke RMR200

In Chile/Colombia QMT200 or GXT Euromot

In the Philippines it's a Sinski Motard 200R

In Paraguay Genesis GXT200 B

In Honduras a KMF

In Spain it's marketed by Qingqi importer direct or I-moto as a Tiger sm 125

In Turkey it's a Ramzey QM200GY

In Checkoslovakia it's a YUKI 250 SM

In Russia it's called QINGQI DRAGON 200 SUPERMOTO

In France Hooper 125 SMR

In Germany it's imported by Kreidler as a Supermoto 125 DD

In Australia Arqin motorcycles RT200SM

In Sweden and Norway they call it a TMS Supermotard 200cc

In the Ukraine its a SkyMoto Dragon-200

In South Africa its a Viper 200

Znam da se Frajlouf razlikuje (na qungqui pase sa Sprint Apolla, a moz poruciti od preko) i nesto malo na plastikama. Delove mozes naci i kod nas u ove dve prodavnice (sa ogromnom razlikom u ceni), a na netu ih imas kolko hoces, sto po ebay-ovima sto po specijalizovanim sajtovima kao ovaj naprimer. Tu mozes i videti cene za malo ozbiljnije promene, glava, klip...

 

Sitnice kao sto u semerinzi i sl potrosni materijal ces traziti kao sto bi trazio i za bilo koji drugi motor, neces uci u hondim servis i kupiti semering za 20e + lezaj za 50e kad pored u radnji imas za 200din (lupam cene, ko je dokon nek me ispravlja). Lanac i lancanici, ako znas koji model vozis, jedino sto te razdvaja od celog seta novog DID lanac + JT zubcanici je jedan telefonski poziv i stize ti na adresu sa troskovima za ukupnu cenu 50e. Ako oces jeftinije moze Jawa lanac, oces jos jeftinije ima domacih, oces jako puno skuplje idi u servis.

 

Generalno problem je sto ovdasnji servisi naplacuju odrzavanje ovih motora kao da su KTM, ako imas para za takav servis, odes slobodno kod njih. Ako oces da se iscimas toliko da pogledas dva tri sajta, okrenes broj ili 2, verujem da mozes naci sta ti treba. To je bar moje iskustvo, ima ovde dosta vlasnika koji duze voze i pregazili su mnogo vise od mene, tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Jos jedna stvar koju sam primetio, nadam se da se niko nece uvrediti.

Ljudi koji voze kineze, uglavnom nisu bikeri koji kupuju moto jaknu BMW za 500-1000e, sto ce reci, voze jeftine motore, i pokusavaju jeftino da ih odrzavaju.

Za ocekivati je da ce kad dodjes u situaciju da zamenis deo od 60e reci da je to skupo, kad ceo motor kosta 800-900e, a ti iovako nemas da das ni tih 60e, pa ces probati da nabudzis ili resis drugacije.

 

Ali sa druge strane Nov Cilindar + Klip + Karike+dihtunzi glave i cilindra sve zajedno 100e, jbg jel to skupo za kineza ili je jeftino za motor ili je skupo za kupovnu moc gazde. 0stabre.gif

 

Nisam pametan, a i preterao sam sa smaranjem, ajd ko sme na voznju 20 min izmedju naleta kise, sunca i grada3gaa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Hvala na opsirnom odgovoru. :zdravo: Najvise me odvracaju ti sitni kvarovi i stalno neke sitnice a ja nemam bas strpljenja za sve to zato cu jos razmisliti sta cu da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 297 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Hvala na opsirnom odgovoru. :zdravo: Najvise me odvracaju ti sitni kvarovi i stalno neke sitnice a ja nemam bas strpljenja za sve to zato cu jos razmisliti sta cu da uradim.

 

Vidi ovako:ja sam mog krosa kupio u martu 2006,i osim frajlaufa,koji je uzgred budi receno,povremeno strajkovao od prvog dana,:( i reglera koji je preklane ispustio plemenitu dusu :jok:,drugih problema nisam imao :neznam:.E sad dolazi do izrazaja cena delova kod vec pomenutih prvih i drugih :lud:.prodavac kod koga sam kupio motor mi je blago receno odrao kozu s ledja za frajlauf :stabre:,tako da sam za regler pogodio u Sprint exspresno :moto3:.u sustini ja sam zadovoljan motorom,a izbor je na tebi :takoje:.pozdav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Frajlauf je cest problem na mnogim jednocilindrasima, bar kolko sam ja uspeo da ispratim pricu i razloge crkavanja. Ali eto u Sprintu je valjda oko 3000din Apollov koji pase, a preko sam ih vidjao od 20-40e. Koliko te je kostao Regler nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Svaka cast sprintu, tad su bili jeftiniiji. Ja sam gledao pre jedno mesec dana na netu su bile cene od 15e navise, eto i kod nas nesto jeftinije 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@dzoni1991 druze kao sto sam ti pustio i na PP, 190cm, 110kg, srecno se vozamo 1moto3.gif, ako ti neko kaze da ti je motor mali, ti mu pokazi nesto drugo da premeri 1nanana.gif... ju sramota 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula, Serbia

Pozdrav ljudi. Pažljivo sam pročitao skoro celu temu. Inače, imam 18 god, položenu A2 kategoriju i verovatno budući student u Novom Sadu. Dakle, ono što mene zanima jeste, koji motor bi mi bio bolji - Qingqi 125 ili Qingqi 200 (naravno, u obe varijante SM)? Inače, visok sam 192 pa ne bih da izgledam smešno na njemu. Budući sam student tako da mi treba nešto što je jeftino za održavanje i mala potrošnja. Ne planiram duža putovanja od 150km tako da nemam ni tih problema. Koji manje troši? Koji se manje kvari? Kolika je razlika u ceni delova i servisa? Koji bolje i brže ide (možda je glupo pitanje ali negde na ovom forumu sam pročitao da nečija 125ica ide bolje od nečije 200tke)? Uglavnom planiram da se vozim sam sa običnim rancom, dakle, uglavnom 100kg max. Eventualno ponekad 10-15km offroad-a, i to lagane vožnje, ništa preterano. Hvala vam unapred na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Зорге 0takoje.gif

 

@LWF ... Bolji bi ti bio 200cc...Moguce da neki 125cc ide bolje od nekog 200cc, ali realno to zavisi od vlasnika vise nego od motora. Za to sto si napisao da ti motor treba i jedan i drugi ce ti raditi posao, ali opet, uzmi odma 200cc...vidi zgode ja bas jedan prodajem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

da li neko zna oznaku filtera za ulje,znaci kad odem u prodavnicu da znam reci koji mi treba?

eo malopre sam uzeo ovo ulje pa da li je neko vec sipao u motor i da li je sve bilo oke?

prosli put kad sam sipao isto motol imao sam problema..posle menjanja ulje mozda nekih 1000 km su mi klizile lamele i onda prestale.. nisam jedini cuo sam jos dosta njih koji su sipali isto ulje da njim se to desavalo :neznam:

nez ni sam zasto sam sad izeo opet motul al sad sam uzeo eo ovo

04062013053_zps12e29948.jpg

a prosli put kad su klizile lamele sipao sam ovo

http://i946.photobuc...93/DSCN0335.jpg

sad valjda ce biti sve ok,bar se nadam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A зашто купујеш скутерска уља? Код њих компатибилност са мокрим квачилима није особина коју је произвођач уља разматрао.

 

Хоћу да кажем да није искључено (али ни обавезно да се то догоди) да поново осетиш проклизавање.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

da li neko zna oznaku filtera za ulje,znaci kad odem u prodavnicu da znam reci koji mi treba?

eo malopre sam uzeo ovo ulje pa da li je neko vec sipao u motor i da li je sve bilo oke?

prosli put kad sam sipao isto motol imao sam problema..posle menjanja ulje mozda nekih 1000 km su mi klizile lamele i onda prestale.. nisam jedini cuo sam jos dosta njih koji su sipali isto ulje da njim se to desavalo :neznam:

nez ni sam zasto sam sad izeo opet motul al sad sam uzeo eo ovo

04062013053_zps12e29948.jpg

a prosli put kad su klizile lamele sipao sam ovo

http://i946.photobuc...93/DSCN0335.jpg

sad valjda ce biti sve ok,bar se nadam

 

Filter ulja HF 131 ili 132, koji nadjes! Ima na http://www.kompp.co.rs/catalog/hiflo-filter/rezervni-delovi/filteri-1/hf-132.html

 

A ulja za skutere ja izbegavam, ipak je skuter sklop sa suvim kvacilom a kod motora je lamela u ulju.. Mada kada je ovaj agregat ugledao svetlost dana pitanje je kakva su ulja bila u upotrebi, sintetike cuda-muda, nek ima ulja to je najvaznije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

a znam u zurbi sam kupio..nisam ni gledo da je za skutere,trazio sam samo 10w40 za motore i uzeo ovo,nisam ni obracao paznju da pise da je za skutere..

onaj prosli motul sto sam nalio je bio bas za motore sa mokrim kvacilom pa mi je opet proklizivalo,mozda je to ulje bilo neko fals pa da je zato jer dosta njih se zalilo na isti problem sa istim uljem :neznam:

i mene to brine sto pise za skutere a na skuterima je suvo kvacilo ::)

 

momci..sta da radim,da sipam ili da odem zameniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да моментано испустиш уље и да ти поп окади мотор...

 

Ма дај, ништа страшно се неће догодити и да га возиш са њиме. Ако осетиш да много проклизава - мењај, а ако не - цепај до следеће замене.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja