Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

takva ili slicna takvoj,prepravljam motor pa mi treba far na tu foru,kucao sam i quinggi delovi i sprint delovi i maske i farovi...nigde nista! sve sam pokusao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

i moj kinez po prvi put zakiblirao... već sam pomislio ''kinesko sr*nje, dugo je i trajao, ko zna šta je sad''... ostavim ga 3 dana, jer nisam imao vremena da pogledam o čemu se radi, a on koliko malo troši čovek se opusti pa i zaboravi da bi nekada trebalo sipati u njega :lol:

 

moj prvi post na forumu, hteo sam samo da pohvalim ovaj mali motorčić... verujem da oni koji ga voze mogu da posvedoče da za male pare se može dobiti solidan motor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pala je voznja danas, iskoriscenovaj lep i suncan dan.

 

Na satu je 6.000km za skoro dve sezone, ja prezadovoljan u svakom smislu. Za ovo vreme promenjen semering na polugi menjaca, jedan osigurac kod akumulatora, jednom probusena guma i to bi bilo to..Ulje sam menjao u cetiri navrata, akumulator je serijski dolio sam tecnost skoro i mislim da ce pregurati i narednu sezonu, svecica serijska i bice zamenjena pred pocetak naredne sezone. Ovog leta sam pravio ture od 100 do 500km u danu, po najvecim vrucinama, nije bilo pregrevanja ma ni stucnuo nije.Koristio sam ga u svim prilikama i svakodnevno. Potrosnja blago ispod 3L. Prva zamerka bi otisla na racun sedista koje je pretvrdo sto umanjuje komfort na duzim turama, druga se tice retrovizora koji jesu sve samo ne funkcionalni, izostanak centralnog stendera, malo vise mesta za alat

 

Prva intervencija na motoru je bila izrada nosaca za kofer, USB punjac za mobilni telefon, drzac za mobilni. nabacio set tockova 18-21" za laksi off-road, stitnike ruku i sundjeraste rucke..

 

Planovi za zimski san,posto sam pri kraju izrade centralnog stendera, planiram da odradim nosace za bocne kofere i alu bocne kofere prikladne za velicinu ovog motora, da se malo igram karbon folijom a mozda padne i farbanje plastika u ktm oranz, da poboljsam sediste, prekontrolisem-nastelujem ventile, odradim neki protocni auspuh itd. ima dosta ali bice azurirano ako bude napredka.

 

Ziveli1zdravo.gif

post-17717-0-11194300-1353260361_thumb.jpg

post-17717-0-46299300-1353260363_thumb.jpg

post-17717-0-29015600-1353260366_thumb.jpg

post-17717-0-64619600-1353260410_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Potrosnja blago ispod 3L.

 

Svaka ti cast. Ne secam se da sam ikad na tom motoru uspeo da napravim potrosnju ispod 3.3, ili tako negde, a ispod 3 nije bilo sanse ma kako lagano ga vozio. Verovatno si ga podesio tip top. 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Nista posebno podesavao nisam, osim sto sam podesio lergas dok nisam pogodio, onu budzevinu koja vraca deo izduvnih gasova nazad nisam dirao..

I ja imam potrosnju od preko 3l ali kad imam suvozaca sto nije tako cesto ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Promenio sam motor i nadam se da ce me sluziti kao sto me je sluzio kinescic. SVe najlepse i da vas sve sluzi motoric kao sto je menen moj sluzio. Bez imalo oklevanja mogu vam reci da bih bez problema na ozbiljne ture krenuo sa njim. POZDRAV :nanana: Druzicemo se svakako :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

....

Juce sam podesio po "Haynes" podacima i jutros mi izgleda da je motor onaj stari. Zivlji je na ubrzavanju iz nizih obrtaja i lakse stize do 110 kmh sto mi je maks. brzina koju koristim. Vozicu mesec dana ovako i pratiti potrosnju - to ce biti vrlo pouzdan parametar. Istina, hladnije je vreme, koristi se saug ali i u tim uslovima bi trebalo da ostane ispod 3.5. Nece me spasti tih 0.2 litra ali je lepsa voznja ovako, opustenija.

 

Nisam hteo da vadim prosek iz prvih 100km nakon podesavanja ventila vec sam sacekao 300. Bolje se ujednace razliciti uslovi i brzine voznje na vecem uzorku.

Dakle, prosek nakon moje intervencije: tadadaaaammm 3.4 lit. Letos se vrteo od 3.2 do 3.3 pa pretpostavljam da je ovo sada zbog voznje sa saugom. Videcemo na prolece, kada ponovo otopli.

Ipak se nisam prevario - motor bolje ide. Cak je vozen i brze ovih 300km nego pre podesavanja. Ne zato sto sam negde zurio vec zato sto sada dosta lakse dostigne 100-110 pa cesto i ne primetim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Drugari, ne znam sta da vam kazem.... :D

Ja sam lepo svoj motor oterala kod majstora letos i rekla mu: radi sta treba da se uradi. Ispostavilo se da je trebalo samo ocistiti karb (u kom izgleda samo gremlincica i mama gremlina nije bilo!) i to je to. :)

Meni moja azdaHica trosi ispod 3 - kombinovane voznje. :jee:

Tacnije, nekih 130+ km predje sa 500 din (sto dodje 3, nesto l)!

Ja se nasla zatecena kad sam dosla na pumpu! Kaze lik: Vidi, tesko da ce ovde da ti stane i tih 500!

Ja: Vidi, pocecu da se tripujem da mi motor ide na vazduh! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па кад будеш почела да извлачиш гориво из резервоара, због тога што ти мотор не троши, већ прави бензин, па се бојиш да не почне да прелива кроз чеп - знаћеш да си у озбиљном трипу.

 

За сада - немо' се узбуђаваш.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Gde je svirao orkestar pre nego sto je stigao kod tebe?

 

Jedna molba:

Pre nego sto skines stari, uradi snimak na leru, na 3 i na 6k obrtaja.

Kada zavrsis sve, napravi isti snimak, sa istom opremom i sa iste pozicije ali sa novim izduvom. Zbog nas ali i tebi ce koristiti da vidis razliku,

Lako se zaborave neke stvari, narocito ako si zadovoljan novim stanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)
Gde je svirao orkestar pre nego sto je stigao kod tebe?

 

Jedna molba:

Pre nego sto skines stari, uradi snimak na leru, na 3 i na 6k obrtaja.

Kada zavrsis sve, napravi isti snimak, sa istom opremom i sa iste pozicije ali sa novim izduvom. Zbog nas ali i tebi ce koristiti da vidis razliku,

Lako se zaborave neke stvari, narocito ako si zadovoljan novim stanjem.

ovo mi deluju kao auspusi od GPZ 500

 

Sokobgd

Bice i snimaka pre i posle, a ovaj duo je bio na Kawi GPR750 mogu vam reci da je lonac po dimenzijama slican fabrickom sa nasih motora, osim sto je kraci za 5cm, i ulazna cev je 5cm a na mom originalnom oko 4cm, blizu je bio Rade :)

 

Planiram da pravim protocni top, videcemo sta ce ispasti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

@driver

 

Jel mislis da stavljas oba? Pa mislim da ce biti veci problem prepraviti izduvnu granu od samih topova tj. naci delove.

 

Za pocetak samo jedan, mislim da ne bi bilo vajde od dva komada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

eheheh ja sam sa mojim kinezcetom od januara do jula napravila predivnih 8000 kilometara...kako i gde nemam dve blage veze, trosi okruglo 3l i uziiiiivam da ga vozam.... malo cu da se igram sa promenom boje pa cemo da vidimo kako ce to da izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Људи, је л' су у Пулсеровом мотору магнет и калемови суви или има ту и неког уља да бућка?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Људи, је л' су у Пулсеровом мотору магнет и калемови суви или има ту и неког уља да бућка?

 

Suvo 99%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja